Tím vedcov objaví kľúč k počiatkom ľudstva na Zemi a vydá sa na vzrušujúcu cestu do najtemnejších kútov vesmíru za mimozemskou civilizáciou, ktorá nám zanechala svoju adresu na hviezdnej mape. V decembri 2093 pristane výskumná vesmírna loď Prometheus na mesiaci vzdialenej planéty, kde podľa výpočtov môžu žiť mimozemšťania, ktorí pravdepodobne stvorili ľudstvo. Členovia posádky, vedci aj zástupcovia korporácie, ktorá misiu financuje, však majú rozdielnu motiváciu aj ciele, prečo sa expedície zúčastňujú. V mohutnom jaskynnom komplexe objavia vedci  zdanlivo mŕtve telá veľkých bytostí, ale narušia ochrannú atmosféru priestoru, kde majú mimozemšťania uloženú biologickú zbraň hromadného ničenia, pripravenú na vyhladenie ľudstva na Zemi, keby sa vymklo spod kontroly. Nezničiteľné monštrá sa aktivujú... Posádka Promethea nie je pripravená na nepredstaviteľnú hrôzu, ktorá ju čaká a netuší, že práve ona bude musieť zviesť desivý a rozhodujúci súboj o záchranu budúcnosti ľudskej rasy na Zemi. (TV JOJ)

Ragnar

Není to kdovíjaký trhák no. Trocha akce, trocha bububu, spousta techniky a tak. Nejsem kdovíjaký fanda Vetřelce, ale tedy prequel by si zasloužil mnohem lepší. Trochu mi unikaly některé věci, jako třeba složení posádky, či mnohostranost nebo naopak naprostá zbytečnost jejích jednotlivých členů, prapodivné jednání "tvůrců" na začátku a vlastně po celý čas, to, co dělali a proč to dělali a tak dál. Koncept příběhu byl přinejmenším prapodivný a ztláskaný nejspíš ve spěchu v hospodě nad poslední flaškou rumu. Extrémě nesympatická mi zde přišla Noomi Rapace, jejíž jediný úděl byl pravděpodobně pobíhat sem a tam a dělat nesmyslná rozhodnutí. Naproti tomu takový Charlize Theron nebo Idris Elba byli perfektní. Vzato kol a kolem... na oči je to hezké, když vypnete mozek, je to skoro pecka, dobře se při tom usíná, a pokud nejste zažranci do Alien serie, dá se na to celkem v pohodě koukat. ()

Lukeeno

Špičkové filmařské řemeslo, triky na nejvyšší úrovni. Herecky taky precizně zvládnuté, zvláště Rapace a Fassbender. Ale řekl bych, že v žánru sci-fi již Ridley vyčerpal možnosti a nedokázal vygradovat atmosféru, kterou vypustila ze záchraného modulu Ripleyová. Na Prometheus jsem se dlouho těšil, trajlery mě nakrmily, leč z kina jsem odcházel ne zcela uspokojený. 80% včetně roztomilého přízvuku Noomi. ()

Lockeroom

Špatný, a to tak, že velmi. Ridley zničil legendu. Jen doufám, že nebude následovat pokračování. Ze začátku to ovšem tak špatně nevypadalo, proto dám dvě hvězdy....... ()

Onicek

Kdo by neodolal myšlence cestovat tak dalece vesmírem a potkat se stvořitelem nás lidiček na planetě Zemi. Charles Darwin by byl jistě překvapen :-) .... Jsem milovníkem Vetřelců a závěr tohoto filmu mi pokazil celý zážitek, v hlavě mi kolovala myšlenka "Takže si za ty neřády můžeme sami?". Celkově a stručně. Zajímavý nápad - efektní zpracování - děsnej robot :-D - nelogické nakažení - na konci měli všichni zemřít (bohužel zůstali dva). ()

Corek

Takový film k ničemu. Víc otázek než odpovědí a příběh trošku bez smyslu, postavy se chovají naprosto nepochopitelně, až směšně nelogicky. Nemůžu si pomoct, ale návaznost na vetřelce je dost mizerná a s tím mám problém. Nechtěl jsem dalšího vetřelce, ale chtěl jsem pár odpovědí a nové otázky.....ne slátaninu. Dávám dvě, i když provedení bylo perfektní, takže pokud by jsem tak nebazíroval na příběhu, dám i čtyři. Výborný komentář má Gemini, ten to vystihl přesně. ()

nostale

Co by se stalo kdyby darvin lhal. Co by se stalo kdyby vše bylo jinak ? O tomto je Prometheus. O myšlence, o touze vědět. A důsledcích ()

Fisik

Uprimne...Total recall nabidl po audiovizualni strance vic a ani jsem ho nedokoukal, takze vic jak jemu hodnotit nemuzu. Celej film cekam, kde je ta zapletka a uz vidim titulky a je konec. Tak to teda ne...tomuhle filmu furt neco chybelo a pro me je zklamanim. A to jsem se na nej tesil. Zapletka je trivialni, hrdina neni nikdo a jsem jedinej koho napadlo, ze za sto let maj supr trupr techniku, ale porad pouzivaj baterky? Ok, pridava to na atmosfere, ale me to tam bilo do oci. A dvojku si s klidnym svedomim necham ujitv(nezkoumal jsem, aleckvuli konci predpokladam) ()

Šíma2

Skoro se mi až nechce věřit, že tohle natočil ten samý Ridley Scott, co na sklonu 70. let vytvořil legendárního vetřelce. Scott zde replikuje různá dänikenovská klišé, vrství konspirace a zbytečně zesložiťuje děj. Chybí zde jakákoli úspornost, překotný děj zabíjí atmosféru. Postavy jsou šablonovité a proto nezajímavé. Jako sci-fi se to dopouští hrozných blbostí (oživování zkameněliny mě fakt dostalo). Jedna hvězda za scénu s císařským řezem, která má skoro grády jako od Spielberga. Jinak jsou to ale vyhozené peníze. ()

Herrydos

Na tento film sem šel s velký očekáváním že se dovím jak to všechno začalo a film mi odpoví na dosud nezodpovězené otázky bohužel se tak nestalo a režisér zde zvrtal co mohl a bohužel film chvílemi popírá vetřelce a dokonce ho i pozměňuje což rozhodně není dobré ale abych jen tento film nepomlouval je stále i když slabě vidět že ho dělal Scott a některé záběry se povedli na to aby ste si Prométhea užili nesmíte jej brát jako film z universa Vetřelce a pobaví jen mě zaráží proč se film předělával do 3D je hodně temný a 3D zde nemá naprosto šanci vyniknout ()

Zoltarek

Velice hezky zpracovaný příběh stavící na legendě svých předků. Ačkoli se tedy jedná o film, který má být před předcházejícími díly, je velice dobře zpracován a do celé série zapadá dobře. Bohužel pokud je někdo sleduje tak jej nedokáže a ani nemůže docenit kvůli nesmyslné chybě střihu. Všem doporučuji sehnat si Blu Ray verzi filmu a podívat se na celý film i s 45 minutovým bonusovým materiálem. Protože jedině pak dokáže člověk pochopit celkovou podstatu. Viděl jsem to celé a až posléze to dávalo celkový, velice dobrý, dojem. 2/5 před bonusy, posléze 4/5. ()

martabart

Vyhnul jsem se tomu hypu a podíval se na to bez předsudků a film jsem si užil. Pokud teda vypnete mozek a přehlédnete sem tam nějaké díry ve scénáři :-) ()

Onlajn

Čekal jsem film horší. Nejsem zastánce tohoto žánru, ale kupodivu mě film bavil. I když je příběh takové ohrané klišé, dá se na to koukat. ()

Dexies

Jisté zprávy hovořili o tom, že se jedná o prequel k filmu Vetřelec, do určité míry měly pravdu, do určité míry neměly ... Poprvé jsem to viděl v multikině, naprostá bomba zážitek jsem si odnesl ... přihlédl jsem k faktu a nečekal jsem od tohoto filmu, že to bude předcházet Vetřelci, a udělal jsem dobře! ... dynamický děj, sympatické postavy, znamenitá hudba ... maximální spokojenost ... těším se na druhý díl ... ()

Dr.S

Dlouho mně takhle film nezklamal jako Prometheus. Opravdu sem se těšil na jeho tajuplný příběh ale viděl sem akorád velikánskou nudu. Obdivuji lidi, kteří jsou z tohohle nadšení, u mě veliký palec dolů.. ()

demolator87

Ach jaj, nebyť vizuálnych efektov, tak mám veľký strach že by to bolo srač ééé fraška, (teda ak to aj nebola) Svetlé chvíle striedali nezmysli, na pôvodných votrelcov sa mi to ani zďaleka nechytá, asi Scottovi to toho moc kecali, myslím že keby bolo na ňom, tak vidíme sci-fi bombu ako za jeho mladých čias ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů