Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Rathalos

Po dlhych 36 rokoch od prveho Top Gunu prichadza na svetlo sveta pokracovanie a musim povedat,ze je to parada,este lepsie ako jednotka,Tom Cruise aj napriek svojmu veku vyzera vyborne,neviem,ze ako to ten chlap robi,ale klobuk dole pred nim,pribeh je zaujimavy,clovek si pri sledovani zaspomina na stare casy,mozno aj nejake slzy sa objavia v ociach ludi,jednoducho povedane to nema ziadnu chybu,urcite favorit na film roka 2022...:-) ()

Gastovski

Nejsem fanoušek jedničky, tudíž mě odkazy ani sentimentální fan servis nijak nezasáhly. Ale přesto - film není přehnaně patetický a letecké eskapády jsou skutečně dechberoucí. Hodnocení zde je hodně přepálené, ale i tak se jedná o řemeslně precizní produkt, který má srdíčko a na člověka neustále dýchá odér devadesátkových hollywoodských bijáků, které na rozdíl od dnešních "polotovarů" dokázaly s nadhledem bavit svou naivitou a fyzičností. A právě z těchto "prehistorických" atributů Top Gun Maverick vydatně těží a já se tak mohl královsky bavit. ()

Cermbo

Léto 2022 ve filmovém světě rozhodně patří filmu Top Gun. Z počátku mě Maverick moc nelákal, jelikož jsem si myslel, že jde o další šíleně přeceněný film. Na poslední chvíli jsem si nakonec do toho kina zašel a musím říct, že jsem si to náramně užil. Posledních 45 minut a následně celkový dojem dostává jeden z nejlepších Cruisovo projektů na špičku hodnocení. Jelikož nás čím dál víc pohlcuje digitální, kvantitativní (zejména Marvel) tvorba, tak podobné zázraky jako letošní Top Gun opravdu hřejí na srdci. ()

Saur.us

Opakování matka moudrosti. Jmenovitě: patosová srajda, elektrická kytara H. Faltermeyera a Kawasaki Ninja 1986. A místo volejbalu upocený plážový americký fotbal ve zlaté hodince. Ale velké naštěstí jsou ty nejlepší letecké záběry, které kdy stříbrné plátno vidělo a ta neuvěřitelná obětavost herců natáčet tyhle záběry v reálném prostředí. Z původního Top Gunu jsem nikdy nebyl moc nadšený a protože se původní mustr vyprávění a emocí překopíroval po 36 letech i do tohoto remaku, drželo mě u obrazovky pouze a jen očekávání další skvělé akce. Jsem rád, že jsem se kvůli tomu nehnal do Prahy do IMaxu. ()

rounen

Zatím emočně pro mě nejlépe zvládnutý film.. Cruise jako pokračování Top Gunu zde exceluje a díky jeho zkušenostem v lítání (viz. 1.díl) patří mezi nejlepší letce.. Celkově tam figuruje dobrý scénář, výborný soundtrack, zvuk stíhaček (repráky 7+1), napětí, a hlavně Tom Cruise.. Jsou jen tři filmy u kterých jsem zatím ronil slzy a to byl Pearl Harbor (2001), Klepání na nebeskou bránu (1997) a tady tento Maverick.. ()

pirko7

Herecké podání Toma bude jedna z podstatných věci pozitiv tohohle filmu. Pokud jde ale o děj, tak na něm není nic nadstandardního. Ale i jako nemilovníkovi stíhaček a tohoto žánru se mi film líbí. ()

Olík

To je ale ptáček, ten pan Maverick. Určitě nejsem fanouškem toho, aby se v roce 2022 navazovalo na zlatá osmdesátá, ale tady to je….a dost možná víc, než když Great balls of fire hrával Anthony Edwards. Je tam akce, je tam humor, je tam ICEMAN, je tam nezbytný patos, je tam spojitost s rokem osdesátšest, je tam napětí, jsou tam epické záběry, je tam něco pro romantické duše, je tam něco pro duše bojovníků, je tam nostalgie i aktuálnost…..škoda jen, že Kelly McGillis těch posledních třicet let víc nechodila ke kosmetičce, bylo by fajn jí také vidět. Na rozdíl od ní se šedesátník Cruise drží ve skvělé kondici a i zbytek posádky jede docela bomby. Možná se ke konci už moc lítalo a vojenčilo, ale stejnak. Joseph Kosinski povýšil už tak zavedenou značku TOP GUN a další stupínek směrem k nebi a já salutem vzdávám hold. ()

