Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

salisbury

Jsem rád, že existují sci-fi ve kterých se vymýšlejí všelijaké zajímavosti o tom jak by to vypadalo kdyby..... Tyto představy nás pak nutí přemýšlet o dané situaci a většinou jsme rádi za to jak ve finále "spokojeně" žijeme. Zajímavý nápad s velmi slušným zpracováním. ()

Anchi

Přijde mi to jako super nápad (pro film, ne pro realitu), avšak zpracován a ne tak úplně dotažen do geniality vzhledem k pár do očí bijícím nesrovnalostem (SPOILER Je noc, zbývá hodina deset minut a další záběr za pražícího slunce, následně je těm dvoum hrdličkám ještě nějaký čas uloupen a hle! Ona jim zbývá ještě půl hodina... eh? Neodpustitelné. // Proč když je tak vymakán systém společnosti, pan Weis má stáda goril za prdelí, time-keepers jsou všude kam se podíváš, tak jakto, že se hlavní dvojici daří pohybovat mezi jednotlivými sektory, aniž by na ně někde na půl cesty nečekali ozbrojenci, když se pro to nabízí tolik vhodných míst? A proč sakra není vidět pořádný pokrok v technice, jak by se čekalo? Ale pak je spousta scén, kdy jsem si říkala "cool!" Jako například při fightu do nuly, kdy ubíhaly poslední vteřinky a úžasný Will sáhnul po pistolce v ponožce a docela jim to vysvětlil. Anebo se mi zalíbila poznámka "Un-fucking-believable!"KONEC SPOILERU :D) Ale koneckonců dobrý pocit převažuje, tudíž 4*. Taky kvůli tomu, že někdy během filmu jsem dostala chuť si (já, lemra) zaběhat. :-)) ()

spaceboyCZ

Po prvnim shlednuti hodnotim na 6/10...po skonceni jsem mel pocit, ze tomu filmu neco pekelne chybi...lec jsem zatim neprisel na to, co. Bude to chtit jeste jednou kouknuti, na ktere se ale uz ted tesim. Namet je skvely, samotne provedeni trochu pokulhava (na druhou stranu je to mainstream, takze tezko cekat, ze bude reziser zahrnovat publikum detaily). Seyfried s Timberlakem podali svuj klasicky vykon, nijak nevybocili z rady, ale koho musim vyzdvihnout, je Cillian Murphy. Jeho ztvarneni Strazce casu bylo naprosto ohromujici a dokonale. V jeho podani postava, ktera je bezezbytku oddana sve praci a svemu poslani, brala kazdym zaberem dech. Zatimco v pocatku byl nemastny neslany, proste do poctu, tak tady vsechny herce prekracuje o 1-2 tridy. Bravo a tleskam... ()

FFilipCZ

Opravdu brilantní nápad! - který by si sice zasloužil více práce, více pomazlení a rozpracování na detaily, ale to bychom z toho zase měli 3hodinový film, který by nás v půlce nudil. Takhle se nám dostalo filmu s klasickou stopáží, který nadchne. Děj příjemně plyne. Nikde mi nic nevadilo - jak co se týče výběru herců, tak jednotlivé scény. Film jsem zhltnul jedním douškem a rozhodně se k němu brzy a velmi rád vrátím. ()

hous.enka

Inovativně vytvořené utopické sci-fi. Sice oba herce v hlavních rolích nijak zvlášť nemusím, ale v podobných aknčních filmech to nevadí. Možná že těch akčních scén mohlo být i víc. Víc mohlo být i nějaké takové té logické stránky, kdy chudák z gangu (který je fakt borec) se náhodou dostane do kontaktu s boháčem a nááááhodou se pak zamiluje do bohaté holky. Tak trochu Pretty woman naruby :) Ale jinak docela zábavná podívaná a o to zřejmě šlo. ()

VojinRyan

V poslednej dobe asi najoriginálnejší nápad. V dnešnom rýchlom svete, kto by nepotreboval trochu času. Čo tak 1000 rokov?? Zaujímavý námet, celkom dobre podané ale mám pocit, že Niccol zo super nápadu nevyťažil úplne všetko. Ako si mi tam chýbala dobrá strhujúca hudba, ktorá by zbystrila moje uši, že sa niečo deje. Ale nestalo sa. Ale hodnotím to pozitívne už len za samotnú myšlienku filmu. 75% - 4*. ()

Defaultovna

No bieda. Potenciál, ktorý sršal z myšlienky filmu, ostal absolútne nevyužitý. Ani neviem čo ma sklamalo viac, či množstvo predvídateľných a klišoidných scén, chabé herecké výkony, úbohé dialógy, patetická hudba (posledná scéna Olivie Wilde dala nový rozmer slovnému spojeniu WTF ??) a najmä tisíckrát a znovu použitá "záchrana v poslednej chvíli". Nič viac, než prachobyčajný americký blockbuster. Nápad mi v hlave určite ostane, príbeh asi sotva. 3/10. ()

Krissty

Už dlouho mě žádný film nedonutil takhle přemýšlet. Hodně dobré a zajímvé téma, zpracování i příběh. Hercům jejich role sedly a nebyl nikdo, kdo by mi z nich vadil, i když z Justina jsem měla trošku obavy. Cillian mě svojí dokonalostí už nepřekvapuje a Amanda s Alexem si mě každým filmem získávají víc a víc. Nemám co dodat, nemám co vytknout. Jednoduše perfektní! ()

agentmiky

Tvůrce tohoto filmu muselo praštit asi velké kladivo,protože nápad byl šílený,ale řeknu vám,líbil se mi.Všichni lidé se vyvíjejí do dvaceti pěti let a pak žijí rok.Musejí si vydělávat čas.Pokud jim čas dojde,tak se vyčasují a zemřou.Timberlake znovu ukázal,že není jen skvělý zpěvák,ale i dobrý herec.Amanda Seyfried se taky nezratila.Když to shrnu,tak dávám čtyři hvězdy.Hodnocení:75% ()

LINKIN odpad!

Callovat s 8,4 na riveru, když čekáte na gut shot je taková pyčovina, že jen za to si už tam zasloužil džejtý chcípnout. Nechce se mi ani psát, co všechno mě na tom filmu sralo, protože by mi na to jednak nestačily řádky a druhak by mě to sralo. -105 minut mého vyměřeného času. ()

Alqarin

Na Niccola hodně slabý kafíčko. Vykleštěná Gattaca, co vás dopálí svou mělkostí a otráví nudnou hudbou. Niccol to sice řídí víc než slušně, dokonce si i velmi dobře rozumí s akcí, ale nakonec si to musíte přiznat - tady prostě jeho snaha o něco většího selhala. Tudíž "jen fajn film". ()

Greg

“If I had all that time, I sure as hell wouldn't waste it.“ Ale ne, je obrovská škoda, že tak výborný námět byl natočen tak špatně zvoleným způsobem. Tak, že potenciál námětu byl využit stěží tak z poloviny. Protože podle mě to šlo natočit ne tak akčně, možná by tomu slušelo daleko komornější zpracování. Jasně, Niccol to nenatočil vůbec špatně, ta akce kombinovaná s romantikou a dramatem není vůbec katastrofa, jen myslím, že to mohlo dopadnout ještě lépe. Největším záporem ale pro mě byly jednoznačně někdy dost hloupé a naivní dialogy, které působily spíše úsměvně, než že by děj někam posouvaly. A taky – proč hlavní hrdinové pořád někam utíkali…? A ten konec, ten měl být taky o hodně lepší. Celkový dojem z filmu jako celku je ale poměrně pozitivní. A opět za to může hlavně herecké obsazení. Justin Timberlake je opravdu daleko lepší herec než zpěvák, Amanda Seyfried hraje svou roli uvěřitelně a je krásná, až na ty hrozné hnědé vlasy (není nad to, když je má blonďaté), Cillian Murphy je v roli strážce času z obsazení asi nejlepší a mě, jako fanouška Teorie velkého třesku, potěšila i herecká účast Johnnyho Galeckiho (mimochodem hrál taky skvěle, ale málo). Takže, film nebude patřit mezi nejlepší filmy tohoto roku, ale za vidění rozhodně stojí. Lepší 3*. ()

SaNcHeZ_cz

Andrew Niccol a jeho další výlet do ne zrovna optimistické budoucnosti. Nezrodila se tu sice další kultovní záležitost kterou ověří hlavně čas, nicméně i přes opravdu velké množství chyb, absurdní, místy až směšný vývoj a celkový pocit nedodělanosti je Vyměřený čas slušnou žánrovkou. Nesedne ovšem každému. Slušný hudební doprovod a skvělé obsazení jsou jen důkazem toho, že rozhodně stojí za to dát filmu šanci. ()

Paxxx.cz

Po dlouhé době zase film, co mě zaujal svou myšlenkou. Pár scén mělo slušný spád, i když sem tam přišla nudná chvíle. Co se týče obsazení super jak v hlavních, tak i v mini-rolích... 75% ()

RasputincZ

Když jsem viděl trailer na nový film od A. Niccola, nemohl jsem se dočkat. Úžasný nápad a byl jsem přesvědčený, že z toho autor Gattaci a Obchodníka se smrtí vytěží inteligentní film se sociálním přesahem, na který budu dlouho vzpomínat. Bohužel jsem se mýlil. Film to není špatný, ale u Niccola nejsem zvyklý na tak vysokou koncentraci blockbusterových prvků...Každopádně Timberlake v roli futuristického Robina Hooda, který se během filmu opravdu hodně naběhá, sedí. Za zmínku také stojí hudba Craiga Armstronga (Láska nebeská, Moulin Rouge). P.S.: Podobně zklamaný jsem byl naposledy ze slibného projektu Svítání, který ovšem ve výsledku dopadl o kategorii hůř. ()

Wysch

Myšlenka: ok. Logika světa: hapruje, ale budiž. Čas je všecko a stejnak nikdo nemá mobil, kterým spoustu času ušetří. Olivia by pak nemusela utíkat jak zběsilá, Johnny Galecki by nemusel pít a tak všechno dokola. Herci: ok. Timberlake tentokrát tolik nenadchne, jeho srdceryvné vytí na ulici mě za srdce fakt nerylo. Amanda Seyfried je zajímavá imagí, má pěkný nohy, ale upřímnej úsměv bys na ní pohledal. Tradičně výborný je Murphy. Hudba: budiž. Celkovej dojem: Příjemná žánrovka s podivnými zákonitostmi světa a s dobrými narážkami na ten náš svět. Pointa neohromí, žádnej překvapivej zvrat se nekoná, skorem by se dalo říct, že se jedná o rutinní scífko. Kdyby tam nebyla ta výtečná kamera a barevný filtry v různejch zónách. A zelená barva peněz. ()

Dámské posily...

Dámské posily...