Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

syphoon

Tak trochu jsme netušil, co od tohoto filmu mám čekat. Kdyby se mě dneska zeptal o čem to bylo, asi bych mu nemohl odpovědět. To se prostě musí vidět!! V hlavě utkne spousta vtipným dialogů, skvělá výprava, kamera a hudba! Příjemné překvapení 79% ()

Mijagi

Některé komedie člověku vyloudí úsměv na rtech, jiné u něj rovnou rozjedou lavinu nezastavitelného smíchu. Filmy Wese Andersona osobně řadím do druhé skupiny. Než vyjde měsíc mírně pokulhává za Životem pod vodou, ale určitě převyšuje Daarjeling s ručením omezeným. Několik málo „hluchých“ míst několikanásobně přebíjí vtipné pasáže a skvělý soundtrack. Perfektně zahrané role, především vyzdvihuji výkony ústřední dětské dvojice, pod prací maskérů zestárlého Bruce Willise a režisérova dvorního herce Bill Murrayho. Rozhodně tuto bláznivou skautskou „ejchuchovinu“ doporučuji všem, i divákům neošlehnutým táborovým ohněm a nemajícím zážitky z lovu bobříků. ()

Uesbe

film splnil očakávania, niektoré predčil, jedna hviezda len za Edwarda a jedna za primerane nerdské deti......vyvážené šialenstvo*aplauz* ()

HarqAlAda

Ako sa pozeráte z pohľadu dospelého na svoje detstvo? Prípadne na detstvo svojho dieťaťa, synovca, netere? Tento film sa mi zdal snový, poetický a inšpirujúci. Odporúčam všetkým milovníkom nekonvenčných pohľadov na svet ;) ()

kosoj

Žádná sláva. Nicméně scéna, kdy kapitán Sharp poučuje malého Sama, že dospělí musí děti chránit před nebezpečím a pak mu nalije pivo, mě totálně rozsekala. ()

Alergius

Klasicky praštěné, se skvělou atmosférou a fakt perfektní hlavní protagonistkou. Nikdy nevím co od jeho filmů čekat, avšak většinou to dopadne tak, že krásně plynou, někdy vám otevřou pusu dokořán, jindy vás nutí se zamyslet avšak nikdy po jejich zhlédnutí nemáte pocit, že by to byla ztráta času. Obvzláště ty scény postavené ad absurdum a podtrhnuté skvěle padnoucí hudbou, to se prostě jinde najít nedá. ()

wege

Poprvé jsem viděl něco od Wese Andersona a ten teda umí pracovat s dětskými herci, to byly ale výkony. Jinak ten film se nepodobá moc ničemu, co jsem viděl. Ale ta energie, to nadšení z toho, že ho dělali z něj úplně čiší. Není to žádná extratřída, ale moc pěkně se na to dívá. Skvělé dialogy, prostě platí, že i ty nejchytřejší děti občas strčí prsty do zásuvky. ()

iz67

Je to hodně stylizované a je tam pár vtipů. Ale nestojí to za to, protože ta stylizace není sama o sobě hodnotou, a pak už tam vlastně nic není. ()

Kellerman

Vysoce roztomilé,vysoce andersonovské,navíc s lahůdkovým Willisem a Nortonem a krásnou Desplatovou hudbou.Ale věčná škoda,že jsem film nestihl ve Varech,protože věřím,že s festivalovou atmosférou a nařachaným kinem by se milý nadprůměrný film změnil v pětihvězdičkovou budoucí srdcovku,na kterou bych ještě dlouho vzpomínal.V poloprázdném kině tedy "jen" velmi příjemný zážitek,který potěší,ale přesně ve stylu Andersonových předchozích filmů nedokáže diváka skutečně bezvýhradně nadchnout. ()

makakus

Ten film je tak dobrý, že každý komentář k němu by byl špatný. Už proto, že Andersonův svět radostné, hravé, poetické a vtipné kreativity je s jakoukoliv dospělácky vážnou a rádoby hlubokou analýzou díla neslučitelný :-) Jedinou "slabinou" je nesmyslný český název filmu - jakoby ho autor překladu ani neviděl. ()

PetrC.

Možná, že komedie o skautech nezní moc lákavě. Obsazení a režie by ale měly zbystřit naši pozornost. Pravdou totiž je, že pod nenápadným názvem se skrývá mistrovsky namíchaný žánrový koktejl, originální a neotřelý. Tak mistrovský, že v podstatě nemá žádné slabé stránky. Pro mě je tenhle snímek kandidátem na film roku, na rozdíl od tolik diváky oslavovaného Batmana III. 94 % ()

boombang

Přesně jak píše Tsunami_X - divák zírá, co si Anderson všechno dovolí... Byl jsem na tom v kině a úžasně jsem se bavil. Willis, Norton, Murray (ten aby tam nebyl...) a všichni dětší herci nemají chybu. Keitel dokonce šokoval, toho bych v takové roli vůbec nečekal. A evidentně to natáčení muselo všechny bavit. Hudba výborná, vizuální stránka vynikající. Na desetibodové škále bych tomuhle filmečku možná dal jen 8 a půl, ale takhle pod pět bodů jít prostě nemůžu. P.S. V půlce promítání dvojice diváků odešla - takové lidi lituju. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky