Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

mirushbiatch

Jasne ,ze film vykrada ine snimky.Jasne ,ze Hunnam sa nie uplne hodi na hl. rolu,jasne,ze patriotizmus je prehnany,podobne ako v Dni Nezavislosti a jasne,ze Ron Perlman je tam vlastne na okrasu.Ale jasne,ze triky boli premakane a lutujem,ze som nebol na tom v kine.Ale celkovo som dostal presne to,v co som dufal.A som spokojny. ()

Raziel811

Je pravda, že film je v některých scénách megalomanský, ale možná je to právě to, co na trhu chybělo. Vizuálně vytříběné, ale příběhově strohé. I když je pravda, že co se člověk dozvěděl, to bohatě stačí. Jediné, v čem film totálně zklamává jsou emoce. Ty vyvolat neumí. ()

Sergii

Nejdřív jsem si myslel že se dívám na Power Rangers. Pak zase na Transformers. Hned potom na Godzilu kříženou s Cestou do pravěku. A najednou mi došlo, že se vlastně skvěle bavím. Lepší než Bitevní loď kdy byla, pro mně, srovnatelné se zážitkem z Transformers. Fakt. Je to dobrý. Některé scény trochu laciné (odrazové kuličky, racek na břehu vody během bitky), ale stejně je to dobrý. ()

doogiemus

Pôsobivo natočené, konečne iná myšlienka invázie (z hlbín mora), hi-tech veci a efekty ohúrili, akcia ako sa patrí, ale plné klišé, očakávaný dej i vzťahové motanice. Neublížilo, neprospelo. ()

Lenss

A Gappou počínaje budou mít všichni režiséři neujasněný pocit, že se k tomu musej jednou vrátit a vyjádřit po svém... Teď bych to chtěl vidět od Spielberga, Cammerona a Polanskiho :) ()

JCS

vizuálně a trikově pecka, děj dalo by se říci pro tenhle styl filmu tradiční a očekávaný, ale já se bavil ... :-) Dobrý námět :-) celkově tak 60% tady 3* ()

SnOuWeX

Epická podívaná s roboty, příšerákama a hezkou asiatkou. Tohle mě stačí a víc už nepotřebuju a ani od toho víc nečekejte, ()

StressMode

Co říci úvodem? Nemám slov. Takovou kokotinu sem už dlouho neviděl. Vůbec mi nevadí megalomanský filmy se spoustou klišé. Musí to ale nějak vypadat. Tady se totálně kašle na příběh. Ten kterej by za něco stál je shrnut na začátku. Hned vidíte obřího robota, hned příšery. Mezi tim je příšerná vata, strašný herecký výkony. Nevim kolik do tho narvali prachů, ale na hercích se asi hodně šetřilo. Zcela nejhořší sou postavy těch vědců. Tak sem se na to koukal a čekal že se něco stane. A ono se nedělo nic co by ve mě vzbudilo jakoukoliv emoci. Splácanina války světů, dne nezávislosti, transformerů a kdoví čeho ještě. A ze všech si bere to nejhorší. Příští shlédnutí vidim tak že budu překlikávat jen na bitky. Na to se dá koukat celkem dobře. Asi to mělo omluvit řídkost toho všeho okolo. 2* a to si ještě nejsem tak jistej :) ()

Akrub

Nechapu ty nic moc hodnoceni, jednoznacne tenhle film neni o hlubokem pribehu, nicmene atmosfera a zpracovani me naprosto pohltily... Podle me jedno z nejlepsich podivani roku:-) ()

Rawenika

Tak jako známe mnoho verzí červené karkulky, tak se nám množí filmové verze mimozemských invazí a robotů...hm. Pacific rim nabízí velmi pěknou vizuální stránku věci, zaplať pánbůh za originální znění s titulky, kamera dává očím velkoryse šanci si vychutnat všechny ty divné hlavy, chřtány, ocasy a pařáty....Velká škoda, že se nepodařilo do scénáře dostat aspoň trochu originální postavy, na duši raněný hrdina, velitel se skrytou slabinou, šílený a divný vědátor nikoho nepřekvapí ani neohromí, jedině snad Ron Pearlman trochu tříští ta navršená klišé, ale ve výsledku působí spíš jako úlitba z nutnosti. Dialogy naplněné lkaním nad minulostí a cituplností skoro dickensovskou jsem radši přehlédla...zaplaťbůh, že nedošlo na sex. Jediné co lze pro tento film udělat je stát se na chvilku dítětem pod dvanáct let a užít si to jako pohádku, ale vážně to od Gilerma Del Toro stačí?! ()

ledofredo

spojíme-li filmy Godzilla, Matrix a Real Steel vyjde nám něco podobnýho filmu Pacific Rim, film je protkán srdceryvnými dialogy o záchraně světa, lidí a podobně. Pokud se budu dívat pohledem nezůčastněného diváka, kdy nebudu vnímat věci jako proč nemá obrana zdí taky plazmová děla a mají je pouze roboti, nebo proč se při ovládání "nebezpečného cikána" (zvláštní pojmenování) oba dva piloti údajně propojeni mozky dokáží nezávisle otáčet každý na jinou stranu tak můžu říct že film do 17té minuty naskočí hned do děje což preferuju. Nebudu tomu filmu radši už nic vytýkat pobavil mě a usadil do křesla, na efekty a na zvukový projev mě chytne možná i Angelika kdyby ji natočil Guillermo del Toro v tomhle stylu. ()

Big Daddy

Nekompromisní audiovizuální extáze patřící na špici žánru. Jistě, až si budu chtít vychutnat komorní herecký koncert na něteré s humanistických témat, kde je vše striktně podle fyzikálních a logických zákonů, pak sáhnu do naprosto jiných vod filmového nebe, ale až budu chtít zaplnit svoje buňky čistým adrenalinem, bez keců o nesmrtelnosti brouka, pak vím, že na Pacific Rim se můžu spolehnout. Skvělá pohádka pro dospělé. ()

Faldicek

Ze všech stran se na mě hrnulo jak je to super, jak je to skvělé, tak jsem se tedy také podíval. No co na to říci. Efekty pěkný, jestli se to promítalo ve 3D, tak by to mohla být slušná podívaná, ale jinak nic moc no. Mám rád tyhle blockbustery je to nenáročná podívaná kde se počítačoví mágové vyřádí, ale tady občas i ta vizuální stránka by mohla být lepší. Hodně bych to přirovnal k Battleship, ale to mě bavilo o mnoho víc. Rozhodoval jsem se mezi 4* neb 3*, ale nakonec takové lepší 3*. Jen teda nevím o čem chtějí dělat dvojku... ()

Chloe..

Pacific Rim je pro mne jedno velké zklamání. Herci se ve svých rolích nepřetrhnou, ba naopak se nechají unášet dějem a nijak se nesnaží vyniknout. Bojové scény, které by mohly vše zachránit nejsou dobře viditelné a propracované. Shrnuto a podtrženo - pro mě další tuctové sci-fi. ()

Etrox49

Tipujem, že fantasy čímani z dielne DelToro & “Syn” (Beachem) ani poriadne nestihli zraziť hlavy dohromady a už tu bola prvá dilema. Čo na dnešnom, hodne zodratom a námetovo vydrancovanom monsterpoli zasiať, aby vôbec vzišlo… Uplácame ďalší odrhovák, v ktorom sa bude do zúrivých kreatúr búšiť po našom (tanky, rakety, tu a tam nejaká atomka), aby napokon zúfalý svet spasil ďalší zabudnutý a z kartónu vytiahnutý lišiak so superfintou? Alebo tu od úvodu na všetky mysliteľné konvencie či fyzikálne hranice hodíme bobek a ponúkneme takú megalomániu, o ktorej tento svet jakživ nechyroval? A stalo sa. Kto si tento kúsok hodlá vychutnať s plnou parádou, nech si ani príliš nenamáha závity zbytočnými úvahami o nejakej uskutočniteľnosti v reále. Skloňovať tu a pri tomto filme termíny ako “nelogické, nereálne, nemožné” už vážne smrdí stratou súdnosti. V jednom pomerne rozumnom pojednaní o technologickej stránke Pacifc Rimu vyrátali, že pri týchto parametroch a použitých materiáloch, by bolo za potreby ťahu zhruba 90 000 dnešných motorov, aby Jaeger vôbec zdvihol ruku do úrovne svojho mohutného, titánového poprsia a udržal ju tam. Toľko k zbytočne exponovanej onanií znalcov filmovej logiky. Takže keď si dokážeme kusnúť do jazyka, máme tu čo dočinenia s vizuálne úchvatným monsterkúskom, ktorý okrem celkového efektu konečne zaujme aj dejovým pozadím. Proste nie je to len o nudnom čakaní na ďalšie roztrieskané mesto, notabene, globálna škála útokov Kaiju tomu dáva správny rozmer a divák konečne nemá dojem, že sa o osude sveta bude zase rozhodovať v Central Parku. Po hereckej stránke samozrejme nečakajme nič prevratné, okrem Elbu, Perlmana a Collinsa juniora v drobnej role tu prakticky nehrá nikto. Monštrá sú veľkolepé, prepracované do detailov (oceňujem revolučné, fialovo-zelené vyžarovanie z tlám), nasratejšie a útočnejšie než inokedy, ale predsa len, po 2-3 nájazde už kapku jednotvárne. Záverečný “Slattern” kategórie 5 mohol a mal byť navrhnutý s oveľa väčšou vynaliezavosťou. Najväčšia mínuska je za výrazné zľahčenie si situácie a osadenie všetkých kľúčových súbojov do nočného, daždivého poťažmo podmorského prostredia, ale z toho už je pomaly žánrová norma. Suma sumarum, 4 pecky s prižmúreným okom za stráviteľné nedostatky. ()

Bohdy67

Asi už jsem tento rok přehlcen velkofilmy s tématem konce civilzace či celého světa. Pacific Rim není špatný, možná bych i nelitoval lístku do kina,ale přesto mě neoslnil tak že bych ho musel v nejbližší době vidět znovu...Možná by snesl i čtyři hvězdy,ale přostě jsem přesycen tímto tématem a proto jen 56% ()

Bejk518

Tři hvězdy pouze za vizuální zpracování. Totální mix všeho, co už jste viděli v jednom (Den nezávisloti, Transformers, věci od Marvelu atd.), akorát daleko slabší. Od del Tora celkem zklamání. :/ ()

Dataminer

Skvělou technickou stránku hodně sráží dějová linka. Dějová linka a psychologie postav je tu úplně ze stejného důvodu jako u pornofilmů v 70. a 80. letech - tedy jen aby vyplnila místo mezi akcí. Proto zda se film bude líbit či ne záleží na preferencích diváka. Kdo se na Pacific Rim bude dívat jen proto aby viděl jak si po čuni dávají gigantická mostra s gigantickými mechy tak bude spokojen. Pokud někdo za tím vším hledá něco více, bude se dívat na fyziku, logiku a jinou problematiku, tak to ohodnotí jako ztrátu času. Nicméně když si přepnete mozkovou činnost na režim "letní blockbuster", tak se na ty 2 hodinky pobavíte. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)