Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Dabling

Tak tu máme druhý film od Tarantina, který mě opravdu zaujal a tenhle byl obzvlášť šťavnatý, i když se ve filmu Tarantino jako herec moc dlouho neohřál. Waltz opět skvělý stejně jako v Panchartech. Velmi vtipně a krvavě pojatý western, ale zatím ani Django nespravil můj dojem z Tarantina. (To D je neznělé :-D ) ()

DavidAAAA

Zábavné, brutální, neskutečné. Úchvatné výkony naprosto všech zúčastněných hereckých hvězd, dokonalá hudba, skvělý příběh, báječné rozuzlení. Tenhle film nemá chybičku. ()

Saeias

Rychlé dialogy, které mají hlavu a patu a dlouhé krvavé souboje u kterých se rozhodně nenudíte jsou to co dělá Tarantinovy filmy výjimečné. Pro mě asi jeden z jeho lepších filmů. Hudba mě trochu zklamala, ale příjemná byla jednoduchá dějová linie, která nijak nevybočovala a držela se ve směru, kterým šla od začátku. ()

Daumatin

Westernová Tarentinovka sa najskôr slušne rozbehne, naberie tempo a po čase zistíte, že film vás už nudí a chýba mu šťava a to ste iba v polovici. Potom vás preberie krvavá scéna a čoskoro je koniec. Leo ako vždy, slušne zahral. Film plný násilia a rasizmu ma nepresvedčil a mal prehnanú dĺžku čo mu neprospelo a videl som ho asi aj prvý a posledný krát. ()

ExtrezyCZE

Příběh tohohle filmu se odehrává v Americe pár let před tím než začala občanská válka.Hlavní postavou filmu je Django negr který dostal volnost od dr. Schultze lovce hledaných lidí dříve zubaře. Jamie Foxx vtomhle filmu předvedl úžasný herecký výkon a taktéž i Leonardo DiCaprio který hrál otrokáře který mi občas připadal trošku šílený. Film doporučuji i přes ten trošku suchý konec. 5/5* Výborné ()

Maza2222

Takže film je hodně dobrej a velmi silnej. Westerny moc nemusím, ale western s Tarantinem je něco jiného. Ve filmu je vše- přestřelky, vulgární výrazy, brutalita atd Nejlepší western? Ano ()

MisaP3

Nevím, ale trochu mě překvapuje to zázračné hodnocení. Za mě naprosto průměrný western "okořeněný" hektolitry krve... Dialogy a děj odnikud nikam, výkony herců budiž i když místy jako by to ze sebe museli nutit... Pro mě jedno shlédnutí a dost. ()

DarthArt

Zajímavý příspěvek do pytle s názvem "hektolitry krve pod správňáckou vlajkou". Nejvtipnější ale je, že jsme se na tuhle chirurgii dívali s kolegy večer před operací ve špitále, pár hodin předtím, než jsme šli pod kudlu. V žaludku prášek pro uklidnění a psychickou pohodu, okolo maminkovské sestřičky a před očima Django ustřelující hlavy jednoho otrokáře za druhým. Prostě idylka! ()

MirecRKK

geniálny film, moc som neočakával ale všetko super! vtipné scénky a napriek svojej dĺžke film ani sekundu nenudil, dokonca by som povedal, že mohol byť aj dlhší, že proste ten koniec bol taký urýchlený ale aj tak nakoniec skvelá bodka, dobrý koniec moc sa mi to páčilo :) ()

Filmslover14

Být film o půl hodiny kratší, dala bych plný počet. Django je morbidně zábavný a s napětím budete očekávat, co přijde dál. Herecké výkony skvělé, vyzdvihnout musím především DiCapria excelujícího v neskutečně slizké a odpudivé roli. Na Tarantina asi nic překvapivého a objevného, ale moje očekávání film splnil. ()

sbinda

Solidní filmařská práce a není divu, že je hodnocena vysoko (nyní 88%, pozice 74). Nebýt těch explicitních quentinovských kruťáren, tak je to nečekaně oddechový až romantický film o dobru a zlu. Právě ten naivně romantickej konec mě ale nijak nenandchnul, ale chápu že to k westernům patří, nevadí. I tak hodnotím 80% a doporučuju. ()

Miro1

No.. on i mistr tesař se někdy utne, a u mistra Tarantina to byl zrovna Django. Polovinu filmu sem se nudil, a tu druhou si už, přesto že sem film viděl naposledy někdy před půl rokem, nepamatuju... Slabé tři hvězdy, ale za co je dávám, netuším... ()

Vector18

Westernový film Quentina Tarantina z doby 2 roky před občanskou válkou v Americe. Film ukazuje jak se otrokům žilo v té době. Na filmu se mi hlavě líbila akce a skvělé výkony herců. Film má skrátka všechno co potřebujete na skvělý film, akci, trochu humoru, Christophara Waltze a Samuela L. Jacksona.90% ()

Jardavorel

Dialogy by už možná chtěly trošku pokrátit, ovšem oproti slovnímu průjmu v Osmi hrozných je to ještě cajk. Jinak stále vysokej standard. ()

intrboyz odpad!

Quentin Tarantino. Kluk z videopujčovny, cinefil, génius. Jeho filmy probourali dosud neprobořenou zeď na hranici akčnosti, absurdity a inteligence. Ale co je prosím vás Nespoutaný Django?... Jistě, i běžný divák, který nemá příliš nakoukáno zná jméno QT a ví, že od jeho filmů může čekat násílí a hlavně cákance krve. Jenže divák, který již něco nakoukáno má, a může prohlásit že Tarantina (alespoň trochu) chápe, ví, že jeho filmu nejsou pouze o násilí. Je to především Story. Story plná zvratů, překvapení, stylizovaných gegů, odkazů na své i jiné filmy...ale také ODPLATA. Ta je jiste v Nespoutaném Djangovi zřejmá. Jenomže né příliš dobře zasazená do story. Podívejme se na fakta.... Tipické pro Tarantinovy story je, že se v nich objeví silná žena, která umí situaci popadnout do svych rukou. - Kill Bill, Auto Zabiják, Inglorious Basterds, Jackie Brown, True Romance, Natural Born Killers i částečně Od soumraku do úsvitu.... Ale Django?? Autor neustále upozorňuje na ženu v šátku, která se v pozdějším příběhu vůbec neprojeví.... Broomhilda je jen ukňouraná chudinka... Moje očekávání od vyvrcholujícího filmu bylo to, že Django bude v háji a v Broomhildě se projeví krvežíznivá pomsta!! Nedotažená postava.... Dále, Tarantino - mistr zvratů. Jak ste si mohli povšimnout, v předchozím jeho filmu Hanební pancharti, zvratů není zrovna málo... Vlastně nemůžete ani vydechnout kolim se tam toho děje. Hraje si s vaší myslí, On (Tarantino) chce, aby divák věděl, takže my/vy víme/te, ale postavy neví, ale zaporne postavy ví, a ví také že kladné postavy neví....dokonale. V Djangovi nic podobného není. snaha je, ale nefunguje to. Vlastne, drůhá půlka filmu je o něco víc nudnější než ta první... Christoph Waltz. Gigantický úspěch v předešlém filmu. Vyhral vše, co mohl za svou neskutečně propracovanou roli vyhrát. Pochopitelně to Tarantino zkusil znova. Jenže marně. King Schulz nesaha Landovi ani po kotníky. Ještě k tomu zemře absolutně zbytečně. Jak si můžete pamatovat, několikrat je řečeno že Django je "nejrychlejší střelec na západě". Proč se tedy Django nepokusil svého přítele alespoň zachránit? Jen stojí a zírá. Zbytečné... nedomyšlené... Až moc naturalistické utrpení. ANO ano ano...tarantino miluje násilí..víme o tom. Ale křečovitý řev lidí o život a bolest se nelíbí žádnému z nás... viz první scéna nebo naprosto zbytečná scéna se psi. Možná mě nařknete, "a co kill bill?" Kill Bill je na hraně vážnosti a absurdity a částečně i dekadence... Člověk má z celkového filmu úplně jiný pocit a tudíž tu brutalitu je schopen zkousnout, protože ho na to Tarantino postupem času připravuje. Komu to nestačí, přečtěte si třeba knihu QT od Jima Smitha... Naprosto stupidní konec. K tomu se nebudu ani vyjadřovat.... A mnoho a mnoho dalších chyb na tomto filmu. Jako milovník Tarantina a jeho filmů, musím bohužel říct, že Nespoutaný Django je scénaristicky a dramaturgicky špatný film, který (a to opravdu nemohu pochopit) vyhrál Oskar za nejlepší scénář. Asi to bude tím obrovským "HALÓ" co kolem tohodle filmu bylo, a který dosud žádný jeho jiný film neměl. Pokud chtěl Tarantino odejít z filmového byznysu, jak sám říkal ("Nechci skončit jako někteří mý kolegové..., Odejít v tom nejlepším. Jsi tak dobrý jako tvůj poslední film), měl to udělat po Hanebných Panchartech, který je jeho majstrštyk. Bohužel, jeho další film Hateful 8 není o moc lepší... Kam se poděl Tarantino jak ho známe? Co se to děje? Takové otázky si kladu.... Jediné co mohu pochválit na filmu Nespoutaný Django je hudba. Ta je geniálně zvolená, jako v jeho všech ostatních filmech. () (menej) (viac)

gagun

Co napsat o Djongovi, asi jediné. Nebýt Walze, tak tento film zašel jako spousta dalších Tarantinových filmů a jediný, kdo by o něm básnili, by byli skalní fandové, co dostávají erekci, už při vyslovení Pulp......Je to přemrštěné, i na Tarantina dost. Skvělý začátek a střední část....cca do 60% film.....ale ty 4 hvězdy tam můžou být. ()

Drslw

Nuž veď áno. Tí, čo sa v histórii vyznajú, do kina nechodia a zakrátko aj tak vymrú. S tými ostatnými si môže Tarantino robiť čo chce - naťahovať ich ako gumičku, preplieskavať, ďobať do očí, vŕtať sa v lebezni, a oni mu za to ešte aj budú tlieskať a dávať Oscary. O 100 rokov sa tento film bude učiť ako dejepis, pravda, ak nejaký dejepis vtedy bude... Nie, ani ako pocta spagetti westernu nie! Jedna hviezdička za celú tú námahu, kone, pyrotechniku, kameru a Waltza, druhá za postavu S.L.Jacksona - áno, takíto poturčenci sú a budú, len dnes nie sú tak ľahko rozlíšiteľní. Akurát Djangovia neexistujú. (ešte dobre, že som si Djanga pozrel až po Hateful Eight, lebo inak by som si tú Osmičku asi vôbec nepozrel a to by bola sakra škoda). ()

d-nao

Ak hodnotím dej a skutočnú realitu divokého západu, tak toto dielo je tak strašne naivné a neuskutočniteľné (čiže naprostá fikcia), že po druhom zhliadnutí musím ísť s hodnotením na jednu hviezdu (a to len vďaka výkonu neskutočného Waltza). Ale celkovo sa jednalo o skutočne "divoký odpad"! a tie 4* a 5* hodnotenia je čistá nepochopiteľná lobotómia.. ()

PavolJay

No keď zoberiem do úvahy, že ma to celkom bavilo, tak je až neuveriteľné koľko ma toho na filme vytáčalo. Ani neviem, kde začať.. Tá hudba?? Akože ja som za zaujímavé nápady ale nadrbať rap do tohto obdobia? Veď to bolo ako päsť na oko.. Občas som mal pocit, že sledujem nie western, ale paródiu na western, ľudia po zásahu akýmkoľvek typom zbrane kľudne odletia aj niekoľko metrov, krvavé kapsle do úmoru vybuchujú ... a tak ďalej a tak ďalej. Fakt sa sám sebe čudujem, že tomu dám 3 hviezdy, to asi za toho Nemca, bol mi akosi sympatický. ()

PanIncognito

Film skvěle baví! Akce, krev a zábava... snímek ohromuje od první chvíle. Dokonalá hudba, napínavý příběh a úžasné herecké výkony dělají film jedním z nejlepších roku 2012. Jediné co se dá vytknout je zbytečně dlouhá délka filmu. :) (viděno v původním znění) ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake