Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek. Film je založen na reálném základě a ukazuje, jak to dopadne, když selže systém. Děj se odehrává v drsném prostředí základní školy. Skupina zdejších žáků - mladých násilníků je obviněna ze znásilnění a vraždy mladé praktikantky. Přesto nebyli zatím odsouzeni a stále navštěvují školu. Do ní nastupuje mladý učitel, jenž si svým neortodoxním přístupem získává sympatie ostatních kantorů i žáků. Za jakým účelem však do školy opravdu přišel, zjistíme až v závěru celého příběhu. (oficiálny text distribútora)

laple

Ano, já vim, jak se chovaji tydle smradi z takovýhlech poměrů. Nepotřebuju se koukat na křečovitej slabej odvar skutečnosti... ()

kobras5

Už při rozhodnutí, že se na to půjdu dívat mi bylo jasné, že od toho žádný zázrak čekat nelze, přeci jen je to český film. Tento fakt, že se o zázrak nejedná mi byl samozřejmě potvrzen, ale abych tolik nekřivdil, mohlo to být i horší. Mizerný scénář, mizerní herci, hudba nehodící se ani do toho koše (ano, nemám rád Rytmuse), hlášky, nad kterými se člověk zasměje, jenže po zamyšlení zjistí, že tohle se skutečně děje. Hodnocení tedy dávám hlavně za hlášky horší 2 hvězdy. 30% (viděno v TV). ()

axik

Jako komedie tragické, jako tragédie komické. Je fajn, že film otevírá problematiku, která je do jisté míry tabuizovaná. Určitě oceňuji i to, jak jsou děti ve filmu vnímány a jak je film syrový. Ale jinak... ()

Crybaby

"Vy je nezmenite, oni zmeni vas." Film ku ktoremu je tazke vybrat hodnotenie. V prvom rade treba zohladnit ze ide o cesky film. Herecke vykony mi pripadaju smiesne, romsku komunitu rad nemam, cize ani to neni premna to prave. Dialogy boli velmi skreslene, prostredie zobrazene prilis surovo. Nevravim ze to tak niekde nemoze byt ale pochybujem ze by sa realne dalo premyslat zeby sa nieco take stalo v skutocnom svete. Soundtrack zly, vsetky autorske pesnicky nasej pop hviezdy boli zle, jedine tie piano veci boli dobre. V celkovom hodnoteni som rozmyslal nad 2-3 hviezdickami, nakoniec ostanem pri dvoch, a som zvedavy na pokracovanie. ()

Villager

Nevím jestli si mistr Magnusek uvědomuje, že aby se dostal do prostřeno , musí aspoň něco umět. To není jen tak, týden jíst zadarmo. Člověk si to musí zasloužit. ()

maniacxl

Z dobrého námětu se vyklubal hloupý scénář a konečný výsledek už Petr Šícha bohužel nezachránil.Umělý,nereálný a k tomu mizerný herecký výkony ať už herců či neherců.Proč se vždy snažíme vyrovnat americe,i když tohle se snad neděje ani v nejšpinavějších černošských ulicích.Film naprosto mimo každodenní realitu,který lze brát vážně jen jako parodii!!Totálně mě zklamal po všech stránkách.Divím se "Pánu"Rytmusovi,k čemu se to zaprodal.30%. ()

gotham

Celkem zajímavý a odvážný počin od pro mě naprosto neznámého člověka, bohužel zoufale natočený. Dodnes je mi záhadou, jak mohl Magnusek sehnat takové excelentní herecké obsazení, navíc hned do 3 dílů, ale moc mu to nepomohlo. I když děj je zajímavý a člověk je v napínavém očekávání, výsledek je něco jako trošku drsnější Gympl. 20% ()

