Oblivion: Nevedomí

• Slovensko Nevedomí (viac)

Planéta Zem to má v roku 2073 spočítané. Drvivý útok mimozemskej civilizácie sa síce pred rokmi podarilo odraziť, ale prestala byť miestom pre život. Ľudia sa z nej odsťahovali a na jej povrchu zostalo len zopár technikov, ktorí z nej majú odčerpať zvyšné prírodné bohatstvo. Jedným z nich je aj Jack (Tom Cruise). Jacka, ktorého na Zemi baví najmä hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že je s Jackom spojená spoločnou minulosťou, hoci na to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom. Ich charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho vie o Jackovi viac než on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho čo uvidí, mu nie je dvakrát najlepšie... (TV Markíza)

kacenkin

Čistá scifárna natočená přesně pro nás, milovníky staré dobré sci-fi školy pánů Asimova, Clarke, Sapkowski, Lukjaněnko a pod.... Parádně natočeno, sqělé triky, silný nosný příběh a akce ! Akce tak jak to má být. Tomášovi jsem věřil každé slovo, každé gesto. Triky mňam. Soundtrack jedna báseň. Zvuky droidů - fantastické..... Slova Horatiuse znějící při finále mrazí: A může lépe umřít muž než nebezpečím v boji, za svatý popel otců svých, za oltář bohů, vlast svoji? ()

Mažňák

Nečekal jsem nic zásadního, ale nakonec jsem byl velmi spokojen. Jednak ať si kdo chce co chce říká, Cruise má prostě koule a kdekoli se objeví, tak to stojí za to. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak vlastně ani nevím, co mě tak uchvátilo. Příběh je poměrně běžný, dokonce tam je i několik zažitých postupů, které vyloženě nemám rád typu "hacknuli jsme mimozemskou technologii a použili ji proti emzákům, abychom vyhráli nad lží a nenávistí". Každopádně emzácká myšlenka na ovládání Cruise tím, že mu předloží fiktivní příběh s fiktivním/zmanipulovaným nepřítelem je v dnešní době celkem aktuální. To je možná důvod proč mě film zaujal, protože jsem se snažil hledat souvislosti se současností. 80-85% ()

A161729

Tento film byl pro mě velkým překvapením.Nemám moc rád Cruise,ale musím ríct že jako scifi to ze začátku nemá chybu.Film mě překvapil už od začátku svým švihem,ale...ten konec se jim hodně nepovedl ten zplácali hrozně. ()

exhibit33

Po dlouhé době solidní sci-fi,které mě zaujalo.Cruise se stále zlepšuje a doufám že konečně dostane i toho Oscara. Opravdu doporučuji všem fandům sci-fi a Tomíka. ()

Strzengon

Velmi podařená variace na film Moon (2009, VB). Okořeněné dokonalou grafikou, dobrými herci a akčními scénami. Celkově velmi dobré. ()

MsKatherine

Příběh krásný, ale trošku mě ke konci zmátly všechny ty klony. A americký happy-end mi trošku zkazil celkový dojem z filmu. Jinak to byl skvělý film, dobře zpracovaný, a kdyby si odpustili poslední scénu, kde se jako zázrakem vrací náš úžasný Jack, který ale zemřel při zachraňování světa, bylo by to za plný počet. ()

pa3k16

Jednoduché a hladké sci-fi bez "načančaných" futuristických miest plných robotov a led svetiel... Sci-fi balada, ktorá sa pozerá na prežívanie postapokalyptickej éry ľudstva a to hlavne z pohľadu hlavnej postavy, ktorá ku koncu zistí, že jej záchranná misia nie je až tak moc naklonená k záchrane... Veľmi príjemné prekvapenie od Kosinského. ()

alphatown

Výborný scifi film,napínavý,skvělé efekty,objevování záhady.Co bych vytkl je hudba-příliš a zbytečně taková esoterická,vkradla se do příběhu romantika,ale až fuj zbytečně a celkově je ten děj krkolomný.Takže si ho asi mockrát nepustím,ale kvalita to je. ()

bierman

Filmově, dějově, hudebně mě osobně ladí, ladí LADÍ!!!!!!!!!! Hlavní čtyřka herců bavila a vůbec není co vyčíst, taky proč? Víc takových scifáren :) ()

gerdi14

Ale jo...proč ne.Po dlouhé době originální příběh,který mě upoutal na křeslo a vydržel se dívat na klony Tomika. Neakční podívaná bez kotrmelců hlavního hrdiny alá rambo.... kupodivu kvalitní snímek. ()

pyzma84

Hmmm, mala som síce trochu dejavú, ale inak krásne prepracované, jeden by veril, že je to skutočné. Po pár Tomových sračiek je toto rozhodne vydarený kúsok, ale ďakovať môže efektom, keďže o jeho herectve i tu človek zapochybuje (a to nehovoriac o Kurylenko, tá si mala pred natáčaním odskočiť na záchod). Rozhodne krásny vizuálny zážitok. ()

Fanisss

Po dlouhé době sci-fi snímek, u kterého jsem neusnul nebo se nemusel dívat na mimozemšťany v nějaké "neobvyklé" podobě. Tomáše v posledních filmech zrovna moc nemusím, ale tady to zafungovalo dobře. Až na pár oslavných scén (manželka, která opět ulehá do hybernace má výraz jako by s ním zrovna přicházela o panenství) je film sice o jeho postavě, ale vyznívá to přirozeně. Scenérie a efekty na jedničku - nenašel jsem žádnou chybu ani nepřirozenost. A navíc, děj celkem svižně ubíhal. Jasné 4*. Hvězdu ubírám za poslední scénu;-) A hudba skvostná! ()

Kristiin

Byl to v celku dobry film mam rada Toma Cruise ale dosti me sklamali ti kloni coz me pripomelo film moon takze nemuzu dat vyssi hodnoceni.. Nicmene herecke provedeni bylo na vybornou Tom i ve svem veku stale boduje a mila tvar Morgana Freemana to vse jen podtrhava! ()

Hajajan

Příjemné překvapení. Od dob I am Legend, nejzajímavější postapokaliptický film. Vizuálně se jedná o zenovou báseň. Pro mne však byla podstatná rovina, která ohmatává téma lidství (humanity). Kde jsou jeho hranice? Kde končí a kde začíná?Co nás vlastně dělá lidmi? Můžeme být plnohodnotnými lidmi i na jiné planetě než na zemi? Škoda, že tvůrci nedali větší prostor zkoumání vývoje hlavní postavy. Ta je poněkud plochá,příliš nepochybuje, vyvíjí se jaksi samozřejmě, prostě proto, že je to Tom Cruise. Tušíme, že se mu něco honí v palici, ale je to spíš na nás abychom si do ní dosadili, co to asi bude a my si samozřejmě dosadíme jen to nejlepší, když jde o starého dobrého Toma, který, mimochodem, hraje výborně. ()

mpet

Po tom všem kladným hodnocením, co jsem tu četl, jsem měl asi moc velký očekávání, ale tento snímek mě absolutně nepřesvědčil o tom, abych se na něj znovu podíval. Příběh mě moc nenadchnul, ani zápletka nebyla nic moc. Efekty byli slušný, ale ty nedělají film. Navíc ta otřesná délka,... vždyť se tam nic moc nedělo, tak co tam tak moc museli natahovat??? Sečteno podtrženo je to slabej průměr. ()

Purish

Ničím originálne, ale vcelku dobrá oddychovka. Pre každého kto má rád sci-fi bude tento kúsok dobrým "povyrazením" a pre mužskú časť bude Olga Kurylenko skutočne pastvou pre oči. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (viac)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (viac)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (viac)

PF 2017

PF 2017