Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Savel

Správňácký svalovec s rotačákem a nelítostný záporák v megacool káře (jak píše Choze) dneska prostě už nestačí. Nuda a pachuť předešlé slávy jsou rozhodně hlavními rysy všech Arnieho filmů už od Terminatora 3. Johny Knoxville si po Skále zopakoval roli další zbytečné postavy po boku svalouše, střídavě charismatický a střídavě ubohý Peter Stormare exceluje serií debilně napsaných záporáckych vět a v jakém rozpoložení byl Ji-un Kim, to se můžem jen dohadovat. ()

Prochy38

No... popravdě jsem vůbec netušil, do čeho se pouštím. Začalo to jako taková milá komedie z malého pouštního městečka někde u hranic s Mexikem. Ale z komedie se hodně brzo stal celkem solidní krvavý thriller, kde hláškující A. Schwarzenegger nedává najevo ani sekundu svůj věk. A když už, tak jedině s vtipnou poznámkou... Film dost tvrdej, možná odkaz k akčním snímkům minulého tisíciletí, ale fakt to mělo sílu. Hodně se mi to líbilo. Nebylo to o ničem, to rozhodně ne. Hodně se mi to líbilo. K tomu krásná J. Alexander. Spokojenost. Fakt milá akční jednohubka. A Arnold dal jasně najevo, že do starého železa nepatří. ()

dezert

První hodinu šíleně utahaná "zábava", u které má člověk problém nezaspat. Vysvětlují se motivace, Arnold je tam spíš vedlejší postavou. Proč to neříct rovnou: první hodinu je to vyloženě nuda. Když se dívám na film s Arnoldem, tak chci vidět Arnolda, jak někoho tříská/střílí/fuckuje, ale tady se neděje ani jedno. Pak něco málo přijde, ale těch pár minut, kdy se něco střílí na hadry, to moc nezachrání. Honička v kukuřici je highlight, ale ve starším Arnoldově filmu by tohle nejspíš skončilo na podlaze střižny. A další věc: film obsahuje přesně 0 cool one-linerů, což je zřejmě věc, která mě nasrala nejvíc. To už musíte být pěkně mrtvej scenárista, aby nejlepší Arnoldova hlášky byly "Vítejte v Sommertonu" a "Jsem šerif". Vizuálně žádná bomba, i když občas se najde pěknej záběr. Podprůměr, kterej, nebýt Arnolda, jde rovnou na video. ()

Paldiny

Až na odľahčené finále je The Last Stand prekvapujúco vážny a premyslený thriller. Uvoľnený Arnold s kuracím účesom je samozrejme hviezdou najväčšou a jeho krátke repliky a šerifská hviezda zatieňuje ostatných zúčastnených. Akcia je správne krvavá a nápaditá, zlým slovníkom sa nešetrí a vtipnými momentmi tiež. Konverzačné pasáže nie sú režisérovou silnou stránkou, čo bude asi spôsobené tým, že nevie ani ceknúť po anglicky, našťastie ich celkový pozitívny dojem s pár nezabudnuteľnými scénami (útek z väzenia, naháňačka v kukurici) vysoko prevyšuje. ()

Mikino00

Arnold je zpátky ve westernu ze současnosti, jehož nejlepší scény odkryli tvůrci v traileru a nic navíc už nenabídli. Linie s útěkem v Corvetě je dost přitažená za vlasy, člověk jen kroutí hlavou nad demencí FBI a překvapivě příšerným výkonem Whitakera. Ta městská za moc taky nestojí, ale má Arnolda, který každou svou hláškou, akcí, pohybem dává vzpomenout na dobu jeho největší slávy, opravdu bez něj by to byl béčkový propadák (ve skutečnosti je to propadák v kinech i s ním). Je to takový film, co neurazí ani neohromí, jednohubka na dlouhý filmový večer. ()

ApsidalTill

Ji-un Kim mňa nesklamal a aj čisto z US béčkového scenára sporadicky usporiadaného do radu klišé, dokázal spraviť maximálne zábavnú akciu, s perfektným návratom Arnolda... bavil som sa ako už dlho nie.. ()

gumolit

Tak a je to tu Arnold Schwarzenegger rodič detí , ochranca škôlkárov ale hlavne zabiják predátorov, zlých chlapov, a vrazednych strojov je späť.Po malých ulohách v oboch dieloch Expendables sa vracia na staré kolená aj do hlavnej roli.Konečná je vtipné, poctivé béčko tak trochu v áčkovom kabáte a presne odpovedá filmom v ktorých Arnold hrával za mlada.Dejovo je ale jasný od začiatku a cez pár dobrých nápadov zostáva verný typickým klišé pre akčnáky 80.rokov čo ale mne vôbec nevadí.Takže ide o celkom plnohodnotný comeback , len jedna chyba je že moc tu Arnieho prekrývajú ostatní herci čiže už nie je na to všetko sám ako kedysi a vlastne týmto zatieňujú jeho starú slávu.To ovšem nemení nič na tom že som sa skutočne bavil a sem tam ušla aj nejaká hláška a vidno že Arnie nestratil ani ten svoj nám známy prízvuk.Dúfam že dalšie Schwarzeneggerovi comebackové jazdy prekročia jeho tieň nostalgických jednohubiek a naplno vrátia tohto posledného akčného hrdinu a určite najoblúbenejšieho posledných dekád naplno do hry!!! ()

mosnak

100% béčko jako prase! Větší hodnocení dát nemůžu, Arnie opravdu působí staře ale taky mile :-) což jako hlavnímu hrdinovi moc nesedí. Je mi jasné,že spousta lidí si myslí, že je trapárna. Ale taky je mi jasné,že je spousta lidí co si budou myslet,že je to parádní akční jízda. No a já si myslím... že je to trochu tak obojí. Čištá 50% (původně jsem na to chtěl jít do kina a asi jsem rád,že se tomu tak nestalo). ()

Zombi

Arnoldův návrat k akčním filmům (v hlavní roli) dopadl celkem solidně. Příběh je jednoduchý a účelný, ale neurazí. Vítám jistou dávku nadhledu, pár vtipných hlášek, efektní cákance krve a občas zajímavou akci. Trochu zamrzí závěrečná vybíjená, která je přeci jen dost krotká a obyčejná, na to co se dělo dříve a jaký režisér je za kamerou, čekal jsem větší nářez. Knoxville se sem nehodí, navíc hraje skoro stejnou postavu jako v Kráčející skále. Sice dávám průměrné 3 hvězdy, ale vlastně jsem byl celkem spokojen. ()

peto580

Tak toto nie :)) Arnold je späť v plnej paráde. Akcia na 1*, malo to nápady, iskru proste všetko čo akčná jednohubka má mať. Malo to aj hodne múch: vadila mi ta romantic line, vadilo mi nedokreslenie ani jedného záporka, ale zas výborne mi sadol crazy Knoxville lebo pri všetkom čo robil on som sa smial jak puk Ten stlp a ta jeho helma helma and ,,máme nunčagy" No a poslednú hviezdu navrch dávam práve za tu Corvetu ZR1. Je to auto Bohov :)) Nie je to precízne akčné drama ale ľahký film na pobavenie a mne sadol všemi desiatimi. A naviac je tam krv. Nieže som nejaky mutant či čo ale proste kde sa strieľa a nepadne ani kvapka mi to príde hodne zcestné :) ()

Jeržik

Překvapivě funkční nejen jako Arnoldův comeback. I na druhé shlédnutí slušná podívaná, která po pronuděné první půlhodince a neschopných agentech FBI přináší ve finále i slušnou porci akce. Jen Knoxville je tam navíc. Místo něj bych radši víc záběrů na Arnolda jak jako vzorovný americký šerif rozstřeluje padouchům hlavy zatraceně nelegální upilovanou brokovnicí... 70% ()

Zejf3da

Debilní scénář společně s totálním hereckým výplachem mi připravil nehezký filmový zážitek. Už dlouho se mi nestalo, že bych film dokoukával natřikrát. Arnie z nich na konec (ne)hrál nejlíp. Nejhorší z celého filmu jsou Guzmán a Knoxville, jejichž postavy bych nakopal nejradši do prdele. ()

aLPaC

Arnold už není v takové formě jako třeba ještě v třetím Terminátorovi a taky už dost přibral, nicméně pořád je to Arnie, borec kterej to všem nandá a mezitím stihne i pořádně hlásit. Scény točící se kolem hlavního padoucha nejsou popravdě nic moc, naopak scény z vidlákova jsou super. Doufám, že to pro Arnolda nebude konečná a natočí ještě nějakej hit. I když, popravdě tomu už moc nevěřím. Přeci jen současná generace dá přednost spíše Stathamovi, Rockovi či Diesselovi. Přesto hezké, pevné čtyři. ()

Imrwere

Arnie prostě nezklamal. Prezident z něj nikdy asi nebude, ale herectví mu opravdu jde i po letech. V tomhle snímku nechyběla akce ani krev, ale ani sympatické dívčí obsazení, rychlá kára a již několikrát otřepaná honička v kukuřici. Johnny Knoxville skvěle pobavil, jak jsem od něj také očekával a rozesmál mě i Arnold, hlavně tedy v konečných 15ti minutách. U mě filmek splnil účel a téměř nic mi zde nechybělo, za sebe dávám 85%. ()

zelvicka.

Nefalshovaný 'merický můví s Arnoldem v hlavní roli. Zbytek je nutná omáčka. Nejdřív se příběh kodrcá v prérii u mexickejch hranic, pak už ovšem hlavní padouch přisviští po hladký silnici z L.A., a začne lítat olovo vzduchem tolik, že u citlivých jedinců může způsobit i dýchací obtíže. Nakonci pěkná rvačka, Arnold to tam zvládne pěkně na svoje a ukáže, že léta zkušeností nejsou nic proti podlostem a MMA věcem nějaký mladíčka. Semtam hláška, semtam dobrej fórek (třeba u scény v kukuřičným poli jsem se i nahlas zasmál), tadá. Seš pořád frajer Arnie. ()

misik95

Jakožto fanoušek Terminátora a tudíž částečně i Arnolda nebylo pro mě těžké vybrat si tento film, když jsem měl chuť na nějakou tu akčňárnu. Když se k tomu připojí Mr. Jackass už není opravdu co řešit. Last Stand má poměrně vysoké hodnocení na obyčejný akční film. Já osobně dávám tři hvězdičky, film mě sice zabavil před spaním, ale pořád tomu chybí něco víc nějaká ta jiskra. Arnold i přes svůj věk řádí jako zamlada a těším na další filmy v jeho důchodě. 65% ()

Nethar

Protože si tenhle film asi z žádného důvodu nezapamatuju, dám mu tři hvězdy. Ale Arnold jako i ve stodvaceti, nebo kolik že mu je, furt docela válí. I když hlášek by mohlo být víc, na Arnolda asi slušný. Takový návrat ke kořenům, film se slabým scénářem (jak se nám v úvodních třech větách herec představí, kdo je a co dělal posledních pár měsíců a do koho je zamilovaný, je úžasné), ale Arnold, no prostě Arnold ;-) ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)