Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli. Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si nutně vzpomenete na E. T. Mimozemšťana nebo na Blízká setkání třetího druhu. Vraťme se ale k amatérským filmařům z malého městečka v Ohiu, kteří názorně předvádějí, jak těžce se rodily nezávislé snímky v předdigitální éře, v sedmdesátých letech minulého století. Když zrovna na místním nádražíčku točili vrcholnou scénu svého filmu, před jejich očima po srážce s autem vykolejil nákladní vlak. Nebyla to jen tak obyčejná nehoda, což potvrzuje přítomnost armády na místě tragédie. A tím to nekončí. Ve městě mizí domácí zvířata i lidé, místní šerif je zoufalý, oblast obsadí armáda, jejíž velitelé evidentně něco tají, je vyhlášená okamžitá evakuace… Navzdory tomu všemu chtějí děti pokračovat v natáčení a navíc přijít na to, co bezprostředně po nehodě uniklo ze zamčeného vagónu vykolejeného vlaku a má s tím zmatkem kolem něco společného. Tohle filmování bude extrémně náročné a nebezpečné, ale když máte v hlavní roli nejhezčí holku ve městě, byla by škoda ho nedokončit. I když přitom může jít o život. (oficiálny text distribútora)

mine.slayer

Rozpačitý film, nabízí příjemný nádech tajemna, ale dýchá z něj spoustu jiných filmů a je to dost znát a ne že by to potěšilo ale spíš to nudí. ()

markinho83

sice nevím ,z jakého je to roku , ale TIE Fighter ze Star Wars mi tam nějak nesedí. Mikrovlnky začali v USA frčet v 75. a 76. roce . Star Wars v 77. takže to muselo být cca 20 let po události v tom hangáru, co chytl mimozemšťan toho profesora. Jinak film supr, abrams jak vyšitej, zase jeho světelný efekty ()

Otan

Tak,rozhodně to není propadák.Je jasné ,že to je Spielbergovina,myslím,že se na tom producentsky podílel,ale třeba to není podstatné.Je tam sice pár věcí,které my berou dokonalost,ale na druhou stranu to stvoření je pěkné,děcka to celkem zvládli zahrát,pravda přece jen mohlo být víc emocí.Celý film je jako by furt v jedné oktávě,ale příjemné.Neuvěřitelně dobrá scéna havarujícího vlaku i další. ()

Reddman

Ne že by to bylo úplně špatné, ale ze spojení Abrams Spielberg mělo vzejít určitě něco lepšího. Vizuálně je to paráda, děcka mě vůbec neiritovaly a atmosféra tam taky celkem byla. Ale ta hyper vlaková nehoda zaviněná jedním autem na kolejích byla na mě trochu over the top a to ani nehledím na to, že zatímco po nárazu vagóny lítají vzduchem, chlápek v autě přežije se škrábancem na čele a pár pohmožděninama. Navíc konec přišel tak z čista jasna, že jsem si říkal ´´To je všechno?´´ Mohlo to být lepší..mnohem lepší. ()

Allein4

Na to, že je v tomto filmu namočen novodobý Spielberg (tedy J.J.Abrams) a skutečný Spielberg, je to hrozně slabé...slaboučké. Asi je tam cítit nádech E.T. a Blízkých setkání, na to pravděpodobně chtěli tvůrci apelovat, aby byl film úspěšný také u starších generací... Ale nostalgie se nepovedla, modernímu hávu a jinak velmi dobrým efektům to jen uškodilo. Škoda, velmi jsem se na to těšil. ()

Luciaaas2

Super 8 je takový temné rodinné sci-fi, které zaujme, ale ničím neurazí. Možná až na ty trochu nebojácné děti, které se chovají, jako by se nic nestalo. Atmosféra filmu není nejhorší, akční scény ujdou, emzák je výbornej a konec je brutalnější. Takže děti vše zvládnou, nenechá to na nich žádnou psychickou ujmu. Tohle je asi taková největší výtka filmu. Jinak sem si film užil a nebudu mít problém si ho časem znovu pustit ()

90125

Zo zaciatku sa mi to celkom pozdavalo. Skvela vyprava, kostymy a ucesy ako z roku 1979 (sudiac podla hudby). Velmi pekna kamera, dobra rezia, dokonca sa objavil humor ! Nevadilo mi ani, ze hlavni hrdinovia su pubertaci. Casom sa ale ukazalo (znovu !!!), ze kamenom urazu bude zapletka. Skratka, problemom dnesnych filmov su cajove pribehy a ich srackove vyvrcholenia. Tiez mi vadilo, ze ked to malo byt napinave, tak proste nebolo. Napriek vsetkemu, nenudil som sa a bolo to pekne, ocitnut sa na kratku chvilku niekde vo svojom detstve, niekde v blizkosti filmu Close Encounters of the Third Kind (1977). A Elle Fanning fakt bude zaujmavejsia herecka ako jej slavna starsia sestra. 67 % ()

Me.Plus.You.

Beru to jako poctu starým časům s dnešními možnostmi. Za sebe můžu říct, že to funguje. Na poprvé jsem se ztratil, ale už na podruhé mě to bavilo a myslím, že i na potřetí... bavit bude :) 75% ()

BullittSF

Staré zlaté časy Čísla 5 a ET jakoby byly zpátky:-)ve dvanácti bych z toho byl dočista mimo,dneska jsem si to "jen" užil jako oddychové nekomplikované a veskrze milé deja vu. Asi bych se býval zamiloval do Elle Fanning, takhle mi jen připomněla objev Kirsten Dunst v Interview s upírem. Když jsem viděl trailer, myslel jsem, že to je hloupý dětský film, ale je vidět, že tvůrci zůstali (nebo se zase na chvíli stali) malými kluky a ta radost je znát, jakoby našli batoh s prskavkama, o který málem přišli. Ale za ET se nerozstřikovala krev z explodujících hlav:) ()

Pythonator

Tuhle slátaninu že točil ten člověk, co dokázal z nudné zahovněné Star Trek ságy vykřesat první dobrý (dokonce skvělý) Star Trek film??? No, tak tady dokázal z nudné dětské sračky vykřesat pouze řemeslně zručně zvládnutou dětskou sračku. Navíc je ta dětská sračka plná výrazů podobných sračce, takže díky množství vulgarismů vážně pochybuju o tom, že je to pro smrady vhodné. Navíc je tu dokonce i krev, což nechápu, protože cílit to pro dospělé publikum je vražda. Alespoň pro mě bylo sledování skupinky hnusných protivných upištěných smradů dokonalým utrpením. ()

tulen

Prijemne mne prekvapili detsti herci. Skoda, ze se jejich potencial vyplacal na film s typicky americky sablonovitym dejem vyztuzenym spoustou klise... ale americani uz dneska asi nic jinyho natocit neumi .. ()

Xmarc

70 % | Takový pohádkový sci-fi thriller s typickými klišé á la Hollywood, ale přitom se na to dá docela dobře dívat a nenudí to, a dá se u toho tak strávit docela pohodový večer. ()

Bluerider

E.T. meets Stand by Me meets Alien. Vědeckofantastická linie je poměrně slabá a klišovitá (i když ty divné kostky byly super), linie dospívání a dětského přátelství mezi kluky, které se musí vyrovnávat s vpádem dívčího elementu, výtečná - proto je také první polovina filmu, kde se mimozemšťan ještě neobjeví, vrcholem snímku. Závěr nejdříve s 'dungeon style' honičkou a pak ohňostrojovým finále bohužel příběh dost sráží, ale divák stržený zručně vyprávěným příběhem si to uvědomí až ex post. Kvalitní řemeslná pocta klasickému Spielbergovi s občasnými záblesky filmařského génia. ()

Gluminator

Tohle stojí levou nohou v průměru a pravou v podprůměru. Nic extra. Film ideálni pro děti. Nemastný a neslaný. Nebylo to zase tak hloupý, dalo se na to dívat, ale určitý pasáže byly fakt špatný. Dost mi to přišlo, že je to celkově okopírovanej Cloverfield (Monstrum). 60% ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (viac)

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (viac)