Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek. Film je založen na reálném základě a ukazuje, jak to dopadne, když selže systém. Děj se odehrává v drsném prostředí základní školy. Skupina zdejších žáků - mladých násilníků je obviněna ze znásilnění a vraždy mladé praktikantky. Přesto nebyli zatím odsouzeni a stále navštěvují školu. Do ní nastupuje mladý učitel, jenž si svým neortodoxním přístupem získává sympatie ostatních kantorů i žáků. Za jakým účelem však do školy opravdu přišel, zjistíme až v závěru celého příběhu. (oficiálny text distribútora)

Jacguess88

4 hvězdy už jen za odvahu to natočit. Ten kdo dal tomuhle filmu odpad asi nepochopili,zrovna na tenhle film nemůžete čumět jak na sračku,ale na realitu a pokud je ti realita lhostejná,tak si dávej odpad,ale už jen proto,že to někdo natočil a dotáhl do konce je velký úspěch pro naši kinematografii,jo a jinak každej film má chyby,menší i větší,ale prostudovat wikipedii a naučit se ty cizí slovíčka umí každej z nás a pak si tu budeme hrát na extra filmový kritiky??? Ubohost větší,než film který má hodnocení 51% ()

rav4ge

nechápu proč všichni udělují tolik negativních komentářů, podle mě to rozhodně nepatří mezi špatné české filmy, amatérsky natočené možná, ale to právě na kvalitě tohoto filmu neubralo, právě naopak.. ()

Pattrick

Čekal jsem něco otřesný, ale byl jsem mile překvapenej.. Za ty peníze, se povedlo natočit zajímavé polodrama,které rychle uteče a drží si i slušnou dějovou linii. ()

Sape5

U tohodle filmu jsem slyšel samé pomluvy musel sem posoudit sám jak tenhle film je dobrý nakonec sem posoudil že mě to bavilo a že nechápu komu se tohle drama nemůže líbit ()

Doskyc

Nemohu si pomoci, ale pro mne je toto jednoznačně nejlepší české drama, co jsem kdy viděl. Děti neherci předvedli dokonale svou přirozenost a v žádném případě mi jejich vulgarita nepřipadala směšná. Film tragicky začal a také tragicky skončil, což bylo těžištěm tohoto filmu. Jednoznačně skvělé herecké výkony, dokonalé vystihnutí mluvy dnešní mládeže ze ZŠ a skvělý výběr muziky, hodící se k těmto vzdělání odporujících "žáků". Mám takový dojem, že samotná přehnanost vulgarity a násilnosti dětí, působí na mnoho diváků absurdně, ale opak je pravdou. Snímek ukazuje pouze velice krutou realitu, která díky naší justici nevychází najevo tak, jak by měla. ()

Missfit

Docela nerozumím odpadu některých uživatelů. Zjevně bydlí v nějakém dobře situovaném místě bez konfliktů se skupinou lidí, která je líčena ve filmu. To je největší paradox v hodnocení tohoto filmu. Ve filmu je téměř přesně vysvětlen stav oné "rádoby demokracie", na kterou si spousta lidí (hlavně politiků) hraje. Nemůžu si pomoct, ale tohle sociální drama ve mě nutí otevírat nůž v kapse. Každopádně perfektně zahráno/nezahráno. Některé scénky zkrátka nejdou napsat na papír, potřebují improvizaci a to byl přesně prvek, který se mi nejvíce líbil... 75% ()

SugarCane

Film mě nenadchl, napomohly tomu slabé herecké výkony, kdy mě herci nedokázali strhnout do příběhu. Zkrátka jsem jim nevěřila a na jednotlivé scény jsme nahlížela asi jako na historky typu "jedna paní povídala". 1 hvězda patří filmu za téma, se kterým se snažil vyrovnat. Není jednoduché pochopit konání lidí, kteří pocházejí z těch nejnižších vrstev společnosti. O to víc je pochopitelné chování lidí, kteří si to nenechají líbit. ()

Bantala

Hodně rozporuplný film. Na jednu stranu se mi líbil humor (přesnějí řečeno zával sprostých slov), ale na druhou stranu se film jaksi nehodí do naší země ani doby! Vraždy, polovraždy, znásilnění, krádeže atd, které nikdo nevyšetřuje. Kostrbaté podání velmi málo konkurující Gymplu. ()

k.rakonos

Tak to opět nechápu, takhle nízké hodnocení? Že by se urazili rádoby pseudohumanisté? Až na ten konec (kdy by to tak dobře nadopadlo) si myslím, že to je hodně nadprůměrné syrové drama s několika úsměvnými momenty. Kdo učil, nebo má příbuzné, kteří učí ve zvláštních školách třeba na Mostecku, Ústecku, tak ví, že to takhle je! ()

Sharkel

Velká míra sprostých slov,možná až přemíra.Nicméně dobrý nápad celkem dobré obsazení,i když si myslím že herci mohli podat lepší výkony celkem jsem se bavil.Poprvé jsem shlédnul na Prima Cool a po skončení filmu jsem ještě dlouho civěl na titulky a přehrával si v hlavě co se ve filmu vlastně událo.Drama slušné,myslím že mohu z klidným srdcem doporučit. ()

Keohops odpad!

Co to jako mělo být?! Tomuto filmu lze přiznat snad jen zásluhu spočívající ve vyobrazení všudypřítomného a kousavého problému romské menšiny a nepřizpůsobivých vrstev obyvatelstva, a to ještě špatně. To je ale naprosto vše. Děj by se nechal převyprávět několika málo větami, víceméně celá stopáž je přehlídkou rádoby vtipně hláškujících "bastardů". (Dle mé pubertální sestry a jejich vrstevníků je to "hustý a úpa bestový") Mě to znechutilo, potenciál byl naprosto nevyužit, stupidita z filmu přímo čiší. V takovéhle formě a zpracování je to prostě odpad, nic jiného si to zasloužit podle mě nemůže. ()

Pavliable odpad!

musím se bohužel přidat a zkritizovat. Jít na tohle do kina, ty vyhozené peníze by mě opravdu fyzicky bolely, takhle jsem to aspoň neobrečela. Nedá se na to koukat, opravdu. Já mám české filmy moc ráda, tady byl navíc slušný tahák v podobě příběhu, ale ve filmu se objevili možná dva tři herci, kteří něco zvládli, jinak jsem si připadala, jako bych vyšla před nemocnici, rozdala texty lidem, kteří vrávorají pryč sjetí léky proti bolesti a řekla jim:"Tááák, teď to bude prča, něco si zahrajeme!" Představitel hlavního hrdiny je opravdu žalostný. U mě bohužel nezafungovala ani ta zmíněná komediální rovina, asi proto, že jezdím do práce do Ostravy, takže to spíš než k smíchu bylo k zlosti a pláči. PS: tohle mělo zůstat jen u tévé filmu nebo si to páni měli natočit pro sebe na kazetu do videa :))) ()

samurraj

Teda upřímně nechápu tak nízké hodnocení tohoto filmu. Konečně po dlouhé době film české tvorby, který není protkaný stále dokola tím trapným rádoby humorným klišém. Ukázal přesně situaci, jaká panuje na školách, kam se chodí "vzdělávat" tato přičmoudlá individua. (Posadit do lavice je a nebo Šimpanze vyjde na stejno si myslím). Film ukázal drsnou realitu dnešní doby a trochu i černého humoru, že? :-) Myslím, že posledním takto zdařilým filmem byl titul Želary...jo jo to už je hezká řádka let. Neříkám, že např filmy typu, Rafťáci, Snowboarďáci apod. nejsou dobrý, ale pořád to jsou rádoby komedie s dokola omýlaným klišé, kterému se už snad ani nejde smát. Toto bylo z jiného soudku a myslím, že se tvůrci trefili do černého. Jinak jen dodám na závěr, že já bych v takové škole učit nemohl. Já bych se v takových situacích nedokázal ovládnout a prostě prvního oseklého hnědoInda bych přetáhnul kovovou trubkou přes hlavu. Prostě tyhle lidi jsou prostě nevzdělatelný a nevychovatelný. Ať se to humanistům líbí nebo ne. Vždy rostou pro kriminál a daňový poplatníci si užijou. Mějte se. PS: Naprosto sdílím názor uživatele Verbal. PS2: Nejlépe se role zhostil Bronislav Poloczek o tom žádná, excelentní výkon. Naopak nejhůře zahraná role byla od školního inspektora.. ()

NAILBOMB

Klasická ukázka dnešní doby nejen pro ty, co se ohánějí neustále diskriminací menšin. A když za tím není menšina, stojí za tím dětičky z "lepších" rodin. Herecky slabé,o tom žádná, ale dějově, zajímavé, kéž by to takhle mohlo fungovat i v běžném životě, protože když nefunguje spravedlnost podle paragrafů, musí fungovat ta vlastní. Aspoň že pohádkově to zůstalo zachováno, dobro zvítězilo a zlo bylo potrestáno. ()

sheerin

Jestli nějaký film v poslední době dokázal ukázat skutečné poměry na českých školách mezi učiteli a žáky, tak jedině Bastardi. Pro někoho může být scénář přitažený za vlasy a film příliš vulgární a drsný, ale bohužel, takové děti dnes na školách jsou. To, že je film dobře obsazený je bez nadsázky a uvěřitelně působí i veškeré dětské postavy, jediný, kdo mi ve své roli neseděl je Jan Štastný v roli drsného otce, protože tak vůbec nepůsobí. Slovenský rapper Rytmus vytvořil k filmu dobře sedící hudební doprovod a Tomáš Magnusek jako třídní učitel je ve své roli na jedničku. Celkové hodnocení nemůžu dát níž než 4 hvězdy. ()

legenda2

Film zaujímavo mapuje nelichotivú situáciu na školách v súvislosti s nezvládateľným správaním žiakov, za ktorými stoja „vysokopostavení“ rodičia. Príbeh si nedáva za cieľ zaujať diváka svojou kriminálnou zápletkou, ale skôr upozorniť na narastajúce násilie, aroganciu a nezáujem žiakov o školu. Šoková terapia sa podarila a so záujmom som sledoval nevyberané správanie sa a slovník žiakov. Film ponúka možnosť širokej diskusie reformy školstva, zvlášť u nezvládateľných detí, pri ktorých učitelia kolabujú. Súčasný systém školstva a prevýchovy u týchto detí zlyháva a môžu z nich vyrásť kriminálnici, ak spoločnosť nezasiahne. Príbeh sám o sebe nie je žiadnym skvostom, dialógy a herecké výkony sú veľmi priemerné, úroveň filmu kolísa. Charaktery žiakov ani učiteľov nie sú ani zďaleka tak vykreslené, ako si to príbeh zaslúži. Ďalšou veľkou slabinou filmu je hudba. Aj keď reperské texty sú dnes „in“, nezapadali do filmu a nedokresľovali príbeh. Celý scenár sa mi zdá ako rýchlo spísaný príbeh bez snahy o preniknutie do súkromia žiakov (učiteľov) s ozrejmením príčin ich správania. V prípade, že by sa scenárista viac „pohral“ s charaktermi postáv, mohol príbeh vyznieť oveľa desivejšie s radikálnejším posolstvom pre spoločnosť. ()

Dejv007

Takový večerníček pro nácky. Mně osobně se film nelíbil. Celou dobu jsem si ale říkal: "V Německu se každou chvíli najde magor, co vtrhne do školy a postřílí tam pár dětí a pak i sebe. Proč se to nemůže stát někde v podobné škole, ale s tím rozdílem, že by se "pachatel" nezastřelil. Naopak, vytáhl by další zásobník a vydal se do dalších tříd." ()

pro.Filip

Nevím jak jsem od tohoto filmu mohl něco čekat.Bastardi byly podle mě natočeny jenom proto aby se na ně dívali lidi kteří mají rádi nadávající lidi.Kdybych chtěli vidět nadávající blbce mohl bych se jít místo toho projít po Chodově. ()

CrashHP

Už trailer vyzeral dosť zaujímavo a cítil som, že tento film by mohol byť na české pomery dosť slušný, čo sa mi nakoniec aj potvrdilo. Film mi príde miestami príliš krutý a aj smutný. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (viac)