Tranz

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiálny text distribútora)

Xmilden

Našlapaný soundtrack a skvělý moderní vizuál. Jestli tohle není náhodou nový Danny Boyle. Mírný ústup z nejvyšších pozic, nicméně očekávám Dannyho brzký návrat do absolutní top ligy. Nižší kvalitu filmu zapříčinila z velké části nedostatečná kvalita materiálu. Příběh o tom jak ukrást drahý obraz a pak zapomenout kam se poděl asi nešel natočit atraktivněji. ()

POMO

"Sme súčet všetkého, čo sme kedy povedali, urobili a cítili. Sme omotaní unikátnym vláknom týchto vnemov, ktoré si neustále pripomíname. Aby bol človek sám sebou, musí si sám seba neustále pripomínať." Sofistikovaná hra s divákom, ktorá síce nedáva úplne zmysel (nabrala si toho na ramená PRÍLIŠ), ale je od prvej do poslednej minúty nepredvídateľná a sakramentsky zábavná, tajuplná a sexy. Boyle sa v nej baví kaleidoskopicky pestrým vnímaním udalostí a zmätenou motiváciou postáv, a v akčnom tempe odhaluje svoju slabosť pre thrillery Briana DePalmy. ()

S.Quentin QUALE

Kdybych měl film hodnotit a porovnávat s ostatními Boyleovými snímky, musel bych dát pouze tři hvězdy. Ano, je to nejslabší film, který jsem od Dannyho viděl. Na druhou stranu, dát trojhvězdí inteligentní psychologické light gangsterce, mi připadá dost kruté, obzvlášť když je obsazená sice mdlým McAvoyem, ale standardně výborným drsňákem Casselem a neokoukanou hypnotizérkou Rosario Dawson, která se nebojí ukázat na kameru cecky a dokonce i vyholenej pagač. Jako nadprůměrnou hodnotím i hudbu, vyložené pak potěšily kvalitní, řídce rozeseté gore efekty. Co se děje týče, Boyle a jeho scénáristé přichází opět s originálním, tělem matoucím a značně zamotaným příběhem, který však nemá takovou údernou sílu, jakou by asi měl mít, což dávám za vinu nesympatickému závěru, kdy se Boyle musel snížit k polopatičtějšímu objasňování okolností z úst Dawson, čímž film degradoval o stupínek níže, než u něj bývá zvykem. Abych to jednoduše shrnul - kvalita zde pořád je, ale já rozmlsán jsem čekal víc. 75% ()

emma53

Ano, trans je ten správný výraz pro tenhle typ filmů, protože jsem v něm byla asi po celou dobu. Když už tam byla řeč o umění, tak mně celé zpracování připomínalo obrazy Salvadora Dalího (a to ho dost urážím) a ať přemýšlím jak chci, tak nemůžu přijít téměř na nic, co by se mně líbilo, nebo z čeho bych byla alespoň chvíli nadšená. Tak já to snad nebudu ani moc rozvádět, protože to je po dlouhé době jedno z mých nejnižších hodnocení a jestliže se stačí jen dotknout displeye a stane se to, co slibuje Bětuška na konci, tak já to právě činím navzdory všem, kteří to z nejrůznějších důvodů neudělali. ()

robbiee

[imdb: 6.9/10] | me: Veľmi slušné obsadenie, zaujímavý príbeh, eskapádne finále. Film vo mne zanechal zmiešané pocity - ale toho príjemného charakteru. Nebudem sa zamýšľať na relevantnosťou deja, ostanem verný svojim prvým dojmom a tie sú viac pozitívne hoci pomiešané a jemne zmätené. Do you want to remember, or do you want to forget? ()

• Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach vo Veľkej Británii, a taktiež vo Francúzsku. (MikaelSVK)
  • Boyle chtěl film natočit hned po svém debutu Mělký hrob (1994), ale tvůrce původního scénáře Joe Ahearne trval na tom, že si chce náměť zfilmovat sám. Snímek nakonec vytvořil pro televizi v roce 2001. (Brousitch)
  • Originál Goyova obrazu „Létající čarodějnice“ se nachází ve španělském Museo del Prado, které jej zakoupilo v roce 1999. (Hvězdář)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (viac)