Prepadovka

(festivalový názov)
  • Česko Zátah: Vykoupení (viac)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Hanys_

Být mi 13 tak chrochtám blahem. Rvačky (parádní - krvavé a nasrané) se ale po čase omrzí (tak nějak si jsou ty souboje podobné) a nakonec zbyde jen ne moc logická (prvních 30 policajtů je rozstříleno, ale poslední 3 už se jen mlátí a maximálně na ně někdo vytasí mačetu) arkádovka. Špičku žánru bych si představoval asi trošku jinak. 6/10 ()

Fary

Film dohromady o nicem, ale neuveritelne nabity choreografii. To, co zvladli manici v tomhle filmu leckdo neda ani se spagatem. ()

Orthank

Ten najprimitívnejší a dejovo najchudobnejší nápad, dostal tú najlepšiu možnú formu, akú kedy akčný film mohol zažiť. Ľudia z Indonézie a Thajska valcujú súčasný akčný žáner. Ázijská bojová zotrvačnosť zažíva vzkriesenie a more adrenalínu priamo do srdca. Hyperkinetická akcia a pre bežného smrteľníka nepredstaviteľná bojová choreografia dosiahla pravdepodobne svoje maximum, nad ktorou mi padá sánka. Strelné zbrane odrazu vystriedajú mačety a holé ruky a začína skutočne krvavý boj o prežitie v niekoľko poschodovom pekle. Logika síce dostáva poriadne na frak, ale v tej rýchlosti si to nestíhate uvedomovať. Túto čistokrvnú pecku si treba užiť ako jednu vydarenú oddychovku bez predsudkov. Poctivých 90%. ()

Vaklaf

Když to mírně přeženu: Akčňák s atmosférou REC. Aspoň zpočátku. Fakt jsem byl napnutej jak kšandy. V hlavní roli pěsti a mačety. Vytknout můžu snad jen stopáž, ale jen malinko - stačilo by ubrat tak 10 min. Každej, kdo má rád pořádný rubanice, musí chrochtat blahem. ()

RichardLev

Čekal jsem trošku víc, když o tom všichni tak pochvalně mluví. Nudil jsem se. Jenom akce mi bohužel nestačí, potřebuju něco navíc. Přišlo mi to takové strašně jednoduše surové - pro někoho to může být plus, mě to bylo málo. Film na mě působil moc ořezaně. Navíc mě štvalo, jak všichni chodili v upocených špinavých tričkách a vypadali, že už si dva týdny neměnili oblečení a ani se nekoupali. U vedlejších pankáčů a nájemníků je to pochopitelné a pěkně to ladí ke kulisám domu, ale u hlavního bosse a jeho vazalů ne. Když je to takovej kurva boss a machr, čekal bych od něj něco lepšího a ne že si ani nezamkne kancl. Po akční stránce dobré, i když některé scény byly až moc přehnané a táhly se až moc dlouho. ()

kukuuuc10

Splnilo to všechny podmínky všech žánrů. Akce byla neskutečná a nekončící. Místy napínavé až do morku kostí. Čuměl jsem jak péro z gauče a upadal do zvláštního rauše :-)))) ()

Mathew55

Při sledování tohohle filmu jsem přemýšlel, jestli jde člověka zabít i normálně a ne jen rozmlácením hlavy o sloup, šestinásobným probodnutím břicha a krku, případně vystřílením celého zásobníku do jednoho chudáka. The Raid mi připomněl zombie žánr, jen s rozdílem, že tohle je ještě víc brutální. No, co víc bych dodal.. Prostě nádhera. Doporučuju shlédnout film v originálním znění, anglický dubbing mi dost vadil. ()

Romario

Nečekaný objev z filmového undergroundu. Skvělý akční film z Indonésie (!). Neskutečné orgie brutality, neotřelé bojové scény, spousta rozzuřených trhovců . Doporučuju příznivcům akce. ()

Balu...

Kdyby to mělo 20 minut, je to pecka.. Takhle tam bylo ale vic opakujicich se naprosto znicujicich uderu, ktery (narozdil ode me) fizlove ustaly a tak od prvni pulhodiny bitky spis nudily.. skoda ze nebylo vic invence, poprve ok s pytlikem bramburek ale podruhe uz radeji ne.. ()

noby

Povedené prostředí, úžasná choreografie, a…šmitec. Pozitiva se mi přejedla po třetině, a do konce už nic dojem nezvedlo. ()

Krabak

Za efekty a celkem hezké boje (respekt před umem herců) dám o pár procent víc. Jinak je to bezmyšlenkovitá mlátička, s hrozným zvukovým doprovodem a několika nesmrtelnýma terminátorama. Ono hodinu a půl poslouchat jen vzdechy a rány ozvučněné něčím, jako je bouchání pokličkama o sebe...na to jen tak někdo mít nebude. --->60% ()

tom.nosek

Na můj vkus málo střílení a (nečekal bych, že to někdy řeknu) naopak moc mlácení. To se navíc během filmu stane naprosto všední a už nepříliš zajímavou věcí... Asi jako když se v jiném filmu dvě postavy pozdraví. Příběh bohužel nemohl být přímočařejší, a tak se stane, že během těch 101 minut je k vidění pouze dobrá akce. Nemůžu dát méně, protože takovýchto poctivých akčních filmů si cením, ale nemůžu dát ani víc, protože k dokonalosti zbývá ještě dlouhá cesta. (A nechci předbíhat, ale obávám se, že prodloužení stopáže o půlku tomu moc nepomůže.) ()

ZdenoLo

Zátah: Vykoupení bez mihnutia oka schová Dredda (2012) do vačku. Kto koho vykradol neviem a je mi to jedno, ale táto Indonézska verzia bola oveľa lepšia a hlavne pútavejšia. ()

SpaceOdyseus

Cistokrevny akcni film asi uz nemuze byt lepsi. Jeden barak, jedna specialni jednotka, scenar, ktery chytre rozdeluje a spojuje kladne hrdiny, spousta nasranych zaporaku, co se umi prat, a stisnena atmosfera hutnejsi nez v Predatorovi. To vse okorenene tak uzasne zchoreografovanyma a hutne natocenyma akcnima scenama, kde kazda rana opravdu boli. Nic neni treba a mame tu adrenalinovy akcnak desetileti. ()

Strandmon

Velmi silný filmový zážitek, ale říkám opravdu velmi SILNÝ, akční scény jsou tak neskutečně dynamicky, obratně a přehledně natočené, že má fanoušek pocit, jako by to byla skutečnost. Tahle masivní řežba, si opravdu nebere servítky a i přes samozřejmě naprosto jednoduchý příběh prostě zabaví. ()

Teabag

Akční nářez se vším všudy. Tomu se snad ani nedá něco vytknout. V rámci žánru je prostě Serbuan Maut na špičce. Jde hodně za hranu myslitelného a kaskadéři se tu opravdu vyřádili. ()

ondrula

Je zajímavý, že jsem za poslední měsíc viděl hned dva indonéský filmy. Indonésie se snad právě stává novou filmovou mainstreamovou velmocí, stejně jako předtím Čína nebo Jižní Korea. Serbuan Maut je ovšem akční zběsilost. Odehrává se v jednom hnusným činžáku, kam svévolně přijede speciální policejní jednotka v čele s dědkem, kteří mají za úkol oddělat (nikoliv zatknout) padoucha. Padouchovo zfetovaní podržtaškové se ale činí a oddělají elitní a vycvičený policajty jedna dvě. Asi 90 minut stopáže tak tvoří nekončící akce na všechny možné způsoby, přičemž je obzlášť směšný, že v jeden okamžik na hlavního hrdinu naběhne banda bijců, kteří jsou vyzbrojený pouze a jen mačetama. Další vlna je vyzbrojena pouze automatickýma zbraněma. Další parta má zase jen nože. Komické. Choreograficky je to zmáknutý moc dobře, ale v zásadě kromě tý choreografie film nic jinýho neobsahuje. Taky mi přišlo, že jak jsou všichni ti ťamanský policajti navlečený v uniformách a všichni mají stejný účesy, tak jsem se vůbec neorientoval kdo je kdo a když některej z nich natáh brka, bylo mi to jedno. No a jestli maj skutečně indonéský policajti na uniformách napsáno "POLICE" a "DEA", tak jsou jejich vládní představitelé očividně stejně nápaditý jako naše Ministerstvo vnitra a jeho "Pomáhat a chránit". ()

SHit4U

(Příběh)Auto plné indonéské jednotky SWAT jede vystřílet panelák plný drogových dealerů. Kromě chyby hned v počátku filmu, kdy při popravě divák vidí 3 výstřely, ale 4 těla povalující se na igelitu s prostřelenou hlavou, je film po technické stránce až neskutečně dokonalý. Moc bojových filmů jsem opravdu neviděl, ale choreografie je opravdu nevídaná a nic takového v hollywoodu prostě vzniknout nemůže, a to i z dalších důvodů: První policií záměrně! vystřelená kulka trefí cca desetiletého chlapce do krku. Při průstřelu břicha nevidíte pouze krev, ale i obsah střev (ano, výkaly) a samozřejmě už v traileru ukázaný skok kamery skrz díru v podlaze. A prostě všechno je tak dokonale nacvičený, že jsem ten film viděl už nejméně třikrát a pokaždé si užívám každou bitku....pojem fyzické herectví nabírá nových rozměrů :-) ()

TERRORDROME

Akčný film dotiahnutý do stavu dokonalosti. Vlastne to pripomína skôr záznam z hrania dákej bojovej videohry kde sa hrdina musí prebojovať cez činžiak plný feťáckych magorov s mačetami až na najvyššie poschodie, kde ho čaká hlavný boss. Dej v podstate úplne absentuje a jediná vec ktorá ho pripomína je prítomnosť skorumpovaného policajta kvôli ktorému sa prepadová jednotka dostala do sračiek. Po nejakých prestrelkách sa po zbytok filmu postavy už mlátia ručne, nožne a nožne ( teda nohami a nožmi ). Choreografia súbojov je fakt brutálne vymakaná a vymakane brutálna, taký adrenalín som už dlho nezažil. Pri finálnom súboji som však mal taký divný pocit, bol excelentný o tom niet pochýb, len som sa tak musel zamyslieť nad tými maníkmi čo sa tam dobrých 10 minút zbesilo márujú a žiadny z nich nie a nie odpadnúť aj keď by už mali byť úplne na sračky. Nehovoriac o tom že jedného z účastníkov predtým mlátili zaveseného na reťazi a je ťažké pripustiť že by sa po takej najkladačke vôbec postavil na nohy a nie ešte predvádzal bojové výkony. Ale na realitu sa tu samozrejhme nehrá, len na údery, kopance, prestrelené hlavy a seky mačetou. Skrátka jeden z tých filmov po ktorých má divák neodolateľmú chuť niečo rozkopať a myslím to len v dobrom. P.S. Rayan Ruhian ( záporák Mad Dog ) síce meria asi tak 140 cm a to len keď si obuje štekle čo mávajú herečky v pornofilmoch, ale je to ultimátna mlátička schopná odtrhmúť hlavu koňovi a potom ju zožrať, klobúk dole. ()

iampatrik

90% Není snad lepšího filmu z této škatulky i prakticky 101 minut "mlácení" může bavit bavit a zase bavit bez sekundy nudy. Více za mě budou mluvit výtažky z recenze na Moviezone.cz: "..užaslý svět spatří nový milník akční choreografie. Nepodobá se ničemu, co jste kdy viděli..." - "...bezděčná brutalita a frenetičnost akce dává Raidu neopakovatelnou příchuť..." - "...The Raid je roztěkaný, hektický a bolestivý boj o vlastní život. Ano, zkušené oko vidí za choreografií pečlivé plánování a spoustu dřiny, ale kombinací rychlého, leč přehledného záběrování a chvatové ekvilibristiky, se daří dokonale prodat pocit pekla na zemi..." - "...způsob jakým se tu bojovníci postupně vyšťaví fakt nemá obdoby a vás bude ke konci bolet každá rána. The Raid opravdu umí navodit viscerální pocit soucítění s mláceným hrdinou i jeho oběťmi, bez ohledu na to, jestli jste někdy dostali pěstí, nebo znáte pravý hák jen z videoher..." ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (viac)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (viac)