Hnev Titanov

• Česko Hněv Titánů (viac)

Desať rokov po tom, čo hrdinsky porazil obrovského Krakena, sa Perseus (Sam Worthington), poloboh a Diov syn, snaží viesť pokojný život ako dedinský rybár a otec desaťročného syna Helia. Medzitým zúri boj o moc medzi bohmi a titánmi. Bohovia sú nebezpečne oslabení nedostatkom oddanosti ľudí. Strácajú kontrolu nad uväznenými titánmi a ich hrôzu naháňajúcim vodcom Kronom, otcom dlho vládnucich bratov Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát premohol svojho mocného otca už dávno a nechal ho hniť v ponurej, bezodnej priepasti Tartaru - väzení, ktoré leží hlboko v podsvetí. Perseus nemôže ignorovať volanie spravodlivosti, keď sa Hades (Ralph Fiennes) a Diov božský syn Ares dohodnú s Kronom na zajatia Dia. Sila a moc titanov je stále väčšia, zato Diovi jeho božská sila dochádza a na zemi sa rozpúta peklo. S pomocou kráľovnej Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonove polobožského syna Argenora a padlého boha Hefaista sa Perseus vydáva na zradnú a nebezpečnú výpravu do podsvetia, aby oslobodil Dia, premohol titánov a zachránil tak celé ľudstvo. (TV Markíza)

Gromit

Děs a hrůza! První díl byl sice blbý, ale alespoň zábavný. Jenže tohle je paskvil. Děj žádný, triky směšné a herci trapní (včetně Ralpha Fiennese). Sledovat Hněv Titánů je jako sledovat počítačovou hru, kterou za vás hraje někdo jiný - a navíc špatně. I tu jednu hvězdičku jsem udělil s těžkým srdcem. ()

darthvader77

Pořád jako v prvním díle příběh nic moc především dějová linka Hádes-Zeus je hodně divná, no a dialogy by asi napsal líp i imbecil, přičemž celé to působí dost bizarně. Nicméně i tak je příběh o stupínek lepší než v prvním díle a trikové finále s Kronem je výborné a tak si zaslouží slabší čtyři. ()

J.e.r.e.c

Titanic fail. Na předchůdce se dá přes celou řadu hovadin ještě dívat, ale tohle už hraničí s regulérní sračkou. Nevylučuji, že můj špatný dojem má na svědomí částečně i 3D, protože je jednak úplně k hovnu, a hlavně dělá ze všech soubojů a bitek nepřehledný chaos. I když duel s, ehm, Minotaurem díky tomu získal určitou bezprostřednost upocenosti opravdového zápasu o život. Ale třeba úvodní řežba s Chimérou ve vesnici není nic jiného, než pohled na svět skrze oči epileptika. Už si ani nepamatuju, jaký byl smysl příběhu, Perseus zase cestuje sem a tam, aby sestrojil kopí osudu a sejmul jím Odpoutaného Kronose. Přitom se opět pouští do křížku s různými potvorami a tentokrát si vyšlápne už i na Boha. Stejně jako u Souboje se v duchu ptám, proč se potenciální pecky tohoto kalibru svěřují netočům, kteří buď nemají žádné zkušenosti, nebo už několikrát v minulosti prokázali, že udělat kvalitní film je pro ně těžší, než vyběhnout po duze na Olymp? Proč desítky mega z rozpočtu zahučí do opulentních trikových scén, když se nenajde nikdo schopný napsat alespoň trochu životný scénář a zajímavé postavy? Místo nich tu straší nějakej zlodějskej pičus s gay dredama, kterej má bejt asi vtipnej, nebo co, k tomu senilní Nighy … už mě to fakt nebaví. Pokračuje se v kreténském konceptu z jedničky, přičemž teď už i sám Zeus mele něco o tom, že Bohové nebudou potřeba, a jak je to dobře, a podobný píčoviny. Bůh války Ares vypadá jako homokláda a o „romanci“ hlavního hrdiny s Růžomindou Kopinatou se snad raději nebudu vyjadřovat. Předfinální bitva s jednovaječnými dvojmuži je vrcholně dementní, ale předznamenává nejsvětlejší moment celého filmu, nástup prvního Titána. Kronos se mi vizuálně ohromně líbí a chvíle, kdy se osvobozuje ze svého podzemního žaláře a následně se vynoří na povrch, jsou úchvatné. Škoda, že všechno ostatní stojí za titánský pšouk. 50 % ()

Shanen29

Skvěle natočený,skvěle zahraný a já se po dlouhé době velmi bavil.Film plný akce a snězené dva sáčky chipsů a půl litru coly. ()

Jacccob

Úplně stejné jako jednička. Trikově se mi to líbilo, ale to je tak vše. A vzhledem k tomu, že film vydělal cca. o 200 milionů méně než jednička, je jasné, že nejsem sám, komu se film nelíbil. ()

Ocelotr

O ději se nedá mluvit, vizuálně je to SPROSTÁ VYKRÁDAČKA hry GOD OF WAR I-III, kterážto je ovšem minimálně 4x delší, 100x nápaditější a je 1000x epičtější. Zajímavé je, že původní titány si dodnes pamatuju nazpaměť, ale z prvního dílu rebootu (který jsem viděl před rokem) si nepamatuju lautr nic. ()

george82

Určitě lepší pokračování. Co se razantně zlepšilo, tak je 3D. Z toho jsem byl nadšený. Vizuelně taky líbivější. Až na Krona žádní další Titáni. Proč? :( Škoda. Stejně tak absence dalších Olympských bohů mi trochu ubrala. Těch se to netýká? Kde byla Héra, Afrodita, Athéna, Artemis, Apolón, Hermés nebo Dionýsos??? Ti se asi dohodli se svým otcem už před natáčením filmu. :-D ()

Kellerman

Jedničku jsem byl ještě ochoten vzít na milost.Bylo hloupoučká,slátaná a uspěchaná,ale kouzlo antiky se jakýms takýms způsobem povedlo zachovat.A bavil jsem se solidně.Co ale opravdu nemám rád je,když ze mě hollywoodští kápové dělají blbce.Protožr nejenže se ze špatných kritických výsledků prvního dílu nepoučili,oni se diváky snaží obalamutit naprosto stejným způsobem! Super trailery,epicky vyhlížející klipy,sliby o velkém jarním trháky...a skutek utek.Hněv je na tom z hlediska atmosféry,hereckých výkonů a scénáře snad ještě o ždibec hůř než Souboj,přičemž ani tak zručný realizátor,jakým je Jonathan Liebesman (jeho Světová invaze se mi líbila dost),nedokázal z filmu vyždímat onu požadovanou epickou oddychovku.Zklamání ještě větší,než byl Souboj titánů a jestli tu do dvou let bude trojka,tak na ni nepůjdu,ani kdyby ji režíroval Cameron (i když...). ()

Avarga

Akorát jsem přišel z kina a mám smíšené pocity... Grafika je opravdu nádherná a okouzlující. Krajina je prostě dokonalá a efekty taky. No... A to je všechno. Možná ještě postavy za něco stojí. Jenže tenhle film nemá příběh a taky si dost hraje na Velmi křehké vztahy. Tím myslím "Bráško, ségro, táto, mámo, teto, vnuku"... Snaží se hrát na city a nejde jim to. Nechápu vyměklýho Háda, kterej nejdříve vzbudí fotříka a pak se ho snaží urvat. Pak je tu další problém. Epileptická kamera při akčních scénách, takže nedostanete možnost vychutnat si grafický nářez na plno. Další fail byl, když Perseus urval Arése dřevěným kolíkem od svýho synáčka (a těhlech WTF? momentů je tu mnohem víc) A poslední co mě chybělo byl vtip. Jednička byla místama vtipná, tady jsem zažil asi jenom dva momenty, kdy mi cukl koutek. Počkejte si na DVD a do kina na to nechoďte. Nemá to cenu. ()

ondrazig

Nevím, ale vše pod 3 hvězdy mě přijde ujetý ... akce byla super, 3D taky tak nevidím důvod dávat tak nízké hodnocení. Upřímně by mě zajímalo který akční film za poslední dobu tady někoho nadchnul .... no coment ()

vieriX

Mnohonásobně lepší akce a počet monster od něco menší lobotomie scénáře. Lidi jsou ale chytřejší peckoidní ukázky jako v prvním díle, ale tržby nejsou rozhodně takové jak minule. Nicméně třetí díl bych si dál rozhodně líbit jen kdyby to vzal o něco lepší režisér, který by více rozvinul i příběh. ()

Mara12

Klady filmu jsou dobré herecké obsazení (Fiennes, Neeson, Pike), vynikající akce a efekty a překvapivě 3Déčko. Děj je bohužel pouze vycpávka mezi jednotlivými akčními scénami, což mě v celku rozhodně nedrásalo tolik, jako Perseova nová hošovská image (pryč s těmi vlasy). ()

xxlch

Miluju všechno co zavání antikou a uklohnit dobrý sequel je celkem umění.No a pokud nejste detailisté a netrváte na maličkostech,jako že Pegasus byl bílej a pod. je to hezká odpčinková fantasy podívaná se spoustou solidních audiovizuálních efektů.Zábavu si tady užije každý,kdo o ni stojí a ve svém žánru je to hodně dobrý počin a doufám že bude pokračování. ()

boumik

Po hrozne 1 následuje kvalitní 2 která ve všech ohledech překovaná 1. Kež bito bylo takto u většiny pokračovaní sem zvědavi jak dopadne 3 která třeba předči 2 uvidíme. Mé hodnoceni 70% ()

Stranger77

Prakticky to samé ještě jednou. Komu se líbil Souboj, měl by být nadšený i Hněvem Titánů. Přes všeobecné tvrzení, že je druhý díl lepší prvního bych si dovolil trochu oponovat. Akce byla podobně vydařená, Liam Neeson jako Zeus opět nezklamal, Hádes o něco méně démonický a závěrečný souboj byl sice ve větším měřítku, ale napětím byl o něco slabší než u předchozího filmu. U mě 70% (a výborná zábava), minule to bylo 80%. Je to tak, že napodruhé je potřeba přijít s něčím trochu jiným, jinak už to prostě tak neuchvátí, což platí obecně. ()

Nessos

Chápu, že v 2D to může být nuda, ale v 3D je to ultimátní akční smršť. 2* za Neesona a Fiennese, 2* za 3D provedení a vizuální efekty. Celkově, velice povedené pokračování.. ()

BoB.2

Mohl to bejt dobrej film pokut by ho nenatočily za jediným účelem,a to vyždímat z lidí rychle peníze stejná ptákovina jako Transformers 3 a nezachrání to ani skvělé triky . ()

Ajka1

Tohle, že je blockbuster sezóny??? Ano, akce je tu požehnaně. Ale dohromady stojí za starou belu, a 'velký hrdina' Perseus se vlastně po celou dobu filmu jen nechává mlátit svými protivníky téměř do bezvědomí.... a pořád né a né umřít - že by speciální bojová taktika? Dialogů je navíc tak pramálo a jsou tak stupidní, že člověk nemá ani šanci vnímat děj (i kdyby tam nějaký vůbec byl). Dál už se v tom raději pitvat nebudu, ale na závěr si neodpustím ještě poznamenat, že ve 2D nejsou nic moc ani ta všemi vyzdvihovaná digitální monstra. Jestli je tohle lepší než jednička, tak jí raději snad ani nechci vidět. Bohové, smilujte se, trojku už ne! ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (viac)

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (viac)