Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

klukluka

Chtěl jsem tomu dát plnej kotlík za ten úúúúžasnej vizuál, ale na konci už to bylo blbě blbý (do té doby dobře blbý) a taky mi to tím pokazili- jako spoustě z vás ostatních. Protože 62 procent za takhle vymazlený (do slova a do písmene) kino vážně není nic moc. Ale byly i momenty, kdy jsem si říkal, že to snad není film pro nikoho- pro intelektuály stupído a pro komerčáky moc intelektuální. Takže zlatých 62 procent. P.S.: Ryan borec, to muselo bolet…. ()

Chmur

Chápu, že nejsem cílovou skupinou této sociální sondy do uspořádání západní společnosti, ale i tak mi připadá hype kolem Barbie extrémně přestřelený. Co chce vlastně tahle feministická agitka kritizovat? Patriarchální společnost? Vždyť celý Barbieland se chová k mužům podstatně hůř než dnešní západní společnost k ženám. Kenové i poté, co provedli převrat, své ženské protějšky milovali, Barbies se k nim však až do konce chovaly s určitým pohrdáním. Takže nějaká zrcadlová metafora tu fakt postrádá osten pravdivosti. Tlak společnosti na dokonalost žen? V Barbielandu hrají Barbie povětšinou zcela tuctové ženy, mezi kterými se prohání tlusťoška a holka na vozíku. Opravdu nechápu, o co vlastně režisérce šlo. Připadá mi to celé jako pomsta mužům, kteří nás tak dlouho sužovali. Suma sumárum jednu hvězdu dávám za skvělého Ryana Goslinga, který vedle unylé Margot Robbie vyloženě táhne celou růžovou prostodušnost. Druhou, že přese všechny chyby dokázala tahle blbost vzbudit zájem lidí o kina. ()

M.Niccals

Moje hodnocení rozhodně nesouvisí s message, kterou se snímek snaží tak násilně sdělit světu. S tou bych snad s jistými výhradami i souhlasil. Problém je ale jinde - Barbie je zkrátka naprosto nudný film. Nevtipný. Otravný. Ani Will Ferrel to nezachrání. Sorry. ()

aquiver

Chytrý koncept i scénář, který má hloubku i emoce, a významným způsobem se tím odlišuje od ostatních amerických velkofilmů. Uvnitř je toho hodně pro každého - o hledání sebe sama, o životě, rovnostářství, politice, kapitalismu, i vlastní kritice... A kupříkladu, odpovězte si sami, koupili byste svému dítěti panenku Barbie s krizí středního věku, plačící Barbie v depresi nebo dokonce Barbie úplně na dně, ležící obličejem dolů? A proč? No zkrátka se to povedlo... 75 % ()

Miller

Dobrej film, výrazně lepší, než jsem čekal, možná proto dávám o hvězdu víc, než bych dal bez toho nízkýho očekávání. Na poměry moderní komedie hodně vtipný, a i když to mělo dva takový zbytečný společenský proslovy, tak se to dalo, a dělalo si to legraci i z woke světa, a v podstatě to kritizovalo radfems. Vůbec nechápu stěžování si spousty uživatelů na to, že je film výrazně feministickej - je, ale tak maximálně druhý vlny, není to vůbec woke, naopak film štípe do feministek za častou misandrii, tohle je podle mě dost jasný až záměrný nepochopení filmu, protože závěrečnej dialog Kena s Barbie to zcela jasně dává najevo.  Navíc je film opravdu hodně originální, což je příjemný, je to fakt hodně fresh. Robbie dobrá, Ferrell fakt strašně skvělá postava (jasně vyvozená ze Skřítka), Gosling výbornej, originální hudba fakt povedená, gag s koněm úplně úžasnej. Ke konci už slabší,m mohlo by se to lehce prostřihat, a závrečnej vtip mohl bejt ostrouhanej. Nic náročnýho, ale taky nic hloupýho, dost příjemný překvapení. Mimochodem jsem se na žádnej film nikdy tak nepřipravil, celkově jsem za outfit vydal přes litr :D ()

jakeer

A Oscara za najdlhšie naťahovaný koniec získava... Zaujímalo by ma, že kto bol cieľovkou tohto diela. Či tie teenky, ktoré tvorili väčšinu osadenstva v kine a ktoré zaiste museli pobrať narážky na dekády pred ich narodením. Sú to vlastne dva filmy v jednom, kým jeden sa tvári nad vecou, je uletený a má nevídaný vizuál a ten druhý zas generickým spôsobom tlačí politickú agitku. To je plne legitímna vec, len už asi po prvých dvadsiatich minútach (ktoré boli vo filme najlepšie) je jasné, akým smerom sa to bude celé uberať a len sa to naťahuje. Finálny súboj medzi Barbies a Kenmi je už znôžkou do neba volajúcich hovadín. Je až nepochopiteľné, že takáto snímka má bezmála dve hodiny. Je však pozitívne, že v pocovidovej dobe dokázal nejaký film opäť pritiahnuť množstvo divákov do krvácajúcich kín. ()

Knowho

Je to růžový a to hodně. Seru na Barbie, Ken forever! Gosling zde opět dokazuje jak dokonalej je v každý svý roli. Ale na tu femipropagandu zase tolik tlačit nemuseli :( 8/10 ()

Zmrv

Na Barbie jsem šel bez předsudků a zároveň bez očekávání a nutno říct, že nakonec byl převládající dojem nuda. Až do návratu do Barbie Landu to ještě mělo aspoň nějaký tah a smysl, ale pak už to ztratilo tempo a zůstala už jen ta nuda. Hlavní problém je, že je Barbie zbytečně dlouhá – kdyby byla o půl hodiny kratší, tak by to bylo snesitelnější, ale i tak by to nezakrylo fakt, že je to v podstatě jen natažený skeč. Přitom ústřední myšlenka v zásadě špatná není. Za pochvalu ale stojí alespoň herecké výkony ústředního dua Gosling/Robbie, kterým jejich role sedly dobře. A promyšlenost světa bárbín taky byla dobrá, ale to je tak všechno. Když už Barbie nikdy znovu neuvidím, tak mi to rozhodně vadit nebude. 60% ()

Stromovous87

Jo čekal jsme trochu víc, ale i tak jsem spokojený. Margot byla úžasná - někdo jí vyčítá sterilní projev, ale ten jako stereotypní Barbie mít musela. I přesto ve mě dokázala vzbudit emoce a ztvárnění Barbie se Margot podařilo na výbornou. Ryan byl samozřejmě geniální, chvíli jako bych se spíš koukal na film o Kenovi - jeho taneční čísla a písnička se určitě bude řadit k nejoblíbenějším scénám z filmu. Potěšilo mě i herecké obsazení dalších Barbín a Kenů - několik herců ze seriálu Sex Education, Alexandra Shipp, Will Ferell (hrající Willa Ferella :D). Po Lady Bird další povedený film od Grety Gerwig, která má našlápnuto stál se jednou z mých nejoblíbenějších režisérek. Feministické/anti-patriarchální poselství je v pořádku, ale jak psalo už mnoho recenzentů před mnou, bylo podáno dost jednoduše a polopaticky, ale holt to tak u mainstreamových filmů být musí - 80% ()

HydraCZ

Tenhle film se perfektně hodí do dnešní doby. Je to správně meta, velmi dobře řeší společenský problémy a každá věková kategorie si v tom podle mě něco najde. Celou dobu film jede na takové feel good muzikálové vlně, která má perfektní casting, skvělej soundtrack, krásný kulisy, barevnej vizuál a je to overall strašně příjemná komedie. Margot Robbie mě nepřestává překvapovat tím, kolik různorodých rolí je schopna odehrát a Barbie není absolutně žádnou výjimkou, ona prostě je Barbie. To samý Ken. Každej muž se určitě v Ryanu Goslingovi vidí, protože on je doslova já a já jsem pouze Ken, nic víc netřeba dodávat. Mojo dojo casa dům, jeho posedlost koni a patriarchátem jsou nejlepší gagy filmu. Samozřejmě všechno není úplně růžový, hlavně když film přechází na takovou serióznější linku. Hodně se to tře s faktem, že je to pořád jen Barbie film, který je popravdě trochu přihlouplý a jednoduchý. Konkrétně v druhé polovině, kdy film přešlapuje na místě a neví coby. Ve finále se to ale pěkně uzavře a samotný závěr, který je silný a dojemný, v doprovodu se songem od Billie Eilish, donutí i tu slzu ukápnout. Zážitkově tak jasná pětihvězda, ale jak říkám není to perfektní. Přesto je to nijak nenuceně podanej feministickej film (což se dnes cení) zapadající do ranku těch nejlepších jako jsou např. mé oblíbené Malé ženy od stejné režisérky. Klaním se Gretě Gerwig. Je to svým způsobem opravdový unikát, protože kdy jindy uvidíte podobně obsahově a myšlenkově bohatej film pojednávající doslova o panence? ()

Adramelech odpad!

Co to mělo být? V anotaci nikdo nevaroval, že jde o muzikál, v podstatě o natažený videoklip. Horko těžko jsem našel na webu verzi s českými titulky, ale nedávaly žádný smysl. Film ostatně také ne. Asi bych toto filmové dílo neměl hodnotit, neboť po půlhodině sledování jsem zbytek už jenom proklikal, ale nemohu se zdržet, protože tomuhle prostě odpad dát musím. Dále jsem se nechal inspirovat hláškami z titulků: Pozdravuj zlé duchy, Barbie! Přestaň nás strašit, Kene, a raději zkus štěstí v hororech, plevelný ksichte! – Ne, tohle opravdu nebyl film pro mě. ()

Litvicek

A opět začnu.. Kdybych se měl vrátit v čase a rozmyslet se, jestli půjdu na Oppieho a nebo Barbie, tak.. Půjdu na oboje, ty vole. Ale Oppie byl objektivně lepší, možná i paradoxně zábavnější. Alespoň se nám nikdo nesnažil vnutit hnojem posypanou myšlenku feminismu v hezky načančaném růžovém obalu. Greta to jaksik přepískla - Mělo to být radostné poselství všem ženám, že každá to v sobě má a může si jít za svým. Jenomže je to všechno dobrý jenom tak napůl - Najdou se hezké scény, které strhnout. Najdou se jiné scény, u kterých vyloženě usínáš. A najde se závěrečný proslov, u kterého jen zmateně kroutíš hlavou a modlíš se, aby stařenka už konečně zavřela hubu, film skončil a ty jsi mohl opustit kino. Takže si to shrneme - Potenciál to mělo obrovský. Vizuál je líbivý a herecky je to koncert, jenž je spojený s krásnou choreografií. Upřímně nechápu, že to vydělalo takový prachy ale alespoň jde zase o nějaký originální počin a to se cení. ()

duddek

Jako příjemná letní oddychovka poslouží velmi dobře. Dost jsem se nasmál, nadvláda mužů a jejich eg nad celým světem je pěkně vystižena, líbilo se mi, že ani Mattel se nebere tak vážně a vystavil se mnoha šťouchancům. Některé pasáže bych ale trochu zkrátil, ubral na mnohomluvnosti, kterou je leckdy náročné vstřebat bez zastavování filmu, a odpustil si přílišné filozofování, aby se nezdálo, že si film dal za cíl vyřešit všechny problémy světa. 3,5*. ()

Hanys_

Není to špatný film, ale ten hype kolem mu moc nepomohl, protože zas taková sofistikovaná satira, jak se odevšad ozývalo, to fakt není. 6/10 ()

Mafiapau odpad!

Ani nedokážu popsat co jsem to právě viděl. Jen si pamatuju že Margotka na konci filmu zandala ftípek o svojí vagíně jak jedna ze sester píčiprdových, a pak zatmívačka. Teda vlastně, zarůžovačka. Audio-visuál v pohodě a Sójová tyčinka s Řidičem hrají dobře.. to tak nějak všichni pravda jest ale, tohle mě těžce obletělo + mě z filmu rozbolela hlava. Navíc, za ten lesbo negrodenc asi v polovině filmu jsem chytil náladu, napsat email vedení CSFD, aby přidali funkci, že jednou za rok můžete dát jenomu filmu/seriálu atd, hodnocení "Superodpad". Ostatně, film se snaží bejt ublitě korektní. ()

ruhebitte2010

Tak nečekal jsem pecku, ale tohle? Nevadí, že to dost přehání s feminismes, jenže to by nesmělo chybět více hůmoru, takto nuda. Fajn W.Ferrel. Bohužel většinu Kenů a Barbie viditelně na tyhle role moc starých. Škoda, trailery lepší než film. 50%. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování