Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Lucy0011

Něco tomu filmu chybělo, některé scény s opicemi byly až moc dlouhé, ale i tak se mi ten film prostě líbil. Kdyby tam nebyl skvělí herec James Franco, moje hodnocení by bylo určitě nižší, nevím, on je pro mě prostě PAN herec. Jen mě mrzí, že tam nedali větší prostor Tomovi Feltonovi, který se role "zlého kluka" zhostil na jedničku, bodejť ne, když 10 let hrál toho zlého a zbabělého zmijozelského kouzelníka. I David Hawlett by si zasloužil větší prostor. Ale jinak proč ne, sem tam se mi i zatajil dech. ()

Lenss

Ano. je pravda, ze zde prevlada Forma nad obsahem. je pravda, ze misty prevlada domnela nelogika nad pribehem. Presto, film ma spoustu duvodu dostat aspon tri... Vynikajici akcni sceny, skvelej opicak, vytvarna stranka filmu a ano, spojitost s planetou opitz se prehlednout neda. Pro pobaveni, sobotni podvecer pred Frankie and Johny... proc ne? ()

Sevprince

Upřímně..moc se mi do toho nechtělo, sci-fi není až tak moje parketa, ale trailer mě uklidnil s tím, že to s Planetou opic nemá příliš společného. Přesto hlavním důvodem podívat se byla původně, nebudu lhát, Freida Pinto, pro kterou mám ne zrovna malou slabost. Po konci filmu trvám na tom, že Freida je kus, to nepochybně, ale nebylo to to jediné, co mi zůstalo, film samotný ji sahá...no ne snad po bradu, ale po prsa určitě., ačkoli herci tentokrát zůstali úplně na vedlejší koleji. Měnící se výrazy šimpanzů jsou vážně působivé a stupňující se amtosféra vás musí pohltit. Pro mě obrovský překvapení, tolik jsem nečekal. 80% ()

Eisenmann

Přeze všechna kladná hodnocení na tento film, které jsem vyslechl ze svého okolí, jsem byl poněkud zklamaný. Příběh je vystavěný slušně, ikdyž se zrovna neopírá o předchozí filmy, ale možná že je to tak lepší. Herecké výkony jsou na poměrně dobré úrovni, ale samozřejmě nemůžeme od amerických trháků čekat nic famózního. Vyjímkou je snad jen malá role správce zařízení pro primáty, kterou ztvárnil Brian Cox, který byl ve svém výrazu jako vždy excelentní. A pak je tu ten hloupě a dojemně (ne)uzravřený konec, kdy by měl být člověk nadšený, že ty týrané opičky mají klid a svobodu. Proč to tvůrci nedotáhli jen o kousek dál? U mě má tenhle film tak maximálně 65-70%. ()

Otan

Tento film je z opičích příběhů sice nejnovější,ale pro mne bohužel stále drží to,co se mi na těchto filmech nelíbí a to je to jak to celé skončí.Jako malej jsem byl strašně rád,že mě naši nechali koukat na planetu.Jako velkej jsem se už nemusel ptát,ale v obou ,resp.ve všech případech velké zklamání.45% ()

Skunkiee

Kult Planety opic mě minul, původní filmy se mi od dětství protiví, proto jsem k tomuhle filmu přistupoval se značným pesimismem. Ale hned na začátku mě film zcela chytil a čím dál tím více mě dostával. Film totiž skvěle graduje a ve druhé polovině, kdy před kamerou vládnou opice, je skutečně strhující. O kvalitě triků tady nemá cenu hovořit, ale tvůrci perfektně zvládli především psychickou proměnu opic v přemýšlející a spolupracující stvoření. U některých scén až mrazí. Je to po všech stránkách vyvážený, působivý "vícenežblockbuster". ()

ajaxx

Celkově povedená ukázka toho, jak lze natočit Planetu opic jinak. Myslím, že vizualizace se tu poměrně dobře povedla a stránka úvahová zapadá do dnešních kriterií. Celkově jsem byl spokojen. ()

Chlo0opek

Ačkoliv mám Planetu opic rád, tohle je prostě jen nastavovaná kaše, která nepřináší nic nového. Ale aspoň z toho tvůrci vytřískali nějaký ty chechtáky:(. ()

endoskop

Podarené sci-fi s výborným Francom (hehe, môj menovec :D). Celý film prevádza tiež výborná a pre mňa špecifická "aura". K tomu sa pridáva efektné finále (s dobrými vizuálnymi efektmi) a otvorený koniec. ()

reccal

Dokonalé od herců přes kameru až po triky, aneb kam až může zajít inteligentní tvor, který přijde o domov, jistoty a iluze. ()

90125

Tie počítačové opice som nevedel zožrať ani na chvíľku. Ich neprirodzené pohyby boli úplne proti zemskej gravitácii. To prirodzenejšie boli opice v o 44 rokov staršej Kubrickovej Odysei. A príbeh samotný je tiež slabučký ako čaj, pričom záverečných 30 min to je už len primitívna ekšn. Ani náznak nejakej myšlienky, alebo posolstva z pôvodnej Planety opíc tu nie je. Od dobrého filmu očakávam omnoho viac. 44 % ()

Bohdy67

Planeta opic. Když jsem poprvé viděl jako malý originál,měl jsem docela deprese,že se to opravdu může stát a závěrečná scéna se sochou svobody, mi na dlouhá léta utkvěla v paměti a asi jí nikdy nezapomenu. Plno remakeů stojí za prd,ale "Zrození planety opic" je skvělé, dynamické a strhující. Přitom výrazně jednoduché. Nesnaží se diváka zahltit nepodstatnými věcmi,ale jen ukázat, že si v podstatě to vyhubení a zotročení zasloužíme. I to, že vlastně zprvu Caesar nechtěl žádného člověka zabít,ale chtěl jen svobodu pro sebe a svůj druh. Nadruhou stranu, tím že se vlastně stalo jen to,že jsme zjistili jak to všechno začalo, už asi nebudu mít potřebu v blízké budoucnosti film vidět. Ale někdy v budoucnu, pokud mi to moje opičí panička dovolí možná...76% ()

Film2

Dokonalo spracované, aj keď Planétu opíc nejak zvlášť nemusím, ale toto ma dostalo, už sa nemôžem dočkať dvojky! ()

Arany

Film sám o sobě není špatný. Naopak jako taková americká pohádka se mi i líbil. Potom jsem ale zhlédl první planetu opic a uvědomil jsem si, jak se lidstvo nepoučilo. A ničí poselství prvního filmu, kde se lidstvo vyhubilo, epidemií. Takže mi vadí spíš narušení kánonu, než ten film jako takový. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru