Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len TO, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom... (Continental Film)

JuRoot

Nemôžem si pomôcť, ale podľa šumu okolo filmu som čakal niečo viac.. A hoci nie som primárne fanúšik tohto žánru, celkom som sa tešil do kina na tento snímok. Začalo to dobre, dokonca zbúralo nejaké tie klišé už úvodom a potom to nabralo na obrátkach do niečoho medzi teenage komédiou a hororom v jednom. Nebolo treba priveľa dôvtipu, aby si človek nedomyslel ako jednotlivé situácie skončia, doslova opakovanie zvukového motívu hudba, 4 sekundy ticha, hluk a "strach" pomáhali odhaliť vraj hororové prvky. Celkovo som sa však nenudil, napriek všetkému, takže pre mňa je to tak na polovičné hodnotenie - film, ktorý nemusí každý nevyhnutne vidieť a tiež film, ktorý neurazí. ()

Keywee

Jako fanoušek Kingových knih jsem si To nemohla nechat ujít. A dala jsem si ho s chutí dvakrát za sebou ve 4DX. Kombinace super lekačky, akčního filmu a místy i super komedie. Obsazení suprové, efekty na 1, opravdu nevím, co bych Tomu měla vytknout a těším se na 2.dil. 🙂 ()

Penta

Začátek byl poměrně ucházející, pár lekaček a pár scén, které naháněly strach. Bohužel vývoj filmu je takový, že druhá polovina sklouzne do klasického hororového klišé, které je až neuvěřitelně předvídatelné. 65% ()

awerto

Možná bych filmu mohl odpustit, že se rozhodl soustředit na pouhý bezvýznamový sled expozičních lekaček a děj řešit během poslední čtvrthodiny, kdyby tak strašně neoslabil a neponížil svoje dětské hrdiny. Knižní předobrazy jsou chytří, organizovaní, stateční a vyspělí hrdinové s komplikovaným zázemím a komplexními problémy. Tady je to banda zmatených řvounů bez morální síly. . A kromě toho, že se tvůrcům nepodařilo vybudovat představu, co je Derry vlastně za místo a co dělá s lidmi a dospělými, si myslím, že posun děje z padesátek do osmdesátek nefunguje. Ale vubec... Za posledni ctvrthodinu 2 hvezdy. ()

dj_p_j

Tusim sa tu kazdy boji dat tomu menej ako 3 hviezdy. Nechapem napriklad ked niekto napise ze je "hluboce zklamana" a da 4. WTF? /Asi boli v kine dobre pukance/. Co sa filmu tyka, reziser sa zrejme nevedel rozhodnut ci chce natocit horror, alebo "citlivu sondu do zivota tinejdzerskych outsiderov v malom meste". Vysledkom je dvojhodinova nuda. Nepomohol tomu ano vyber hercov, aj ked koktavy Harry Potter obcas pobavil. Najviac od veci bola pre mna Beverly - nie ze by sa na nu zle pozeralo, ale do tejto postavy? Sorry. Dufal som, ze sa aspon dozvieme odkial sa ten zubaty trtko zobral a preco si dava 27 rocne pauzy. No, mozno v druhom alebo tretom sequely, ale to uz asi bezo mna. ()

d-nao

Prečo sa tu v poslednom čase mierne nadpriemerným filmom dávajú takéto fullky? Pre dospelého tu je akákoľvek absencia strachu. Film pôsobí skôr ako teen záležitosť. Top zostáva naďalej kniha. ()

Salinho92

Knihu sem nečetl, tak nemohu soudit. Milovník horrorů také nejsem. Film se mi ale nakonec vcelku líbil, občas se v kině opravdu čekal něco hroznýho, nakonec tam tich fakt hrozných scén nebylo tolik. Klaun Pennywise nahání opravdovou hrůzu, výborně zahraná postava a i dětské role jsou skvěle zahrané. Oceňuju hlavně odvahu tlustého chlapce takhle se tam vystavovat, to chce kuráž. Dal bych 4 hvězdy, ale zas tak dobré to nebylo. ()

fajntomas

Napětí nechybělo, trochu moc zvuku. Líbila se mi Pipi dlouhá punčocha. První třetina se mi líbila, napětí, strach, bez zbytečností, které potom dorazily... US akční horor.... škoda. 65% ()

Pauzicio

. Po tom, co jsem viděl verzi z roku 1990 jsem měl obavy zda bude film stát za to. Ale ze zvědavosti jsem si řekl, že to risknu a musím říct, že jsem velice překvapen. Samozřejmě kniha je na jiné úrovni, ale ve velké míře se to knize blíží, až na nějaké odchylky. 4 hvězdy jsou naprosto dostačující. ()

Zacharod

Chyba které jsem se dopustil byla ta, že jsem ještě před shlédnutím film viděl několik recenzí. Ty všechny do nebe vychvalovali herecké obsazení a výkon doposud téměř neznámého Billa Skarsgårda. Dokonce jej přirovnávali k Jokerovi Heatha Ledgera. Byl jsem tedy tolik natěšený na jeho výkon že jsem nakonec z kina odcházeli,.. ne-li zklamaný. Většinu jeho scén hrál totiž pouze jeho obličej a zbytek si vzali do parády kolegové ze CGI oddělení,.. takže tolik opěvované pohyby ani nebyli jeho. Jeho výkon mi tedy přišel,. v pořádku. Co se týče samotného filmu tak jsem nebyl nijak uražen, ale opět,. ani nijak zvlášť překvapen. Je to určitě lepší než původní zpracování, ale ze sedačky mě to ani zdaleka nezvedlo. PS: Nebýt skvělého Wolfharda tak je to asi ještě o hvězdu méně. ()

TheWomenshow

První horor, na který jsem se odhodlala jít do kina...Začátek byl doslova odporný, dostala jsem strach, že děj se bude odehrávat v jednom velkém oceánu krve a že do deseti minut odejdu. Nakonec to byl jen takový malý potůček...Párkrát jsem se opravdu lekla, až jsem povyskočila ze židle a chvilkami koukala radši jen skrz prsty.Dětské postavy mi byly hodně sympatické i s jejich strašáky, kteří dávali filmu ještě větší plus.Pennywise mohl být ještě démoničtější, to přiznávám.Občas předvídatelné, občas nečekané.TO je jeden z mála koukatelných hororů za poslední dobu vůbec.Pro mě růže mezi trním. ()

Brigitte

Poprvé jsem myslela, že odejdu z kina uprostřed filmu. Tak moc jsem byla vyděšená, že jsem se bála, co přijde dál. Film je odporně děsivý, avšak dokonale natočený a klobouk dolu, tvůrci vystihli dokonale hrůzu, kterou King v knize popisoval. Děsivější už Pennywise být nemohl! Nadšení! 100 %. ()

Lambrija

Parádní zpracování legendárního tématu. To z roku 1990 je samozřejmě skvělé, to Muschiettiho je však minimálně na stejné příčce. Srovnávání je vzhledem k naprosto odlišným filmovým možnostem a také věku mě coby diváka takřka nemožné. Tenhle typ hororů, kterým není třeba hektolitrů krve a vepřového, mě baví mnohem víc a přesto, že chvílemi už bylo jasné, co přijde a konec byl trochu přetažený, klaun mě bavil královsky. Stejně tak i looseři, jejichž některé hlášky neměly chybu. Po dlouhé době mě film přiměl k tomu znovu sáhnout po knize. Nemám jedinou výhradu k hereckým výkonům, dokonale mě vtáhla atmosféra a i jako nepříliš bystrého diváka trklo několik zajímavých odkazů. Už teď se nemohu dočkat druhé kapitoly, která však bude o něčem úplně jiném. ()

Denzen

Nič prelomové. Očakávate podľa hodnotení buď výborný strašidelný horor alebo vtipnú komédiu, ale nič z toho. Pri horore to nefunguje na scénach s Pennywiseom. Hej, samotný klaun je perfektný, ale nočné mory, ktoré vytvára sú určené aby vystrašili deti, nie diváka. Čo sa týka komédie, vtipné a originálne to bohvieako nie je (Strangers Things dokázali spracovať túto časť perfektne narozdiel od It). Musím ale pochváliť, že medzi toľkými deťmi sa žiadne z nich nestráca a každý si tam nájde svoju obľúbenú postavu. Rovnako ďalším plusom je atmosféra mesta Derry, proste cítite, že sa v kanalizácii alebo v strašidelnom dome deje niečo nepekné. 60% ()

alKalda

Dobry film! Sympaticka particka deti a vyborne zahrany klaun. Lekaci sceny od tohoto filmu necekejte, stejne jako necekejte vetsi porci strachu. Film jsem bral spise jako dobrodruzstvi deti, ktere se prestali bat svych nocnich mur a rozhodli se zatocit se zlem ktere se zjevuje kazdych 27 let. Trochu me mrzi rozdeleni filmu na dve casti, detska cast by podle me bohate stacila, nevim jak by melo zlo v tomto podani desit dospele. Ale uvidime. U filmu jsem se dobre bavil, vetsina napeti je diky perfektni hudbe. Film ma podle me i perfektne zvolene sceny kdy se zlehcuje "napeti" a humorne hlasky deti jsou perfektni. Za me 5* ()

rabauken

Knihu jsem četl snad desetkrát, a vždy, když se má objevit klaun nebo balónek, mrazí mě v zádech.. Na Tima Curryho z TV filmu jsem se jako kluk díval mezi prsty, a klaunů se od té doby bojím. Tímpádem jsem do kina na nové TO jít musel :-) Vůbec mi nevadí, že se film nedrží úplně předlohy, myslím, že to ani nejde a podle mě je to vedlejší. Já chtěl zažít strach, a ten pocit, který jsem prožíval při čtění knihy, že ten klaun na mě odněkud vyskočí, že bude na záchodě, nebo že mi odněkud zamává a zašklebí se na mě... . A ten jsem dostal maximálně! Nikomu asi nevysvětlím, že mě neděsí lekačky, krev nebo brutalita.. Pro mě je nejděsivější, když se Pennywise někde jen tak objeví/vykloní, usměje se a zmizí.. Např v těch rourách.. Dle mého názoru natočeno perfektně. Nevadí mi, že jaksi pro nezainteresovaného diváka není ani vysvětleno, co to TO vlastně je, ikdyž chápu, že kdo na to jde bez ničeho, nemusí to pochopit. Možná bude trocha vysvětlena v pokračování. Neumím hodnotit výkony herců, děti to prostě zvládly výborně, tak jako v devadesátkové verzi, mnohem líp, než dospělí. Zvlášť kluk, který hrál George. Bylo mi ho líto. Ostatní tam tak nějak pasovali, vlastně to bylo jedno.. Důležitý (pro mě) byl stejně jen Pennywise.. :-) A ten byl luxusní! Opravdu jsem se ho bál, a dnes už vím, že až na mě někde vyletí, bude to Skarsgard a ne Curry.. Za mě 100%, chci to vidět znova a znova. Nejlepší scény - kanál, promítání, sklep. Dokonce i v real life jsem už viděl balonky s nápisem, že se budem vznášet.. V parku za šera - nic moc.. :-) Velice se těším na dvojku, a prosím, prosím, ať je tam scéna, kdy Beverly jde do svého domu a baba se změní na čarodějnici! ()

adzedan13

Ze začátku jsem chtěla dát tři hvězdy, protože jsem od filmu čekala víc. Ale když nad tím tak zpětně přemýšlím, tak tohle nebyl film za účelem vylekat lidi, je v něm něco víc. Příběh byl zajímavý, obsazení skvělé. Hororovou atmosféru sice trochu narušovaly vtipné hlášky, ale vlastně je to dobře, protože i díky nim se mi film víc líbil. Konec byl (alespoň pro mě) velmi emotivní. Po konečném přehodnocení dávám 4/5. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)