Na konci posledného dobrodružstva v Riu sa Dominic (Vin Diesel) s Brianom (Paul Walker) radovali z dobre odvedenej práce, keď ich zásluhou skončil jeden mafián z Ria chudobnejší o sto miliónov dolárov a oni sú o rovnakú sumu bohatší. Keďže nad nimi visí hrozba väzenia, rozpŕchnu sa po celom svete, čo najďalej od svojich blízkych. Špeciálny agent Hobbs (Dwayne Johnson), ktorý ich sledoval, sa medzitým zameral na inú partiu bezohľadných vodičov, ktorí svoje schopnosti za volantom využívajú na páchanie zločinov. Skupina vedená chladnokrvným géniom Owenom Shawom (Luke Evans) mu ale stále uniká, a tak sa ju rozhodne zastaviť jej vlastnými zbraňami - s pomocou rýchlych vodičov, ktorí za volantom sa akoby narodili. A tými najlepšími sú práve Dom, Brian a ich tím. Odmena za prácu? Úplné očistenie ich mena a možnosť vrátiť sa domov. K spolupráci s políciou však Dominica motivuje ešte jedna skutočnosť - jeho bývalé dievča Letty (Michelle Rodriguezová), ktorú všetci považovali za mŕtvu, žije, a pomáha nepriateľovi! (TV JOJ)

Pugo

Po namakanej päťke boli očakávania právom veľké ale tie sa naplnili tak z polovice. Na jednej strane je tu akcie požehnane (a veľmi originálnej a zručne natočenej) a celé sa to nesie v úrovni odkazov na predošlé diely a smeruje k zavŕšeniu trilógie (a prepojeniu s Tokyo Drif), na strane druhej je to celkom hlúpe, v pokojných momentoch nevýrazné, bez emócií so slabou hudbou. Najväčším mínusom filmu je paradoxne úspešná Fast Five, ktorá latku nasadila príliš vysoko a preto to rozčarovanie pri prvom zhliadnutí predošlej časti sa nedostaví. Lin zrejme vtedy dosiahol svoj vrchol vrámci série a nový perspektívny režisér s úplne iným prístupom je určite vítaná zmena. Napriek týmto mínusom, vrámci akčného žánru a letných blokbusterov stále nadpriemer. ()

Rocky88

Když jdete na podobný film, očekáváte slušnou porci výbušné akce a rychlé tempo celého filmu, a to, že tam občas zahapruje logika či postavy vypustí ze chřtánu nějakou volovinu, vás ani tak netankuje. Tady vám ale nepomůže ani lobotomie. Pokud se tedy celý film neodehrával ve vesmíru, protože jinak si nedokážu odůvodnit nedostatek gravitace. Ba co víc, snímek by obstál i jako film o Supermanových levobočcích. Johnson hází se stokilovým pořízkem jakoby to byla osmdesátiletá štětka z Bangkoku, Johnson a Gibson skáčou na dálnicích po autech jako SuperMáriové, a korunuje to Diesel, který o skoku nepřemýšlí, prostě jenom věří, že to dobře dopadne, proto mu jeho supermozek perfektně vypočítá trajektorii letu a on po 6metrovém skoku přesně trefí cigošku a spokojeně dopadnou na čelní sklo auta, které jejich skydiving bez újmy na zdraví zbrzdí. Když k tomu navíc připočtete dialogy, které psalo 5leté dítě, které právě dokoukalo Dallas a neustálé snahy za každou cenu vypustit nějakou hlášku (které jsou pochopitelně ve výsledku trapné), je o zábavu nepostaráno. Naštěstí je akce dost, je nadupaná, přehledná a nebýt trapných citových chvilek, tak má celý snímek zběsilé tempo. Vrcholem série je zatím 4. díl, tenhle byla jen naroubovaná snaha udělat po tom pátém všechno ještě větší, rychlejší, nadupanější, až to Linovi přerostlo přes hlavu. ()

O´Neill

O rok později a stejně zase bomba! Linovi série Fast and Furious skutečně sedí a je na to radost pohledět! Ve vizuálech je díl od dílu stále lepší a tady to již vyšperkoval k dokonalosti. Akce je tady hodně ale aut ještě víc! Pravda, opět se nechal unést a rozhodl se naprosto ignorovat zákony fyziky (což zejména ve scéně, kdy Vin letí vzduchem aby zachytil Letty je vrchol), přesto si člověk sledování opravdu užívá. Sedmičku by neměl pustit. ()

MrPierc

Testosteronová bejkárna. V 5. díle se loupilo a proto jsem vše bral s nadhledem - film utíkal lehce a akce měla sílu i spád. Jenže zde se tuningářská parta stává zachránci celého světa. Kromě pár dobrých triků není film koukatelný. Extrémně přitažené za vlasy, fyzika už tu opravdu neexistuje a lidé skáčou z auta na auto jako na procházce. Příběh je nekonzistentní a vůbec neladí do sebe. Soundtrack neposlouchatelný, zápletka zhovadilá. Dalo se na to ještě koukat do poloviny, ale poté se snaží všichni mentorovat. Ke konci je nesnesitelné poslouchat životní moudra jako kdyby všichni strávili 30 let v budhistickém klášteře. Vin Diesel si tady hraje na kmotra a pomáhá celé famílii, ale to už je opravdu příliš. Dá se to ještě věřit normálně vypadajícím lidem, ale nedá se sledovat, když banda namakaných zlodějů aut děkuje bohu u grilování za jejich rodinu - to je ještě více zvrácené než mafie. Sice zabíjíme lidi, krademe auta, ale jak se nám narodí dítě, tak kážeme slovo boží (z největších kurev se stávají vždy největší světice). Hřebík do rakve tomu dorazila opět mnou nenáviděná Michelle Rodriguez, která svým chlapácky ublíženeckým pohledem kouká nasraně do dálky. Jak to takhle mohli zničit po vynikajícím 5. díle, je mi záhadou. ()

dezorz

holywood sa meni z filmoveho biznisu na biznis zabavnych parkov a zabavnych jazd. cim vacsia a zabavnejsia jazda, tym viac penazi na konte. takze cakajme o rok sedmicku, o dva roky osmicku, a tak dalej, az do lezatej osmicky. ()

joker.george

Nejlepší čistokrevná akční bejkovina roku 2013. Jak už u této série bývá, tak nechybí výborné závody, auta ani přestřelená akce. Postavy také předvedly své možné maximum. Ruku v ruce s tím ale přišlo více logických kolapsů. Případné dramatické scény s Domem a Letty byly zabity už ve scénáři. To ale filmu nevyčítám, neboť si na žádný thriller či drama nehraje. Prostě na zabití a užití si času s vypnutým mozkem to je ideální podívaná. ()

Nach

O něco lepší než první čtyři filmy, ale zase o něco slabší než pětka. Rychle a zběsile 6 sází na klišé a akci. Klišé, co se týče fér jednání a rodinných hodnot a akci v níž se popírá veškerá fyzika a někdy i ta logika. Je to místy svěží, příjemné odreagování. A naopak jinde nudná, zdlouhavá vata, neboť jakmile začne debata mezi postavami, už si přejete co nejdříve akci. K této vatě počítám i hlavního záporáka, který je prostě nemastný, neslaný. 70% ()

TommyLeeJape

Fyzikální zákony neexistují, zákony pravděpodobnosti jsou obrácený vzhůru nohama, Vin Diesel se tváří jakoby neuměl do pěti napočítat. Všechno je to navíc plné stupidních ehm... dialogů? K tomuhle dosti klasickému "fast and furios mixu" navíc přidáme jakousi melodramatičnost, když se banda zlodějů začne nazývat rodinou stojící při sobě v dobrém i zlém. Tato rodina je zde postavena do kontrastu (tak stupidně očividného jako je rozdíl mezi tmou a světlem) s bandou nesmlouvavých, ruských (<- jak jinak) zlodějů, kteří by svoji vlastní matku přejeli, couvli, přejeli, couvli, přejeli, couvli, kdyby to bylo zapotřebí k zisku balíku peněz. Policistu Hobbse, chovajícího se jako umíněné pětileté děcko, tady radši ani rozebírat nebudu. Plusové body dávám za ten nostalgický konec na adrese 1327 a linku kolem Letty. Navíc se řídím heslem: Čím je to stupidnější, tím je to zábavnější! Takže mě těch 129 Kč za lupen ve výsledku zase tak moc nebolelo. (Dokud si to nepřepočítám na pivo... Sakra!) ()

bourec

Oproti dvojce přibylo víc scén s autama.Jinak ale je ten film jen o malinko míň zábavnej než pětka.Dost akce,nějaký ty souboje,jen ten konec mohl bejt trochu víc na zemi.To mě moc nenadchlo.Ale jinak spokojenost.80%. ()

C0r0ner

Tam, kde byl v pětce příběh, nezbylo nic. Už jde jen o pouhé tupé šílení a nereálné střílení a ježdění a skákání a vybuchování a prostě všechno, co má mít pořádný stupidní tahač peněz. Pořád se ale člověk přes dvě hodiny ani chvilku nenudí, takže pod čtyři hvězdičky jít nemůžu, ale je to očividný krok zpátky. 70% ()