eMeMko

Kdo se na Bastardy dívá jako na drama, musí být zklamán. Když je berete jako komedii, na jednu hvězdu stačí. Ale drama to není ani náhodou. Jak jinak si totiž vysvětlit, že Jan Šťastný v roli mafiána působí spíše komicky a nepomáhá mu ani fakt, že má za bodyguarda Rytmuse z Piešťan. "Herecké" výkony herců i neherců jsou zhruba na stejné úrovni, takže občas ani nepoznáte, kdo za film dostal zaplaceno a koho tam řezník Magnusek dovlekl násilím. Myšlenka námětu celkem zajímavá, ale jelikož se scénáře chopil výše zmiňovaný člověk, skončila zahrabaná hluboko pod nánosem sprostých slov a nelogičností. V porovnání s ostatními díly série se však jedná o tu nejlepší část. ()

kubilov

Proč to sakra všichni tak hejtujou? Jasný, Magnusek je vyžraný prase a herec na hovno, jenže ukázal to, o čemž se tady ostatním jen zdálo. Na ty černý zmrdy totiž neplatí vůbec nic, jsou jako neřízený střely, bez jakýkoliv možnosti ovládání, dělaj si co chcěj, vražděj, znásilňujou, kradou... A když se proti nim někdo postaví, skončí hodně špatně. Bejt to líp propracovaný a koukatelnější, šel bych ještě výš, ale takhle je to jen za tu myšlenku za tři. ()

Nonna

Jsem z Náchoda, kde film také vznikal a bývalá učitelka k tomu. S nepřizpůsobivými spolužáky jsem navštěvovala náchodskou ZŠ. Bronx u nemocnice. Takže by mi to vše asi mělo být blízké. Není. Je to černobílé až na půdu. Je to neumětelské, zejména co se hlavní postavy mladého učitele týče - někdy je takový neherec, až, no jak když posloucháte na koncertě falešný zpěv a tahá vás to zoufale za uši. Nepopírám, že bezmocnost učitelů vůči agresorům je v českém školství skutečně obrovská a vládními pseudohumanisty podporované začleňování "bastardů" mezi normální děti je jistou cestou do školních pekel, ovšem pokud na to chtěl pan Magnusek upozornit filmem, měl si na pomoc přizvat odborníky, kteří by mu film natočili a zůstat pouze v roli poradce. To se týče i scénáře, zejména pak vyústění situace s přechodem do dalšího dílu. Dokoukala jsem s opravdovým sebezapřením a jednu hvězdu dávám za snahu upozornit na problém, který je dnes ve školství skutečně Problémem číslo jedna. Jinak jde o dílo umělecky nulové, dokumentaristicky zkreslené až demagogické. ()

johnsnow

No a mňa umučte ale pre mňa dokonalý film.-Hoši umejt ruce.-Ty vole makáme tady jak čuráci a ješte tohle človeče vy ste Hitler- No tak sem Hitler. ()

keyzar

Velice sympatický projekt nadějného filmaře. Magnusek coby bývalý kantor zjevně ví, o čem mluví. Přiznávám, že po příběhové stránce je film trochu zveličený a podobnou „školu zla“ bychom hledali obtížně (doufám) a autor pravděpodobně sloučil několik zážitků a historek dohromady. Ovšem poukázal na problém, nad kterým se urputně přivírají oči a vykreslil možná až příliš realisticky. Je to však jeho debut. Český film potřebuje víc takových filmů. ()

mikessc

Celkom sa to dalo pozriet film je kratky takze nema sancu zacat nudit . Aj som sa nasmial na tych hlaskach co tam boli . Rape and revenge. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Víte, co je smutný na tomhle filmu? Že se to dostane do kin. Proti chuti žádný dišputát, ale tohle má do filmu trošku dál. Jakš takž bych to byl ochotný skousnout jako TV film, ale Magnusek a jeho filmová produkce nepředvádí moc talentu. Studentské filmy někdy i tuto úroveň hravě přesahují. A taková zajímavost. Já ten film nikdy nevnímal jako drama, nýbrž jako komedii. A dlouhou dobu jsem byl přesvědčený o tom, že to komedie být měla, ale teď když tady vidím ten popisek "Drama", tak jsem tuplem mimo. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (viac)