Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Easykk

Jak mám okomentovat film do kterého jsem se 1.7.2010 beznadějně zamiloval?? A dokonce jsem se začal učit, ač jsem na to nikdy nesáhl ani z dálky, na klavír, tu ústřední melodii, což mi ničí a deformuje prsty, protože to je strašně těžký, ale co bych pro lásku neudělal že ;-) A když pak slyšíte něco co milujete, jak si to tvoříte pěkně sami - tak to pak musíte smeknout sami před sebou.cheche :o) ()

major.warren

Pohlazení po duši s kouzelně nevinnou Audrey Tautou. Kdo říká, že jde o kýč, nemá srdce. Amélie z Montmartu sentiment vykupuje úžasnou filmařinou podle nejlepší francouzské tradice. Kdo říká, že je to příliš líbivé a divácky podlézavé, neumí propadnout kouzlu kinematografie. Yann Tiersen složil působivý hudební doprovod, leč s ohledem na ústřední téma Comptine d'Un Autre bych možná přeci jen polemizoval nad výběrem vhodnější hudby, avšak to je spíše proto, že Tiersena zas tak moc nemusím (na rozdíl od Einaudiho) a všechna jeho díla mi připadají stejná. Jeunet je kouzelník, jenž ve spojení s Delbonnelovou kamerou kouzlí jedno umělecké dílo za druhým. Každý záběr je budovaný v dokonalé stylizaci a v nádherné souhře barev. Amélie je nevšedně upřímný a přirozeně jímavý film, který si rád někdy připomenu. Tatou ve své životní (a díkybohu věčné) roli. ()

Derek

k amelie som pristupoval s odstupom:-), pretože je to francúzsky film a tie ja dva krát nemusím. ale potom čo som amelie zhliadol tak som sa nejeden krát ospravedlnil francúzskej vláde, ale tak isto PÁNOVI režisérovi Jeunetovi, ktorý nielenže natočil nádhernú komédiu, ale tiež natočil film, ktorý vás chytí za srdce, zatrasie vám s ním a totálne zmení váš postoj k životu. amelie to so mnou spravila, a čo s vami? ()

runner85

prvá polovička filmu ma ešte bavila, no pri druhej už som sa začínal nudiť a prestávalo ma to baviť, dej je zbytočne natiahnutý až na 117 vládli by to aj za 87 ... ()

gegina31

Dobře ulítlý film, opravdu komedie. Ani jsem nečekala, že to bude romantický a bylo. Prostě krásný, něžný. Další film, který neomrzí a na který se podívám znovu a znovu. ()

JohnMiller

Júúúj, toto bol ten najkrehkejší film aký som kedy videl. Amálku som žral od začiatku až do konca. Bolo to tak cudné a remeselne hravé, že som sa pri sledovaní po celý čas iba rozčarovane usmieval. Skvelý strih spolu so scenárom plným originálnych a hravých motívov dostáva túto romantickú snímku do vyšších sfér. Je to takto nesmierne umelecky hodnotné ale pritom sú tam nepovedané myšlienky medziľudských vzťahov jasne definované a vymedzené, hoci je to pekne naivné ale v tomto prípade to vôbec nevadí a myslím si, že práve v tejto substancii je skrytá tá nádhera. ()

Skip

Krásné, barevné, roztomile kýčovité, pohodové... Zvláštní, čeho všeho si člověk dlouho nevšímá. Ještě že jsou lidé, kteří umí otevřít oči. ()

willow666

Nevím no, příběh o roztomilé hloupoučké dívence je trochu... moc jako z pohádky? Nedotkl se mě ani film, ani vámi opěvovaná Audrey, tady mi připadá spíš retardovaná. ()

kajas

Tak bohužel, tenhle film mi zatím připadá dost přeceňovaný. Moc se mi líbila jemná hudba, muž sbírající fotky a roztomilý Jamel Debbouze, samotná Amélie mi ale byla docela nesympatická, a to je problém, když skoro nesleze z plátna (obrazovky). ()

L_O_U_S

Tenhle film je prostě hezký. Není sice ničím, kvůli čemu bych musel překopávat svoji oblíbenou desítku, ale rozhodně potěší už jen kvůli té radosti z obyčejných věcí, která tvoří páteř scénáře. (734., 1. VII. 2012, 14. II. 2014) ()

Aleee89

Tak konečně jsem viděla tento zvláštní a zároveň kouzelný film. Ale na svou obhajobu musím říct, že soundtrack, který je doslova nádherný, mám naposlouchaný už dávno. Audrey je kouzelná, šibalské oči, zároveň potrhlé činy, to tuto postavu dělá nezapomenutelnou. Film je to veskrze originální, barevný, hravý, ale i divný (ale v dobrém slova smyslu). Možná takový, jaká je i samotná Paříž? Už na začátku vás uchvátí představování jednotlivých postav (vím, opakuju se, ale je to prostě tak). Zbytkem proplouváte, necháváte se unášet Paříží a epizodami Améliina života jako parník na Seině. Sem tam se objeví hluché místo, ale celkově je tento film pozitivní a fajn, na duši pohladí, na tváři vykouzlí úsměv. ()

Eldrick

Znáte ty přiblblý barevný obrázky pro děti v nemocnici, který visej všude na zdech po pokojích, který tam jsou hlavně z toho důvodu, aby zlepšily náladu dětí, co tam musí kysnout? Vždycky se minuly účinkem a já měl chuť je strhat ze zdí a rozsekat na kousky, protože mi ten pobyt v nemocnici ještě víc znepříjemnily. Tak stejný pocit sem měl z tohohle prachzbytečnýho přecukrovanýho paskvilu o ničem. A když vidim xicht Audrey Tautou (co na ní je? ste slepí?) na obalu, mám chuť zaházet si šipkama. ()

Parlay

Od "Amélie" jsem na základě doporučení mnoha mých přátel a vysokého hodnocení na CSFD očekával neobyčejný filmový zážitek, jakousi „filmovou bombu". Avšak tohle byla přímo atomovka! :-) Úžasně milý snímek s neodolatelnou Audrey Tautou. Vizuální stránce není co vytknout, naposledy jsem byl takto okouzlen "Pokáním". A hudební doprovod? Posílám velké díky Yannu Tiersenovi, který pro snímek složil jeden z nejlepších soundtracků všech dob... Láska k filmařině dýchá z každého záběru. Opravdu vynikající film. P. S. Zřejmě také pošlu svého trpajzlíka na cestu kolem světa :-) ()

Sheldra

Od té doby, co jsem viděla Amélii, u sebe pozoruju jistou tendenci: pokaždé, když mě někdo vytočí, představím si, jakou pomstu by si pro něj asi vymyslela ona. Těsné boty? Petrolej místo parfému? Hučící počítač (budu si muset promluvit s naším ajťákem, jestli náhodou není Amélie v přestrojení)? Je to laskavé, roztomilé, hořkosladké a vůbec...nemá smysl to tady vychvalovat, vše už bylo řečeno. Navíc, u Amélie jde především o to, jak zapůsobí na vás, protože se jedná o tak nějak intimní film. Mě zahřeje vždycky, když mám pocit, že je všechno na pendrek. Eňo ňůňo! ()

Petroff

Nesnášim tyhle typy holek. Ukňouraný krávy, co maj plnou hubu duchovních řečiček, nosej batikovaný trička, choděj do čajoven a hrajou si na nějaký vnitřní procitnutí a podobný kraviny, nebo co. Vezmou si duševně nevyrovnanýho kamaráda, udělaj si s nim dítě, opustěj ho ... a... no to je jedno. Vždycky když zaslechnu cokoli o "Amélii", vybaví se mi jeden starý dobrý kamarád a jedna osoba , s kterou takhle dojel (nutno dodat, že tomu šel dost naproti). Neviděl jsem to dlouhá léta a vůbec si to nepamatuju, vím ale, že už tenkrát to na mě bylo až pitomě milý, a to jsem zdaleka ještě nebyl na filmy tak "zlej". ()

dee-key

Takový zvlášntní, melancholický, tesklivý, romantický, FranCoUzský film. Velmi netradiční, svéhlavý, krásný a citlivý. Dlouhou dobu jsem se na to domítal podívat a vlastně jen kvůli tomu, že se mi nelíbila ta obálka. Ale dokopal jsem se (dobře, přiznávám, dokopala me přítelkyně, i když nevědomky) a kouzelný film s kouzelnou hudbou už mi sám vedl ruku k těm pěti hvězdičkám. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta