Keď sa pod nočnou oblohou narodila Jupiter Jones (Mila Kunis), znamenia napovedali, že je predurčená k veľkým činom. Teraz je už Jupiter dospelá, sníva o hviezdach, ale prebúdza sa do chladnej reality upratovačky toaliet a nekonečného radu neúspechov. Až keď na Zem dorazí Caine (Channing Tatum), geneticky upravený armádny lovec, ktorého úlohou je Jupiter sledovať, začne si uvedomovať naplnenie svojho osudu. Jej genetická výbava ju predurčuje na dedičnú nasledovníčku kráľovnej vesmíru. Toto neobvyklé nasledovníctvo by však mohlo ovplyvniť rovnováhu vo vesmíre. (TV Markíza)

FFilipCZ

Tak tady by si Wachowští zasloužili pár facek. Takové krásné CGI, vykreslení prostředí a vůbec celkové působení jednotlivých světů zaj*bat takovým stupidním příběhem, kdy si první půlhodinu říkáte, co se to sakra děje, o co v tom filmu jde a kdy to, sakra, už začne a na konci filmu litujete, že jste si jej vůbec pouštěli. Kolikrát si říkám, jestli si ti herci vůbec čtou scénář a vědí, do čeho jdou. Ale ono asi $$$ jako $$$ a na svou reputaci moc nemyslí. ()

schizmo

No ty pičo, tak tohle je hodně přes čáru. Příjde mi to, jako by se autor bez jakýchkoli ambicí pokoušel konkurovat uznávaným sci-fi ságám, ježe sám s ničím novým a zajímavým nepřišel, tak vzal všechno možné i nemožné (no to spíš), jebnul to do mixéru, nechal to sežrat svého psa, ten to vyblil, společně to dali za okno a ráno z toho měli dort, ze kterého je špatně i fans Twilight, protože ani ti nejsou tak blbí, aby tohle někomu sežrali. Ok, Chaning není žádný herecký eso, ale jeho homosexuální elfí role v neoprénu, to snad není možné zkousnout ani s trojkou pod kůží. Jako na tohle jít do kina, tak ho zapálím i se sebou uvnitř! ()

Adasin

S efekty si museli ti lidi dát sakra práci, ani přesto však vizuál ničím extra zase nevybočuje. Story docela wtf a takovejch podivínů/pitomců z řad postav jsem už dlouho neviděla. 4/10 ()

maddy

Jupiter Ascending, Quality Descending. Stálo by za to vidieť ako sa u Warnerov tvárili, keď im Wachowski film premietli prvý krát, a uvedomili si na čo vlastne minuli takmer dvesto miliónov! Tej o vyše pol roka odloženej premiére sa nakoniec vôbec nečudujem. U Warnerov museli snáď všetci dúfať, že mimo letnú blockbusterovú sezónu sa na ten film vo februári zabudne a ušetria si posmech. Na papieri síce musel Jupiter vyzerať ako jednoznačný hit – Wachowski a ich ďalšie „originálne“ sci-fi, vlhký sen všetkých násťročných dievčat Tatum v hlavnej úlohe, vlhký sen (nielen) násťročných chlapcov Mila Kunis, vysoký rozpočet a ... žeby bolo všetko tak zlé v podobnom projekte za toľko peňazí, s týmto obsadením a režisérmi sa vidí len málokedy. Ale po poriadku. Vizuál má Jupiter Ascending priam famózny. Obrovské mestá, vesmírne lode, planéty, plno mimozemských tvorov, všetko je navrhnuté do najmenšieho detailu a zelené pozadie alebo akúsi „umelosť“ z toho necítiť ani zďaleka. Wachowski si síce opäť požičiavajú kde sa dá a tak tento krát nechýba inšpirácia hlavne v Star Wars, ale to vôbec nevadí. Svet, v ktorom sa dej odohráva je totiž veľkolepý a mohlo by sa v ňom odohrávať tisíc ďalších príbehov, či už spin-offov alebo sequelov. Nie je síce ničím zvlášť originálny a Wachowskí už začínajú vykrádať nie je druhých (prevažne japonské anime), ale aj samých seba (opäť ide len o jedného-jednu vyvolenú a o planétu Zem, resp. ľudí na nej ktorých iné tvory využívajú vo svoj prospech podobne ako v Matrixe alebo Cloud Atlas), avšak ten vystavaný svet, kde sa odohráva vesmírny súboj o planéty je v ich podaní stále fascinujúci. Bohužiaľ do tohto sveta sa rozhodne nebude chcieť nikto dobrovoľne vrátiť, pretože to je všetko čo sa dá na Jupiter Ascending pochváliť. Ostatné je tak neskutočne mimo až neviem kde začať. Celá zápletka je tak hlúpo vyrozprávaná, že politické intrigy ktoré rozohrajú v druhej polovici traja súrodenci nikoho zaujímajú, nakoľko Wachowski nijako nepredstavia celý ten svet, jeho postavy alebo zásadné udalosti, na základe ktorých by sme sa mali o niekoho výraznejšie zaujímať. Miešajú tu neraz zbytočne čo najviac sci-fi/fantasy prvkov od vyklonovaného polovlkolaka, okrídlenú jaštericu cez vyvolenú kráľovnú vesmíru až po kruhy v obilí, ale nevyužijú ani jeden z nich a kompletne sa im to rozpadá pod rukami. Príbeh je svojou demenciou na úrovni brazílskej telenovely a zatiaľ čo v iných filmov (Star Wars, Star Trek) diváka baví jeho svet preskúmať, objavovať nové rasy, v podaní Jupiter Ascending pôsobia všetky výjavy mimózne. A je to jednoznačná chyba nezvládnutej réžie, ktorá nielenže nezvláda pútavým spôsobom podať príbeh, pracovať s ním a všetkými motívmi ktoré sú v ňom obsiahnuté, ale absolútne nezvláda ani hercov. Tatum sa ešte ako tak snaží, ale Mila Kunis bola v tomto prípade nevhodnou kastingovou voľbou. Jednak tu nemá čo hrať a prevažnú väčšinu filmu sa bezcieľne potáca od jednej udalosti k druhej, aby budila akékoľvek sympatie, ale hlavne jej prostoduchý, až detinsky naivný scenár vkladá do úst nevhodné hlášky, prípadne ju núti do trápnych nasilu vtipných situácii, ktoré sa často do danej scény ani nehodia. Vrcholom je napríklad pokus o romantický moment, keď Mila prehlási na Tatumove vysvetľovanie, že je genetický vyklonovaný z človeka a vlka vetu typu: „I love dogs“ alebo moment, keď jej Sean Bean zanietene vysvetľuje celú históriu vesmíru a že celá planéta Zem patrí jednému rodu a ona na to prehlási prostoduché „Wow“, nepodstatnú líniu s jej ruskou rodinkou a humorom ako z tretej cenovej radšej ani nespomínam. To by možno nebol problém v Strážcoch Galaxie, ktorí sa úmyselne zhadzovali, ale je to veľký problém v Jupiter Ascending, ktorý sa prevažnú väčšinu stopáže berie vážne. Wachowski si asi až v polovici uvedomia, že z poctivo budovaného univerza si chcú vlastne uťahovať - viď úplne nevhodná desať minútová byrokratická vsuvka, keď Mila behá po intergalaktických úradoch, keďže chce byť oficiálne vyhlásená za kráľovnú (to sa tu skutočne odohráva!), aby sa ihneď v tej ďalšej mohlo so všetkou serióznosťou riešiť vyhľadenie ľudstva. To je presne príklad jednej z tých vyslovených WTF scén a situácii, kedy nie je jasné, čo chce Jupiter Ascending vlastne byť, respektíve čo chceli Wachowski vlastne natočiť? Sci-fi paródiu ala Galaxy Quest, kde bude dvanásť krát zdôraznené, že Mila sa živí mytím toaliet alebo seriózny sci-fi spektákl s posolstvom po vzore Cloud Atlas? Je to podivný mix dvoch vzájomne nezlučiteľných prístupov k látke a ono to je vlastne jedno, keďže v tomto prípade to nie je zábava tak či onak. Totiž aj akčné scény sú v podaní Wachowských fádne, bez akejkoľvek iskry alebo jediného nápadu. Jeden by čakal, že režiséri Matrixu prinesú aspoň v tomto smere niečo pútavé, avšak ďalšie sklamanie. Natočené sú síce prehľadne, ale je ich trestuhodne málo a hlavne sú všetky veľmi repetitívné. V podstate ide neustále o to, že Mila odniekiaľ, niekam, z niečoho padá a Channing Tutum ju na vznášajúcich sa antigravitačných topánkach zachraňuje. Prvý krát to je ešte fajn, druhý, tretí, štvrtý už to iba nudí. Skutočne sa mi dlho nestalo, že by som s takým nezáujmom sledoval čo sa vlastne na plátne deje. Nemá to žiaden spád, ani pri akcii necítiť žiadne napätie. Len tam niečo poletuje, vybuchuje, ale je absolútne jedno čo, kto a ako to dopadne. Na konci som už bol natoľko otupený, že počas záverečného zúčtovania kde Tatum opäť raz poletuje v priestore (tento krát v nejakej rozpadávajúcej sa spaľovni) a chytá Milu Kunis ma vôbec nezaujímalo ako to celé skončí a v kine som útrpne odpočítaval každú sekundu do titulkov. Po nezáživných dvoch hodinách sa nedá udivovať ani tým drahým, trikovo precíznym vizuálom, subjektívne som mal totiž pocit, že to trvá už štyri hodiny a skutočne ma priam desí prestava, že toto by som musel absolvovať ešte jeden krát. Wachowski to v tomto prípade totálne pokašlali a takto nehorázne nudné a nezvládnuté vysokorozpočtové sci-fi si ani nepamätám. To už aj After Earth so Smithom bola predminulý rok neškodná sci-fi blbůstka, ktorá sa aspoň nehrala na nič viac (aj keď to je čo sa týka rozpočtu o dosť nižšia kategória, ale dosť to o Jupiter Ascending vypovedá). Toto si prepadák vyslovene zaslúži byť a ani trochu mi tentoraz nebude Wachovských ľúto ako napríklad pri nedocenenom Cloud Atlas. Preboha „chlapi“, spamätajte sa! CELKOVO: 2* (4/10) () (menej) (viac)

agentmiky

Režiséři a zároveň sourozenci Wachowski v dnešní filmové branži znamenají hodně,mají vysoké renomé a když natočí film,tak má vždy velký ohlas.Toto se netýká tohoto filmu.Když bych hleděl jen na triky a akční scény,tak tento film zcela patří mezi užší špičku,ale o tom to jen není.Channinga Tatuma mám rád,ale nepředpokládal bych,že si někdy zahraje vlčího člověka,tzv.lykanta.To opravdu ne.Hlavní padouch Eddie Redmayne jak se zdá umí zahrál jakoukoli roli,tato mu docela seděla.A teď ty negativa.Strašný příběh tak na jednu hvězdu,výkony nic moc,žádná překvapení a otřepaná klišé.Jen ty triky dobré.Za mě dávám 50% ()

VojinRyan

Ach jo. Súrodenci Wachowski sa akosi od roku 2003 nevedia odlepiť od ich vrcholného diela The Matrix. Pre boha veď ten film určoval nové parametre a smer Sci-Fi filmov. A teraz čo projekt, to obrovské peniaze a efekty a výsledok je minimálny. U Atlasu som mal trochu problém to pochopiť na prvý krát a bolo to moc dlhé a tu je zase problém zamerať sa na poriadok a nejaký zmysel. Lebo buď som slepý alebo som ho nenašiel. Mne to prišlo, akože vychádzajú smeti a nie Jupiter. Trailer navnadí na akciou dobrý film ale vo výsledku to nepôsobilo tak dobre. Ide to s nimi dole vodou. Channing Tatum sa úspešne odpichol od hviezdičky pre dievčatá, ktorá tancovala na kapote auta a stal sa z neho akčný/komediálny herec. Ja mu to len prajem a veľmi sa snaží (asi aj preto zobral úlohu u tohto filmu, keď počul, kto to bude režírovať). Žiaľ dostal len masku a lietajúce boty. Ako musím uznať, že zatiaľ vždy vedeli prísť súrodenci Wachowski s niečim novým, čo tu ešte nebolo, ale akosi tie koncovky im nejdú a film nie je ničím zaujímavým a prevratným ako to bolo u Matrixu, kde ste scenár perfektne videli a pracovalo sa s postavami. Ďalší projekt poprosím minimálne rovnako dobrý ako spomínaný Matrix alebo lepší. Na veľmi dobrý film od nich si budeme musieť ešte počkať. Už je to 13 rokov do pekla. 55% - 3* ()

SaNcHeZ_cz

Mohly to být nové Hvězdné války nebo nový Pátý element. To co ale nakonec přišlo, zanechalo trochu hořkou pachuť. Sourozencům Wachovským před lety ležel Hollywood u nohou, pak ale přišlo pár komerčních přešlapů a teď i kvalitativní úpadek. Jupiter vychází je ve všech ohledech rozsáhlé a velkolepé sci-fi se zajímavým a nápaditým světem v naprosto fenomenálním zpracování. Ani skvělý záporák Eddieho Redmaynea, strhující hudba Michaela Giacchina a ve většině případů podmanivá vizuální stránka však nezachrání neosobní, příliš lineární a místy i docela hloupý sci-fi kolos, který sice možná někoho nadchne, ale pro většinu to bude snímek ne nepodobný Johnu Carterovi, po kterém za pár let nikdo ani neštěkne. A to je sakra škoda. [55%] ()

MartinezZ

Teda, zlatý John Carter! Tady bratrské duo Wachowských (a je mi jedno, že jeden je sestra) přestřelilo. Za mě ne tak moc jako v případě úděsné kraviny Speed Racer, ale furt dostatečně zřetelně. Jednak to vypadá jak sestříhanec něčeho mnohokrát delšího, druhak je to naprostá pitomost, soupeřící s hovadinami, které samy o sobě jsou JEN blbé a samy o sobě by takový facepalm nevyvolaly, ale sprdnout tohle všechno dohromady muselo stát hodně dávek kokainu (Zathura, John Carter, Chronicles of Riddick, Goualdi ze seriálové Hvězdné Brány, Men in Black, Andromeda, začátek Star Treku (2009), Mass Effect a určitě mnoho dalšího). Film je napěchován nesmysly a zbytečným plkáním, které sem tam rozčísne nijak špatný humor, který ale jen podtrhne marnost zbytku. Plky hlavních postav ke konci už byly skoro k nepřežití. Nelze tomu upřít efekty (tedy krom zbytečných a laciných zpomalovaček) a "CGI vizuál", vybrat ale jako hlavní postavy prkno Tatuma a našmínkovanou modelku s umělýma řasama po kolena, co čistí hajzly, nebyl dobrý tah. Všechno je uspěchané, děje se, protože to je ve scénáři, ne že by to mělo vzejít z děje, nedej svatá krávo dokonce smysl a jsou i scény, kdy nevíte, jestli si dělají autoři srandu, protože to zrovna vypadá že to myslí vážně, ale rozhodně to tak nevyznívá. Zaujala mě docela i hudba tak od poloviny titulků, což je zvláštní vzhledem k tomu, že mě docela vadila během filmu, kdy se odehrává nefungující "strhující" scéna, během níž přemýšlím, jestli si po kině dám ještě něco k jídlu nebo ne, a do toho hraje hudba, jak kdyby Mojžíš dával rozestoupit Mléčnou dráhu. Prostě bezbřehá splácanina nesourodých volovin, naroubovaných do zdánlivě jednolitého příběhu. Já se rozhodoval mezi * a **. Dávám kompromisních 1,5* :), protože se mi nechtělo z kina přímo odcházet, ale ani bych se při běžné projekci nijak případným úprkářům nedivil. Zde bylo ke cti, že nikdo z ČSFD projekce nezdrhl (alespoň jsem nikoho neviděl), nikdo nešustil a nekašlal a vůbec nedělal bordel, ale taky se vlna lidí zvedla a odcházela s počátkem 3D titulků a nevím, že by někdo tleskal Prostě zlatý John Carter nebo možná ještě i Cowboys & Aliens. Takový práce to muselo dát a přitom taková blbost. ~~~ PS: 3D klasicky zbytečné a tmavé. Krom vesmíru mi nějak všechno postrádalo barvy. ~~~ Díky za ČSFD projekci! ~~~ (Film ve zkratce ZDE) ()

Lukrecie

Od tvůrců Matrixu bych čekala podstatně více, konečně nějaké adekvátní ohodnocení snímku, přeci jen to snad s uživateli čsfd není tak zlé.... :-) ()

katasta

Tak tohle bych od Wachowských nečekala :-) Potenciál to mělo obrovský, ale ve výsledku je z toho jen taková romantická splácanina... Nic tam pořádně nedává smysl, příběh je o ničem a to co tam všechno nastrkali je fakt ostuda... konec vyloženě jak z americké pohádky a "nej" jsou létající boty ()

Praxis

Luxusní audiovizuál je totálně zesrán parodií na jakousi pseudovesmírnou pohádku. Kdybych dostal 180 mega dolarů, tak vykouzlím taky něco podobného. Film, kde se vám ztělesní všechny dětské sny o vzdálených planetách s prstenci, o velkých vesmírných lodích roztodivných tvarů a funkcí, a antigravitačních botách. Spolu s choreografií soubojů bych skoro stříkal štěstím. Jenže, do těchto kulis pak nesmíte dát herce typu Mila Kunis nebo Canning Tatum. Z jejich úst totiž vyletují pod "zručným" vedením sourozenců Wachovských pekelné hlášky, které nechcete slyšet. NIKDY! A scénář? Co to jako je? To dělat nemusíme, my jsme totiž natočili Matrix, tak si v Jupiteru zkuste najít černou kočku, co projde dvakrát a pak možná pochopíte. Ehm...50% ()

ivishka

Může obsahovat stopy SPOILERů!! Bylo zajímavé sledovat Eddieho Redmaynea namaskovaného jako starce a pokročilé stádium oidipovského komplexu hned u dvou jedinců mužského pokolení. Dokážu ve sci-fi překousnout ledacos. Třeba pso-člověka (btw věta "...mám ráda psy." mě opravdu pobavila), roboto-člověka, mluvící ještěrku apod. Ocenila jsem ovšem skvělou grafiku a zápletku vyvíjejícího se vztahu mezi Jupiter a Cainem. Když se ale teď zamyslím nad tím, že vlastně Channing Tatum hrál svalnatého psa s orlími křídly tak si připadám jako v kocourkově ( a samozřejmě byl jako každý správný fiktivní hrdina na správném místě ve správný čas, aby zachránil spanilou Jupiter a s ní samozřejmě i celý svět - a našel se i čas v přestřelce na líbačku :-D ) . Ale abych se ještě vrátila k Eddiemu - zvykla jsem si na jeho styl hraní a ani mi tolik nevadí, ale mluvit jako kastrát opravdu nemusel. Bohužel jsem si nedokázala zvyknout na Eddieho nové vrásky a trochu prořídlou hřívu, tak jsem v kině pokaždé, když se objevil ve scéně dostávala záchvaty smíchu. Mimochodem se nemohu ubránit tak nějak jemné podobnosti s Twilight ságou a podivilo mě, že se s postavou Jupiter více nepracovalo a místo třeba "vedení planety Země" se zase vrátila k čištění záchodových mís zhýralé smetánky. Jen tak na závěr bych se chtěla dodatečně omluvit Mile Kunis, že jsem podceňovala její herecké výkony (mimochodem má i něco podobného s Brittany Murphy a tak se nedivím, že s ní Kutcher založil rodinu), protože v Jupiter Ascending se opravdu předvedla v tom nejlepším světle. ()

ArsenalEagle

Mno.. potenciál filmu byl určitě ohromný, bohužel celá snaha udělat z toho něco výjimečného ztroskotala na až přemrštěných a přeplněných scénách, kdy jsem vůbec nevěděl která bije, jestli furt žijou a nebo v jaké raketce zrovna sedí. Celou dobu čekám kdy Sean Bean umře a ono nic, Channing jako vlčák neurazil, Mila také nezahrála nejhůř a Eddie se svým histerickým psychopatickým vládcem také nebyl špatný.. bohužel celá koncepce filmu do sebe nezapadla tak jak měla.. lepší průměr a zábava na jedno odpoledne ()

golfoxovox1

Tři hvězdy za práci na tricích a hudbu... Za mě tomuto filmu dost chybí propracovanost děje, či postav a vlastně scénář považuji za velmi slabý, a to píšu velmi málokdy... Vtipný je film opravdu zřídkakdy... A ten konec a la zmodernizovaná Barbarella... (Aspoň u mě se vyjevila tato asociace, kdo viděl, pochopí...) Děkuji za čsfd projekci :-) Asi nebudu mít nutkání pustit si znovu :-) ()

JJ.Gibson

Když se to vezme kolem a kolem, Wachowští vymysleli další zajímavý sci-fy svět, který je pěkný, plný zajímavých nápadů, povedených triků a Jupiter jako maskovací zařízení, super!!! Např: kruhy v obilí, ještěří lidé, výborné aliení stihačky, surfovací boty!!! Co už, ale není super je herecké obsazení. Mila ujde,ale nic moc převratného neukáže. Polo-elfí-upíří-vlkodlak Tatum, je hrozně nesympatickej a nevýraznej. Ani ostatní protagonisté toho bohužel moc nepředvedou. Vcelku vzato zklamání. PS: Spoiler asi první film kde Sean Bean nezavře :) ()

Džejkop

Ocitl jsem se ve světě ke kterému bych potřeboval příručku jeho univerzia, protože jsem netušil, která bije. Ve scénáři se asi na něco zapomnělo, protože z toho vyšel takový slepenec bez hlavy a paty. Jediné plus tak zůstává, že po vizuální stránce, to bylo fajn. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

21.10.2014

Už jste si určitě všimli, že se filmové postavy Seana Beana je málokdy dožijí závěrečných titulků. Pětapadesátiletý Angličan si toho je dobře vědom a nedávno se dokonce rozpovídal o svých… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014