Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

fricek12

Pěkně zpracovaná střílečka, kde nechybí dnes již zapomenutý humor 90. let. Vtipné scénky vyplňuje Joxer a Jolaos v podobě mexického strážníka a náhodného majitele muzea zbraní. Nechybí ani přístup ke zbrojnici jako v Komandu. Arnie ukázal, že na to stále má a dokáže zahrát větší role než Stallone ve Strážcích galaxie. Myslím, že tohle má našlápnuto na kultovní movie. ()

Skylwalker42

Kdyby hrál šerifa někdo jiný, i s větším hereckým talentem, tak by to byl podprůrměrný akčnák. Jenže Arnold je prostě fenomén a jemu jen stačí aby hodil drsný pohled. A jeho hláška: "Nám imigrantům děláš ostudu."je prostě best. S Arniem je to lepší průměr, zábavně akční svižně natočená jednohubka. ()

ajaxx

Tyhle role Arnoldovi prostě sedí. Žádné užvaněné dialogy, přesná akce, trocha nadsázky a vtipu. I ve svém věku to zvládá nadmíru dobře. Není to sice žádný trhák, ale zabaví to, je to svižné a klasické. ()

Viler

Arnold jako tvrďácký šerif s nezbytným "havanem" v ústech, nemilosrdně s pomocí přátel kosí záporáky, kteří chtějí projet jeho městem a na konci si s jejich šéfem střihne závěrečný souboj. To jsou filmy , pro které byl Arnold stvořen. Pořádné přestřelky - za mě nej scéna s těžkým kulometem , honičky v autech , sympatičtí Arnieho kolegové, zkrátka slušný akčňák na který jsme u tohoto herce už dlouho čekali. ()

lundgren86

Milé překvapení. V úvodu jsem myslel, že Arnold natočil něco ve stylu Svěrákovo Vratných lahví, ale pak se to slušně rozjede. Zápletka, postavy i obsazení v pohodě, Arnie klasicky hlásí a tváří se a vypadá tak, že mu člověk i věří, že bandu zloduchů na starý kolena poladí a sjedná pořádek. Takže doporučuji :) ()

Bogrant

Jednoduchý, priamočiary akčňák, ktorý určite poteší skupinu stálych Arnieho fanúšikov. On si z toho totiž spravil vlastnú one-man-show, kde narážka na jeho vek po tom, čo preletí oknom je toho príkladom. Prevláda spokojnosť. Skupinka slušných hercov pobaví a čo je hlavné - nenudí. ()

kotrlak

Arnie is back!  Takhle jsem se dlouho nezasmál a nepobavil. Jen pro skutečný znalce filmovýho umění...žádný úzkoprsý suchopáry! ()

Jose...

Popravdě mírné zklamání. Čekal sem Arnoldův návrat ve velkém stylu - tohle sice neurazí, ale ani nenadchne. Spiš než 4 hvězdičky je tohle na tři, možná tři a půl. Díky "Arnimu" a jeho hláškám si to ale ty 4 nakonec zaslouží. Když sečteme všechna klišé, očividnou reklamu na Chevrolet a předvídatelné scény, načež pak odečteme vtipné momenty a dobré nápady, tak se dostaneme na nulu... a to je trochu škoda... ()

orionn

Akčné béčko so všetkými klišé čo k tomu patrí. Keby mám 13 rokov, tak dávam jasných 5 hviezd. Teraz sa nedá dať tomu nič iné len odpad. Ale keď sa na to pozriem s nadhľadom, tak za Arnolda a za nostalgiu ktorá mi pripomenula staré akčňáky, dávam 2*. ()

Patriarch

Je to opravdu jednohubka. Ale nutno dodat, že zatraceně chutná. Arnie v hlavní roli po delší době a nezklamal, což je opravdu dobře. Jde vidět, že mu role staršího mazáka svědčí. Jen tak dál... ()

dinko22

Po desiatich rokoch sa Arnold opäť predstavil v hlavnej úlohe a týmto filmom ma vôbec nesklamal ale nadchol... Dočkal som sa akcie i vtipu... Tešim sa na ďalšie jeho projekty. Každému fanúšikovi Arnolda oporučujem tento film. ()

Podhorsky

Takhle nějak jsem si to představoval. První film s AS od Pravdivých lží, kde hraje někoho jiného než Terminátora a na který jsem se s potěšením díval až do konce. Poděkování staré paní složivší jednoho ze zloduchů. Závěrečné "Je to můj domov". ()

Šefča

Houby béčko. Naprosto jednoznačně áčko všech áček. Namátkově: Arnold s kulometem a Johnny Knoxville v helmě a brnění mu asistuje u střelby; Arnold v Camaru brázdící kukuřičné pole; Arnold střílející z brokovnice nemusí mířit; Arnold, co slovo, to perla. A mnohé jiné. Takže: kdy bude další film s Arnoldem v hlavní roli? ()

larsvontrier

Velké zklamání pro ty, co očekávali velkej navrat Švarcíka....třeba já .. budem se těšit na terminátora..kam chce údajně taky vlézt... Pustte si pobíhajicího důchodce, kerýho z něj tady udělali))) dal bych tři za Švarce , ale nedal sem to..no.je to v podstatě komiks Doktor Justice.)) automobilovej zavodnik se superautem proti zbytku světa, a last defender v podobě šerifa .) nejvíc tam vysírá Lujes Guzman )) ()

EL_lofasso

Arnold nezklamal a svým návratem potvrdil,že se dostává po lehoučku do formy.Johnny Knoxville potěšil svou vrozenou demencí a zápletka i když ohraná neurazila.Pěkná podívaná s nostalgickým comebackem.80% ()

neo_ap

"I'll be back!" Řekl jednou Arnold, a povedlo se. To, že už není nejmladší, si všimne každý. Jeho výkonu, se to však výrazně nedotklo. Film, jako takový, se povedl. Chvíli se smějete, chvíli žasnete nad jeho krutosti. Kdyby se snímek přiklonil k jednomu, či druhému, přispělo by mu to. Ale i přes pár nedostatků, je to skvělá podívaná. 80/100 ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)