Lovci gangstrov

• Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
USA, 2013, 113 min

Scenár:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (viac)

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

BuchtiCZ

Obsazení i téma slibují solidní gangsterku. Opak je bohužel pravdou. I ten scénář není nejhorší - klasický a nepřekvapivý, ale to snad nikdo nečekal. Co ale dělat, když hvězdy nehrajou, jen Penn spíš trochu přehrává a Gosling kňučí jak šulin, a ostatní jsem zapomněl. Ani té akce tam moc není. Proč třeba nebylo víc scén v duchu závěrečné přestřelky, aby se bylo na co těšit, nechápu. Co Fleischer dělal, asi na place vůbec nebyl. ()

DavidWebb

Pri (polo)sledovaní Lovcov mafie mi akosi napadlo, čo sa vlastne zmenilo? Bez ohľadu nato, či k dobrému alebo zlému, čo sa zmenilo za dobu od čias Mickeyho Cohena po dnes? Keď tak kuknem do histórie takmer vždy sa tam našli ľudia, ktorí boli ochotní ísť proti takýmto nebezpečným týpkom aj s vedomím, že to bude mať následky. A nie hocijaké. Tak prečo? Boli nato dosť sprostí alebo odvážni? Jednoducho poznali nepriateľa, mal tvar a meno. Dnes sa už proste nekradne pomocou samopalov a bezcitného násilia ("civilizovaný" svet) ale prostredníctvom zlých zákonov, právnikov a šikovných účtovníkov. Korupcia bola vždy. Politici, bankári, finančníci... dnes sa omnoho ťažšie identifikujú jednotlivci, ktorí držia dirigentskú paličku a udávajú tón celému orchestru z luxusných sídiel mimo nášho sveta. Preto sa vtedy dala nálepka "zlo" jednému mafiánovi a máte cieľ, svoj vlastný účel/zmysel. Film samotný mal pre mňa osobne jednu dôležitú chybičku krásy. Nebavilo ma to a neudržalo to moju pozornosť po celý čas. Aj preto tretiu hviezdu prihadzujem iba za záverečnú polhodinu, ktorá dala snímku trochu šťavy a prebrala ma z letargie. ()

jadran90

Ryan Gosling s Emmou Stone v posteli podruhé. Chlapi závidí, ženské závidí. Výborná akce, solidní scénář, povedené hlášky a gradace. Bez výborného obsazení by to všechno šlo pod drn. Nejlepší Josh Brolin, ale i Kamenová byla luxusní. Gosling musí mít zatraceně vytrénovaný čich na dobré filmy. Vedlejší postavy z gangu lovců mohly dostat víc prostoru a taky jsem čekal častější návštěvu tetičky smrtky aby to mělo tu správnou temnou atmosféru, ale i tak jsem spokojený. ()

Gromit

Což o to, nekouká se na to špatně. Už proto, že si Ryan Gosling, Josh Brolin a hlavně Sean Penn své role očividně užívají. Ale jaký má tento film vlastně smysl? Vždyť od první do poslední minuty jen vykrádá Neúplatné Briana De Palmy! Rozdíl je v tom, že se děj odehrává ve 40. letech a že v něm parta čestných a nezkorumpovaných policistů nepořádá hon na Al Caponea, ale na Mickeyho Cohena. Jinak opravdu nic nového... A bohužel ani starého, protože Neúplatným se Gangster Squad - Lovci mafie nevyrovnají ani v jednom jediném ohledu. ()

Lavinia

Prostoduché zpracování snad skutečných policajtských manýr z 50. let, kde z očekávaného štěstí typu: hodní poldové rozstřílejí zlé mafiány a budou u toho dobře vypadat - máme typ: přitroublí poldové se vyžívají v nepřipravených amatéřinách a svou neschopnost mafiána odrovnat kašírují spoustou keců o cti a spravedlnosti. Kostýmy jak z módního žurnálu, rodinné idylky dost nevěrohodné. ()

JohnZ87

Velice povedená gangsterka s charismatickým Joshem Brolinem a Ryanem Goslingem v hlavních rolích. Sean Penn si roli maniakálního záporáka evidentně užil. 80% ()

Scraffy

Veľmi pekne natočený film, ktorý má dosť nudne odrozprávaný príbeh. Tiež trpí na zlom výbere hercov, ktorý nie sú vôbec dobrý. Mohla to byť dobrá stará gangsterka, ale takto to je nič moc. Škoda. ()

Duke90

Mohl z toho být krásný plnohodnotný mafiánský film, herci by na to byli! Ale pan Fleischer se nakonec rozhodl, že natočí něco nenáročného s dobrou akcí a do toho přihodí několik známých tváří. Obyčejně neplýtvám kritikou, když někdo jen tak przní žánry jako takové, ale tady to vyloženě nejde, protože Gangster Squad celou dobu na diváka přímo huláká:"Vypni a užij si pořádnou porci akce! Nad ničím nepřemýšlej!" Ono není jednoduché natočit jednoduchou blbinu, aby opravdu od srdce potěšila, ale když se to podaří, tak je o zábavu postaráno. Některé scény jsou opravdu jako z Mafie vystřižené a ty "známé tváře" tomu dodaly ještě větší šmrnc. Neříkám ale, že bych neuvítal plnohodnotný mafiánský snímek s podobným hereckým obsazením.... ()

celticek

Hodně dobrýho herců, ale bohužel tomu na konci došel dech. Potěšila mě Enos z The Killing. Penn je správně vyšinutý. Můj oblíbenec Gosling byl taky dobrý. Při útěku z vězení se nesmyslně zastavuje obraz do podoby fotky - proč jako? Nevyužitý potenciál. ()

Bezda22

Výborný obsazení. Gangsterka podle mýho gusta. Jen příběh a napětí je trochu slabší. Ale jako akčňák z prostředí, který mě baví, tak úplně super... 70% ()

movemat

Bez hanby a s plným vedomím rizika toho, že na seba možno uvalím označenie kacíra a filmorúhača prehlasujem, že táto naondulovaná, vyparádená gangsterka ma bavila oveľa viac, než ktorýkoľvek zo Scorceseho či Coppolových uctievaných mafiánskych počinov. ()

J.e.r.e.c

Je to asi stejně „inspired by a true story“ jako Gladiátor, ale z toho se snad nestřílí, ne? Zásobník sprostých slov tak vyprázdní leda divák, jenž čeká pomalou a inteligentní žánrovku ve stylu true crime, protože dostane přímočarou a místy řádně přepálenou akční gangsterku. Které dle očekávání šéfují Brolin s buldočí bradou a Goslingův sexy kukuč. Sean Penn jako hlavní lotr se sice snaží, ale kvůli podivnému líčení a změně hlasu působí krapet karikaturně. Příběh se točí kolem (možná až příliš) standardních mafiánských propriet, ale jakmile Fleischer šlápne na plyn a rozehraje Snyderem zavánějící tanečky s ručními kulomety, dostává celé to blbnutí slušnou šťávu. Už jsem na csfd četl stovky stížností, že ten či onen film je příliš tmavý, ale teď to úplně poprvé napíšu i já: ten film je příliš tmavý! 71 % ()

Kopite

Nie, Ganster Squad nie sú zlí, no film podľa môjho názoru stavia skôr na elegancii ako na drsnosti a emotívnosti, dôkazom čoho je aj prítomnosť sladkého Ryana Goslinga. Povedzme si úprimne, ten skutočným gangstrom nikdy nebude. Škoda toho pretože tu bol potenciál na niečo väčšie a pamätnejšie, no vznikla iba tuctová prestrelka s plytkým a jednospádnym dejom. A to som sa tak veľmi tešil, ešte že tu máme Django Unchanied ktorý mi to sklamanie dozaista zahojí. ()

vieriX

Retro stylizace fajn reálné praktiky mafie tak udělané, že jim člověk tu reálnost i věří. Obsazeni se mi hodně líbilo nikdo tu vyloženě nezklamal, ale ke konci už jaksi docházel dech a film moc nevěděl co s tím. Hodně tomu ublížilo i přetáčky z důvodu masakru v kině na Batmanovi, které se mělo objevit i tady a měla to být klíčová scéna filmu. Na to jaké měl film ohlasy tak jsme se dočkali lehce nadprůměrné kriminálky. ()

Ikedar

Po další otřepané fráze jsem pochopil, proč každý nadával na scénář. Zprvu jsem si myslel, že to má něco společného s navázáním na jakousi tradici klasických Hollywoodských gangsterek, ale přehnaná pompéznost při "odhazování odznaku do moře", nebo přisuzování podobnosti mezi děláním chyb a jedením pouze jednou vidličkou, mi spíš přidávala na určité povrchnosti filmu. A potom už jsem to prostě nemohl skousnout. I když ano, z úst Sean Penna mi vady scénáře, zas ani tak moc nevadili. Mimo to jde téměř o slušnou zábavu a jinak nic víc. O postavy se zas tak moc nestaráme, protože pouhá informace, že mají ženu a děti, moc nestačí, a jinak všechno dělají tak nějak sporadicky a plánovaně. Na druhou stranu, části některých akčních scén jsou opravdu povedené, a o tu akční stránku tu jde tak či tak asi především. ()

Astinas

Příjemný popkorňák na slušné úrovni. Brolin si řekne, udělám team odpadlíků a půjdem ničit mafiánskýho bosse. Klasický ničím nepřevratný scénář, kdy člověk možná si zasteskne a i usměje. Ženy si příjdou na charismatického Goslinga a muži se chtějí dostat do Gangster Squad a na chvíli budou dětmi. Skvělý oddych. Čekal jsem lepšího Penna. Konec byl celkem dost zvláštní, nevím proč, ale nesedělo mi to do koncepce příběhu, i když je fakt, že vše je takové moc urychlené... no jednoduše slušných 70% a pak i zde na čsfd 73% je pro tenhle snímek přesně tak akorát. ()

rob_troy

Hned po Veřejných nepřátelích přichází další gangsterka, která se chlubí výborným obsažením a statickou akčností. Bez překvapení se nesnaží získat stejnej nádech jako Coppolův Kmotr nebo Mannův John Dilinger. Skvěle využitej hereckej výkon Joshe Brolina a celkově rychlý dějový tempo, kde se střílí, umírá a to bez zbytečnejch řečí. Je to jako nově zabalenej dárek pod stromeček, kterej tiká a bouchne dřív, než na něj sáhnete. Gangster Squad si drží po celou dobu poctivou atmosféru 50.tých let a neremakuje scény jiných gangsterských filmů, což je hromada kladných vlastností pro začátek roku 2013. Jestli měl Fleischer zkusit svý štěstí na týhle ruletě bojů mezi policií a kriminalitou, vybral si dobře. Navíc se skvěle dívá na zpomalený efekty doprovázený temnou hudbou a skvělejma akcema. Přijde mi jako hloupost tvrdit, že film se měl snažit dostat na gangsterskou špičku a trumfnout Corleonovu trilogii, to jsou jen povrchní názory. Lovci Mafie si zaslouží plný počet za 100 minut skvělé podívané. A závěrečná přestřelka byla klasa! Doporučuji. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)