Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Earl10

Jako Arnoldův comeback přijatelné, jinak pouze lehký nadprůměr. Tentokrát se nejedná o úplně jednoduchý charakter, tudíž se ukazuje jak je Arnold mizernej herec, ale i tak je to pořád ten borec, kterého máme tak rádi. Pár slušných vychytávek, jinak opakující se žánrové zvyklosti. Kim si rozumí s akcí, tudíž vše co se týká aut je radost sledovat, perfektní dynamická kamera či závěrečná honička v kukuřičném poli. Takže vcelku spokojenost! [viděl v kině] [60%] ()

Vaklaf

"He´s back!" Už sice ne tak napumpovanej, ale pořád stejně "dobrej herec". A co se filmu týče, nejsnáze to shrnout výrokem: "Na to, jak špatný to mohlo bejt, je to fakt dobrý." Přes poměrně dost hloupějších scén, film jako celek ani zvlášť hloupej neni. Naopak musím ocenit jeho neustálou vzestupnou tendenci, protože se rozjíždí "jako prase". Finále sice není úplně nejmocnější orgastickej výstřik, ale co by jste v tomhle věku chtěli. Kdo chce ještě jednou vidět Arnolda s rotačákem (i když teď už jenom na trojnožce - holt stáří) nechť do toho jde a nebude sklamán. ()

Gogo333

Arnie na to pořád má. Akční scény zvládl i když už je vidět, že nepatří mezi nejmladší. Pro mě příjemně strávených 107 minut naplněných akcí a semtam nějakým vtípkem nebo narážkou. Nejvíc potěšila narážka na Barbara Conana. Trošku mi tam vadil Knoxville a ta bitva na mostě měla strašně umělý pozadí. Za mě 70%. ()

Corpsegrinder

Obstojnej comeback Arnolda kde je vidět že to netočil žádnej Michael Bay. Akce neni zase tak moc přestřelená (až na scénu se světlicí a jednu rozdvojenou osobnost při kulometný palbě) a dialogy jsou plný kravinek o cti a podobně. Johnny Knoxville nedostal zase tolik prostoru jak jsem myslel což je zvláštní když je na 90% plakátů. Za rušivej element ho nepovažuju. Divná byla snad jen závěrečná bitka na mostě která byla z poloviny digitální a Arnie dostal na prdel od polovičního zmrda. ()

tom.nosek

Být to old-schoolové béčko, tak by to bylo lepší, ale tady je to naprosto moderní film s tím, že Arnie je bůh, a to dneska už nestačí. Od jeho hereckého návratu jsem čekal určitě více. Plus za pár vtipů, mínus za klasický stupidní americký scény "bože, ono to má manuální převodovku" a "zařadím na vyšší stupeň a automaticky mě to úplně narve do sedačky" a za další do očí bijící chyby. ()

Junglista

Já chápu, že dneska nikdo za hezký voči prachy na film nedostane, ale po půl hodině sem pořád čekal, kdy skončí reklama na ZR1 a začne film. Dočkal sem se až v Sommertonu, kdy se vše otočilo o 180 stupňů a konečně sem dostal to, co trailer sliboval. Arniemu sice pár vrásek přibylo, ale pořád je to on :-) Nebejt tu takhle dobrý herecký obsazení (kromě Knoxvilla samozřejmě), tak bych s hodnocením tak hodnej nebyl. ()

ruhebitte2010

Jasně na 5* to asi není, ale musím ocenit, že jsem se po celou dobu ani na chvíli nenudil. Chvilí vážné, chvíli naopak, skvělá akce a Arnie je prostě legenda. Milé překvapení. ()

Litvicek

Upravuji komentář. Na noční sledování je to ideální volba, protože v dobré atmosféře dostává film zcela úplně jiný náboj, mnohonásobně lepší prožitek z filmu. Zábava jak má být, dávám 4 hvězdy. ()

dopita

Jeden z těch filmů, který jsou vyloženě pitomý. Na logiku se nehraje a nelogičností a hloupostí je ve filmu hromada. Ale na to tentokrát z vysoka seru, bže je to zároveň ohromně zábavnej film. Je to oddechovka která je nacucaná pohodovou atmosférou a má zároveň potřebnej šmrnc. Akční scény jsou natočený velice slušně a co se týká humoru, tak já jsem se chechtal skoro pořád. ()

Hanys_

Ji-un Kim (jehož "I saw the devil" patří k nejlepším thrillerům posledních let) ve své hollywoodské prvotině ždíme z dost vyčpělého námětu i prkenného Arnieho doslova maximum a hlavně jeho zásluhou je z Last Stand hodně stylová podívaná, které ke konci možná trochu došel dech, ale i přesto jsem byl při závěrečných titulkách víc než spokojený. 7.5/10 ()

tkabrt

Jako vždy SPOILER ON - Když už si FBI neví rady, tak vše zachrání banda čtyř vesnických šerifů. Tak trochu mimo - nechápu jak ve městě o velikosti asi tak pět baráků (šerif house, dinner, barák blázna do zbraní, který má ve skladu snad i M1A1 Abrams, farma Billyho Boba a barák babičky drsňačky - viz. dále) může být tolik serifů - v česku ve městě o 3 tisících obyvatelích musí jezdit pomáhat a chránit čerti z vedlejšího města. Moje výtky: Thriller?! Opravdu?! Když už něco, tak maximálně akční komedie. Při útěku hlavního záporáka se všichni hrnou na střechu, aby ho tam mohli odchytit. Super nápad akční amíci, ale lepší by možná bylo zajít pěkně v klídku do kabiny toho jeřábu, který byl od nich asi tak 3 metry za plotem a zase si ho dát hezky pěkně na zem a na místě popravit - ušetřili by mě a dalším divákům hodinu času. Další super scéna byla odrovnání FBI agentů ujíždějící Corvettou. Kdo vymyslel tudle scénu, tak nikdy nemohl mít fyziku ani na základní škole a pravděpodobně nemá ani mozek. Nejlepší na celým filmu je Arního přízvuk a hlášky, který mi vždy legendární GET TO THE CHOPA - jedna hvězdička. Druhou hvězdu si to zaslouží za úmrtí klučíka v bitvě a alespoň postřelení většiny z kladňáků. A alespoň další malou hvězdičku bych tomu dal za babičku, která vystřelí brokovnicí namachrovanýho blbečka z okna za to, že jí našlapal blátivejma kanadama na její starodávný koberec a ještě u toho měl blbý kecy. ()

legatio

Tenhle nápad vůbec nedopadl špatně. Nemůžu si pomoct, ale i přes občasnou strojenost mě to bavilo a akce měla nápady i dobré provedení. ()

Fary

Ale jo - proc ne - takova prijemna, za vlasy pritazena oddechovka. :) Pekny koukani, kdyz si chcete zrovna vycistit hlavu a nad nicim nepremyslet... ()

Dixiee

Vítejte v Sommertonu, jsem tady šerifem a zkazil jste mi den volna. Arnold už není ve formě tak jako před lety, ale hláškuje pořád skvěle. Není to sice kdo ví jaký zázrak, ale rozhodně to má spád a čas od času jsem se i od srdce zasmála. ()

Michalechal

Kdo má rád Arnolda, bude mít rád i tenhle film! :-) Akční klasika jako dřív - Arnold, spousta kulek, trocha přehnanosti, sranda a výtečná bitka na závěr. Arnold se bije jako za mlada! A ta přestřelka ve městě? Nemám slov! :-) ()

noby

Přesně ten přímočarý akčňák, který od Arnieho čekáme. A přesně to toporné antiherectví, ještě násobně vkládané do hlášek. První dobré, tomu druhému nějak na chuť nepřicházím. ()

B4TM4N

Totálně zpackaná neo-wayneovka, která vás načne neskutečně utahanou expozicí, poté protáhne neschopností sledovat byť jen dvě jednoduché souběžné dějové linky v něčem alespoň připomínajícím tempo a dorazí topornou akcí proloženou vskutku svahilským humorem (čest holandským fotbalistům). To už letos raději tu kulku mezi oči, než se dočkat takovéhle Konečné bývalého akčního mastodonta. ()

Paity

Starý dobrý Arnie ukázal, proč byl a zůstane akční jedničkou. I v důchodovém věku za to umí vzít hodně slušně. Tohle se povedlo, byť Konečné neudělám místo ve své filmotéce, a s chutí jsem se na to podíval. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)