Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Helo

Prvních cca 20 minut završených během Olivie Wilde doslova "o čas" bylo naprosto skvělých. Pak bohužel přišlo menší ochabnutí, kdy se střídaly skvělé momenty s těmi horšími. Stejně tak mi přišlo, že i přestože byl film založen hlavně na nedostatku času, tak toho hrdinové občas během dvou minut v jedné části filmu stihli mnohem více, než během hodiny v jiné části filmu. I přesto je to však zdařilý film. ()

katuska138

Tenhle film měl takový potenciál. Naprosto skvělá a neotřelá myšlenka však byla zahrabána pod zem a místo ní přišel celkem nudný akčňák ve kterém se veškerý potenciál ztratil. Jediná pozitivní věc na něm byla krásná Amanda Seyfried. ()

salalala

Rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů posledních let. Nápad s neexistujícími penězi, které nahradil čas, se mi zdá výborný. Na můj vkus to ale Niccol moc nerozvedl, některé věci zcela nevysvětlil, čehož výsledek je místy chybějící logika a některé racionálně napadnutelné věci. Taktéž motivace postav je místy hodně nejasná a láska mezi dvěma titulními hrdiny vzniká až příliš rychle. Je tu taky poměrně dost hluchých míst, kdy děj tzv. stojí a nikam se neposouvá. Vše nicméně vyvažují herci - Timberlakeovi jsem roli drsoně opravdu věřil a už se mu fakt nebudu smát :), Seyfried je moc fajn a v rámci možností hraje opravdu dobře, funguje i chemie mezi nimi. Výborný je taktéž Murphy v menší, ale dost podstatné roli správce času. Horší je to se záporákama, kteří mi přišli nemastní neslaní (jak Pettyfer, tak Kartheiser). Plusem je taky spousta odkazů na bondovky, Bonnie a Clyde a další film, policejní auta vypadající jak ze sci-fi sedmdesátých let, povedená kamera a nepřetechnizované prostředí. Přes všechny chyby donutí Vyměřený čas k zamyšlení, což je fajn. Jen toho moralizování je někdy až moc. 70% ()

Aiax

Originální parafráze na Das Kapital, ovšem s béčkovou výpravou a céčkovým scénářem. Pro mě osobně to Niccol tentokrát s tou unylostí už definitivně přehnal, ovšem to je asi záležitost vkusu, narozdíl od Amandy Seyfried. Ta hvězda za ni. ()

FilmFan24

Silnější přežije! To je darwinovský kapitalismus, kde čas jsou peníze! Vlastně peníze jsou čas. Tak jako Niccolova "Gattaca" i "Vyměřený čas" nestaví na okázalé výpravě či nějakých robotech a jiných více či méně rušivých futuristických doplňcích, ale především na příběhu a jeho vyznění. Skvělá myšlenka, výborná trojka hlavních představitelů Justin Timberlake, Amanda Seyfried a Cillian Murphy no a také samozřejmě všudypřítomná atmosféra strachu z toho, že vám dojde čas.Nejvíc ale mě dostala asi vizuální stránka filmu. Báječná kamera oscarového smolaře (9 neproměněných nominací) Rogera Deakinse (kdy sakra Akademie už mu dá toho Oscara), výprava, kostýmy a drobné detaily jakože třeba všichni hlavní představitelé mají modré oči. P.S. Sice je hloupé, že po celý film utíká Amanda Seyfried ve vysokých podpadcích, ale když ono to vypadá tak děsně sexy, že mě to vůbec nevadilo... ()

m@rz

Perfektní nápad na příběh. Místo peněz je čas. Chcete žít, vydělávejte, kraďte, cokoliv jen jde. Hlavně se na vašich digitálkách nesmí objevit 13 nul. Taky se tam nesmí objevit nic velkého, to totiž zase zabije někdo vás. Určitě stojí za shlédnutí. ()

kajas

Nápad je zkrátka na jedničku s hvězdičkou. Než jsem si na placení časem místo peněz zvykla, opravdu jsem na dění zírala s otevřenou pusou. Druhá polovina už mě trošičku nudila, ale jinak rozhodně palec nahoru. ()

Falconica

Pořád jim docházel čas, ať už zrovna vykradli časovou banku nebo si vezli s sebou milion let, pořád jim docházel čas. Normální člověk by si vzal něco pro vlastní přežití, ale oni chtěli nabídnout divákovi drámo, takže milé hlaví postavy předaly chudině milion let, ač samy měly na ruce hodinu a pak běžely o přežití kamsi na blbej přejezd mezi zónama, kde v pustině doufaly v zázrak. A pak ke konci filmu jely do jakýsi obří banky, kde určitě bylo velký jmění, ale zjevně žádná ochranka, když na to stačili dva týpci s pistolí. Ale ne, nikoho předtim nenapadlo to udělat, všichni byli poctiví vyjma těchhle dvou. Základní myšlenka je hezká, neberte si to špatně. Je to docela originální a tak, ale tohle nadbytečný machrování je trapný. Herci super. ()

Dexter1

Skvelý potenciál, dokonalá myšlienka a slušné herecké obsadenie. Bohužiaľ, konverzácie sú celé zle a úderné, vtipné hlášky sa vyrovnajú trápnosti hlúpej reality show. Viac ako polovica filmu je strašná nuda, kde sa rieši ľúbostný vzťah miesto toho, aby sa vybafla nejaká tá akcia. Osobne ma už len zamrzí, že Olivia Wilde a John Galecki nepokryli väčšiu časť filmu a Cillian Murphy vyložene nemal čo hrať. Pekný trailer, pekný obsah, no film značne pokrivkáva. In Time nedosahuje kvalít ani um a ani cynický humor, ktorý sme mohli vidieť v predchádzajúcich Niccolových filmoch. ()

TominoLa

Film se rozjel fantasticky. Byl jsem ohromen jak z nápadu tak provedení. Bohužel mě mrzelo, že jak plynul čas tak docházely nápady a film nabízel řadu nezodpovězených otázek. Hlavně závěr mě moc nesedl. Přesto jsem se skvěle bavil. Je tu stále lepší Justin Timberlak, krásná Amanda Seyfried a neúnavný a skvělý Cillian Murphy. 8/10 ()

marleyy

60% Kino. Originální námět a nápad. Všechno bylo fajn, herci, tempo filmu, dobrý soundtrack, přesto si myslím, že tvůrci mohli být ke konci filmu víc tvůrčí... ()

Eldrick

Popový sračkář Justýn Bimbrlík (který se profeloval až do Hollywoodu) a Amanda Vykulená si hrají na Bonnie a Clydea ve světě, kde je čas až na prvním místě. Originální námět v nedomrlém balení, kde je forma málo akční a obsah nepříliš promyšlený na to, aby vám drásal játra. Olivia Wilde se mihne bohužel jen tak na 5 minut. Komplexně nevyužitý potenciál spláchnutý do rektálu. ()

togaf

Čas jako jediný životně důležitý prvek je výborný nápad. Bohužel je trochu pohřbenej v gangsterce alá Bonie a Clyde. Ale co, Amanda má skvělý šaty (a boty!), sice by v nich neuběhla ani metr, ale od toho je to natočené v žánru sci-fi, ne? Navíc je v tomhle filmu krásně omluveno, proč v něm hrají jen mladí herci. ()

Vědma

"Time and Tide wait for no man. " Už mi připadá monotónní v několikátém komentáři psát o nevyužitém potenciálu, ale když ono to tak je. I když tento film i tak je zatraceně zábavné sci-fi a nějakou chvíli jsem své konání poměřovala zákonitostmi tohoto světa, co bych dělala, když by se čas tak strašně krátil? Bez peněz lze nějakým způsobem žít, ale bez času? A zase mít ho neomezené množství? Čas přece jenom nejsou peníze. Ale to, co prováděli Justin s Amandou v duchu Robina Hooda by bylo úplně zničující. Komunistické myšlenky jsou krásné a ušlechtilé, ale lidé ušlechtilí nejsou, takže to vždycky nutně musí krachnout. Tenhle nápad má potenciál na seriál.Mimořádně sympatická a výborně zahraná je tady postava stážce času Cilliana Murphyho. ()

hygienik

Červená karkulka s Justinom Timberlakom (ten chlap šokujúco sympaticky hrá), v mixe DJ-a A. Nicola... That is party for two.. Love and Justi(ce)n. ()

Skip

Docela zajímavý námět. Sice mě film nedokázal nijak strhnout, ale rohodně to nebyl je promarněný čas, který mu byl vyměřen. No a Justin Timberlake umí mnohem líp hrát než zpívat, řekl bych. ()

Patw

Skvělá podívaná a tak více originální námět (ale připomínalo mi to právě tento film: http://www.csfd.cz/film/270688-stopky-lasky/ ) Skvělé herecké obsazení - hlavně Amanda Seyfried - Justin se dal zvládnout. Celkově se mi to vše líbilo. Jen mě trochu naštval konec, který je za prvé nedokončený a za druhé působí dojmem dua Bonny & Clide, a vás pak jen naštve, že jste si toho nevšimli už dříve ale až na samém (podle mě neuzavřeném) konci. Jinak ale musím dát za 5* Protože celkově to byla super podívaná. ()

Dont

Olivia Wilde si moc nezahrála, totéž lze bohužel říci i o Cillianu Murphym, který sice dostal více prostoru, ale jeho role mu neustále diktovala stejný neoblomný policejní výraz. Amanda Seyfried umí díky svým očím okouzlit i s podivným sestřihem, až neuvěřitelně sympaticky působil Justin Timberlake, kterému zkrátka nešlo nefandit. Klady a zápory jsou celkem nasnadě a spolehlivě definují cílovou skupinu i vhodnou příležitost k projekci. Film staví na originálním nápadu, rychlém tempu a postavě Justina Timberlakea, což byla nesporně dobrá volba. Naopak nemá smysl očekávat logiku, vybroušený scénář nebo nějaké umělecké ambice. Takže jestli máte rádi akčňáky a posloucháte Justina Timberlakea, film bude patřit mezi Vaše oblíbené a všem ostatním spolehlivě vyplní nudný večer. Pokud však toužíte po nějakém nevšedním a hodnotném filmovém zážitku, na který jen tak nezapomenete, nebo lpíte na perfektním scénáři a vadí vám díry v logice, pak je lepší sáhnout raději po něčem jiném. Tříhvězdičkové hodnocení nejlépe vystihuje můj pohled, kdybych byl větší fanda akčních filmů dal bych asi i čtyři. ()

Dámské posily...

Dámské posily...