Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

quip

Fuuuuu. Teď už vím, jak se tehdy v roce 1895 museli cítit lidi, když na plátno poprvé přijížděl vlak bráchů Lumièrů. ()

Pavel82

Určitě každý z Vás viděl nějaký ten film o astronautech, ale jen tenhle Vám dá "ten pocit". V tomhle snímku nejde o příběh ani o cíl, ale o velmi naturalistické a dechberoucí zprostředkování cesty. Pokud jste si nešli pro "ten pocit", budete zřejmě zklamáni. ()

cr8g

4/5 a to jen diky vizualnimu zpracovani a 3D efektum v Imaxu . Takhle stupidni pribeh a laciny hlasky jsem od tohohle filmu opravdu necekal. ()

Fightluki

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší 3D film, co jsem kdy viděl, hlavně v IMAXU, kde je plátno ještě větší než v normálních 3D kinech. Příběh průměrný, ale zpracování úžasné. Skvělé záběry (hlavně srážky objektů ve vesmíru) a atmosféra, úplně jsem se vcítil do pocitů Sandy Bullock a hlášky George také nebyly marné. Pro mě jeden z adeptů na film roku, možná vůbec ;) ()

Fido

Vizuálně dobré, 3D zbytečné, jinak, jako vždy u těhle "hitů", spíše nafouknutá bublina, po které za rok neštěknou ani ti čínští psi... ()

Pavita

nemůžu říct že by se mi film nebyl dobrý ale měla jsem z něj dost smíšené pocity. Hudba byla skvělá a musím uznat že i Sandra Bullock na které je celý film postaven byla dobrá, ale prostě něco tomu chybělo... Ale rozhodně je to film do kina, doma si ty efekty rozhodně neužijete. ()

slidealama

Obdivuji Cuarónovu práci s kamerou v prostoru a právě tento snímek mu umožňuje využít svého talentu ve vší parádě. Režisér se snaži, aby jak vizuální tak i zvukové stránka byla co nejrealističtější a nepochybuji o tom, že se mu to povedlo. Už dokonale chápu McCoyův strach z vesmíru. ()

JolankaMachi

Ouuu můžu gratulovat sama sobě že mam tak úžasnýho kámoše, kterej řekl jdeme do kina....tohle je film, co prostě musíte vidět v kině...protože je to hroznej zážitek, druhá část filmu se tedy tak uplně nezdařila jako první půl hodka, ale rozhodně krom hodně ukouslého konce, je to film, Který je naprosto nový a jedinečný kousek a působí na emoce naprosto pohlcujícím způsobem!.....jedinečnost ()

Aresse

Film představující největší strach agorafobiků. I mne se během sledování dělalo zle a byla jsem ráda, že se mohu chytit opěrátka sedačky v kině. Nicméně podívaná to byla spektakulární a s naprostým úžasem jsem obdivovala astronauty. Jsou to setsakramentský borci a Sandře jsem bez problému uvěřila, že i ona je borkyně. Závěr? Do vesmíru nikdy nechci a gravitaci teď miluji více než kdy před tím! ()

007.

Jít na tento film do kina ( ve kterém jsem nebyl tak 12 let) jsem se rozhodl jen díky vysokému hodnocení na ČSFD. Čekal jsem nudu jako ve filmu 2001: Vesmírná odysea, ale byl jsem více než mile překvapen, jaký je toto úžasný film. Výborně napsána, zrežírováno. Film začíná poklidnou atmosférou se záměry na zemi, které zpestřuje příjemná komunikace Clooneyho do chvíle, než dostanou info, že rusové odstřelili špatně družici. A od teď nastupuje v dramatických, vizuálně velice působivě udělaných scénách absolutně úchvatná hudba, kterou kdybych mohl, tak ji budu poslouchat pořád dokola. U těchto dramatických scén jsem v kině seděl jak zařezanej a šetřil kyslík, jako bych byl na jejich místech. Poté, co ve filmu už hraje je Bullock je film trošku slabší, přesto jsem si nebyl jistý, jak to nakonec dopadne. Na naximum využitý rozpočet.100% ()

Veseldaa.!

Are you fucking kidding me?! Takhle opařenej jsem z kina ještě neodcházel. Jak tohle někdo dokáže natočit? Nic lepšího jsem neviděl. Audiovizuální dokonalost. Bezkonkurenčních 5/5*. Kubrick by byl na Cuaróna pyšnej. ()

sehe

Gravitácia je taká vesmírna odysea,ktorá žiadne emócie vo mne neprebudila,ale hlavu mi zamotala i zakrutila a spolu s buracajucou skvelou hudbou a solídne hrajucou Sandrou som cely cas Cuaronovho filmu,chcela pristáť na našej maticke Zemi.Netuším,či sa naozaj vo Vesmíre každých 100 mil nachádza nejaká opustena vesmírna loď,či americká,ruska,alebo čínska a či špeciálna doktorka Ryan by bola schopná ovládať aj v azbuke i cinscine riadiť ich vesmírne lode,ale určite sa tie 3Defekty oplatí vidieť. ()

fichty91

Jsem asi ovlivněnej tím, že jsem od filmu očekával až příliš... námět skvělý, prostředí vesmíru ve 3D mě zaujalo na první pohled, obrázky Země nádhera, soundtrack povedený, akční scény vcelku taky, efekty taktéž příliš nezklamaly, ale na můj vkus příliš "bullockovských" scén a typicky amerických "dojemností", které výrazně srazily mé hodnocení a celkový požitek z filmu. ()

LordMysti

Mám rád vesmír, mám rád sci-fi a zamiloval jsem si i Gravitaci. Od filmu jsem díky velkému ohlasu hodně moc očekával, o to víc jsem byl příjemně překvapen že jsem to i dostal. Precizně natočená napínavá podívaná, dokonalý 3D vizuální zážitek z IMAXu, parádní zvuk a hudba s dostatečnou hlasitostí aby vás zamrazilo. Škoda jen toho happy endu, myslím že by parádní požitek z filmu umocnil ještě opačný konec, ale čert to vem, i tak se jedná o jeden z nejlepších filmů žánru posledních let! Za mě 95% a film který ve 3D opravdu dává smysl. ()

katululum

Nevybavuju si žádný jiný americký film, kde by hráli jen dva herci a jeden hlas... Impozantní, napínavé a dech beroucí. Pro mě zatím jediný film, u kterého dává smysl 3D. ()

bakeero

Největší předností filmu je dokonalé využití 3D efektů (naplno v IMAXu). S tím jde ruku v ruce i schopnost vtáhnout vás do děje. Jak to funguje ve 2d, to si ještě musím ověřit... ()

BC

Já vím, že tam jde o technické zpracování, které bylo skvělé, o ten pocit z nekonečnosti vesmíru a o uhýbání letícím úlomkům - IMAX dost dobrý - a ne o příběh, který tam fakt vůbec není, ale prostě mi to nestačí. ()

Mitisko

Niekedy to bolo viac sci-fi ako by som čakal, ale inak velmi pekný počin. Krásne zábery planéty a fakt som Sandre držal všetky palce aby sa vždy chytila.... :D Odporúčam fakt lepší film ako priemer ()

Martensson35

Technicky vynikající snímek šitý na míru velkého plátna využívající 3D technologii beze zbytku. Bez toho se jedná o lehce nadprůměrný "survival" horor stavěný na výkonu jediného herce bojujícího v digitálním vesmíru s výplody scénaristické představivosti. ()

Selixinho

Je to rozhodně film, o kterém se lze dohadovat spoustu hodin. První, téměř dvacetiminutová scéna je každopádně klenotem celého filmu. Vizuální efekty, na kterých film nejvíce těží jsou vynikající. Co se týče Sandry Bullock, měním názor. Doposud jsem ji považoval za ne moc kvalitní herečku, ale v tomto snímku, kde dostala hlavně potřebný prostor, se vyšvihla a udala celému filmu směr. Clooney hraje roli jako každou jinou a tak ve stínu Sandry téměř není vidět. Spokojený dojem vám přinese až závěr vyšperkován skvělým soundtrackem pana Stevena Price. Doteď závěrečnou hudbu poslouchám ve sluchátkách, je to zkrátka porno. Pro mne příjemné překvapení. 79% ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)