Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

char_t

Zaprvé, neskutečné vizuální orgie, jako Transformers, kteří vyměnili hračkářství za totální válku. Zadruhé, totální hovadina. Jasně, obří roboti jsou cool a in, takže budu ignorovat myšlenku, že nejlepší postup proti godzille je chytit ji za ruku a švihnout s ní do vody. Ale sci-fi musí stát na nějakých pravidlech. Pacific Rim si je půl hodiny poctivě buduje, a pak je další hodinu úspěšně a bez výjimky boří. Piloti jsou elita, ale nějakou náhodou to jsou většinou ztroskotanci a magoři. Musí mít silné pouto, takže dáme k sobě dva lidi, co se vidí prvně. A jeden ten robot je navíc analogovej! Jasně, a propojení s piloty zajišťuje kelímkovej telefon, ne? Hodně mi to připomnělo Battleship, ale tady to bohužel nebylo ani tak hloupé, aby to bylo zábavné. ()

Slava4

Větší sračku jsem už dlouho neviděl! Trapné bojové scény a ještě trapnější herecké výkony.. a to nemluvím o vizuální stránce filmu. Vzpoměl jsem si na "Bitevní loď", u které jsem měl podobné pocity, akorát s tím rozdílem, že "Pacific Rim" je mnohem větší průser.. (40% - a i to je možná moc..) ()

Anduril

Trikovo najlepší film za poslednú dobu čo som videl. Rád by som si pozrel aj v 3D verzii. Bola to pastva pre oči už v 2D. Veľmi zaujímavý nápad spojiť Godzilu s Transformermi. Hudba bola tiež super, veľmi sa k scénam hodila, tuším sa porozhliadnem po soundtreku. Našťastie mala bližšie k Transformerom. Postavy mali pekne prepracované charaktery, aj keď sa s nimi nemuseli moc piplať, predsa ich dobre napísali. Tiež sa mi páčili bočné zábery a vtipné scény pri bitkách (guličky na šnúrkach v kancelárii). Už mi chýbala len nejaká hlbšia myšlienka. Na mainstreamový kinohit pecka. Klobúk dole. ()

strikeman

Stupidní námět, scénář pubescenta vykrádajícího všelicos, toporní (ne)herci a prvoplánová hudba jsou hlavními "devizami" tohoto béčka oblečeného do drahého áčkového kabátu. Ale musím říci, že jsem čekal ještě mnohem míň, a tak jsem zas nakonec nebyl tak úplně znechucen - nenudil jsem se a akční scény byly kupodivu poměrně přehledně natočené (narozdíl od takových Transformers). Jako výplach mozku pro všední odpoledne to byl použitelný "dryják"... 60% ()

BOURQUE

Guillermov hybrid akéhosi Transformers. Mega zdroje, obrovské bitky na zemi a pod vodu, ale ozajstný dej, ozajstná pointu vo filme nie je možné nájsť. V 3D by som sa na to ešte raz pozrel – možno vtedy by som pochopil predstavy pána del Tora. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Rockerman

Film může zaujmout tak deseti až dvanácti leté děti, které hrají podobné hry na svém PC. Trikově výborné, ale ke konci dochází už k inflaci těchto triků, až k nudě. Jde zase o další ohrožení světa, tentokrát od obřích netvorů, kteří se vynořují z trhliny v hlubině oceánu a je třeba je zlikvidovat. Pohádka samozřejmě končí dobře a tak jsme si mohli oddechnout. Dějově totální blbost, ale dá se to vydržet až do konce. ()

Heroine

Není to dobrý, ale není to horší než podobné snímky s mnohem vyšším hodnocením. Hunnam není to, co by na filmu vadilo. Sice jsou to postavy opravdu bezcharakterní, ale jednoznačně největší slabiny má tenhle film dvě. Tou první je provedení. Není to přehledné, je tam tma, mokro a bordel, takže to za chvilku nudí. A tím druhým, druhým problémem je celý nápad. Je to totiž tak strašně stupidní idea, že při sebelepším obsazení, vybroušených charakterech, nadupané hudbě a dokonalé vizuální stránce bude mít divák pořád pocit, že sleduje strašnou hovadinu o "vesmírných následovnících dinosaurů, kteří jsou ale živorodí a plivou kyselinu..." Dám hvězdičku proto, že jsem předtím viděla Expendables 2, a tohle mi proti tomu přijde pořád jako celkem milá zábava. ()

drakodlak

Ve zkratce:Transformers vs Godzilla(y). Příběh bych matematicky parafrázoval, že je to limita blížíci se nule. Boje, které jsou sice epické mě osobně docela okoukali a poslední už mě moc nebral a doufal jsem, že už to celé skončí. Za tento pocit může zbytečně dlouhá stopáž filmu, která by mohla jít dolů klidně o nějakých 30 - 45 minut, případně možná mohli tento čas využít k lepšímu vysvětlení (rozvedení), proč potřebují k řízení dva piloty a jak určují kategorii Kaiju, obě informace bych docela ocenil, protože mě při koukání na film zajímali. Celkově bych to shrnul a poměrně slabší průměr a dávám 3* (Pokud se Vám libí všechny tři Transformers tak jednu klidně přidejte). ()

StropS

Věděl jsem, co bych napsal, ale je zbytečné se opakovat, komentář od Giggs Man to přesně vystihuje. Film celkově žádný TOP není, ale je třeba hodnotit komplexně a ty efekty tomu dávají šťávu. Celkově dobré, ale koukat na to bez domácího kina na plný koule a kvalitního 3D, hodnocení bude jinde... přesto, těším se na dvojku a naši sousedé zrovna tak. ()

MickeyStuma

Velkolepé, efektní, monstrózní. Sice šablonovitý námět, ale vizuálně vytlačený do té největší dokonalosti, jak to jen bylo možné. Je to takové spojení Godzilly aTransformers. V Japonské klasické kinematografii nic neobvyklého. Tam se třeba s ohromným robotem utkal i King Kong. Tohle je vlastně takový válečný film z daleké budoucnosti. Zapomeňte na Predátora či Vetřelce. Na Zemi jsou daleko větší mimozemské potvory a nemají s ničím a s nikým slitování. Lidstvo vytvořilo ohromné roboty ovládané několika lidmi uvnitř a pustilo se s nimi do boje. A o tom to celé je. Dramatické souboje vyrážejí dech a divák si v duchu říká: "Je tohle vůbec možné?" Doufejme že ne a že tato představa zůstane jen u tohoto filmu. Po zhlédnutí tak unikátního snímku si říkám, dá se tohle ještě vůbec překonat? Doporučuji 3D, jinak bude filmový zážitek o dost ochuzen. ()

aslavey

Nic světobornýho (i když byl svět sbořen). Několik Godžil vs. několik transformerů, kteří by dopadli líp, protože tyhle musí řídit 2 nestabilní psychouši. Ale já rád velký mlátičky :) Mám rád i Crocosaury a Megažraloky a Sharkopusy a všecky tyhle pičičinky :) A když je to s tímhle rozpočtem, tak jsem ve svým :) Postavy pak nejsou důležitý. Jen mě sralo, že jim bylo věnovaný, na to hovno, až moc času. Měli se furt jen mlátit a i stopáž by byla příjemnější. Jen fakt nevím, jak malý musí mít Guillermo péro, když si ho kompenzuje až takovým způsobem. ()

Alex24

No nakonec to takovej nářez nebyl... čekal jsem, že budu napjatej jak škrtící struna zasloužilého vraha, že přestanu dýchat každou chvíli, kdy dojde ke konfrontaci těch ještěráků s robotama, ale nakonec jsem byl napnutej jen jako kšandy jednoho chlapíka, co k nám chodí na pivo a dýchalo se mi vcelku obstojně. Neměl jsem příliš problém se zpracováním, to mě mimochodem v nějakých chvílích fakt dostalo, až teda na mrtvé novorozeně, to byl gumák, jak galoše ale s čím jsem měl vcelku potíž, byl děj, prostě pořád jsem si říkal: "Sakra, tohle už jsem někdy někde viděl.." Byly tam prostě klasický scény, situace, vazby mezi postavami, klišé kecy (těch tam teda bylo, jako hoven) a celkově mi to přišlo jako stará Godzilla, která se trochu namnožila a lidi proti nim postavili robůtky. No, abych do tý horký kaše trochu zašel, šlo to, docela slušnej film. Nijak mi tam zrovna extrémně nic nevadilo a já si ani jednou neřekl, že to je pí... blbost. :-D Na druhou stranu pan del Toro (jehož jméno mi pořád bůhvíproč evokuje balíček španělského sušeného hovězího) a tým scénáristů mohli trochu zapřemýšlet nad detaily, jako třeba chození robotů, při němž museli stejně chodit i piloti... Vždyť u toho vypadali jako kreténi. Nebo třeba to, že projekt cca čtyřech Jaegerů obsazen těmi nejlepšími piloty nakonec dostal hned v první bitce tak na prdel, že si dvojice, která chránila Rusko už ŠEST LET!!! ani neškrábla a tři asijští chlapci možná ještě teď plavou v Hongkongském moři... Jsou to maličkosti, jasně, ale co mě tam naprosto nesedělo byla dejme tomu řekněme dějová linie s dvěma vědci... No to nechápu, co to mělo bejt? To se jako sušený hovězí rozhodl, že chce ten film odlehčit a přidat komickej element, nebo to myslel vážně... ne to nemohl myslet vážně... :-O Nakonec teda tři hvězdy a vedle Godzilly z počátku století celkem slušný. :-) PS:. Proč zase Ron Pearlman, proč pořád vidim jeho? PPS:. Nejsem vůbec ujetej na asiatky, ale Rinko Kikuči mě podivuhodně brala... :-O PPPS:. Návod na chlastací hru. Pokaždé, když se ve filmu objeví Jaeger, dají si všichni panáka Jägera. :-D ()

Nerd4Dreaming

Bavilo od začátku do konce. Doufal jsem že všichni na konci umřou ale to bych asi chtěl moc. Každopádně na kontaktních soubojích v těhle váhovejch kategoriích něco je! ()

burton

OK. Můj dvanáctiletý synovec byl velice spokojený! Trailer si pustil za večer hnedle minimálně ....hm...4x? No, nejprv jsme spolu dívali na Batman Forever a pak říkal, že si musí ten trailer Pacific Rim pustit ještě jednou, aby si spravil chuť a ráno mi hlásil ( v neděli v devět), že má online shlédnuto a po snídani si to pustí znova. Tak asi tak. Mě se to líbilo :). ()

helloween93

Prachsprostý blockbuster pro děti o velkých robotech bojujících proti Kaiju monstrům. Klišé nad klišé, laciný scénář a celé to působí, jako nevlastní sourozenec Transformers. 2* ()

massdonfel

Originální nápad ? to těžko. Zpracovaní ? pane bože.. ten film měl mít max 1:40 a to je i tak moc... tolik zbytečných scén obkecávání.... film mohl byt nabitý velkou akcí, ale místo toho to bylo místy hrozně únavně. No vidím, že Mechy ve filmu jsou ještě větší fail než jsem čekal. 2/10. ()

animario

Japonci si z toho museli cvrknout do fundoši, protože PR je v podstatě zfilmovaný megalomanský anime o megarobotech proti megavobludám. Z 90% je tenhle film zásluhou CG,takže je celkem jedno,jestli to natočil Del Toro nebo Fanda Novák, protože točit vlastně nebylo moc co. A o trikový orgie tu jde především,o nic jinýho. Scénář by napsal kdejakej školní otaku během pauzy na oběd. Od začátku jsem si říkal,že by se mi to přeci mělo líbit,ale krom bitvy v Hongkongu mě to nijak nebralo.Zlatý transformeři. (Podezřívám Guillerma,že jen využil svýho jména,aby získal prostředky na natočení narozeninovýho dárku pro svý děti) ()

Olík

Vést nad sklenkou domácího moštu hodinové hovory o del Torově práci s visuelní stránkou filmu, by se dalo přirovnat k nošení superhrdinů do Marvelu....tady rozhodně problém nehledejme. Ale co ten zbytek?.....řekl bych si někdo zapomněl obracet listy v kalendáři. Konfrontace lidmi ovládaných robotů s z trhliny v oceánu přišivšími monstry....koukám se snad po půlnoci na Fandu? K tomu přidejme dva říkejme jim piloti, mající nad postelí jeden plakát Mavericka a druhý Icemana plus kopu dalšího béčkového balastu.....tohle je prostě strašně špatně. del Toro umí, o tom nás nemusí nikterak přesvědčovat......měl by si však při tom všem vymýšlení efektivně efektivních efektů, sem tam vzít do ruky scénář. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)