Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Chipešek

Do chvíle než se spojí úvodní retrospektivní scéna s přítomností výjimečně zábavné a vizuálně vybroušené, především lehce halucinogenní nekonečné prostřihy velkoměstem jsou opravdová lahůdka. Na závěrečných 20 minutách ale bylo dost vidět, že scénáristé pořádně nevědí, jak to mají celé ukončit. A tak se místo epického vyvrcholení v podobě intelektuálního duelu Cooper - De Niro dočkáme pouze hloupé rvačky s lichvářským soudruhem vzápětí následované klišé koncem nekoncem v americkém stylu. Sequelu bych se ale nebránil. ()

Pitrsss

Instantní oddechovka na nedělní odpoledne, ke které se člověk už sotva kdy znovu vrátí. Nicméně má dobré tempo a styl a celkově jsem se při sledování prostě dobře bavil, i když to vlastně žádnou extra hloubku nemá...ale je to pokaždé vůbec potřeba? 70% ()

Flopik

Tak celkom sklamanie a pritom to vyzeralo tak dobre.Začiatok ma viac menej nudil . Potom prišlo pár svetlých chvíľ a najviac som sa potešil keď mu oznámili že by nemal brať tú drogu.No v zápätí to hneď vyriešil a zase sa pokračovalo po starom a to mi nesedelo.Neprišlo mi to vôbec vtipné , thriller som tam tiež nejako nevidel.A koniec bol totálne odfláknutý.Viem si predstaviť sám seba ako by som tento film zmenil . Teraz je to len také nemastné neslané ale nápad dobrý. Hlavne ma sklamal ten koniec usadil som sa že to bude dobre pokračovať a ono to zrazu skončilo . Veľmi otvorene.Pre mňa 3* a 65%..... PS : NZT by som chcel aj ja. ()

Maryinka

Vskutku zajímavý nápad, svižné tempo, výborní herci (především Cooper a De Niro), originální kamera... Jen ten konec mi neseděl. Moc s ním nesouhlasím, musím ale uznat, že mě opravdu překvapil - a to asi bylo cílem (anebo nebyli scénáristé schopni vymyslet lepší závěr?). Příjemná a poměrně inteligentní podívaná, která mě donutila přemýšlet a zamyslet se nad tím, jaké by bylo mít pár pilulek NZT, obzvláště teď ve zkouškovém období... Ony čtyři hvězdy jsem však nakonec udělila jen taktak. ()

Jaroslaf

Tak vychytaný vizuální hrátky jsem od tohodle filmu ještě nikde neviděl. Občas je to až neuvěřitelný (nekonečnej zoom) a vy si připadáte na tripu stejně jako Eddie i když jeho slovy na něm prý není, že ;) Výborné jsou taky práce s detaily. (Všimli jste si, že když se Eddie pozvrací, má pak napuchlý obličej? Tohle se stává i v reálu!) Malá výtka směřuje jen ke zdrhací části Abbie Cornish (která je mimochodem NEUVĚŘITELNĚ podobná Charlize Theron a myslel sem si, že ve filmu hraje Charlize.) Od této chvíle film poněkud ztrácí spád. Přesto je tahle záležitost nastylizovaná, dynamická a přitom příběhově silná jízda. Viděno tak popáté, a pořád baví. Byla by ostuda nedát konečně pět hvězd. ()

Blueeyes

Ježkovy voči, tohle je ale přeceňovaný a nadhodnocený kousek. Nápad super, Bradley sympaťák, De Niro snad ani neumí být jinej než báječnej, ale já nějak nevím. Zdálo se mi, že tak zhruba po půlce to začlo scénaristicky děsně váznout, jakoby po tom naspeedovaným úvodu tvůrci nevěděli jak to udržet. Jinak tabletky super, taky bych je brala :-) Ale celkově 3 a půl hvězdy a to ta půlka je jen a pouze za Bradleyho. ()

TheSpearCZ

Limitless je překvapivě skvělá, originální oddechovka, kterou hlavně Bradley Cooper pozvedl ještě o laťku výše svým parádním hraním (přitom původně měl dostat roli Shia LaBeouf, což si nedokážu představit). Celou dobu to je velice poutavé, krásně se na to kouká a přejeme Bradleymu všechen úspěch. Jen ten konec nemusel být teda tak úsměvavý a nevadilo by mi ani více prostoru pro De Nira + nějaký pořádný zapamatovatelný moment. Jinak kdo by tuhle drogu nechtěl, jakoby nebyl. Lepší 4* ()

petikacka

Tak tohle se mi líbilo...Sice, když si představím, že nám vládnou feťáci, tak...No, tak mě to vlastně ani nepřekvapuje...Bradley Cooper to sqěle rozehrál a hlavně uhrál, docela sám a Robert de Niro mu, tak akorát přihrával...U mě dobrý...Za mě 85% ()

Kjuk

Čekal jsem asi malinko víc, nebo jsem čekal, že to bude větší provar? Myšlenka s pilulkou je opravdu ohromná a má strašlivý potenciál, ale buďme rádi alespoň za tohle. Mohlo to být daleko horší! ()

barteca

Konec trochu vadne , přesto velmi dobrá zábava, B.Cooper jako lůzrový pisálek nezapomenutelný , skvělá kamera. PO druhém shlédnutí zvyšuji na max. Film má u mne našlápnuto mezi stálice. 2016 - viděno potřetí - stále zábavné a objevné . ()

Kiedes

Tohle nás napadlo snad všechny, tak proč to konečně dobře nenatočit? Film mě prostě baví už jenom svoji koncepcí. Na daný žánr myslím docela velké množství zajímavých nápadů, hlavně vizuálních. Kdo chce hledat chyby, rozhodně je najde, já je nehledal. Cooper začíná být v módě a na plakátu by se klidně obešel i bez De Nira. Perfektní jak se film drží hned na záčatku nastřelené koncepce a nesnaží se být přehnaně geniální. ()

Dlee

Tohle bylo opravdu hodně dobrý. Troufl bych si řict že po Black Swan drruhej nejlepší film tohoto roku. Scénař byl do detailu propracovanej a fillm skvěle natočenej. ()

Theoretic

Drogy jsou špatné, áno. Ne, tedy alespoň ne NZT, po které se nejenom cítíte skvěle (to drogy dělaji, že…?) Vy dokonce jste skvělý. Ve všem. A když to budete užívat dlouhodobě zmizí abstinenční příznaky, dokonce už nebudete muset ani užívat, aby jste byl úžasňák a jako bonus se z Vás stane prezident USA…Tak nějak jsem čekal že se na konci probudí ve vypolstrované cele, sužován abstinenčními příznaky, a že všechno to byl jenom sen. I když, to by asi nebylo příliš originální. Pro mě každopádně nečekaný a zajímavý vývoj událostí. Trochu podezřívám režiséra, že si zobnul. ()

End3R

Limitless se musí vyrovnat s paradoxem tvůrce - postava může být jen tak inteligentní, jako je jeho tvůrce. Je možné postulovat, že postava má IQ 300, hlubší myšlení než Martin Heidegger nebo že dokáže nazpamět vyjmenovat jména všech Santových sobů - ale pokud tyto věci nedokáže tvůrce této postavy, nedokáže to ani postava. Pak všechny postuláty o geniálnosti postavy budou jen prázdnými slovy. S tím stejným se potýká Limitless. Super geniální člověk se chová jako hormonálně nevybouřený spratek, který měl příliš dlouhé domácí vězení. I když ví, že droga, která mu dodává jeho schopnosti, je silně nespolehlivá (neznámé složení, nedůvěryhodný dealer, neznámé vedlejší účinky), tak místo toho, aby se jal zkoumat tuto látku (a jistě jako geniální chemik by to hravě zvládl), tak se bezmyšlenkovitě hrne na burzu, vydělává miliony, jezdí jako kanec v úzkých uličkách a skáče ze skály do neznámých vod. Jinými slovy, chová se jako pošuk. Těchto hloupostí je ve filmu víc, a hlavně druhá půle mě už naprosto nebavila, protože se zvrtla do obyčejné hollywodské akční slátaniny. Limitless je ve svém vyznění silně limited. ()

KOZEL84

Cooper se dere dopředu.Možná to mohlo být o něco kratší,ale spíš bych řekl,že mě nudila nemile očekávaná část ''sem génius,tak se vrhnu na burzu''.Jinak celkem zábavný a nečekaně nadporůměrný Thriller (spíš 3 a půl).Jo a v jú es end ej musí být člověk génius aby mohl být prezident.Samože.U nás to může být kdejaká zlodějská mrdka ala čile čoruju v Chille.Zloděj zůstane zlodějem. ()

jorgus

horsi ctyrka..ale prece jen k lepsimu hodnoceni nakonec prispel hlavne scenar...teda ta pocatecni idea..skoda ze nebyla rozvedena mnohem lepe..ale priznejme si, mohla dopadnout i hure..mohla to byt legenda..je to jen dobry film:) ()

Monisek

Tak tenhle film mě dostal. Díky dobře napsanému scénáři a podařeným hereckým výkonům je opravdu více než koukatelný. Děj vás strhe a nepustí ani po závěrečných titulcích. Líbila se mi i poutavá hudba. Celkově prostě paráda. 80% ()

PF 2017

PF 2017