Silent House

• Veľká Británia Silent House

Film je postaven na skutečných událostech, které se odehrály v Uruguayi ve čtyřicátých letech minulého století. V té době Laura a její otec Wilson připravují chatu na prodej a rekonstruují ji. Laura ovšem začíná slyšet podivné zvuky z venku, které se postupem času přibližují, až se ozývají i ve vrchních patrech chaty. V budově se začínají dít podivné věci. (Holina)

Morholt

Docela slušná atmosférická jednohubka s rozuzlením, které tu už sice bylo, ale i tak jsem se na konci neubránil mírnému překvapení. nespornou výhodou určitě bylo, že jsem neměl zkušenost s originálem. Udivil mě i docela slušný výkon Elizabeth Olsen, která ukázala, že to není jen uměle vytvořená hvězdička, ale že umí docela i hrát. 50% ()

lamps

Hezký pokus, který ale nad vodou drží jen experimentální forma "na jeden záběr", díky níž jsme nonstop s hrdinkou a nelze moc dopředu odhadnout závěrečný twist, a jako vždy přesvědčivá či chvílemi jen vizuálně bezchybná Elizabeth. Příběh je hrozně nudný a hloupý a finální rozřešení tenhle dojem vlastně nenarovnává, jen k němu podsouvá trochu jiná zdůvodnění. 40% ()

J*A*S*M

Elizabeth Olsen na plakátě vypadá, jako kdyby se chystala zvracet, no až takovou reakci si Silent House nezaslouží. Svůj uruguayský předobraz nijak výrazně nedehonestuje (ale ani mu nepřidává). La Casa Muda byla napínavější, strašidelnější a originálnější (inu, byla první), ale na druhou stranu v ní více haprovala logika. Americký remake je oproti originálu racionálnější (hrdinka se opravdu zkouší dostat ven! :-D), jednoznačnější a v závěru doslovnější. A zatímco jednoznačnější rozuzlení jsem uvítal, přílišnou doslovnost beru spíš jako mínus. Celkový dojem z remaku slabší, ale pořád docela dobrý. ()

6thSun

Remake mnou neviděného originálu. Atmosféra slušně děsivá do zhruba závěrečných deseti minut, kdy se všechno předešlé prostě musí nějak vysvětlit, a tak zjistíme, že jsme měli celou dobu čest s další praštěnou scénáristickou svévolí. Ale tentokrát to velkoryse (a subjektivně neobjektivně) přehlídnu, nýbrž pro napětí, kterého se mi dostalo měrou vrchovatou, se na nějakej zpackanej závěr můžu zvysoka vyblejt. 80% ()

*CARNIFEX*

Otec s dcérou prichádzajú na starú chatu aby ju pripravili na predaj. Potom ako si rozdelia úlohy odchádza otec na poschodie. Následne počuť buchot a dcéra nachádza svojho otca ležať na zemi od krvi. Niekto, alebo niečo sa nachádza v dome a bez boja dom určite neopustí. Niekoľko ľudí žiadalo remake nemenej "slávnej" uruguajskej verzie La Casa Muda. Myslím, že sa z časti podaril, aj keď mne sa La Casa Muda páčil o niečo viac. Napriek tomu, že si film zachoval základné črty svojho predchodcu, tvorcovia sa zhruba od polky filmu odobrali vlastnou cestou. Toto rozhodnutie hodnotím veľmi pozitívne. Atmosféra sa miestami dala krájať a niektoré lakačky taktiež zabrali. Záver, aj keď sa "z časti" od jedného momentu dal predpovedať, bol "milým" prekvapením. ()

• Snímek byl natočen na základě skutečných událostí, které se údajně odehrály ve 40. letech 20. století v Uruguayské vesnici. (McMastamind)
  • Okolo 58. minúty sa Johnovi (Adam Trese) podvihne košeľa a my si môžeme všimnúť káble od jeho mikrofónu. (ShortyIC)
  • Autori mali ambície napodobiť pôvodnú verziu a natočiť film bez jediného strihu. Nakoniec sa točili 10-minútové segmenty, ktoré sa potom editovali. (misterz)