Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

figgo jr.

Všemocný Bradley Cooper mě v tomhle filmu naprosto dostal. Příběh mě vtáhl do děje bez sebemenšího problému a až do konce mě nepřestal bavit. Podle mě je Všemocný jeden z 5ti nejlepších filmů roku a hlavní zásluhu na tom má skvělý herecký výkon Bradley Coopera, který jasně dokazuje, že patří mezi hereckou elitu. ()

jondoe

Na filme sa mi pacil zaujimavy namet. Skvely vizual a solidna rezia tomu dodali stavu a Coope,r aj, ked ho az tak v laske nemam podal dost dobry vykon. De Niro potesil. Skoda vsak, ktory hlavne v druhej polovici poriadne skripal a celkovi dojem z filmu dost pokazil. Ale aj napriek tomu sa to oplati aspon raz oplati vidiet. Uz len koly vizualu, kamere a prekvapivo dobremu Cooperovi. ()

HiddenDragon

Celkem zajimavy napad na zapletku podle knihy "The Dark Fields" od Alana Glynna - droga zlepsujici vyuziti mozk. kapacity, vylepsujici smysly a umoznujici pristup i k davno "zapomenutym" informacim. Zpracovanim je to techno-trhiller, zanr ktery stvorili napr. M. Crichton nebo T. Clancy, tedy styl velmi lakavy na zfilmovani. "Limitless" je v tomhle smeru misty i dost drsny a syrovy a mrtvolami se zrovna nesetri. Ono pravda se neni cemu divit, ze pro latku davajici vpodstate superschopnosti jsou lidi ochotni zabijet. Kamera je skvela - hlavne ty zoomovaci prulety ulicemi, ktere jsou zrejme slozeny z mnoha zaberu a jaksi neznatelne slite dohromady, kazdopadne velmi efektni. Zvuk a soundtrack taktez. Hodne to pridava tomu pocitu, ze nejaka latka zacina v mozku pusobit. Co mne moc nesedlo, je investicni prostredi, do ktereho Eddie pronikne. Chapu, ze to je kvuli penezum, ktere si je tam schopen vydelat, ale beznemu divakovi to spis mota hlavu. Nikdy jsem tenhle job nechapal, ale mozna je to i ucel. Aby divaka uvedli do stavu, kdy musi verit, ze je opravdu potreba zazracna tabletka, jinak se v tomhle businessu prodrat tak rychle neda. Taky samotny B. Cooper neni muj oblibenec. Nemuzu se zbavit dojmu ze mi prijde strasne obycejny. Kazdopadne to zvyraznovani modre barvy jeho oci po "speedu" je dobry napad. Ostatni herci take nic moc. Ne ze by byli spatni, ale az na De Nira nijak poutajici pozornost. To je nejvetsi problem pro me. Ze je to film, ktery asi nepotrebuju vickrat videt. Napoprve neni spatny, ale chybi mi v nem neco opravdu "chytlaveho a zabavneho", aby cloveka bavilo koukat na to znovu. Je to chutny pokrm, ale priste si dam zas neco jineho. Asi tak. Btw....zda se mi to, nebo vazne nevysvetlili, kdo teda zabil tu bloncku?? :) To mi prijde jako jediny opravdu velky fail tohoto snimku. ()

klukluka

Po všech stránkách příjemně koukatelná reklama na drogy. Zůstává jen jediná otázka: dlouhodobé užívání způsobovalo zdravotní problémy. Kam se tedy nakonec poděly? ()

iXtr3m3

Veľmi originálne (ne)sci-fi. Len škoda, že to končí v tom najlepšom. Takú dvoječku by si to zaslúžilo a nie ten slabý odvar v podobe seriálu. Škoda. ()

Zagros

Akční chuťovka o zázračné přeměně jednoho lůzra v geniálního super člověka, což není spoiler, ale námět a je to vyzrazeno i v obsahu. Po krátkém seznámení s neúspěšným spisovatelem se dostaví zlom a začíná akční jízda. První polovina je skvělá, poté se to lehce zvrtne. Jako akční jednohubka na jeden večer ovšem funguje skvěle a v tomto ranku si doporučení zaslouží. Jinak pro mě bylo tím nejzábavnějším na filmu, si představovat, jak bych se v dané situaci zachoval sám. Byla by to ještě větší zábava. I to se ale tvůrcům povedlo, myslím tím, vyvolaní podobného pocitu. Také to se musí umět. Dávám slušné tři hvězdy. ()

Milano33

Vitajte vo sveta neuropanku, v ktorom vám postačí jediná pilulka na razantné zvýšenie výkonnosti mozgu, ktorý plne odkryje váš skrytý potenciál. Po užití tejto drogy sa úroveň vašej mentálnej aktivity sa začne vymykať bežným normám. Užívateľovi sa náramne zrýchli proces učenia, nad rámec sa mu zlepšia jeho poznávacie schopnosti a celý kognitívny tréning ako keby mihnutím oka preskočí. Kde to však celé viazanie? Žiaľ sa tu veľmi uhýbajú predom určené pravidlá, ktoré boli s touto záhradnou drogou späté. Chytré pilulky postupne strácajú svoje čaro, keď sa nerozvážne a zbrklo ohýba s ich účinkami. Každopádne táto experimentálna droga mala za následok aspoňže pozoruhodný vizuálny zážitok. Počas drogového tripu ide ozaj o pôsobivú hru svetiel, optických klamov a ilúzií, vtedy je to celé točené velice omamným, halucinogénnym a psychotropickým štýlom. ()

Wally

Dobře vystavěný a odvyprávěný příběh. Námět nebyl vyloženě originální, ale Bradley to zahrál super a vyloženě tam nebyla hluchá místa. Jen se mi dělalo šoufl z těch zrychlených záběrů... ()

MareT.

Ten pocit satisfakce je nepopsatelný. Znáte to, když o filmu slyšíte a zaujme vás děj, když slyšíte, že obsazení je zajímavé a když se podívate na trailer, každopádně film chcete vidět. Udělate si určité představy, co čekat od filmu. A když ho pak vidíte a dostanete přesně to, na co jste se těšili, tak tomu já říkám spokojenost...Jinak výkony parádní, Cooper se mi jeví jako dobrý herec. Napětí dávkované s mírou a vyváženost celého příběhu je taky obdivuhodná. Dostanete dostatek materiálu, co droga způsobuje i dostatek materiálu, kdy se nad hrdinou právě kvůli droze stahujou mraky. Způsob obrazu je naprostá bomba (hlavně v první polovině), takže nemáte ani pocit nějaké lacinosti. Já jsem spokojený naprosto. ()

baXter

LImitless si krásně hraje a fantazíruje nad představou, že existuje pilulka, která umožní člověku používat celý jeho mozek a tím ho udělat vnímavějším a chytřejším. Moc dobře se mi na film koukalo a nenudil jsem se ani jedinou chvilku. Jediné co mě trochu zklamalo (nebo možná ani ne tak zklamalo, jako nepřekvapilo) byl závěr, který jsem čekal trošku vyšperkovanější. ()

Merkin

Vizuálně moc pěkná věc, nápad rozhodně originální a a a a to je asi tak všechno. Scénář se asi v polovině začne chytat stébla a neví, kam dál, co s tím, jak všemocnému přece jen trochu utnout tipec a neudělat z něj boha nebo uzurpátora nebo nebožtíka...navíc neustále přibývají další a další, kteří buď drogu také užívají, nebo na ni znají recept a z tajemného kruhu jako by neexistoval smysluplný únik. Limitless zkrátka nedostal ty správné limits, do kterých by zapadnul a neskřípal. ()

Fary

Zajímavý, nový, neotřepaný. Láká diváka zkusit si to taky. Je to ten film, kdy nakonec sedíte a říkáte si - sakra, ale nebylo by špatný tohle taky umět, ale... :) Doporučuji! ()

Hanys_

Bradley Cooper nám vyrostl. Otloukánek z Wedding Crashers už zvládá utáhnout film i se slabším scénářem - tohle přesně je případ Limitless. Potenciál je z tohohle cítit na několik mil, boužel tvůrci ho dokázali naplnit tak napůl (hlavně první půle). Linie s Rusákama byla naprosto zbytečná a také dost nelogická, ale jinak v rámci žánru až na ten malinko slabší scénář (co bysme taky chtěli od autora průměrných romantických komedií v čele s Mrs. Doubtfire...) není moc co vytknout. 7,5/10 ()

showxman

Fajn námět, který vtáhne do děje a donutí vás se zamyslet nad tím, jak by to s takovou pilulkou vypadalo doopravdy. Co všechno byste mohli dokázat? Začnete fandit hlavnímu hrdinovi, kochat se jeho rozšířenou realitou, do toho se trošku přiostří akce a jsme u konce. Zkrátka nenáročná a příjemná podívaná, která neurazí. 75% Chci NZT-48. ()

Rssa

Eye-candy light thriller s výborným Cooperem, zajímavou zápletkou a výborným tempem. Možná až příliš mnoho nápadů na jeden snímek, který pak vypadá přeplácaný a nekonzistentní. Každopádně velice zajímavá věc, režiséra je nutno si hlídat, protože to je výhra celého filmu. 75 % ()

Nons3nse

„From 12,000 to 2.3 million in 10 days. I’m baffled by this guy.“ Na film ako Limitless som čakal celkom dlho. Nakoniec som sa dočkal. Naozaj. Limitless sa tvári ako nenápadný film, ktorý nemá prehnané množstvo komerčných reklám všade kde sa pozriete. Tvári sa ako obyčajný „béčkový“ film, a pritom vôbec nie je. Film, ktorý oplýva takým množstvom originality proste stojí za pozretie. A práve spomínaná originalita je to najlepšie na tomto filme. Ale to nieje všetko, vo filme sú taktiež zaujímavé a pestré dialógy, žiadne prehnané efekty, ktoré by sa možno mohli dať čakať od Sci-Fi fimu. Ale tejto taký nie je. Film vás stiahne do deja, o neznámom spisovateľovi, ktorému jeho plány nejdú tak, ako si to prestavoval. Ale jedného dňa náhodou narazí na zázračnú drogu, ktorá oživí mozog na 100%. Priznám sa, že by som asi neodolal tomuto pokušeniu, a vyskúšal by som to. Ale čím ďalej film pokračoval, a začali sa prejavovať vedľajšie účinky, mal som jasno. Limitless ma vôbec nesklamal. Očakával som že to bude také, ako to je. Stavím sa s vami, že za pár (desiatok) rokov, bude táto „droga“ k dispozícii. Nič nie je nemožné =) “I was blind but now I see“ ()

PF 2017

PF 2017