G.I. Joe 2: Odveta

• Česko G.I. Joe 2: Odveta (viac)

Modrá planéta sa ocitla na pokraji skazy vinou intríg mocnej organizácie Cobra, ktorá má s G.I. Joe nevysporiadané účty. Aj pod novým vedením ostrieľaného Roadblocka (Dwayne Johnson) majú elitní špecialisti z tímu G. I. Joe plné ruky práce. Nielenže stále horúčkovito pátrajú po nepriateľskej organizácii Cobra, ale musia tiež čeliť novej hrozbe – vodcovi Cobry Zartanovi (Arnold Vosloo) a jeho kumpánom Storm Shadowovi (Byung-hun Lee) a Fireflyovi (Ray Stevenson) sa totiž podarilo infiltrovať do vládnych kruhov, vďaka čomu teraz v jej mene nemilosrdne poľujú na všetkých členov G. I. Joe. Pred Bielym domom veje vlajka stelesneného Zla a len Roadblock a kapitán Duke (Channing Tatum) majú šancu  zastaviť ničivé besnenie najmocnejšieho protivníka, akého kedy mali. Našťastie majú na svojej strane i skutočnú bojovú legendu, generála Joea Coltona (Bruce Willis). Je len otázne, či budú skúsenosti muža, ktorý sa už naplno venoval odpočinku, stačiť na to, aby sa rovnováha síl natrvalo priklonila k G.I. Joe. (TV Markíza)

SimcaJB

No nevím, já taky na tom byl. Ale opravdu oproti prvnímu dílu to bylo Špatné, první díl byl byl srandovní, nehráli tam toli slavní herci. Ale tento druhý Rockem a Willisem klesl o dost níž. Sledujte můj blog -> http://borovy.blog.idnes.cz/ kde bude do konce týdne připravena pro vás větší recenze. ()

Job29

Na film jsem čekal 2 celé měsíce. Myslel jsem že to bude pecka. Po dokoukání celého filmu jsem usoudil, že jsem čekal zbytečně. Efektů hodně, akce hodně, ale jinak o ničem. Tuctovej film, kterých je stovky. ()

BlackLucy

Mně se to teda líbilo, opět. I když je fakt, že některé ty akčnější scény ve 3D jsem trochu nestíhala, ale bylo to fajn. Akorát mě teda dost překvapilo, že nedali do tohohle dílu některé herce z té jedničky. Mohlo to být lepší. I tak dávám 5 hvězd :) ()

EL_lofasso

Skála Skalovič s sebou dotáhl testosteronu až hanba,přesto mi Duke trošku chyběl.Jinak film se žene dopředu bez jakýchkoliv vysvětlivek,např. jak Storm Shadow přežil?,kde se vynořil Roadblock?I tak ale Joe vizuálně potěší a to i bez tolika future vychytávek jako v jedničce,ke spokojenosti stačí vyhodit do povětří Londýn.Cameo Bruce zahřeje u srdce ale pořád mi tam chyběla taková nějáká WTF scéna.65% ()

Mažňák

3D nemá moc cenu. Užije se jen v bitce ninjů v himálájských stěnách. Film by mohl být více akčnější, nakonec nic jiného od něj ani nečekám. Dwayne je narvanější než dřive, Willis oproti němu vypada poměrně směšně. Pokud budu uvažovat, že cílová skupina je o něco starší pro Transformers, tak je to OK. Sem tam pěkné efekty a první sektání s brunetkou Adrianne Palicki, výsledek je tak mezi 3 a 4. ()

beaverkiller

Oproti jedničce docela slabota. Sice přibyly pěkný kočky, ale ubyly Joeovský hračky. :celé to bylo takové zdlouhavé, nemastné, neslané...Nezachránil to ani Dwane a jeho hláška, které fungovaly hlavně s Dukem. Jeho smrt hned ze začátku byla dalším zklamáním. ()

Saigon

Tento film je úplná katastrofa. Willis tam načo bol? Asi šiel len okolo, dvere boli otvorené a aha jeej natáčate, tak ja si tiež trošku zahrám. Herecké umenie The Rock-a ani nebudem komentovať. Zápletka kríva na obidve nohy. Zlý prezident dá zlikvidovať eliťákov, malá skupina prežije, odhalí spiknutie a zachráni celý svet. To koľko ešte takýchto volovín budeme musieť uvidieť? Postavy absolutne nevýrazné, o Firefly-ovi sme sa nedozvedeli ani holý prd, atmosféra boja temno vs. dobro v podaní ninja brothers sa nekonala. Rejžo asi chýbal na kurze, keď hovorili, čo má byť v akčnom filme. Akčné scény veľmi slabé, hudba nulová. Jedno z najslabších a najodfláknutejších spracovaní komixu. Reálne hodnotím ako odpad, ale jedna hviezdička za kozy v červenom vo white house. ()

Fazca

Náhražka a slátanina Star Wars a Hellboy. Darth Vader v podobě Cobra Commander a Dr. Kroenen v podobě Snake Eyes. Za scénu v horách, Dwayna a Bruce jen 1*. Nevím jestli říct bohužel a nebo bohudík, že jsem neviděl jedničku, ale nápad v podobě dalkově řízené střely??? To už je i na mě moc!!!!A navíc snaha oživit to vtipnými hláškami taky ztroskotala!!!!! ()

Profík

Je to o fousek lepší než první díl. Je to o něco lineárnější, má to Dwaynea Johnsona, Bruce Willise a hezkou bitku na lanech v Himalájích. Jinak je to samozřejmě hlavně akční výplach, který si na nic víc nehraje. 70%. ()

Freddy33

Nuže, z odpadu ten film tahá jen přítomnost Rocka (i když šíleně blbě napsaná role) a Bruce. Druhá hvězdička je pouze za to, že se film nebere vážně. ()

Patt1

Asi budem jeden z mála, ale film ma bavil od samého začiatku. Akcie (aj keď trochu prehnané a nelogické...) od skoro úvodnej scény a film ma dejovo držal až do konca, dokonca aj tých pár akože vtipných scén a dialógov pred koncom. Nečakal som nič svetoborné, pretože ako to už býva pri "ďalšom" pokračovaní nejakého filmu, aj teraz som to pozeral tak trochu so skeptickým nádychom. Ale film ma naozaj milo prekvapil. ()

Steve661

Dvojka se mi zdá ještě hloupějí než jednička. Každý střílí po každém a samozřejmě bez krve. Více méně každý z jednotky G.I. má svého jednoho úhlavní nepřítele, na kterého ve filmu narazí. Hlavně je to hvězdně obsazený film. Určitě to stojí za to vidět i když realnost celého filmu je prakticky nulová. ()

inhotep

Je to stejně dementní jako jednička, jen to je zmatečněji sestřihané. Jednička byla lépe zrežírovaná, ale dvojka zase má Johnsona a Willise u jedničky jsem přivýral obě oči a dal za 3, teď to učiním rovněž tak. PS: a nejlepší a nejpřehlednější akcí je lanové poletování na skalách, "gun-fu" je sice chaotické, ale taky vcelku boží:) ()

Pcermis

Další trapná odrhovačka dnešní doby! :-( Absolutní ztráta času to je opravdu dnešní filmové publikum tak zdegenerované že jim styl filmu bum, tříšk a prásk stačí :-( ()

ToMaSoo7

Nekonecna akcia podporovana kvalitnym soundtrackom a vynikajucimi efektami. Jeden s mala filmov ktory sa oplati vidiet v 3D. Pribeh bol sice beckovy ale vobec to neprekazalo. ()

tomkat

Klíčová otázka: jste ochotní pro šikovné, chytlavě dynamické a nápadité akční scény překousnout vícero trapných nebo klišé momentů (někdy obojí) typu jakožehustých hlášek, vyzbrojování jednotky podbarveného drsnou muzikou, scén "nelámeme si hlavu s logikou a sousledností", US military patosu a nechtěně směšného kung-fu RZA? Pokud ano, směle do kina! Jinak si uberte 1* a jděte na Batmana. P.S.: Dwayne Johnson ukazuje, že opravdu má na to být (akčním) hercem - a velmi sympatickým. Tleskám:-) ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)