Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

iassai

Po dokonalém náběhu na film roku (cca první hodina) se děj a pointa redukuje na pár krvavých honiček a vražd a stejně jako Meeks i postavy jen papouškují již řečené/naznačené. Do konce jsem po hoďce potřeboval slyšet jen pár vět a scéna, co by stála za to tam snad do konce už nebyla. Shrnutí: Hudba skvělá, První hodinu doporučuji každému (naprosto parádní), dále to bylo jen mizerné B s nelogickým rozhodováním postav, čili doporučuji vypnout :) Možná přetočit téměř na konec kde je vyústění Hanksova příběhu. Hodnocení si nechám až po dočtení knihy, protože větřím rozdupání geniálních myšlenek. ()

Agora

Takové mnohovrstevnaté filozofující sci-fi. Musí se dávat dost pozor, aby se člověk neztratil v ději, který je tu v minulosti, tu v přítomnosti a hned zase v budoucnosti. Dějové střihy jsou dost bleskurychlé - herec sotva pronese větu v budoucnosti a už je v minulosti. Mám pocit, že mi i sem tam něco uniklo, možná se někdy podívám ještě jednou, ale tento film nebudu vyhledávat. Ctitelé esoteriky si ale jistě přijdou na své. ()

Lujna

Příliš mě to nezaujalo a nic to ve mě nenechalo. Nekouká se na to špatně, ale nic úžasného jsem si v tom filmu nenašla. ()

zougr

Ťažké opísať a ešte ťažšie hodnotiť. Dĺžka filmu môže odrádzať ale skutočne by nemala, tri hodiny ubehnú ako voda. Herci, ktorých je v tomto filme dohromady asi sedem hrajú o dušu, nezáleží na tom, že ženy hrajú mužov, Kórejky belochov, belosi černochov..až si hovoríte, či na tých hercoch nešetrili až príliš. No a samozrejme šesť zo začiatku zdanlivo nesúvisiacich príbehov, ktoré sa na konci filmu majú spojiť do akéhosi ohromného diela, ktoré zaklapne ako skladačka a zrazu všetko dáva zmysel. Mám pocit, že s takýmito filmami sa za posledných desať rokov akoby roztrhlo vrece a ťažko potom posúdiť, ktorý je lepší a kto koho kopíruje. Cloud Atlas je ale rozhodne z tých, ktorý vás núti sa nad ním zamyslieť a obdivovať nielen vizuálnu stránku (na ktorú sa nedá povedať veľa zlého, aj keď každý segment bol úplne iný a ťažko porovnávať "útek z domova dôchodcov" s "útekom pred tlupou kanibalov", spolu to tvorilo na pohľad krásne dielo) ale aj jeho hodnotu a myšlienku. Po prvom pozretí pre mňa takmer nemožné povedať niečo viac o filme ako je tento. Ako už tu povedali viacerí, chce to pozrieť znova a zas si všímať nové veci. Nakoniec, je umenie spraviť trojhodinový film, ktorý nenudí ani na chvíľu a nemáte chuť sa pozerať na hodinky ale Wachovskí s Tykwerom to hádam dokázali. A samozrejme, aj keď scenáristi odviedli kus roboty pri takom komplexnom diele a herci, ktorých som už spomínala, boli úžasne flexibilní, hviezdami filmu sú aj tak maskéri. Update: Až po druhom pozretí možno dokonale oceniť tú precíznu robotu filmárov, ktorí sa rozhodli natočiť takéto veľdielo. ()

Duston_Movie

Film som trochu nepochopil, bol už večer a bol som unavený, tak som sa v tom zo začiatku strácal. Ale dramatické strihy medzi scénami ma udržali v pozornosti. Video FX boli na priemernej úrovni, aj keď ja nemám moc rád sci-fi, toto som vydržal, kvôli ostatným príbehom. Film s celkom dobrým nápadom a Tomom Hanksom v hlavnej roli, kde hrá asi 4 postavy (ktoré som rozpoznal). Celkovo film dával nejasný zmysel, trochu ma zastrašil, keď tam bola budúcnosť, tak dávam 3* ako priemer. ()

Als.D

Tento film mne velice potěšil. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se chytil, jelikož se přiznám, že jsem na tento film šel nepřipravený a tím myslím, že jsem vůbec netušil co to bude a kdo tam hraje. Teda kromě Toma Hankse. Ale po chvíli jsem zjistil, že to přece jen určitou souvislost má a já hltal každej příběh a hrozně mě zajímalo, jak to nakonec všechno dopadne a jakou hlubokou myšlenkou mě to dostane. Film je spíš pro náročné diváky. Pokud si chcete jen tak u něčeho sednout a vypnout, rozhodně bych nedoporučoval toto. Tenhle film musíte prostě vnímat :). ()

Vonter

Tady zas jednou vyrostl pořádný filmový mrakodrap a zhůry sebevědomě sleduje malinkaté filmové paneláky, domky a kadiboudy hluboko pod ním. Přestože filmu chybí kulervoucí momenty, což jsem od WW očekával, je v něm opět cosi novátorského, je skvěle koukatelný a bezvadně vtáhne do děje. Každý z příběhů je skvěle naservírován a klidně bych uvítal, kdyby nebyly vyprávěny útržkovitě, ale o každém z nich se natočil samostatný film. Atlas hub, promiňte, mraků asi nebude tak vyzdvihovaný a kultovní jako třeba Matrix. Přesto bych ho klidně kydnul na podobnou, no dobře tak trochu menší hromadu, kde se právě Matrix vyvaluje a působí. ()

Canwick

Vím, že pan Hanks nehraje obvykle ve špatných filmech a ani tentokrát jsem se nezklamal. Měl jsem poměrně pomalý start, než jsem zachytil souslednost dějů a časovou posloupnost. Ale postupem času jsem se do příběhu, zde se spíše hodí říci do příběhů, dostal. Oceňuj herecké výkony řady herců, ale zejména maskérů. Skoro jsem nemohl uvěřit, jak různě se dá nalíčit např. pan Sturgess. Neuvěřitelné. Perličkou jistě bude postava náčelníka krvežíznivých mordířů v podání pana Granta. Film není jednoduché sledovat, tvůrci se pustili na tenký led, ale o to vetší požitek z jeho shlédnutí budete mit. Na plny počet hvězd to není, ale dávám 4. ()

eoj

Ty skoro tři hodinky utekly překvapivě rychle. Na začátku jsem chvíli myslel, že budu potřebovat papír a tužku abych se neztratil, ale obavy byly zbytečné. ()

delman

prihlupla rozpravka nakrutena 3 rezisermi podla scenara od 3 scenaristov upravujucich 1 knihu. je treba povedat nieco viac? azda len - netreba mat velke ocakavania...je to pozeratelne, ale zaroven prazdne, pricom najhorsie na tom je, ze sa to cely cas tvari, ze to prazdne nie je. ()

Anka1597

Jestliže někdo od tohoto filmu čeká tzv. oddechovku, nedočká se. Tento úžasný mistrovský kousek si nelze pustit s tím cílem, že nemáte téměř tři hodiny co dělat a chcete zabít čas. První půl hodinu jsem se v ději ztrácela a bála se, že budu muset přistoupit k nejhoršímu možnému řešení: zaklapnout počítat a film nikdy nedokoukat. Teď si říkám, jak jsem mohla být tak hloupá a vůbec takovou myšlenku připustit. S každým novým záběr a přeskakováním mezi časoprostorem jsem skutečně tajila dech a dychtila nedočkavostí, co přijde. A Warner Bros, právě jste získali jednoho velmi náročného a kritického filmového diváka vašich filmů... ()

Garfield007

Nejlepší filmový zážitek, který jsem zažila. Úžasných šest příběhů, které na první pohled nemají pranic společného, ale při bližším pohledu se některé navzájem prolínají a každý z příběhů je duchaplný s vlastním pojednání. Úžasným nápadem kdy se v příbězích střídají stejní herci a ztvárňují jak ženské tak mužské role je geniální a zároveň ze začátku matoucí. ()

Tobias_Sin

Silně nedoceněné dílo. Sourozencům Wachovským se opět podařilo posunout filmovou laťku o stupínek výš! Film rozhodně potřebuje víc než jednu projekci na strávení veškerých událostí! ()

jujask

Som nadchnutý. Mám rád filmy ktoré ťa donútia pozerať a rozmýšľať. Atlas mrakov má všetko čo má film mať - lásku, nenávisť, pochopenie, neveru, cynizmus, hudbu, humor, smrť. Miestami je príbeh zamotaný, ale v konečnom dôsledku výnimočný a niečo do seba zapadne a niečo nie. Je o osudoch a skutkoch ktoré vieme a nevieme ovplyvniť, rozhodnúť sa pre tú správnu cestu je niekedy ťažké ale stojí to za to - riskovať. Odporúčam ()

forma

Musím se přiznat že po prvním zhlédnutí jsem tomu neporozuměl (nebo si to alespoň myslím). Po druhém snad budu moudřejší ... ()

Hektor.Troy

Tento zaujimavy pocin si urcite najde kopu fanusikov,ale u mna to nevyvolalo ziadne emocie.ale ak sa to trafi do nalady vam,tak to bude urcite parada. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády