Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Mr. Filuta

Vcelku zajímavý námět, svižné a atraktivní provedení, na film jsem narazil úplně náhodou a díval se na něj spontánně, a tak jsem byl velice příjemně překvapen. Musím ale říct, že Bradley Cooper je mi (nevím proč) velice nesympatický. I tak jsem se snažil nahlížet na celek objektivně a ještě ho těsně vecpat do kategorie čtyř hvězdiček. ()

Popluh

Podobně jako Eddie Morra je i celý film nejsilnější, dokud je na NZT. Zpočátku hodně zajímavý nápad je ale nakonec utopen v nevyvážené, natahované, stylové a skrz naskrz vykonstruované podívané, která v nejsilnějších momentech dokáže strhnout natolik, že si člověk většinou ani neuvědomí, že potenciál námětu byl mnohem větší. Ve výsledku tak Všemocný rozsahem motivů asi nejvíc připomíná sestřih nějaké minisérie do podoby celovečerního filmu. A mohlo se stříhat víc. ()

zipper111

Něco takovýho bych taky občas potřeboval. Zajímavá sci-fi, rozhodně to není ztráta času, je to docela poutavě natočeno, spousta kamerových vychytávek, herci byli dobří a scénář až na některé mušky (jako třeba to, že člověk využívá jen 20% mozku....) nedělá ostudu... Nevim co víc k tomu napsat, prostě to za to stojí a basta. 4* ()

speedy3

Akční oddychovka v podání ne tolik "profláklého" Bradleyho Coopera a jako vždy skvělého De Nira. Film má spád a člověk se nenudí, ale bohužel ke špičce tomu ještě něco chybí. Z této myšlenky a námětu se přeci jenom dalo vymáčknout více. Nejlepší bonmot z filmu: "Jsi chytrý, ale nedělej chybu chytrých lidí, kteří si myslí, že nikdo nemůže být chytřejší." ()

Macejko

Prvá tretina sústredujúca sa na skvelé účinky drogy síce nie je tak cool a štýlová, ako by chcela byť (darmo, Burger nie je Fincher a ultrazoomové jazdy to nezakryjú), ale keď začne ísť konečne do tuhého, zvrtne sa film oveľa zaujímavejším, napínavejším a drsnejším smerom a hodnotenie razantne stúpa. Celé je to navyše až odvážne originálne v tom zmysle, že hlavný hrdina je vo svojej podstate vlastne neschopný čuráčik, ktorý by bez zázračných tabletiek bol úplné hovno... ale žiadne záverečné morálne ponaučenie a uvedomenie si chýb sa v jeho prípade neuskutoční. Nevravím, že by som ryčal nadšením alebo s ideológiou onoho kvázi šťastného konca súhlasil, ale rozhodne oceňujem, že tvorcovia nezmäkli a nerozhodli sa nám niečo nasilu pchať do gágora. ()

kaylin

"Všemocný" se ze začátku tváří jako sci-fi s prvky komedie, ale v průběhu zjistíte, že je to vlastně docela obstojné drama. Bradley Cooper hraje spisovatele, který nemá zrovna na růžích ustláno. Nezdá se, že by měl v blízké době cokoli vydat, spíš to vypadá, že by se každou chvíli mohl ocitnout na dlažbě a spokojit se s kolegy bezdomovci, kteří mu budou dělat společnost. Žena mu odešla, ale štěstí mu přeje a on potká svého švagra. Setkání s ním je zvláštní, hlavně ve chvíli, kdy mu švagr nabídne prášky, které by mu podle všeho měly zvýšit mozkové funkce. Spisovatel Eddie odmítá, ale pak si prostě řekne, co může ztratit. Po požití preparátu zjišťuje neskutečnou věc. Jeho mozek skutečně pracuje na mnohem vyšších frekvencích, jeho schopnosti se navyšují a on dokáže věci, které dříve nedokázal. Napíše román během několika hodin, redaktorka je z něj naprosto unesená. Zdá se, že se zlé obrátilo v dobré a Eddiho život nabírá konečně ten správný směr. Jenže k tomu potřebuje další prášek, protože jeden samozřejmě nefunguje věčně. Švagr je však někým zabit. A komedie se mění v docela solidní drama, které ale stále zůstává především v lidské, osobní rovině. Bradley Cooper bez problémů utáhne film a není se divit, že jeho hvězda stoupá. Je to sympaťák, který navíc umí hrát. "Všemocný" nemá nečekanou pointu, nemá geniální vyústění, ale přesto je to snímek, který vás většinu času bude bavit. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

Pilec

Na tento snímek jsem se náhodou dostal do kina...a...Přišlo velké zklamání. Příběh špatný, výkony herců podprůměrné a celkový dojem byl takový, že jsem nejen litoval peněz za lístky do kina, ale i projetého benzínu... ()

Alementina

Strihove a obrazove pekny, udelat svet barevnejsi, kdyz je clovek sjetej sice neni nic noveho, ale proc ne :) Zprehazenost deje mi prisla trosku zbytecna, ale budiz, melo to udelat film asi vic cool. Namet je vybornej, Cooper je bez chybicky, ale presto mi to prislo nedotazeny a konec efektni, ale nevysvetleny a nebo to budu muset zkouknout jeste jednou, aby mi nektere veci doklaply, jenze prave proto, ze se mi na to podruhy koukat nechce, tak davam jen 3 hvezdicky, ale za jedno shlednuti ten film urcite stoji, nudit nebude. SPOILER: Muzete mi rict, proc by nekdo, kdo si muze vydelat na burze hromadu prachu a jen si je uzivat, chce byt prezidentem, kde ma o dost min penez a jeste je porad vsem na ocich, no proste vymenit pohodli za takovy opruz, to fakt nechapu! proc by to delal?! ()

blackrain

Až do scény než Eddie prvně spolkne piluli, tak jde o velmi podprůměrný film. Pak se samozřejmě začnou dít věci. Vizuální stránka filmu je hodně povedená, to mu už napovídaly i úvodní titulky, které ukazovaly kam se bude film ubírat a opravdu se tím směrem ubíral. Příběh je přímo šitý na tělo Bradley Cooperovi. ()

vorheese

Další z těch kousků, které do historie kinematrogafie nejspíš nevstoupí, ale stojí za každou věnovanou minutu a korunu. Prostě a jen zábavný, napínavý, lehce orginální, lehce nepředvídatelný a hlavně neklišeoidní film. A i to je v současné nabídce víc než dost. ()

buldock

Nebýt toho příběhového zakončení, měl snímek našlápnuto k metám nejvyšším. Ovšem jako celek velmi dobrý a zajímavě pojatý thriller, který mohu c čistým svědomím doporučit. (Unrated Version) Film: 79% ()

gogos

Zajímavý nápad, výborný Cooper, slušný vizuál. Kamera stojí za prt, některé dějové linie taky. Všemocný jednu chvíli brousí do trhlé jízdy alá Crank, pak zase útočí na burzu Michaela Douglase, načež se snaží pokoušet o mafiánský thriller a přidává dojezdové drogové drama. Všemocný je nadprůměrný snímek s hodně zajímavým námětem, který bohužel nebyl uchopen zcela správně a doveden k dokonalosti. I tak se ale jedná o poměrně zábavnou a napínavou hříčku, která je bohužel místy značně předvídatelná. Chci tu pilulku a filmu dávám lepší 3*! ()

UncleG

(Spoiler) "Tak to ne!" křičel jsem v závěru filmu a škrtil promítače. "Já chci špatnej konec! Tohle mělo mít špatnej konec! Dyť to tím závěrem úplně zkazili! Dejte tam tu cívku se špatným koncem, nebo se neznám!" Jenže ještě téhož večera mi došlo, že Limitless vlastně MÁ špatnej konec. Možná ten nejhorší. Protože hlavní geroj Eddie není víc než hnusná bezcharakterní svině, která se neštítí riskovat životy svých blízkých a schopnosti využitelné pro dobro lidstva používá pouze a výhradně k vlastnímu prospěchu. Takže jeho osobní "Hepáč" je vlastně ta nejstudenější sprcha. 80 % Limitless je zajímavé sci-fko o utahující se smyčce a umně balancuje na hraně mezi fantasmagorií a sociální sondou. ()

AlThorKremser

Další film s Cooperem. Myslím že za pár let bude hvězda první velikosti. Tenhle film byl výborný. Podle mně originální příběh a film v žádné fázi nenudil. Celých 105 minut byla výborná zábava. 94% ()

slunicko2

Pěkné. Viděl jsem nejdřív seriál a pak film. Zde jsou hlavní představitelé méně sexy, celé je to méně bláznivé, kompaktnější. Příběh má větší tempo a rychlý spád. Seriál pak přidal linku s FBI a osobní vztahy. ()

Mikita

Jak mě může zklamat kombinace všeho, co mám ráda? Očividně může. Místy jsem se nudila a výsledná pointa byla sice chytrá, ale nemám ráda, když je bez ponaučení a arogance vítězí. Co více říct, grandiózní nápad, pár skvělých scén a mnoho geniálních nápadů, aby vše vyšumělo v podivném nabubřelém posvěcení chytrého užívání povzbuzovačů/drog. Možná jsem se na tenhle film až moc těšila, možná mám raději Bradleyho jako většího sympaťáka. ()

DH3Factor

Ideální před maturitou, absolutoriem, bakalářkou či jinou důležitou zkouškou. Kdo by nechtěl NTZ? K technické stránce věci, Cooper, kamera a střih fantazie. Zbytek slušný průměr. Vhodné taktéž pro scifaře s oblibou pokřivených charaketrů. ()

Remedy

Hodně se tu kouzlí s kamerou, což je samozřejmě velice efektní a oku lahodící zážitek. Ten nápad s možností využívat ke své existenci plnou kapacitu mozku je poměrně originální, ale nemohu se zbavit pocitu, že to celé mohlo dopadnout ještě o 100% lépe, kdyby byl Burger schopen udržet to nasazené tempo v první polovině až do konce. Na druhou stranu i přes drobné výtky se jedná o velmi nadprůměrnou záležitost s výborným Cooperem, který je zjevně schopen sám obstojně utáhnout i takovýto celovečerák (Robert de Niro samozřejmě zdatně sekunduje, nicméně pozornost zůstává upřena právě na Cooperovi). Limitless je takové příjemné komorní scifi s propracovaným vizuálem a lehce ambiciózním scénářem. Do nesmrtelné klasiky má ale pořád ještě poměrně daleko. 3,5* ()

PF 2017

PF 2017