Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

MaxForValue

Niccol sa už roky snaží zopakovať úspech svojej Gattacy, ale ani tentoraz sa mu to nepodarilo, hoci sa mu snaha uprieť nedá. Vymedzený čas (In Time) pripomína povahou skôr Správcov osudu než niektoré zo starších Niccolových diel. In Time je nespochybniteľne zaujímavou víziou budúcnosti, ale s nie veľmi šťastným spracovaním na filmové plátna. Seyfried ešte ako-tak, Timberlake nič nehrá a tak najzaujímavejšie postavy sú tie vedľajšie - hlavne skvelí Murphy, Pettyfer a v malej roličke i Wilde a Galecki. Nemôžem sa však na konci ubrániť pocitu, že je to nedotiahnuté, režíjne i scenáristicky a hlavne aj ten casting mohol byť šťastnejší. Myslím, že hodnotenie na IMDB je mi bližšie (65%). ()

DooM94

Justin mi v posledních filmech docela přirostl k srdci... a taky to zahrál zase moc dobře.... film byl velice originální a to se mi líbilo... (platit časem).... to by mě ani ve snu nenapadlo.. :D 70% ()

KucC

Velice dobrý, ale zároveň nedopracovaný námět. První půl hodina vás vtáhne do filmu, dalších 80 minut vás v něm tak tak udrží. Minimum akce, až na hodinky na ruce žádné scifi. S takovým námětem se určitě dalo naložit daleko lépe. ()

kubas369

Výbornej nápad to musím uznat po dlouhé době se našlo zas něco originálního jen to podle mého není zcela dotažené a vybroušené ale i tak zajímavá podívaná na čemž má podíl i dobré obzasení. ()

CubalibreCZ

Parádní sci-fi na sobotní večer, Justin Timberlake se mi jako herec začíná čím dál víc zamlouvat. Téma "bohatým brát a chudým dávat" se natočilo jako povedený "popkorňák" díky kterému mne ani neštvalo, že místo hospody jsem v sobotu večer doma :)) Když k tomu přidám ten povedený soundtrack tak není co řešit :) ()

HarveyDent

Takhle odfláknutý scénář bych od Niccola teda nečekal. Mizerné vykreslení postav, povrchní často nelogický děj. :-( Pro mě jedině obrovské zklamání. Přitom nápad byl téměř geniální s možností vytvořit kultovní snímek.....50% ()

pekas

Ááááách chrochty chrocht, to zase byla jednou příjemná akční podívaná. Scénáristická zápletka rozhodně velice originální. Sice druhý Matrix to není, ale kvalitní oddechovka zcela jistě. Zápory bezvadně shrnul ZkuKol - líp pojmenovat bych je nedokázal. Jen mi na rozdíl od něho vadily trochu míň - čisté silné čtyři hvězdy 80%. ()

katuuuska

Čekala jsem trochu jiný- lepší konec, proto musim jít s jednou hvězdičkou dolů. Jinak nemám dál co vytknout. Amandu nemám jako herečku ráda, ale tady mi ani moc nevadila. ()

BeeEsh

Jedno z nejlepších sci-fi, které jsem v poslední době viděla. Nelze vytknout originalita příběhu, pojetí i autentičnost! Will v podání Justina Timberlaka není nejhorší, je však mírně zastíněn hereckým výkonem Amandy Seyfried, která je o poznání lepší. Celá myšlenka o významu času je perfektním námětem na film, bohužel mi po čase začaly vadit ty „ běhací scény“, při jejichž opakování film trochu upadá. To však vynesou nahoru filmové efekty, které mě chvílemi zajímaly více než maraton hlavních postav. Přesto film hodnotím kladně a určitě ho opět zhlédnu. Čas mu ještě velice ráda věnuji. ()

Ocelotr

Nádherně "nastavené zrcadlo" (přísahal jsem sám sobě, že tohle slovní spojení nikdy nepoužiju) dnešní společnosti, protože každý si jistě dokáže spočítat kolik ho právě vydělané peníze stály času a který 99% z nás muselo strávit v nějaký pakárně, která je vůbec nebaví. A budeme to muset dělat už jen do konce života. A to jen proto aby člověk mohl žít ze dne na den. Jediný rozdíl mezi naším světem a světem filmu je v tom, že mi nevíme kdy nás to švihne, v čemž tkví jistá spravedlnost. Nedivil bych se, kdyby někde seděl nějakej 80ti letej páprda před obrovskou mapou "s tokem peněz" a sípavičným hlasem šeptal do telefonu - peníze jsou ve špatném sektoru, v Etiopii nemají co dělat. ()

Mara12

Bonnie a Clyde z budoucnosti, pohrávající si s myšlenkou Robina Hooda, nebudou tentokrát okrádat bohaté o peníze, ale o čas. Sympatická premisa, sympatické herecké obsazení (až na Vincenta Kartheisera, který měl na můj vkus až moc rtěnky) sympatické finále. Celé je to takové sympatické, nikoliv však tak moc abych si z toho sedla na zadek. ()

gicous

Nápad nahradit peníze časem byl výborný. Začátek, kdy jsem nevěděl, kterým směrem se bude příběh ubírat, byl příjemně originální a neokoukaný. Potom se to ale všechno zkroutí, pokroutí a převrátí v tuctovou honičku a končí jako Bonnie a Clyde pro nové tisíciletí. Když už to Niccol nasměroval takhle, měl tam taky nadupat pořadnou akci, abych něměl čas se nudit. Od Niccola jsem tedy čekal mnohem těžší kalibr. Kdyby tak přitvrdil kritiku systému, kdy světu vládne hrstka bohatých na úkor vykořisťování středních a chudých vrstev. A kdyby to tak cele zabalil do cynického a sarkastického vyznění jako Obchodníka se smrtí. Kdyby kdyby, nebyly by super filmy. Nakonec je to pro mě jen průměrný film s dobrým Timberlakem. ()

radim09

Velmi originální příběh, parádní herecké obsazení. Celkově velmi povedený sci-fi příběh, o kterém budu dlouho přemýšlet, přestože jsem původně od tohoto filmu mnoho neočekával. Velmi dobrý film, který vřele doporučuji. ()

Romeroo

Velká škoda výborného námětu, trošku rozvinout příběh, přidat pár kliček a zvratů a byla by to mlaskačka....takhle tomu maličko do 5 hvězdiček chybělo....ale jinak velmi dobrá zábava u které jsem se nenudil a pochutnával si... ()

habertek

Skvělý sci-fi film! Počas celýho filmu jsem se bavil, ani chvíli se nenudil...Bylo to něco jako Bonnie & Clyde vs. Robin Hood ve sci-fi filmu a opravdu klobouk dolů! Povedlo se! ()

MickeyH.

Zmodernizovaný, zajímavě pojatý Robin Hood. Některé efekty mě vyloženě zklamaly (např. havárie auta, které nepřirozeně letělo vzduchem), spoustu věcí se dalo předvídat, ale napětí tu bylo a taky to dokázalo i překvapit :) Velmi zajímavá základní myšlenka se nedá popřít, ale myslím si, že film měl potenciál k tomu, aby tuto myšlenku rozvinul daleko víc a aby nebylo vše dosazeno do toho „bohatým bral a chudým dával“ tématu. V tomto ohledu jsem věděl, co od toho filmu mohu očekávat a já chtěl být naopak překvapen a proto dávám slabé 4 hvězdičky (6/10 chcete-li). ()

miligretchen

Film plný rozporu.... na jednu stranu vzrušující námět, zajímavý scénář, ale přece jen něco bych mu vytkla - ať chcete nebo ne, cítíte z něj jakýsi nádech "holywoodčnosti "a američkosti ....jako něco předem determinujícího a vzbuzujícího jisté zklamání... Justin timberlake nepřekvapil, ani nenadchnul. Náhled vize budoucnosti mě však docela přesvědčil....proto 3 hvězdy, ne víc, ne míň. ()

Jantrneny

hmpf...jak typické pro holywood...skvělý nápad brutálně umučený a zavražděný americkou touhou pro humanizaci. Ne, opravdu děsivě reálná vize naší budoucnosti. Lid ovládaný mocnými korporacemi, které vykořisťují dělnickou vrstvu a která povstane ve snaze převzít (alespoň na okamžik) nadvládu. Nelogické, infantilní, hloupé. Po závěrečných titulcích mi zůstala jediná otázka...to kurva nikomu není divný, že klaďasové jsou vždycky vyhranění levičáci??? ()

AnnaMae

Super námět a až překvapivě perfektně doladěné detaily. Škoda, že děj je často předvídatelný, spousta věcí nevyužitých, nedovysvětlených, nedopracovaných (např. smrt Willova otce). Z potenciálně dokonalýho filmu je takhle „jen“ skvělej film. Metafora našeho světa. ()

kirmakX6on

Po prvních 40 minutách, v kterých jsme pozvolně seznamováni s realitou sci-fi příběhu, následuje hodina zcela triviálního utíkání a kradení. Základní sci-fi myšlenku (čas jako platidlo) má film sice výbornou, bohužel rozpracována byla nedostatečně. Díky kvalitnímu soundtracku a neokoukaným hercům hodnotím jako lepší průměr. ()

Dámské posily...

Dámské posily...