Na konci posledného dobrodružstva v Riu sa Dominic (Vin Diesel) s Brianom (Paul Walker) radovali z dobre odvedenej práce, keď ich zásluhou skončil jeden mafián z Ria chudobnejší o sto miliónov dolárov a oni sú o rovnakú sumu bohatší. Keďže nad nimi visí hrozba väzenia, rozpŕchnu sa po celom svete, čo najďalej od svojich blízkych. Špeciálny agent Hobbs (Dwayne Johnson), ktorý ich sledoval, sa medzitým zameral na inú partiu bezohľadných vodičov, ktorí svoje schopnosti za volantom využívajú na páchanie zločinov. Skupina vedená chladnokrvným géniom Owenom Shawom (Luke Evans) mu ale stále uniká, a tak sa ju rozhodne zastaviť jej vlastnými zbraňami - s pomocou rýchlych vodičov, ktorí za volantom sa akoby narodili. A tými najlepšími sú práve Dom, Brian a ich tím. Odmena za prácu? Úplné očistenie ich mena a možnosť vrátiť sa domov. K spolupráci s políciou však Dominica motivuje ešte jedna skutočnosť - jeho bývalé dievča Letty (Michelle Rodriguezová), ktorú všetci považovali za mŕtvu, žije, a pomáha nepriateľovi! (TV JOJ)

MaaaR@

Asi to nebylo přesně to, co většina lidí očekávala, ale co. Destrukce všeho co se hýbe (i toho, co ne) ve svižném tempu a samozřejmě charismatické obsazení. Na F&F 5 to zdaleka nemá, ale proč to nutně srovnávat. Mě to zase bavilo, vidět se rvát Diesla s Johnsonem bok po boku stojí za to:). ()

Yangus

Shlédnuto ve 4DX což samo o sobě dává filmu jiný rozměr. Akce hromada ale hodně dosti nereálná. Ale byl jsem spokojen celkem. Dwayne Johnson je fakt korba. ()

Hanys_

Vypadá to, jako by toho Lin chtěl naservírovat co nejvíc, ale už mu to prostě tak nějak neladí. "Pětka" působila jako zjevení (asi nejlepší akčňák r 2011), tohle je jen akční průměr (míst fakt nechtěně funny), který prostě nebyl s to, dostát těm vysokým očekáváním. 4.5/10 ()

B4TM4N

Proč, u všech nitroxidů, se Gina nemlátila s Rockem? Takřka vše, co šlo, Lin buď přepálil (zbytečně se zadrhující děj), nebo nedopekl (gravitace nám zůstala někde u g=6,7). Ale pořád je to svým způsobem skvělá žánrovka, kterou se dá velmi příjemně prosvištět - a to doslova, takový Rock se nalétá víc než kdejaký wu-xia geroj. Muscles pod kapotou, muscles pod trikama, ale starý dobrý bitky nějak atrofovaly. Inu, z Expensives se jen tak jednoduše Expendables nevyloupnou. ()

SirSez odpad!

Scénář -> spálit, logika akčních scén -> proboha! a na závěr popření veškeré fyziky... Na film který přišel ze streetových závodů do mišmaše intergalaktických rambo univerzálních vojáků v kabátu armagedon skupiny nejsou mé neuhynulé mozkové buňky připraveny. Pravda smáli jsme se a to hodně, jenomže kde chybí tag komedie, to asi nebude kýžené +. ()

ZdenoLo

No samozrejme nieje to tak dobré ako 5tka ale akciou sa to veru zahanbiť nedá. Aj keď niektoré scénky sú dosť prehnané a občas popierajú aj gravitáciu. Návrat Michelle Rodriguez je jedným obrovským plusom, je to proste postava ktorá do Rychle a zběsile patrí. Vin Diesel trochu ubral na svalnatej postave ale zasa Dwayne Johnosn to (až neprirodzene) dobehol za oboch. Celkom milo ma prekvapil otvorený koniec ktorý máličko odhalil siedme pokračovanie. ()

Litvicek

Není to ono. Pětka byla vynikající v tom ohledu, že se tomu ještě dalo uvěřit a především, byl to zajímavý díl příběhově. Podle mého se toho hodně změnilo. Tak třeba tak, že je to hodně stupidní. Dějové vlákna jsou tak předvídatelná a místy nedávají ani smysl. Tohle bych od tohoto režiséra nečekal ale musím uznat, že tohle posral. Příjde mi, že si ve filmu všechno upravovali podle sebe a kdybych měl vyčíst právě takové hlouposti, asi by to byl hodně dlouhý sloh... Jestli je zárukou velkých zisků nesmyslný scénař a jenom herecké hvězdy, pak se velmi obávám dalších filmů, nejméně v této sérii. Dávám velké + za vtípky negrů ve filmu, skvělého asiata a dvojici akčkních hereček na straně The Rocka! Finální scéna na dálnici? Kurevsky přitažené za vlasy. Pojem realita tady asi nikomu nic neříká. Fuck this, tohle mi vzalo iluze o mistrovsky udělaném traileru, který člověka donutí se podívat na film, který stojí za hovno. Ne opravdu musím přestat v pokračování psání tohodle komentáře, protože čím víc píšu, tím větší chut mám na tohle kydat hnůj. ()

Milan25

Justin Lin si to dává s neskutečným přehledem, parádní kamera, skvělý zvuk motorů, výborné honičky - ale nějak mě to docela udrželo v židli. Závěrečná honička na runwayi je sice akční jak šlak, ale je to totálně logický epic fail. :-) Slabší 4* ()

ti88na

Myslím, že šestka si zachovala tempo a klady predchádzajúceho filmu. Príbeh sa mi páčil dokonca viac aj keď ale nebol spracovaný až tak šikovne a pútavo ako ten minulý. Pribudlo viac sci-fi akčných scén, pri ktorých som sa však neurazila len pobavila, lebo celkovo je akcia v tomto filme jednou audio-vizuálnou parádičkou. Pribudlo aj niekoľko efektných kontaktných súbojov, prehľadne natočených a dostatočne tvrdých. Takže keby sa držali viac pri zemi a Dwayne Johnson by sa prestal zväčšovať bola by som viac ako spokojná. ()

bloodline

Šieste pokračovanie zažilo transport do dejovo, akciovo a efektovo gigantickejších rozmerov. To je z môjho pohľadu jediné novum, ktoré na jednej strane dodalo očakávané (a potrebné) vylepšenie piestovej evolúcie, ale na strane druhej, revolúcia päťky šprintuje za horizont. Súdny deň nerozpútal ruskú ruletu, ale Fast & Furious 6 odbočilo skôr k akčným korporačným monštrám typu Die Hard škrtnuté pri parkovaní nula nula siedmym agentom Jeho Veličenstva. Zatiaľčo akcia s tankom vzala kladnú kritiku útokom, s tým lietadlom nastali obavy z oskalpovania neustálym priťahovaním za vlasy. Dieselovej partičke s radosťou odpustím kadejaké fyzikálne prešľapy, ale Harry Potter na štyroch kolesách už chlípe prisilnú šialku kávy, nehovoriac o dejovom zaradení návratu do budúcnosti pred Tokio driftom. Morgan síce stojí ako scenárista za figu borovú, ale so zvratmi, prepojeniami a inými blbosťami chodí (zatiaľ) tankovať slušný Diesel. ()

Sufferer

Fanúšikovia si konečne môžu prestať obhrýzať nechty od netrpezlivosti, pretože dlho očakávaná a s najväčšou pravdepodobnosťou akčná udalosť roka práve dorazila do našich kín. Tou druhou a určite osožnejšou správou je, že očakávania, čo do nás napumpovalo finále rýchlej a zbesilej päťky, napĺňa šieste pokračovanie vrchovato a nenecháva žiaden priestor pre špekulácie, či bol kvalitatívny skok spred dvoch rokov iba náhoda. Poďme ale pekne po poriadku. ___ Kľúč v zapaľovaní motora sa otáča krátko po udalostiach z predchádzajúcej časti. Dominic Torreto (Vin Diesel) si užíva predčasný dôchodok v slnkom zaliatej vile na pobreží Kanárskych ostrovov, kde ho vyňuchá neoblomný agent Luke Hobbs (Dwayne "The Rock" Johnson), ktorý mu však neprišiel nasadiť želiezka, ale požiadať o pomocnú ruku pri dolapení zločinca, na ktorého je sám prikrátky. Jeho argumenty, prečo do toho ísť, sú presvedčivé - úplne očistenie mena, možnosť vrátiť sa domov a ako tromf nesie dôkaz, že jeho životná láska Letty (Michelle Rodriguez) je plná života, má však amnéziu a stojí po boku spomínaného lumpa. No neber to! ___ Prehodíme teda volant na pravú stranu, preorientujeme sa na ľavostrannú premávku a hor sa Londýn! Obmieňanie prostredia rozhodne prináša nový vietor do plachiet a vytrháva zo stereotypu, ktorý pri zvyšovaní čísla za názvom reálne hrozí. Do týchto chvíľ ho však režisér Lin maskujeme aj rafinovaným ohýbaním trademarkov, význam ktorých postupne dvíha a zakaždým k nim prihodí aj čosi navyše. Natriasajúce sa zadočky a pouličné preteky sa možno na povrchu zdajú byť len akýmsi žmurknutím na fanúšika série, no spoločne s frázami typu "Ride or die" či "Show me how you drive, I show you who you are" už nie sú samoúčelne a pre film nepodstatné, nakoľko celok pekne organizujú a posúvajú dej odniekiaľ niekam. Koniec koncov ani tie kecy o rodine, čo lemovali celú Fast Five, už nie sú zbytočným hovorením do vetra, nanajvýš snahou emocionálne zapôsobiť (Vincova smrť), predstavujú dvojsečnú zbraň, ktorú protivník dokáže proti naším hrdinom použiť. Ten by takisto nemal zostať bez povšimnutia. Owen Shaw (Luke Evans) je doposiaľ najzdatnejším súperom, akého naše združenie trhačov asfaltu malo. Disponuje znalosťami a schopnosťami, má jasný plán i motiváciu a rozhodne sa nebojí vyjsť s kožou na trh (podberák rulez). Spoločne s Ginou Carano zapadá medzi zabehnuté ozubené kolieska bez akýchkoľvek zádrheľov, pričom súhrne tvoria jeden charizmatický a šarmantný mazací olej, ktorý zabraňuje treniu a opotrebovaniu ďalších súčiastok tohto filmového motora. Justin Lin si doňho tankuje výlučne palivo na písmeno "A" (akcia a adrenalín) a keďže za volantom má najazdených pekných pár kilometrov, zvuku motora dokonale rozumie a bez väčších problémov, napriek nadštandardnej minutáži, drží dynamiku pevne v rukách. ___ Čo si budeme klamať, aj šestka trpí rovnakými neduhmi ako jej predchodcovia. Dialógy sa z času na čas menia na rozprávanie zo sna, zákony logiky a fyziky sa znovu raz popierajú (auto čoby vankúš, ranvej od vidím do nevidím) a nech sa v priebehu filmu stane čokoľvek, divák si môže byť predom stopercentne istý, že na konci sa všetko v dobré obráti, aspoň naoko. Zároveň platí, že i keď si scenár prešiel rozmachom, naďalej nedisponuje viacrozmernými postavami, komplikovanou stavbou príbehu či sofistikovanejšou zložkou, čo človeku povie niečo navyše, lež vnímať to ako nedostatok by rozhodne nebolo fér. Bezpochyby by sa jednalo o príjemné prekvapenie, ktoré by filmu dodalo pridanú hodnotu, urobilo po vôli náročnejšiemu publiku a pomasírovalo kritikov, k vychutnaniu si tejto luxusne zábavnej jazdy, kde je alfou a omegou akcia, nie sú uvedené atribúty vonkoncom nutné. Keď už je reč o akcii, tá prakticky neutícha, je strhujúca, intenzívna, prehľadná a má mnoho podôb. Inými slovami, na hĺbku dezénu a oškretý lak sa nepozerá, nábojmi a dychom sa nešetrí a slovné spojenie "zaobchádzať v rukavičkách" sa nateraz v slovníku nenachádza. Za to kreativita a invencia v ňom majú (v istých dávkach) svoje pevné miesto. Na sekvenciu s tankom a finále s lietadlom len tak ľahko nezabudnete a pokiaľ sa vám zdalo, že jedna rúbanica Diesel kontra Rock z päťky je akosi málo, pripravte si pršteky, bude čo počítať. Na druhej strane je cítiť, že tvorcovia chceli po tejto stránke zdvihnúť latku stoj čo stoj vyššie. Podarilo sa, na úkor zápletky, ale predsa. ___ Za zmienku tiež stojí, že šieste Rýchlo a zbesilo funguje ako samostatný film a zároveň plní funkciu najsilnejšieho ohnivka na reťazi (niežeby na ňom stála neviem aká váha a niežeby na tom neviem ako záležalo), keďže sa obtiera o štvorku (táto odbočka sa ukazuje ako vjazd do slepej uličky, lež mytológiu série upevňuje znamenite), priamo napája na Rio Heist a naviac premosťuje na Tokyo Drift, ktorý bol doposiaľ odstrčený nabok. Aby toho nebolo málo, do roka a do dňa sa nám séria rozrastie o nový prírastok, kvôli ktorému už teraz, a to najmä zásluhou grandiózneho finále (nie, neprezradím), rotujem na kresle nedočkavosti. ___ Rýchlo a zbesilo 6 je pravá adrenalínová zábava súčasnosti, pri ktorej je všetko, čo má kolesá, rýchlejšie než ktorákoľvek myšlienka. Akcia si tu dáva závody s akciou, charizma akčných veličín a humor srší všade navôkol a pani Nuda sa na to s rukami v bok nečinne prizerá z povzdiali. Sebavedomo zrežírovaná, nudou nepobozkaná encyklopédia akčného žánru, ktorej zápletka i skrz všetky neduhy - bijúce do očí po druhýkrát ešte ostrejšie - drží pevnejšie než lepidlo na čínskych teniskách. P.S.: Just like old times, bitches. [Kino] () (menej) (viac)

tarponko

dávam 4* a to jednak z toho dôvodu, že prvá polovica filmu bola fakt super, bavila ma, mala svižný spád, nadväzovala na 5ku a vtipné hlášky hlavných hrdinov boli presne postavené na ich charakteroch z predošlých častí. Preto, že neustále odkazy na predošlé diely boli trefné a taký fanúšik ako ja si ich určite všimne a zaradí presne do dielu a aj presnej udalosti. A na záver preto lebo prechod do epickej druhej časti bol tak dokonalý, že len "pozorný" divák si všimne nereálnosť prvkov na ktorých sa proste nedalo nesmiať, proste ako z komédie, nasmial som sa ako blázon až som rušil okolo sediacich v kinosále. Povinnosť pre každého fanúšika série. A na záver: autá sa trochu zmenili :) od jetty v prvom diely sa po enza v tomto dosť pomenilo :) lahôdka pre každé oko :) a jednak aj z nostalgických dôvodov v úvode filmu dávam 80%. PS: Určite počkajte aj po skončení filmu :) v titulkoch je prekvapenie :) ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině.Přehnanost, to je to, co z tohohle filmu čiší. A to ve všech ohledech. Závody, ženy, muži, bitky, auta, etc. I tak to vše člověk dokáže skousnout, jelikož je to F&F. S dalším dílem přichází větší level. Otázka je zda už to není přespříliš. 5ka šlapala ve všech ohledech jako švýcarské hodinky. Což se zde asi říct nedá. Mělo to své mouchy. Přesto si tuhle hollywoodskou podívanou člověk musí užívat s polovypnutým mozkem a zapomenout na základy všeho, hlavně gravitace a běžného bytí. SPOILER. Velice se mi líbilo shrnutí celé série při úvodních titulcích a také finální scéna po závěrečných. těším se na 7 se záporákem Jasonem. KONEC SPOILERU. Takže shrnutí, přeakčená, americká rychlokvaška, u které stačí čumět a ládovat se popcornem. Na někom to bude fungovat a někdo to odsoudí. Já jako chlap s oblibou pro celou F&F sérii jsem si to celkem užil (místy jsem se i já přihlouple pousmál, že to už je vážně moc) a hodnotím to 70%. Fast and Furious will kick your ass again next year ! ()

Lefty86

The Rock a Vin Diesel : skvělá dvojka! A pokud opravdu do sedmičky přibude Statham, bude to nářez. V tomhle díle se autama jezdí více než v předchozím, chvílema už mě to štvalo honilo se honilo moc dlouho, no nevadí. Bylo to až zbytečně moc přehnaný a z čeho vyvázli hrdinové bez škrábance by i Supermana aspoň zapotilo. Ale jako celek funguje dobře, jako akční film. Rockův agent Hobbs je neskutečně sympatická postava a pokud vznikne film pouze o něm jak se plánuje, bude jen dobře. Dobrý zvrat na konci a při záverečné honičce byla ta runway nekonečná :-D toť mé postřehy. ()

Hanes88

Pecka!! Po skvělé pětce jsem se hodně těšil, ale jak to tak bývá po úspěšném filmu přichází většinou špatné pokračování. Tady to ovšem naštěstí neplatí :). Možná, že je naopak 6ka o něco i lepší...Opravdu se mi to líbilo, ty hlavní holky jsou opravdu kočky, akce bylo zase požehnaně, dějově to mělo opět šmrnc (možná i díky návratu Letty), ale hlavně tento díl nemá hluchá místa. Hlášky spolu s výkony všech hlavních herců byly taky parádní. Jinak Luke Evans roli záporáka zahrál velice povedeně. Vím, co zase všichni budou namítat...že je to místy hodně nereálné. Tak v takovém případě radím, proč se na takové filmy vůbec díváte? Vždycky to musí být trochu přitáhlé za vlasy, jinak by to nebylo ono a navíc série Rychle a zběsile je už s tím trochu spojená. Zase se rád na tento filmek kdykoli podívám a jsem zvědav jaká bude sedmička. 90% ()

Dyas

Jeden z filmů, které jsem neskutečně očekával a dostal jsem co jsem chtěl, respektive pořádný akční film, který je testosteronem a adrenalinem přímo nabitý :) The Rock v neskutečně masivní životní formě společně s Vin Dieselem proti padouchům. Ta dlouhá jízda letadlem by se ještě dala skousnout, ale ten skok Dwayne Johnsona ze začátku na to auto při takové rychlosti, supermanovský skok Vin Diesela na mostě a ty skoky z letadla mi jednoduše řečeno ve filmu vadili. Naštěstí to zachránil Jason Statham ve finální scéně, která mě přímo uchvátila:))) Na Fast Five to nemá, ale jsem zvědavý na sedmý díl! Rozpočet $160 miliónů ][ USA tržby $238,677,795 ][ Celosvětové tržby $787,477,795 ][ Otvírací víkend $97,375,245 ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (viac)

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (viac)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)