Farmársky syn Albie (Jeremy Irvine) z britského Devonu je spojený s koňom Joeym od jeho narodenia. Zdieľa s ním trpký údel ťažkého vidieckeho života, až kým ich osud nerozdelí na začiatku prvej svetovej vojny v roku 1914. Albertov otec Ted (Peter Mullan) predá Joeyho britskej vojenskej jazdeckej jednotke. Joey so svojím vojnovým druhom, koňom Topthornom, odchádza s kavalériou až na francúzsky front, kde sa začína jeho pozoruhodná púť na pozadí veľkej vojny. Navzdory vojnovému chaosu a všadeprítomnej smrti, Joey pozitívne ovplyvňuje životy ľudí vo svojom okolí. Vo Francúzsku prežije ťažký útok kavalérie, potom službu v nemeckom lazarete a napokon strávi krátke obdobie pokoja na farme s francúzskou dievčinou Emiliou (Celine Buckensová) s jej deduškom (Niels Arestrup), až kým ho neodvlečú nemecké vojská, aby ťahal ich ťažké delá. Po Topthornovej smrti sa Joey ocitá medzi zákopmi v zemi nikoho, zapletený do ostnatého drôtu. Dvaja vojaci z nepriateľských strán ho spoločne vyslobodia a kôň sa konečne stretáva so svojim pánom Albiem, ktorý medzitým narukoval a zranili ho vo vojnovej vrave. Albie je oslepený a jeho zraneného koňa chcú vojaci utratiť. Podarí sa Albertovi zachrániť život svojmu zvieraciemu priateľovi, aby sa spoločne vrátili domov? (TV JOJ)

Filatov

Spielberg to prostě s divákovými city opravdu umí a ví, jak z něho vytáhnout každičkou emoci a totálně ho během filmu vyždímat. V mém případě se mu to během 141 minut tohohle filmu povedlo tak, že jsem na konci nevěřil, co jsem to vlastně viděl. Čekal jsem utrpení zvířecího hrdiny a říkal jsem si, že budu připraven, ale Spielberg mi zase naložil tak, že jsem ještě dva dny měl Válečného koně Joeyho v hlavě. O takový zážitek se jednalo. Teď už jsem si jist, že tenhle film budu chtít vídat znova a znova, i když budu dobře vědět, že samou lítostí nad osudem a utrpením hlavního hrdiny tenhle film nebudu po emoční stránce dávat. Opravdu silný zážitek a atmosféra první světové zachycena syrově, až to praštělo. Tady si teprv člověk uvědomí, jakej humus vlastně válka je. ()

BlackVelvet

Klasicke, hollywoodske vypravecstvi, jak za starych casu. Moc se mne libi, ze se nekdo venuje take jinym obetem valky, nez lidskym. Pribeh je trosku naivni, trosku starosvetsky atd., ale to ma proboha vadit ? Pokud se nepletu, tak knizni predloha snad i pro deti byla. Nedokazu si dost dobre predstavit kdyby ten film by aspon z poloviny realistictejsi, to by byla jatka a ja teda osobne bych se nerada koukala na to, jak kone za valky opravdu museli trpet. Mne osobne to staci podane trosku vice vypravecskou formou, kde se reziser zameril hlavne na kameru, barvy, hudbu a relativne jednoduchy centralni pribeh. Pokud bych mela naladu na neco fakt nervy drasajiciho, tak takovych filmu myslim mame dost jak z 1. a 2. svetove, z Vietnamu, z Koree....nevim co od toho kdo cekal, ale nedivila bych se, ze kdyby polovina z tech, co tady troubi jak to bylo pitomoucke by u neceho mnohem drsnejsiho zvracela v kine, protoze co si budem povidat, filmy s utrpenim lidi jsou maso, natoz aby se clovek jeste dival na utrpeni nevinnych zvirat, a ze bylo obrovske ve valce. Spielberg rikal, ze timto filmem chtel dat hold konum a jejich obetem, ze spolupracoval se spolecnostma ktera se jejich pamatce venuji atd. a podle mne to se mu povedlo. Skoda, ze ta jemna citlivost filmu je tady hodne lidma Spielbergovi ometana o hlavu. ()

Pythonator

Film pro milovníky koní. V hlavní roli kůň. A to beze srandy. Ten kůň je zde skutečně hlavní postavou. Jsou to takové Osudy dobrého vojáka koně. Naprosto chápu, že mnohé film zklamal, obzvláště když je to takový romantický patos o koni a první světová válka je zde zobrazena kvůli dětské přístupnosti bez jediné kapky krve. Mně osobně koník sednul a to obvykle nemám rád filmy, kde se válčí a není vidět krev jenom aby na to mohli jít do kina i děti. Dokonce mě to bavilo více než jiná Spielbergova rodinná blbost, E.T.mimozemšťan. Snad je to tou nádherně nasnímanou krajinou dobarvenou mistrovskou hudbou. Ve Válečném koni se osvědčené trio Spielberg, Kaminsky, Williams opravdu vytáhlo. Film, kamera i hudba byli nominováni právem na Oscara. ()

Antiquus

No děj asi následující: po prvním pohledu na hřebce měknou srdce děvčátek i vozatajů, Britů, Francouzů i Němců, že má divák hnedka chuť běžet mu vykydat stáj. To vše opakované asi pětkrát na všechny způsoby. Snad tak mohli dát, jak před ním vyměkne i řezník, škoda. Klasika podobných filmů, čím větší rozpočet, lepší efekty, kamera a výprava, tím povrchnější a naivnější scénář jak pro mládež do 15 let. Něco jako zápletky z nových dílů Hvězdných válek. Natočit to takhle špatně, když má někdo k dispozici takový peníze, herce a štáb, to je zločin. Tohle fakt není drama - to je spíš kolonka" rodinný" nebo "dobrodružný". ()

lubica1995

Príbeh sa neoháňa žiadnou frázou po závere: podľa skutočnosti. Preto má odomňa 4. A pritom viem, že počas prvej svetovej vojny skutočne nastal okamih, kedy všetci na jeden deň zabudli, že sú vo vojne, že sú si nepriatelia. Veľmi pekne spracovaný príbeh. ()

Mafii

Pěkná výprava, nadějné herecké obsazení, ale to je bohužel všechno. Sentimentální a nesnesitelně patetický kýč, trvající skoro dvě a půl hodiny. Pokud nejste dvanáctiletá milovnice zvířat, která si chce pobrečet, vyhněte se Válečnému koni obloukem. ()

gizi

Pěkný příběh, který bohužel ke konci sklouzává ke kýčovitosti a komerčnosti a navíc začíná být i zdlouhavě nudný. Film má ale i pěkné a silné chvíle, tak se přikloním při 70% ke 4*, 10.10.2015. ()

zurivymlok

Je pravda, že příběh je tak patetický, že to nepůsobí o nic více reálně než Avengers, což je u filmu z reálného světa poněkud problém, ale jinak režie i pojetí příběhu jsou výborné jak se na Spielberga sluší. Tudíž za mě spokojenost. A to jsem díky zdejším recenzím shlédnutí filmu odkládal pět let. ()

Dzedzy

Nevím, co všichni proti tomu filmu mají. Mně se líbil a dávám 5*. Dost často jsem měla mrazení v zádech. Za mě Spielberg opět nezklamal. Nejspíš ale pro někoho musí ve filmu téct hektolitry krve a stříkat na všechny strany, případně pár sprostých slov, aby to bylo dost kvalitní či co. Jasně, s realitou to nejspíš nic moc společného nemá, ale pohádky a rodinné filmy už dneska nejsou v kurzu či co? Za mě tedy super ve všech směrech. 100% ()

RavenSpector

Zajímala by mě cílová skupina pro tento mizerný spektákl. Řekl bych tak možná holky kolem 12-ti let, ale ty zase nebude bavit ta trapně zjednodušená válka. ()

soukyd33

Neuvěřitelný příběh jednoho chlapce a jeho koně, který se klidně mohl stát. Člověk až žasne nad tím co všechno tento kůň zažil. Anglické vojáky vystřídali němečtí a zase naopak. Majitelů bylo také dost, a přesto kůň nezapomněl na svého původního majitele. Dlouho jsem se rozmýšlel jestli dám 5 hvězdiček, ale konec to prostě utvrdil. Doporučuji. I když se jedná o válečný film, zažijete velké dobrodružství. Hvězdiček 5***** ()

kotrlak

1. Jedna z věcí kterou na filmech nenávidím je citové vydírání. Spielberg pro mě nepatřil do kategorie citových vyděračů až do shlédnutí tohohle flicku. A zpětně jsem si uvědomil že např. filmy 'Saving Private Ryan' a 'Schindler's List' už nastolily tenhle trend. 2. Kůň byl vždy "beast of burden", spjatý po tisíciletí s lidským druhem. Málokdo si dnes uvědomuje kolik koní tragicky zahynulo během lidské válečné historie a zasloužili by pomníky víc než vojevůdci a další političtí a vojenští potentáti. 'War Horse' je ale spíš pohádková slátanina než pocta válečným koním. 3. Film je řemeslně dokonalý, jak už to Spielberg umí, ale škoda vyplýtvaného potenciálu na reálný příběh. ()

Bogrant

Hlavným dôvodom písania tohto komentáru je vec, ktorú ja zas tak často nespomínam, ale teraz skutočne musím - kamera! Janusz Kaminski je kamerový virtuóz. Pôsobivé, krásne scény, ktoré dodali tomuto filmu na jemnosti a pôvabe. Inak to je však v Spielbergovom ponímaní pre tentokrát krehkejší a nie tak dôrazný pohľad na vojnové obdobie. ()

Ondak

Příjemný příběh o koni, který by mohl fungovat, kdyby v druhé polovině filmu nedošlo na velké množství nesmyslných věcí a náhod.  Děj je naschvál emočně vygradován a scénáristi si moc hlavu s tím proč a jak nelámali. Nebýt hodně nesmyslného příběhu, který musel dospět, tam kam dospěl, jednalo by se o solidní film. Vizuální stránka je na úrovni a herecké výkony také dobré ()

Dupac

Měl být hlavní hrdina kůň (proto tolik postav, které se objeví, postarají a záhy zmizí)? Měl to být (proti)válečný film (proto tolik scén, kde kůň vůbec nefiguruje)? Místy strhující práce pana režiséra (některé válečné obrazy snesou srovnání s Ryanem), místy naivní zaprášená pohlednice, kterou bych bez znalosti roku výroby datoval někam do hloubi 80. let 20. století, klidně před Purpurovou barvu. Na koně Joye je krásný pohled, škoda jen, že jeho putování od majitele k majiteli pojali scénáristé tohohle zamýšleného dojáku jako výpis ze zápůjční knihy. Silné tři. ()

zimus

Film stojí na jímavých scénách (ať už bojových či komorních), které však nepůsobí realisticky, ale teatrálně - přehnaná idyličnost venkova (jako by v té francouzské farmě těsně před startem War horse dotočili poslední reklamu pro jogurty Yoplait), nasvícení scén a přehnané hraní si s barvami (viz závěrečná scéna odehrávající se jen v černé a oranžové), nezajímavá hudba - to vše film sráží pouze k průměrnému drááámatu. Plus za blátivé zákopy. Přesto však velmi, ale velmi slabé 4 hvězdy. ()

Firga

Veľkolepé, krásne, dojemné... Práve pre takéto filmy som vždy miloval Spielberga. Cynici, ktorých by mohla urážať "nehanebná" manipulatívnosť a skoro až gýčovitosť nech sa poobzerajú v kinách po niečom inom (Fincher?). Ja som po prvej tretine spielbergovej citovej manipulácii prestal odolávať, rezignoval som a zvyšok filmu som si náramne užil. ()

EasyGoingBoy

Neskutečné zklamání, obyčejně mám štěstí se takovýmto filmům vyhnout, ale tentokrát jsem si nechal jednoduše vymýt mozek tím humbukem okolo tohohle filmu a taky jménem režiséra. Ani nevím proč nedám hodnocení "odpad". Mě koně dojímají úplně neskutečně a dokázat natočit film tak, že to se mnou ani nehne je tedy doopravdy uměním téměř nemožným....ovšem Spielberg to dokázal!!!!. Naprosto respektuji ostaní hodnocení, i ta vícehvězdičková, ale upřímně musím říci, že mám husí kůži z toho co se bude dít s tímhle světem v budoucnu, když se toliko lidí nechá tak lacině opít rohlíkem a to dokonce i lidé, o kterých jsem byl skálopevně přesvědčen, že je konzum nesežere. ()

Tomas_2002

Perfektní příběh. To nebyl válečný film, vlastně to ani nebyl film - to byl příběh, se všemi příkrasami, nesrovnalostmi, nadsázkou a perfektní atmosférou, přesně takový, jaký vypráví pamětníci svým posluchačům. Takový příběh, jaký chceme vidět. Scény dotažené k dokonalosti, spousta dojetí od začátku až do konce ( poslední takový doják u mě byl kluk v pruhovaném pyžamu ). Já bych sice ty rozvleklejší pasáže zkrátil a některé zajímavé trochu více rozvedl, ale dost mozná by to pak nedávalo takový dojem, jaký Spielberg zamýšlel. Diváci se baví, film je úspěšný, místní elita intelektuálních znalců filmařiny jako obvykle trpí. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga

13.09.2015

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky