Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

MoiJe

Ako oddychovy akcnacik preco nie. I povodny napad s casom pekny, tu rozobraty len na tolko, ze je to nefer a treba pobehnut. Cillian fajny. ()

Dale

Čas sú peniaze. Scenárista a režisér Niccol to zobral doslovne. Originálny nápad však nedokázal dostatočne doladiť, zostalo príliš veľa logických lapsusov a nedotiahnutých, resp. nedomyslených detailov. Ale hlavná myšlienka filmu u mňa zabodovala. ()

Terva

CITÁT - Nemám čas. A nemám čas zabývat se tím, jak k tomu došlo........... Ve filmu zazní jedna moc a moc nebezpečná a mrazivá věta - zvyšování životních nákladů, zaručuje umírání......... Scéna "Bill a máma" je hnusná, ale odstartuje něco, co asi nechtěl ani Bill. Ale už je v první zóně, čas běží. Je to doba divná, což určitě poznáte na tvářích žen. CITÁT - To je má tchyně Clara, má žena Michaell a má dcera Sylvie........ Věkově jsou totiž stejné. Alespoň na povrchu. Tak nějak vypadá svět, kde má každý vyměřený svůj čas, ale i zde se dá kšeftovat. CHYBA VE FILMU - SPOILER - Okolo 48 minuty jede Will a Sylvie v autě bez střechy (kabrio) a nejsou připoutáni. V jedné chvilce tvrdě nabourají. Odstředivá síla by je musela vymrštit daleko od auta. Nestalo se tak a oni zůstanou sedět v autě......... CITÁT - Dá se ukrást ukradený ?........ Řekl bych peníze nebo život, ale když jsou vaše peníze život, řeknu život. Film pak nabere podivný směr, který se mi moc nelíbil. Málo akce, nemá to říz, slabá hudba, divný scénář. Už to nikdy neuvidím a asi na to i rychle zapomenu. ()

Ouwen

Jak krásně může fungovat romantika a sci-fi. Hlavní hrdina hodně velkej sympaťák, každý slovo jsem mu sežral. Příběh hodně napínavý a originální, záporáci pěkný svině a skutečně krásná Seyfried. Hodnotím to vysoko za tu originalitu, hodně emocí má film a sem tam akce. A docela by mně zajímalo, jak by to vypadalo v realitě, kdyby se takhle žilo :) ()

jh666

Naprosto dokonalá metafora na dnešní svět. A film navíc ani chvíli nenudí. Jen doufám, že lidstvo takhle jednoho dne neskončí. ()

moviesfan

In Time mě mile překvapilo. Vlastně poměrně dost. Ať už přes nápad, dynamický a zajímavý příběh, který neztrácí tempo, tak i herecky. Žádný vážnější nedostatek jsem neshledal. Film nabízí i více než slušnou hudbu. Určitě se podívám znovu a nebudu toho litovat. ()

Chermy

Justin Timberlake je sympaťák a film s přehledem utáhne. Je to svižné a námět byl poměrně dobrý nápad. Bohužel ho finální scénář nešikovně zbanalizoval a tak je Vyměřený čas jeden z těch filmů, který vás mile překvapí v televizi, ale pravděpodobně nezatoužíte si s ním rozšířit sbírku. Já tedy určitě ne. Pokud má ale film nějaký trumf, je to Cillian Murphy. Tohohle poldu si zahrál opravdu s gustem! ()

Lyli

Tohle vážně stojí za vidění. Akce se téměř nezastaví a myšlenka filmu je vynikající. Navíc J. T. ukazuje fakt super výkon. Jediné co my vadilo, je ta děsná Amanda, ale to je jen můj problém. Takže hrrrr do toho:-) ()

JohnCZ

Po velmi dlouhé době sci-fi s hodně, ale opravdu hodně zajímavým nápadem. Škoda, ho nedokázal ještě trochu více využít, ale i tak nemám žádných větších výhrad. Zpočátku jsem byl trochu zmaten - zejména, když jsem zahlédl Olivii Wilde v roli matky Timberlakea, než mě došly souvislosti. Musel jsem se nad svými zvrácenými myšlenkami zasmát. Tísnivá atmosféra je tu na každém kroku. Opravdu jsem z filmu neměl dobrý pocit, v dobrém slova smyslu. Herecky je to bezchybně zahrané, Timberlake jakkoli je špatnej hudebník, je herec fakt skvělej. Armstrongův hudební koncert buduje atmosféru, díky nulové porci speciálních efektů je film až nepříjemně uvěřitelný. Snad jen ten závěr mohl být silnější, ale i tak jsem docela spokojený. Vlastně hodně spokojený, 5* mi přijde naprosto adekvátních. ()

m.krudenc

Velmi zajímavé Sci-Fi. Celkem jednoduchý příběh z blízké budoucnosti, který v nadsázce ukazuje, jak vlastně funguje i naše dnešní společnost - a princip peněz nás tak může jedině vyděsit, kam až to může zajít. Už během sledování jsem si říkal, že tohle prostě musí být od stejného režiséra, jako Gattaca, protože Andrew Niccolův rukopis je tu jasně poznat.. Gradace děje je neuvěřitelná a Justin Timberlake opět dokázal, že jako herec sakra umí.! Ostatně, když si spočítáte, jak dlouho vyděláváte na pořádný bourák nebo kávu, zjistíte, že peníze v minutách nejsou zase tak vzdálené dnešní realitě. ()

corpsy

Aj napriek svojmu žánrovému zaradeniu až príliš skutočne znejúci príbeh, ktorý oddeľuje od nášho reálneho sveta naozaj len použitie hlavného nástroja vykorisťovania slabých a chudobných. Peniaze v tomto prípade nahradil ČAS. Ale naspäť k filmu. Skvelo obsadení herci ( šikovný Timberlake, sexy Seyfried, profesionálni Murphy ), dej, ktorý je inteligentný a má spád, zaujímavo komorná výprava. To lepšie, čo v žánri sci-fi v posledných rokoch vzniklo. ()

vurhor

Trošku s prošvihem, ale přece. Naprosto parádní námět film bohužel příliš nezachraňuje od poněkud chaotické dějové linky, která ve své podstatě téměř nikam nevedla. Možná to bude i tím, že Justin Timberlake je pro mě takovej "meh" herec, plus patřím k té menšině mužů, kterým se Amanda Seyfried fakt nelíbí. Třešničku tomu dává asi nejzajímavější postava Cilliana Murphyho, jenž ve filmu jen tak marně běhá a na konci je naprosto promrhaná. Ke konci jsem mu dokonce fandil víc než hl. hrdinům. Ono celkově bylo těm dvoum obtížné fandit, když se snaží nastolit takovej rádoby "komunistickej" ideál společnosti. Totálně jsem chápal hlavní záporáky, že je chtěli zastavit. Nic moc. Průměrné 3* ()

Lama.Lama

Horší 3*... Není to utahané, má to šmrnc a hlavní dvojice má jiskru. Justin se pro tento akční snímek poměrně hodí, Amanda taky nebyla nejhorší. Trošku mě zaráží myšlenka "vyměřeného času" a já osobně bych uvítala trochu více infa. Ale jinak je tohle záležitost pro nenáročný večer. ()

ConanVJ

Opravdu ovedená akční scifárna, s pěkným příběhem a neokoukaným nápadem. Bavil jsem se od začátku až do konce. Za mě 90% :) ()

Ajinka126

Hlavní myšlenka, která protkává tento film, mě skutečně ohromila. Je vynikající. Tak jednoduchá a promyšlená. Ale trochu mě mrzí, že ani tohle se neobešlo bez zbytečných (nebo aspoň ne tak nápadných!) klišé a zcela neskutečných proměn postav. Ale stejně je to velmi povedené sci-fi, u kterého se s nadsázkou dá říct, že se až neskutečně blíží realitě. Přesně.. co to je pár, nejlépe miliónů, životů pro dlouhý a mocný život papalášů, ne? ()

Torision

Vadil mi Timberlake, nehodil se tam a navíc na takovouhle roli prostě nemá. Nelíbiy se mi akční sekvence a ani celkový pojetí filmu. Ani by mi nevadilo, že je to postavený na hlavu, ale ať se u toho aspoň bavím. Určitě je stovka dalších a lepších akčních sci-fi, který si pustím raději. ()

PauloZ

In Time je scénáristicky velmi nedotažený a nedomyšlený. Tolika much ve scénáři (které film strašně zjednodušují a ubírají mu na kvalitě) jsem si u filmu nevšiml už dlouho. Navíc jsem celou dobu hledal stěžejní bod, kdy začne film k něčemu směřovat, k nějakému smysluplnému konci. To se ovšem nestalo. Je to solidní, má to skvělý námět, který bohužel nebyl využit, dobré herce a pár dobrých momentů. U scény kdy Will utíká naproti matce, jsem měl dokonce husinu. Jako celek je to ale lehce chaotické a nejasné, celou dobu se děj vyvíjí jinak než bych čekal, chybí nějaká hlavní dějová linka a končí to vlastně tak, že se nic nevyřeší. Navíc to braní času pouhým dotekem je dle mě až moc easy! Škoda, mohla to být perfetní pecka. Z těch Niccolových počinů co jsem viděl, je tohle nejslabší. ()

Marsik

Tenhle film mě fakticky oslovil. Byl prostě zajímavý a originální. Sám jsem si kolikrát říkal, jak bych já naložil s časem, kdybych měl jen omezené množství, nebo naopak kdybych mohl žít celá staletí. Určitě si ho pustím ještě někdy znovu. Timberlake mi tu přišel v pohodě, Olivii Wilde, která hrála sice jen chvíli, to velmi seklo a Amanda Seyfried hrát umí - to už dokázala mnohokrát (např. Dopisy pro Julii, nebo Milý Johne). Akorát ten její krátký sestřih mě malinko iritoval :) Těším se na další shlédnutí. Prozatím 77% // (15.9.2013) HBO - Repete, tentokrát s CZ dabingem (mimochodem pan Martin Preiss mi k Justinovi seděl) a i nyní mě to velmi bavilo. Film má zkrátka šmrnc, atraktivnost a celkově velmi zajímavé pojetí. Přidávám dokonce pár procent. 80% ()

Dámské posily...

Dámské posily...