Andre3000

Sorry, ale tohle už není Rychle a zběsile pro fanoušky tuningu a hezkých aut. Tohle prostě není ono, je to už moc přetechnizované, vlastně to ani není o autech. Honí se tam v letadlech, tancích...příště to už bude asi na lodích a ve vrtulnících. Pak ty akční scény kdy dělají nemožné věci...ach jo, tohle si můžou dovolit v Bondovi, ale tady? Zlatá éra Fast and furious 1-3 je pro mě zapomenuta a tohle je něco na víc, co má akorát ždímat peníze a využívá osvědčené značky. ()

carly

film bol vtipný. a bolo fajn zas ich všetkých vidieť pohromade. a hudba tiež dobrá. ale ako celok to bolo dosť tragické. akčné scény vo veľa prípadoch pôsobili príliš zmätene a boli moc dlhé. tempo tiež trochu zadrhávalo, hlavne tým, že vsuvky medzi akčnými scénami boli zúfalé až tragické. hlavne ak sa v nich nachádzal Vin Diesel. ktorého mám rada, ale tento film sa mu nevydaril. a aj dejová línia s Letty bola dosť nasilu. na druhej strane fungoval Brian a Mia. páčil sa mi aj príbeh Hana a Gisele. Dwayne Johnson dobrý, aj keď mi ten jeho postoj, som veľký ako tank a robím si čo chcem, občas až moc prekážal. niekde v polovici filmu som sa pristihla, že fandím Shawovi. teaser na sedmičku bol ale dobrý. ()

necisty

Jak se uzavírá pět zkurvených dílů? ... Takhle!!! ......... To jsem chtěl napsat po prvních 10ti minutách. Bohužel si to neudrželo tempo a i když to byl docela hustý nářez , tak jsem od toho čekal víc. Čtyřka a pětka byla lepší a tady jsem čekal nějakou poctu. Aby cajt střílel devítkou na profesionálního odstřelovače a zahnal ho, tak to už je vážně hodně i na takového über terminátora jako je Paul Walker. A jak říká Enšpiglík, to mostní objetí... potřeba vyzkoušet:D. ()

Pedrousek

Tak tohle jsem nečekal! Když jsem viděl traier s letadlem, který stáhne auto k zemi, hodně jsem přemýšlel, zda mám na tenhle film vůbec jít. Riskl jsem to a jsem za to rád - bylo tam pár slabších momentů, ale film mi v něčem hodně připomínal první díl, který je pro mě pořád nejlepší. ()

Pajky3

Po velkém nadšení z minulého dílu jsme bohužel až moc rychle podřadili a vrátili se zhruba na úroveň prvních dílů. Což možná zní vcelku dobře, ale já nejsem nějaký zarytý fanoušek série a považuje je pouze za lehce nadprůměrné. Ono je totiž něco jiného, když táhnete po Riu trezor a něco jiného když jedete v tanku zhruba 200 nebo si lítáte vzduchem, nárazy tlumíte o přední sklo auta a pak se zvednete jakoby nic. Nemůžu si pomoct, ale ani závěrečné letadlové finále mě nenadchlo. Na druhou stranu určitě přišlo pár okamžiku, které byly fajn. Tak například oba souboje v metru, jak ten mužský tak i ten ženský. Gina Carano je skvělá a Dwayne "The Rock" Johnson taky nic nezkazí. Fajn je i závěrečné propojení s Tokijskou jízdou. Tak třeba sedmička zase zlepší reputaci. ()

campix

Po pátém dílu mě zachvátila téměř Fast and Furious mánie. Jelikož Justin Lin dokázal posunout sérii na úplně jiný level. Bohužel všechny naděje pohasly po shlédnutí šestého pokračování této série. Opravdu je to kolosální kravina s množstvím obrovských wtf momentů a nelogických věcí. Zápletka není nijak zajímavá, spíše taková jen vycucaná z prstu, aby v pozadí výbuchů a bitek něco bylo. Ale už ani ty honičky nejsou moc zajímavé a akční scény už vůbec ne. Vždycky jsou ve finále zabity nějakým opravdu úletem. Viz superman Vin Diesel nebo nekonečná ranway. No další díl nás asi nemine, ale já pevně doufám, že ho tvůrci vezmou úplně za jiný konec, jinak bych i řekl, že by bylo lepší skončit dokud to není úplný brak. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (viac)

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (viac)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)