Na konci posledného dobrodružstva v Riu sa Dominic (Vin Diesel) s Brianom (Paul Walker) radovali z dobre odvedenej práce, keď ich zásluhou skončil jeden mafián z Ria chudobnejší o sto miliónov dolárov a oni sú o rovnakú sumu bohatší. Keďže nad nimi visí hrozba väzenia, rozpŕchnu sa po celom svete, čo najďalej od svojich blízkych. Špeciálny agent Hobbs (Dwayne Johnson), ktorý ich sledoval, sa medzitým zameral na inú partiu bezohľadných vodičov, ktorí svoje schopnosti za volantom využívajú na páchanie zločinov. Skupina vedená chladnokrvným géniom Owenom Shawom (Luke Evans) mu ale stále uniká, a tak sa ju rozhodne zastaviť jej vlastnými zbraňami - s pomocou rýchlych vodičov, ktorí za volantom sa akoby narodili. A tými najlepšími sú práve Dom, Brian a ich tím. Odmena za prácu? Úplné očistenie ich mena a možnosť vrátiť sa domov. K spolupráci s políciou však Dominica motivuje ešte jedna skutočnosť - jeho bývalé dievča Letty (Michelle Rodriguezová), ktorú všetci považovali za mŕtvu, žije, a pomáha nepriateľovi! (TV JOJ)

Prochy38

Ano, je to parádní jízda a dokonalá akce. Upřímně říkám, že se mi z kina jen hodně špatně jelo 50kou :). Ale už mi trochu došla trpělivost. 5ka byla famózní, přidal se The Rock a akce získala úplně nový rozměr. Byla to rána. Ale teď? Tvůrci mi vzali ze scény E. Pataky, nechali M. Rodriguez, kterou moc nemusím a v akčních scénách přidali ještě (ne trochu ale hodně) těch scén, kdy už whaw není vhodné, ale spíše si říkáte "no ty vole, jděte s tím do háje". Bohužel, tak jsem to teď už měl. Kurňa, lidi nejsou nerozbitní!!! Na druhou stranu mě hodně potěšila kočka G. Carano a skvělej záporák L. Evans. Stručně: Akce vynikající, skvělé obličeje, dobrý příběh tohoto dílu, parádní auta, skvělá tématická hudba, a to hip hop ani nic podobného nemám rád. Jestli se plánuje 7ka, prosím, víc reality! Pak to bude paráda! ()

Warle

Akce, která je nabitá efekty a krásnými auty. Místy ale zbytečně přehnaná akce (narážím na honičku s tankem na dálnici, kde si Vin Diesel hraje na Supermana, když skočí přes svodidla, která jsou od sebe asi 20 metrů a pod nimi hluboká díra). Slušná zábava, ale oproti pětce slabší pokračování. wrong team, bitch ()

peetriss

Série je sice scénáristicky stále víc a víc absurdnější, Justin Lin se však po krůčcích na této sérii pomalu vypracovává k poměrně zručnému režisérovi akčních spektáklů. Přesto by mu hollywoodská studia měla trochu přiškrtit rozpočty filmů, protože pak má tendence tyto peníze pumpovat do neuvěřitelně přemrštěných akčních scén, které jsou hloupé i na tak tolerantní a uvolněný žánr, jakým akční film je. V Rychle a zběsile 6 je to případ zejména druhé poloviny filmu s tankovou a letadlovou scénou. Přesto si film dokázal prakticky po celou (trochu přebujelou) stopáž udržovat dobrou úroveň tempa i filmové řemeslnosti. Vytuněná auta již hrají pouze doprovodnou, nikoli hlavní roli, což je jen ku prospěchu. Osazenstvo podává poměrně solidní (ne)herecké výkony, a co se týká žen, tentokrát pasuji do role největší kočky Gal Gadot. ()

Mauric

Když se k ničení strojů letecké dopravy začnou používat auta, logika i scénář jsou v trapu - své o tom ví McClane. Totální výplach v čupr kabátě sice akrobatickými kousky předčí všechny své předchůdce, ale to zdaleka nestačí. Neustálé řeči o rodině, pravých amerických svalech a modlení se připomíná velký oslizlý blob patosu, jenž je zabalen do nesmyslných konverzací, kterým dává punc naprosto nelogické chování hlavních hrdinů. A ne, není to tak blbé, až je to dobré. PS: (spoiler alert) Zajímalo by mě, s kým si dá Dwayne Johnson fackovačku příště, když mu v pětce Diesel nestačil a v tomto díle si to rozdal s ruským Goliášem, co odhazuje brokovnice jak párátka. To aby vykopali Michaela Clarka Duncana. :) ()

iampatrik

70% "Slabý kousek", určitě pro mě byla lepší pětka a pokud mě paměť nešálí i u čtyřky jsem se více bavil. Možná přehršel očekávání, ale taky možná ne, protože na mě šestka působila až moc sebejistě (když pětka slavila úspěch, tak proč by se snažili, když lidi stejně do kina přijdou). Zbytečně moc roztahané, i na takovou sérii až moc nezábavný a strohý děj, ani tým nešlapal tak jak jsem čekal. Co naopak fungovalo byla akce a to je pro mě nejdůležitější pokud se jedná o tento typ filmu (i když i ta šla někdy za hranice). A pokud si v budoucnu budu muset vybavit něco z šestky, pak to určitě bude bitka steroidů v letadle (tím trumfli pětkovou bitku Diesel X Johnson, co asi bude příště?:)) a nekonečnou runway, která byla dlouhá snad jak cesta z Ostravy do Aše :) ()

koogajz

Klasický sequel. Víc akce, víc triků, víc wtf momentů (Diesel superman?!, letištní dráha dlouhá několik kilometrů...). I přesto jsem se bavil, hlavně díky Johnsonovi a také díky návratu Rodriguez. Nicméně jsem rád, že další díl už nebude mít na starosti Justin Lin, protože sérii už očividně nemá co nového nabídnout. ()

LxLuthor

Pri niektorých scénach ma išlo priam rozhodiť. Bizardné a absurdné sú dve slová, ktoré toto nútené pokračovanie absolútne vystihujú. Taká škoda - práve, keď som si na toho Dwayna začínal konečne zvykať.. No a to záverečné klišé na klišé.. I feel mindfucked. ()

ThomasCrown

Rýchlo a zbesilo 5 je len jedno, ale šestka dobre uzatvára druhú trilógiu, ktorá sa posunula k vážnejšiemu feelingu. Humor na správnom mieste, prekrásne autá, charizmatický protivník, Linovi sa podarilo vytvoriť svižnú a najmä pútavú akciu plnú nápadov, čo býva často problém. Keď sa na scéne objavil The Rock, zostal som v nemom úžase. Ten chlap je ako hora a je na ňom vidno, že už začal naberať pre rolu v Herkulesovi. Vin Diesel pri ňom vyzerá ako dedinský vyhadzovač. Čerešničkou na torte je potitulková scéna a zapojenie do príbehu Tokyo Drift. Bavil som sa skvele. ()

Angelino

Aby šieste pokračovanie stále naplnilo, čo divák žiada je celkom ojedinelé. Nič extra nové síce ani tento diel nepriniesol, ale ten záver.... ten úplný záver.... žeby sedmička nakoniec ešte gradovala? Uvidíme... ()

Rendiss

Už je to přehnaný. Šílenosti v létajícím světě, který totálně dovršil Vin Nafta, když přeletěl most, aby zachránil svou buchtu, která si na něj nepamatuje.. Téměř všechno co se stalo, bylo předvídatelný a vůbec to na mně nějak neudělalo dojem. No a novej záporák, v posledním záběru? To jako bude 7. díl? ()

Harapes

Tak trochu už překombinovaná zápletka.Tank na silnici,letadlo vzlítává z ranveje 10 minut,skáče se jak v Supermanovi....Domovina partě slušela víc.Ale alespoň pobaví. ()

Foxhound#1

Je tu vše - stará parta, honičky, rvačky, kopec akce. Navíc se objasnilo pár nejasností a všechny dosavadní díly se propojily, už se čeká jen na finální badass zúčtování s Jasonem Stathamem. Proč ale nehodnotim naplno jako u předešlých dílů Linovi "nové trilogie"? No protože jak mě v předešlém dílu nechala scéna "trezor vs. Rio" naprosto v klidu, tak tady to finále honičky s tankem na mostě a ukotvení Ruslana na nekonečný runwayi prostě nedávám. ()

Haymar

Pětka F&F nastavila laťku zatraceně vysoko a zároveň je nekorunovanou (a jasnou) královnou celý série (a pochybuju že už ji co překoná). Pokračování je sice ještě nadupanější, zároveň už ale tak trochu satirou sebe sama. Nelze se vyhnout srovnání! To co v předchozím díle bylo nonplusultra akcí, je v pokračování jasně "over-the-edge". Nemůžu si pomoct ale méně je někdy více. Jinak solidní akční výplach, ale ty wtf úlety typu: létající Pan Nafta, skautskej Dvejn Rok nebo 150km ranvej, to už bylo hoodně vostrý ()

Paldiny

Fast 6 ešte väčšmi duplo na plyn, čím zabalansovalo na hranici seba paródie. Našťastie zásadovo dodržuje nastolené pravidlá "rodiny“, vďaka čomu sú hrdinovia publiku bližší. Prítomný je tu humor, jemné scenáristické kľučky a drahá akcia. Dovolím si tvrdiť, že je tu k videniu doposiaľ najzaujímavejší záporák a dokonca pár emotívne fungujúcich scén. Príbeh je po zodpovedaní posledných otázok konečne súvislý a nebyť záverečnej pozvánky do ďalšieho kola uzavretý. V porovnaní s nadupanou "päťkou“ má FF6 viac hluchých miest a možno až zbytočných situácií (O'Connerova návšteva vo väznici), ale pevne drží latku série. ()

Lionheart

Kamenujte mě, ale mně se tento díl líbil nejvíce ze všech. Prostě toto je esence akčního nadhledu a bujarosti a oproti pětce se to odehrává v Evropě, což je pro mě významný bod k dobru. Série se posunula jinam, ale to mi osobně vůbec nevadí, ba naopak. ()

Randyz

Pětka mě bavila hodně moc, i když některé scény byly dost přehnané, ale bral jsem to, že to k tomuto žánru patří. Ale v šestce to už přepískli ne kapku moc, ale hodně moc. Vše je postavené na hlavu. Děj je uměle vykonstruovaný a nedává smysl. Gravitační a jiné zákony ve filmu absolutně neplatí. Runway měří snad jako dálnice z Olomouce do Ostravy. A lidé v něm létají jako supermani a po dopadu se jim nic nestane, protože je zachránil dopad na zrovna projíždějící měkoučké auto atd... Zachraňuje to jen pár pěkných honiček např. v centru Londýna... ()

tterez

Sice se z toho snaží postupně udělat Expendables, ale co?! Mě to prostě baví. :-) Má to děj, akci a rozuzlení taky nechybělo. 80% ()

Tristaver

Už ne tak kvalitní jako pětka, ale ještě zdaleka ne tak příšerné jako sedmička. Evans je dobrej záporák, Carano taky sedla (i když s jejím herectvím to není světové). Škoda toho přehnaného závěru, na tu desetikilometrovou ranvej fakt nikdo neskočí. ()

orkadimenza

Už v pátém díle jsme si od Justina zvykli, že jakmile se rozpočet přehoupne přes 100 milionů, tak už si režisér může koupit i fyzikální zákony a hrát si s nimi podle svého. Částečně jsem věděl do čeho jdu, i přesto mě některé věci nepřestaly udivovat a kdybych je tu měl všechny vypsat, asi by se jednalo o můj nejdelší komentář zde na čsfd. Ale tím se tu zabývat nechci. Je fajn, že se nám do filmu vrací stará úspěšná milionová parta z pátého dílu, ale i tentokrát nás musí Paulík už ve 20. minutě přesvědčovat, že "tohle je jiný". Shawova parta záporáků špatná není, bohužel oproti pětce je to pokles o jednu úroveň. Takže šestku na nadprůměr nevynese ani létající Vin či neexistující pětadvacetikilometrová ranvej, ale má to být údajně návrat ztracené Letty. Upřímně, hned v prvním díle mi nebyla tak sympatická a tu mi byla krapet ukradená, ale přece rodina je na prvním místě a to zatracené obrácení bylo stejně předvídatelné jako Hobbsovy ruce pod úhlem 60° od těla. Ale abych jen nekritizoval, musím pochválit některé akční scény (ty kde nepadají lidi pod tanky, do letadlových motorů a nebo kde nepřelétávají auta přes formule), hlavně tu na Londýnském letišti, a nebo setkání s Bragou ve věžnici. Takže jako nenáročná výplachovka posloužila šestka uspokojivě, ale pro příště doufám, že ty Justinovy miliony na další díly nebudou padat směrem nahoru. ()

Ant_Antony

Akční lahůdka plná všeho, co od takového filmu čekáte, chcete a dokážete odpustit... Až do konce honičky s tankem (cca 30minut před koncem) je to opravdu skvělý film, který se od závodění ve vytuněných autech přesunul k akční týmovce alá Mission Impossible, která se celou dobu odehrává v rychlých vozech... Bohužel poté už scénáristům a dalším tvůrcům ty přešlapy ve fyzice odpustit nemůžete ani s vypnutým a rebootovaným mozkem, což sráží (když zavřu obě oči) 20% dolů... Vřele doporučuju, na jedničku to už jen z nostalgie nemá a jen o prsa zaostává za pětkou... Celkový dojem: 80% (a vrátka otevřená k sedmičce s použitými záběry z trojky, jsou jen malou kaňkou, kterou stejně skoro nikdo nepozná) ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (viac)

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (viac)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)