Uhýbanie sa rýchlym autám, bláznivým taxikárom, otvoreným dverám a ôsmym miliónom chodcov je dennou rutinou Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), najlepšieho newyorského cyklo-messengera. Vyžaduje si to špeciálny výcvik jazdiť na superľahkých bicykloch, na jednom prevode, bez bŕzd. Chlapík, ktorý vystavuje takýmto spôsobom svoj život každý deň, sa zrazu dostane do situácie, na akú nie je zvyknutý ani on. Pri bežnej preprave sa jeho život zmení na naháňačku Manhattanom na život a na smrť. Obálka ktorú má Wilee doručiť totiž nie je po chuti istému skorumpovanému policajtovi. (TV Markíza)

dO_od

// Film, který se jednoduše nezastaví. Drzí, rychlý, plný nápadů a s mým oblíbeným sympaťákem JGL. Škoda té jednoduché zápletky, být to maličko originálnější, určitě bych neváhal a šel i na plný počet, protože potenciál tu určitě byl. Shannon je magor, má xicht jako magor a už by neměl nikoho jiného hrát, než magory! Hrozně se těším na jeho podání Generála Zoda, zde dokazuje, že záporáci mu opravdu od přírody padnou. Kolem a kolem, jednoduchá zábava, když je venku hnusně - proč ne. ()

Marigold

Cyklofašo Levitt versus fízlokrat Shannon v Grand Theft Bike plném limitů (časových, prostorových a bohužel i vypravěčských). Řetěz tomu ke konci padá, protože humánní čínský olej z dětí zrovna nemaže, ale na výbornou zábavu to pořád ještě stačí. Škoda, že počáteční euforka poměrně rychle opadne a zbydou z ní hlavně prvotřídní výstupy Shannona a jeho psychopatické mentální přehazovačky. ()

tron

Hoci za scenárom stojí jeden z najlepších, najoriginálnejších a tým pádom mojich najobľúbenejších hollywoodskych scenáristov, výsledok tomu ale neodpovedá (David si to zároveň aj pekne krásne odrežíroval, no nesiaha to ani po členky jeho predchádzajúcim režisérskych počinom, ako boli Ozveny mŕtvych a hlavne kingovka Tajomné okno). Je to dosť štandardná, neoriginálna záležitosť plná prevarených klišé. Niečo "viac" tomu dáva až (skvelá, viac bicyklov vo filmoch!) bajková problematika, občas čertovsky originálna vizuálna hračička, sympaťák Joseph Gordon-Levitt, sympaťáčka Jamie Chung a sympaťáčka Dania Ramirez. Naopak, Michael Shannon je ako záporák nezáživný. ()

Hild

Film, který je fakt dobře natočený, ty kamerové hrátky jsem si užívala, plno režijních nápadů, rychlé tempo, u kterého se tak divák nestihne nudit. Ale ten scénář, to je něco příšerného a já to nedokázala překousnout, tady skutečně nešlo říct mozku, ať vypne a jen si užívá akci. Celé je to strašně špatně napsané, a když už postavy sesedly z kola, tak nedokázaly vyřknout jedinou větu, u které by se divák nemusel zašklebit. V závěru už jsem měla jen pocit, že si teď ze mě někdo pořádně vystřelil. A filmu nepomohla ani má velká slabost pro Josepha Gordon-Levitta. Pro mě velmi špatný film. ()

playboxguest

Párkrát tomu sice ulétne řetěz, ale Gordon-Levitt ho vždycky zavčasu nahodí zpět, takže je to těch 80 minut celkem svižná jízda, při níž skoro neseskočíte z bicyklu. Já vypla mozek, vůbec jsem neřešila, že si na takovou špinavou prácičku místo kurýra s pořádnou károu najali kurýra s kolem, který nemá ani brzdu, natož pak přehazovačku, a užila jsem si slušnej relax, kterej mě takřka nestačil nudit. 70% ()

• Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte jedna scéna, kde môžeme vidieť, ako si Joseph Gordon-Levitt (Wilee) poranil ruku. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie začalo v polovici júla 2010 a skončilo začiatkom septembra 2010 v New Yorku. (Arsenal83)
  • Ve scéně, kdy Wileei (Joseph Gordon-Levitt) dorazí do místa určení - Čínské čtvrti, nechává kolo uprostřed silnice, v dalších záběrech je však ale kolo na chodníku. (willy1)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (viac)