Jack Reacher (Tom Cruise) je ako duch. Bývalého vojenského vyšetrovateľa nájdete len vtedy, keď on sám chce byť nájdený. Objavuje sa v prípadoch, ktoré potvrdzujú, že spravodlivosť je slepá, a v záujme ich vyriešenia neváha ignorovať zákony svojej krajiny. Život piatich ľudí, ktorých osud priviedol v rovnakom čase na rovnaké miesto, ukončí šesť guliek vypálených ostreľovačom. Taký masaker si od polície vyžiada nadštandardné nasadenie, ktoré čoskoro korunuje dolapenie páchateľa. Bývalý elitný vojak nemá pod ťarchou dôkazov najmenšiu šancu, napriek tomu tvárou v tvár vyšetrovateľom zaryto mlčí. Tí z neho dostanú jedinú vetu: „Zožeňte Jacka Reachera“. (TV Markíza)

Don82

Co je to tady proboha za hodnocení? Tento film je hodně podprůměrný a kdybych nebyl shovívaví, tak bych řekl že je strašný. Děj naprostá povrchní blbost a scénáristická debilita, bez hlubší snahy o nějakou přidanou hodnotu a inovaci. Začátek ještě ujde, ale jakmile se objeví Jack Reacher jde všechno do kytek. Kdo proboha vymyslel, že se bude Tom Cruise chovat jako úplný mamlas a hrát si na tvrďáka, kterým ve filmu vůbec není. Jeho výkon hodně pod průměrem. Další věc je ta, že je film natočen nezajímavě a mnoho scén je prostě divných (např. scéna v koupelně, několikrát použité auto bez řidiče) a nedávají v kontextu filmu moc smysl. Moc rád bych chtěl věřit že to bylo cílené a že tam divák má hledat cosi jiného (snad nějakou nadsázku nebo co?) ale film je špatný. Dokonce se tomu nejde ani smát. Tento film je něco jako klasická Seagalovka, ale bez toho nechtěného humoru a skryté ironie. Nečekal jsem nějakou zázračnou bondovku, ale toto je fakt už moc. Dle mého propadák a není to jen kvůli tomu ději, ale hlavně díky tomu, že se Tom Cruise na tu roli fakt nehodí. ()

Maniik88

Tento film má dva problémy. Prvý, že nám ukázali tvár vraha hneď na začiatku, druhý je Tom Cruise. Mohlo to byť omnoho viacej zamotané a zložitejšie. Predlohu som nečítal, no viacerí spomínajú, že Jack mal vyzerať akosi ináč a aj mne tam Tom celkom nesedel, aj keď stále je to sympaťák. Ináč som sa veľmi bavil a konečne som videl film z roku 2013, ktorý stál za to. Potešila ma kamera, primerané akčné scény. Potešili detaily ako naháňačka Camara a Audi, kde nebol hlavný hrdina superman a aj on dostal hodiny. Potešilo ma, že film nespozorovala jedna značka a že sme tak videli Audi, Mercedes, americké autá a aj mnoho iných. Viem, je to možno kravinka, ale mňa potešila. Potešili ma aj bitky, kde aj Jack schytá nejakú tú po hlave. Veľmi rád som videl Duvalla a jeho sniperská scéna bola tiež super. Proste som sa ozaj bavil a od 5* to u mňa malo len milimetre. ()

AjfelCZE

Tak typ filmů fakt můžu. Drsňák co si nebere servítky, nakope prdel každýmu záporákovi a ještě mu to i docela pálí. Na scientologa dobrý výkon! ()

nicneznam

Jack Reacher je ten největší bad motherfucker. Nechal za sebou Bournea, Hunta, Bonda a další. Naprosto precizně odvedená práce, která plyne klidně, ale je naprosto strhující. Asi v půlce jsem si říkal: "sakra to už uteklo docela dost času, to bude za chvíli končit, kurňa ať to trvá ještě alespoň hodinu." A taky že jo. A další hodinu jsem si užil stejně jako tu první. Nevím, nevyniká to akcí, hudbou nebo hereckými výkony, ale má to takovou atmosféru a je to tak dobře napsaný, že si to dám zítra ještě jednou. Zcela odzbrojen. ()

Bezda22

Pike už jsem v pár filmech viděl. Nikdy jsem jí nějak neřešil, ale tady mě fakt bavila. Cruise je od dob co sem viděl Top Gun můl oblíbenec, je to furt stejnej frajer. A tady má fakt dobrou roli, kterou dal dobře. Navíc scéna na zastávce s týpkem v kšiltovce je fakt výborná, ty pohledy mě ničej :-D. 75% ()

dkas

Tohle mě bavilo. Pořád se to víceméně odvíjí podle předvídatelného scénáře, ale zároveň pořád něčím překvapuje. Tom Cruise v hlavní roli mi moc neseděl, ale zvykl jsem si. Příjemný old school... ()

darthvader77

Nebudu se nějak zbytečně rozepisovat shrnu to, kdyby to mělo větší tempo bylo by to za pět, takhle, ale za tu uspávající režii(tichý začátek) a prostě odbytí scén, které mohly mít lepší spád(přestřelka v lomu, autohonička). Na druhou stranu, to jak Tom Cruise hezky sejmul těch pět hajzíků bylo COOL, takhel se to dělá. :D. Sám Tom má pořád charisma jako kráva no a měl i několik dobrých hlášek. Takže čistokrevné tři, ale určitě si pustím pokračování. ()

DavidWebb

Prvý krát som Reachera videl niekedy v roku jeho vzniku a som rád, že som ho vtedy ani nehodnotil ani nekomentoval. S odstupom času (a po druhom pozretí) sa mi totiž javí ako lepší, taký "sýtejší" (to je ale debilné slovo, ja neviem jak to vyjadriť) než podobné fliky z dnešnej doby v tomto žánri. Možno je na debatu, či sa Tom Cruise do hlavnej úlohy hodí, ja však ako divák neznalý knižnej predlohy môžem nad tým uvažovať iba vo všeobecnej rovine. Ono to nie je ani podstatné ak sa jedná o dobrý film. Už viackrát sa mi páčil nejaký snímok aj napriek tomu, že herca/herečku v hlavnej úlohe mám rád jak mušku v oku. Čo sa týka "kúpeľňovej" scény - ja podobné veci vítam ak sú takto originálne, dokonca komické ako v tomto prípade, niekedy sa človek takto schuti nezasmeje ani pri dobrej komédii. Celé to dosť pripomína taký návrat k 90-kam ale mne to nevadilo a Jack Reacher je pre mňa poctivé A-čko, pri ktorom so slušnými 4★ nemám vôbec problém. ()

Shitonit

Hodně dobrej film, hodně dobrej Cruise, hodně dobrej pocit. Bez zbytečnejch keců mi film dal přesně co jsem čekal, a bez zbytečnejch keců, doporučuji každýmu, kdo se chce naučiti, jak běhat mezi kulkama Toma Cruise. Bez zbytečnejch keců tomu dávám pět koulí a jedu vokecávat dál.. ()

EpsilonZet

Cruise ve formě a svěží jako mentolová pasta na zuby! Čtyři hvězdy jsou víc než zasloužené, do pěti zbývá jenom krůček. Kam se hrabe Jason Bourne! 125 minut plných akčních honiček a skvělých hlášek. Dělo. ()

Gromit

Velmi příjemné pokoukáníčko! První filmové dobrodružství Jacka Reachera (na dalším se už usilovně pracuje) je starým dobrým akčním thrillerem, který vypadá jako něco, co k nám zabloudilo z 90. let. Na Tomu Cruisovi je navíc vidět, že se v roli neohroženého vojenského vyšetřovatele dokonale našel, tak mu to ze srdce přejme. Škoda jen, že ta pointa není o něco chytřejší... ()

RAFT

Cruise a jeho Jack Reacher , po mission imposiblle další ,akční nářez.Co víc si přát,má to děj,kaskaderské kousky dobré.75% ()

Franta

Hodně rád sleduji akční filmy, jenže najít nějaký kvalitní je v dnešní době dost náročné. Tento film se však tvůrcům velmi povedl. Jedná se o detektivku se spoustou čistokrevné akce. Těší mě, že se tvůrci zdrželi zbytečné vaty v podobě rodinných problémů a podobných vztahů. Tento film může hrdě reprezentovat svůj žánr. ()

DaweForeman

Po delší době konečně něco, co nepůsobí jako styl Rambo či Schwarzík v různých starých filmech, kde se to hemží naprosto neskutečně hrdinskýma a neuvěřitelnýma kouskama plných výbuchů a vraždění po tuctech. Vše je tu celkem uvěřitelné s celkem reálnou fyzikou - ať už ta honička v autech, souboje nebo zbraně (i když ten poslední výstřel byl trochu moc). Každopádně Jack Reacher je super cool charakter s dobrou dedukcí a ještě lepšíma hláškama. Přesto všechno jsem tam ale z toho všeho necítil příliš moc napětí - možná jen v okamžiku u té právničky, kdy nevěděla komu může věřit a kdo by jí mohl zabít. Myšlenka thrilleru je tu zajímavá, ale asi bych si jen představoval trochu lepší zpracování. ()

Blutarg

Pozor - Spoler!! Líbilo se mi, že děda střelil týpka přes roh plechové boudy = konečně trocha reality. A taky, že Jack dalšímu týpkovi dupnul za krk a posledního střelil mezi oči. Konečně trocha "normálního" chování v těchto situacích. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (viac)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (viac)