Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

kihsleek

Nepředpokládám, že by někdo někdy natočil něco, co mě za srdce vezme víc než Amélie. Geniální nápady, úchvatná hudba, barvy, kamera, světlo... každej sebemenší detail je přesně tak, jak to mám rád. Nejlepší v originále s titulky. ()

Nijura

Tento film mám koupený asi tak 3 roky a až minulý rok jsem se na něj podívala a jsem uchvácená. Je to kouzelný příběh, trochu zvláštní ale zajímavý. ()

strixa

Moje antidepresivum. O úchvatnosti oho filmu už bylo napsáno mnoho, takže se nebudu opakovat... snad jenom dodám, že nechápu, jak někdo zároveň může mít tak geniální nápad a dokáže ho dovýst k totální dokonalosti. ()

carott

Optimismus z tohoto filmu jen srší, možná je to kýčovitý a přehnaně idealistický, ale i tak je to kouzelný film. Skvělé nápady od Amélie, zejména s tím trpaslíkem :) ()

Čejkyn

Nádherná Paříž, nádherná Audrey, nádherná hudba,a naprosto okouzlující i optimistický snímek,který mi při každém shlédnutí zvedne náladu!!!95% ()

Adei

Originální, krásně barevný a neskutečně optimistický film. Jeden z nejlepších francouzských filmů, který mě dostal jak svým příběhem s lehkou dávkou naivity, díky níž je všechno tak krásně romantické, tak hlavně svým hudebním doprovodem. Yann Tiersen je pro mě jedním z největších umělců v hudebním světě a spojení jeho hudby s tímto filmem bylo to nejlepší, co mohli tvůrci udělat. Není chvíle, kdy bych se nudila. Radosti z maličkostí, jedinečný příběh každé postavy, komentář, který film doprovázel, trpaslík cestovatel i způsob jakým Amélie upoutávala pozornost sběratele fotek, to vše dává dohromady úžasný zážitek a dokonalý film, na který se vždycky ráda podívám, a pokaždé budu mít úsměv na tváři. Ve zidealizovaném světě, kde roztomilá Amélie žije, bych nejspíš také trpěla bezmeznou touhou pomáhat všem kolem sebe :) Krásný film ! ()

Faruco

Tohle je jeden z filmů, které vás pohladí na duši, nic tak nevině naivně milého, ač třeba kýčovitého, jsem dlouho neviděl. Bez ostychu jsem hltal tenhle film ve vší blaženosti a s úsměvem na tváři témeř bez mozkové aktivity, což se mi stává často, ovšem v tomto případě to nebylo vůbec na škodu. ()

Monty2729

Neskutečně pozitivní film, už v prvních minutách na vás dýchne příjemná atmosféra pařížských uliček, spousta barev, výborná kamera i hudba tento pocit jen umocňují. Hlavní hrdinka na svět pohlíží skrze spoustu zdánlivě nedůležitých maličkostí, které však její život činí mnohem zajímavějším a pestřejším. Doporučuji tento film například jako lék na špatnou náladu. ()

Izz

Velmi příjemný,hřejivý a optimismem prosluněný příběh,který je právem adorován a milován generacemi,ovšem mě přeci jen nenadchnul tolik,jako jiné.Protože kromě výjimečného Jeunetova vizuálního rukopisu a kouzelné Audrey Tautou toho zase tolik nenabízí.Je to moc hezké,ale pro mě ne výjimečné. ()

Tanner

Zvláštní, jak snad v každém žánru, který obecně nemusím, mám aspoň jeden film, který naopak patří mezi moje vůbec nejoblíbenější. Jak romantické komedie nemůžu vystát, Amelii prostě miluju. Miluju ji za nádhernou poetiku, pro krásu Audrey a hloubku jejích očí, pro překrásný a skvěle padnoucí soundtrack od Yanna Tiersena, pro pozitivní atmosféru letní Paříže, pro libozvučnost francouzštiny, nádherně trhlé scénky a mile podivínské postavy.. a pro spoustu dalších věcí, které si nechám pro sebe. :-) Škoda té šablonky ke konci, ale když milujete, nějakou tu nedokonalost hravě odpustíte. ()

Zombiepod

Améliin príbeh je neuveriteľne rozmanitý, originálny, milý a nádherný tak, že to viac už asi ani nejde. Človeka doslova núti k optimistickému mysleniu a na niektoré veci sa budem odteraz určite pozerať z inej perspektívy. ()

xenopus

Často když jdu kolem fotoautomatu na Masaryčce, tak si vzpomenu na tenhle film. Ale to je asi tak jediný důvod proč na něj vzpomínat. Co si budeme namlouvat, je to sentimentální pohádka (v. t. fr. název) pro podivíny, natolik vzdálená od ostatních výtvorů, že se ve víru velkoměsta ztraceným duším zdá jako by vyprávěla jejich vlastní smyšlený příběh. Nelze upřít optimismus, ale také velkou dávku přitaženosti za vlasy a iracionality. Tuším, jací jsou lidé, kteří během sledování tohoto kousku prožijí patnáct orgasmů - idealisté, cíťové, snílci, utopisté, vyšinutí poloblázni, úchyláčci, milovníci pohádek, věčné děti věřící na dobro a zlo. Ačkoliv, nemá něco z tohoto v sobě každý z nás? Forma drsně přebíjí nekomplikovaný až plytký obsah, ale ještě snesitelným způsobem. A Audrey Tautou se mi nelíbí. Velmi slabé 4* jen díky zpracování. ()

hero_bk

Zatímco první polovina je skvělou směsicí příhod různých lidí, ve druhé půlce se hlavní postava zaplete do svých vlastních nesmyslných her. Ke konci už prostě jen sledujete, co ta tupá kráva zase vymyslí, jenom aby s Ninem nemusela promluvit tváří v tvář. Samozřejmě film obsahuje hodně skvělých myšlenek (např. trpaslík kolem světa, msta nerudnému zelináři), ale neskutečně mi vadilo to, že první kontakt mezi dvěma lidmi je v tomto filmu sex. Nepoznají se, prostě na to hnedka vlítnou, což by sedělo do béčkového amerického hororu, ale do filmu s tímto vyzněním je to jako sólo na elektrickou kytaru na koncertě filharmonie. ()

markyzgero

ne že by se mi tautou nelíbila, ale francouzi by si už konečně měli uvědomit, že jejich éra skončila.národ, kterej si myslí, že může diktovat světu, a že jejich umění je na nejvyšší úrovni, spí někde v 19.století.sorry, ale celá ta jižanská(včetně francie) kinematografie mi může maximálně vylízat zadek, včetně stupidního rom-comu s názvem amélie z montmartru. ()

Lilien

Audrey Tautou je veľmi roztomilá podivínka, aj ten jej scestovaný záhradný trpaslík ktorý posielal fotky zo svojich dobrodružstiev jej otcovy. Kopec originálnych vtipných nápadov ktoré potešia myseľ i dušu.Na druhej strane čo tomu u mňa uberá na dokonalosti je mierna gýčovitosť a miestami ma to nudilo pri stopáži cca 120 minút. ()

PavelH

poprvé mám chuť začít mluvit francouzsky... ne mluvit, zpívat!! Krásný, originální film a herecký koncert Audrey Tautou. Nic, balim, jedu do Paříže. ()

Margerie

Osvědčená francouzská klasika, která je vlastně naprosto obyčejná komedie, ale tak úžasně zpracovaná, že k tomu snad není co dodat. Audrey Tautou je roztomilá až k sežrání, nápad s trpaslíky geniální... a kdo by si občas nepřál zamotat trochu všem okolo hlavu? :-) Romantické klišé zabalené do barevného a nádherně francouzsky kýčovitého obalu, který vás prostě musí okouzlit. ()

PB2

Koupil jsem si DVD za 10Kč na hlavním nádraží, abych tenhle populární film konečně viděl a pustil si ho po návratu z hospody po pár pivech. Začátek dobrý, ale pak... nic, nuda a ještě jednou nuda. Ani jsem se nedodíval. Tohle že je jeden z top 200 filmů? Pro jistotu si to pustím ještě jednou, ale pochybuju, že opravím hodnocení. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta