Božská relikvia 3

• Slovensko Čínsky zverokruh (viac)

Hľadač pokladov, známy pod menom Ázijský jastrab (Jackie Chan), sa vydáva po stopách artefaktov, ktoré boli v 19. storočí ulúpené zo Starého letného paláca. Jeho pátranie po dvanástich bronzových hlavách zvierat symbolizujúcich dvanásť znamení čínskeho zverokruhu ho zavedie do najrôznejších svetových kútov, od francúzskych viníc až na svahy aktívnej sopky. Pri pátraní po božskej relikvii ho nezastaví žiadne prekvapenie ani prekážka. Na svete totiž niet prekážky, ktorú by na ceste k svojmu cieľu nezdolal. (TV JOJ)

Mauric

Úsměvně hloupé a naškodu pouze krapet praštěné loučení s kaskadérskou kariérou gumového Jackiho Chana. Skvělých nápadů je tu přehršel, a to jak ve formě lokací, tak bojové choreografie. Škoda jen, že se ve filmu moc mluví a i přes brutální prostříhání zůstává stopáž příliš dlouhá. Člověk se ve filmu nemá možnost nudit, ale ani orientovat. ()

VanTom

Prostinká a letákově uvědomělá agitka o partě hledačů pokladů (využívajících tak hi-tech gadgety, že by i Ethan Hunt záviděl), kterým pár aktivistů otevře oči a oni začnou navracet "ukradené národní bohatství" do původních krajin (zejména ublížené Číně), postrádá smysluplný a gradující příběh, infantilní humor k úsměvu nepřinutí a snaha o nějaké city či rodinné vztahy absolutně míjí. To všechno bych však přešel mávnutím ruky, kdyby se třetí Božská relikvie soustředila na trademarky série, tedy na neopakovatelné bitky a akrobatické prostocviky. Jsou tu, jenže jich je málo, čeká se na ně dlooouuuho a očividně zhusta si vypomáhají lany a digitálními triky. Film nabízí vlastně čtyři větší akční scény, a i když přepálený úvodní "buggy rollin" a závěrečný WTF skydiving šly zbytečně přes míru, tak skvělá "jonesovská" akce v džungli a především typický Jackieho souboj ve velké padělatelské dílně nakonec vytáhly hodnocení alespoň na průměr. ()

Jara.Cimrman.jr

Neumím poletovat bez padáku nad chrchlající sopkou a ještě přitom bojovat o jakousi historickou cetku, ale kdybych měl za sebou filmografii Jackieho Chana, tak z volného pádu z letadla taky nedělám žádnou vědu. Je to zkrátka další z jednoduchých hongkongských zábav, při které nejlepší světový skeletonista, bruslař a paraglidista odvádí svou standardní dávku komického boje a to je přesně to, co od snímků podobného typu očekávám. ()

PetrPan

Návrat k Božské relikvii Jackiemu příliš nevyšel. Oproti předešlým dílům jsme sice méně crazy, ovšem to co z humoru zbývá už se nedá považovat ani za naivní či mile prostoduché, nýbrž pouze trapné. Scény na ostrově s "piráty z Karibiku" byly téměř k nevydržení. Připočtu-li si k tomu na první pohled levné triky, navíc hojně využívané, přehršel nacionalistických keců, dostal bych se ve svém hodnocení velmi nízko. Záchranný kruh však trojce házejí akční pasáže. Chan i v téměř šedesáti letech pořád dokazuje, že se pro tento žánr narodil a opět dokázal vymyslet originální a pohledné fičárny. A za to by si odřenou trojku i zasloužil, ale dal-li jsem pořád povedené dvojce tři, musím tu jednu ubrat. ()

Strike

Čekal jsem to horší. Kdyby se zkrátila první užvaněná a gadgety protknutá hodina, tak by to byl důstojnější návrat ke klasice. Bohužel ale místo toho se utápí první část filmu někdy až bizardním humoru (v podstatě vše s piráty na ostrově - jeden z nich vypadající jako Jack Sparrow, včely...). Naopak druhá polovina je akčnější a ukazuje, že Jackie dokáže vymyslet a zrealizovat kvalitní humornou akční scénu - během části v padělatelské laboratoři zavanul nádech starých dobrých Jackieho dob.6/10 ()

• Jackie Chan věnoval tento film všem, kteří pomáhají navracet ztracené relikvie domů, svému mentorovi Leonardovi Ho a svým rodičům. (Terva)
  • V rozhovoru s BBC Jackie Chan přiznal, že se chtěl tímto filmem rozloučit s kariérou akčního herce a rád tak šel ve stopách svých vzorů Roberta De Nira a Clinta Eastwooda a "ukázal, že umí hrát." (gogos)
  • Jackie Chan považuje tento film za jeden z nejdůležitějších v jeho kariéře. Pracoval na něm 7 let. Napsal scénář, režíroval jej, ztvárnil hlavní roli a navíc koordinoval akční scény. (gogos)

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)