Pidzey

První TopGun patří mezi nejoblíbenější filmy mého mládí. Maverick je skvělí film. Skvělá pocta. Film skvěle pracuje s emocemi, které podporují výborně herecké výkony. Největším klenotem jsou letecké a závěrečný bitevní scény, které jsou úplne skvostné. Jestli ne nejlepší, tak určite jeden z nejlepších Cruiseho filmů. ()

Brusíček

Naprosto skvělá kamera a hudba, která Zimmera nezapře, se line celým filmem, jež je vskutku vyjímečný.  Další projekce nutná. Cruise pořád ukazuje, že na to stále má, a dál zraje a zraje... 97%. ()

Grizzly

Lidi, auta, motorky, svet...vsechno je tam krasny a nadherny. Scenar je uplne debilni, naivni a zkratkovitej. Vlastne je to neuveritelna pateticka picovina. Ale je to presne takova pateticka picovina, ktery jsem hltal jako malej. A zrovna puvodni Top Gun (jakozto neuveritelnou patetickou picovinu) jsem rad mel. Je to vlastne takovy retro, ktery je ovsem nekonecnekrat lepsi, nez ty debility poslednich let. A ty stihacky jsou natoceny hezky. Ale 88%? To fakt ne. Spis tak hezkejch 70. ()

wollo

Lehce vyspelejsi nez jednicka 🙂. I kdyz parkrat jsem se stejne zastydel, ale to neni vubec podstatny. Bavil jsem se naramne. ()

djfun

Nahoru dolů, nahoru dolů, stejně jak v tý stíhačce. Tenhle film má nahoře ve vzduchu kurevský napětí a doslova skvostnou akci, na zemi je to ale snůška předvídatelných klišé, patosu, tupýho testosteronu a jalovejch dialogů. Njn, tak už to bohužel v posledních letech chodí... Jenže já chci i akční biják komplexní a byly doby, kdy to šlo, vzpomeňte třeba na Skauta, Lethal Weapon apod. Takže strýčku Tome, i když povedenější než kdysi Top Gun, za mě tři hvězdy s odřenejma ušima... a to se nebudu bavit o klasický propagandě válečný americký síly. ()

Sydonai

Kdybych měl za několik posledních let hádat, který film mě naprosto fyzicky i psychicky vyždíme, nikdy bych nový Top Gun netipoval. Od úvodních titulků až po ty závěrečné mě Cruise pohltil a na konci vyplivnul absolutně bez dechu. Takhle se prosím mají točit nejen kultovní pokračování, ale rovněž letní blockbustery. Od akčních sekvencí, přes hudbu až po herecké výkony nemám absolutně nic, co bych vytknul. 100% ()

P.J.2

Když vyšel první TOP GUN, měl jsem ještě dva roky do narození. Nepamatuju si přesně kdy poprvé jsem ho viděl ale vím že od té doby se VHSka (taková černá věc, co se strkala do jiné, většinou černé věci a vysledkem byl film v TV) jenom protáčela. Jedničku jsem viděl nesčetněkrát a klidně ještě uvidím, byl to jeden z mých kinematografických milníků. Od té doby nosím jedině pilotky, běhám polonahý v džínách po venku a sleduju kariéru a kaskadérské kousky Tomína Cruise. Po dnešní projekci si připadám jako by se mi uzavřela jedna životní etuda. Jako bych se opět vrátil do doby VHS a opět si pustil svůj oblíbený film. Prvních 5 minut filmu je totiž dokonalá ukázka nostalgie a zároveň příprava na něco starého a zároveň nového. Maverick nám dospěl ale přesto zůstal stále stejný. Letecké scény jsou jedním slovem dechberoucí a prišpendlí vás do sedačky přímo s pilotem. Kostra příběhu je přesně tak béčková aby Vás nenudila a přitom držela pohromadě. Je vidět že Kosinski má nakoukáno, přístup k látce vzal s úctou k originálu a přesto dokázal svým vlastním způsobem inovovat a okouzlit. Potěšilo cameo Vala Kilmera a já už se nemůžu dočkat na další shlédnutí. ()

Folky

Ok, rozumím, že o scénář tu nejde, ale vážně se scénárista nemohl snažit, aby do filmu nedal všechna myslitelná klišé a patos, co šel? Natočený je to hezky, ale nijak to na mě nezapůsobilo, ani jednou jsem neměl "wau" pocit (a to jsem byl kině!), všechny akční scény provází nefunkční napětí, které následuje první myslitelný "zvrat", a z výborného herce Toma Cruise, který zde předvádí tři výrazy, je mi vyloženě smutno. Jedna hvězdička se může zdát málo, ale já fakt nevím, za co bych měl dát víc, když mě ten film jen nudil, otravoval a několikrát neúmyslně rozesmál (z "emocí" na konci jsem se smíchy chytal za břicho). Tohle hezká kamera prostě nezachrání. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí