Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

iXtr3m3

Je to úlet ako jednotka, takže nebudem hodnotiť ani lepšie ani horšie, ale už začínam byť na podobné úlety alergický. Viac asi neznesiem. BTW. nechápem, ako sa do tohto mohlo nechať nahovoriť toľko dobrých hercov aj len na šteky, ale vlastne chápem, keďže podobný prípad bola aj séria Spy Kids. ()

Han22

No teda. Nečekal jsem to podle hodnocení, ale druhý díl byl ještě mnohem větší nářez, brutál a vůbec úlet než jednička. Ta se dala brát ještě jakžtakž vážně, ale ve dvojce se Rodriguez utrhl ze řetězu. Smrtící koktejl hlášek, brutality, odkazů a neskutečných situací. A ty postavy! Děvka se střílejícími kozami a straponem, šerif který věší zločince rovnou na stanici, nájemný vrah s xichtem Lady Gaga/Goodinga jr. a Banderase, mexický revolucionář/psychopat/tajný agent, vraždící misska. A to nejlepší nakonec - Charlie Sheen který hraje sám sebe a přitom prezidenta a Mel Gibson jako bondovský záporák s vesmírnou stanicí. V jednu chvíli se film mění na regulérní starwarsovské sci-fi. Zkrátka Machete Kills je regulérní zetkový trash natočený ovšem s takovým zápalem, chutí a radostí, že jsem se nadšeně bavil. A ten třetí díl z vesmíru prostě musím vidět! ()

RichardLev

Dal jsem si tři albánské borovičky a v lehce podroušeném stavu vyrazil do kina. Už jen úvodní trailer na začátku filmu mě dokázal rozesmát. To jsem ještě nevěděl, že ten trailer není tak úplně fiktivní... Doporučuji stejný postup a k tomu si ještě přibalit nějakou flašku s sebou. Během filmu se budete muset napít několikrát. Čekal jsem, že to bude přehnané, že to bude ulítlé...ale až takhle?? ()

F.W.Colqhoun

Machete don't dissapoint. Nemá cenu popírat - celá tahle nejapná záležitost cílí hlavně na WTF-efekt. Své zdánlivě nízké cíle naplňuje Rodriguez vrchovatě. Po letech úzkostlivě pěstovaných hollywoodských mimikry se jako ortodoxní céčkař vy-outoval nejpozději s Planetou teror a soudě dle věčných odkladů projektů jako Sin City 2 se mu zpět do vod serióznější filmařiny nechce. Machete Kills servíruje s úplně novým citem pro ne-míru. Vrství béčková/céčková klišé, všemožné odnože tradice explotation, legrační gore, porno-medley-soundtrack, vyhrocení obvyklých témat, sebe-ironická přiznání, postmoderní cynismus [beam-up mexických zahradních dělňasů] a krystalicky komediální pokusy Dannyho Treja o kaskadérské kousky, k nimž lze v jeho věku počítat i běh do schodů. Kromě snobské profesionality se nešetří ničím. Machete, ilegální čistič kanálů z jedničky, morfuje v Bonda z Tijuany, s čímž jaksi koresponduje podstatná část zápletky vytunelovaná z Moonrakeru. [Seriózní přístup je fajn, ale až to přestane diváky bavit, mohli by z Pinewood Studios brknout Rodriguezovi, aby zosnoval bondovský návrat k sedmdesátkám.] Absurdně vyhrocená, nicméně kašírovaná rezignace na umělecké kategorie, sama o sobě estetický akt, z filmu činí z Machete Kills hříšně uspokojivý zážitek. Přidávám se ke skupině vrcholně nervózních diváků. Jestli v případě Machete Kills Again ...In Space! zůstane jen u prvotřídního traileru [tzn. jestli není trojka ještě natočená], znamená to neproměněnou šanci zaútočit na metu nejzhovadilejší trilogie vůbec. ()

Corpsegrinder odpad!

Totální sračka pro tupce a šílená amatéřina, až se mi nechce věřit že je to od režiséra nářezu Od soumraku do úsvitu. Strašný triky jsou na každým rohu a přeplácanost mexikánskou kulturou už mě v takovejch filmech začíná srát, k tomu si připočtěte humor pro blbečky "MAČETA NEKOUŘÍ hahahahaha MAČETA NETWEETUJE hahahahahhaaha looooool" a celej film je v hajzlu. ()

Litvicek

Jedním slovem absurdní. Kdybych měl probrat všechny nesmyslné a idiotské scény, tak bych se nejspíš nedopočítal ale takový už Rodriguez bohužel je. Hodinu a půl jsem na to čuměl bez jakékoliv změny mimiky na svém obličeji. Nejhorší to nebylo, člověk se kouká na ty blbiny, které se jen tak nevidí ale taky není nijak zvlášť unesen. No osobně jsem první díl Machety dost dobře ohodnotil, protože je to ještě takové realné a je to plné akce. Tady je to sice taky plné akce ale proboha, vždyt je to uplné hovno. A co tam dělal Mel Gibson Jesus Christ ? ! Nemá peníze ? Proč hraje v takovém braku ? Pane bože. No stručně to dostává 2 hvězdy. ()

MaaaR@

Rodriguez si pro potěšení natáčí svoje domácí video a už se ani netváří, že ho zajímá výsledek. Najde se tu sice pár epic WTF momentů, na který se dá vzpomínat, ale daleko víc to přehlušuje nuda z "uděláme co největší šílenost a ono to nějak bude fungovat" přístupu. Bohužel, to co funguje v jeho předchozích filmech, tady nezabírá. ()

Fary

Jednička měla aspoň svoje kouzlo. Tohle je fakt nudný a blbý až běda. A Mačeta ve vesmíru - na to bych asi nešel ani kdyby mi platili... ()

Gogo333

Jednička docela ušla a pobavila, dvojka je ujetější, ale už tolik nebaví. Demián Bichir výbornej, ženský vesměs pěkný, Alexa Vega vyrostla do krásy a Gibson ještě žije jo? Radši bych uvítal další Sin City, ale pořád lepší než další díl Spy Kids. 50% ()

Milan25

Tak jak jsem se u jedničky celou dobu smál, tady jsem si přál, ať už to skončí. Neskutečně pitomá slátanina rádoby důležitých keců a přestřelek. Děj, pokud vůbec nějaký, je neskutečně prostý, ale té kaše je okolo až hanba. Absolutní shit. ()

dopita

O fous horší slátanina, než byl první díl. Komu se jednička líbila, bude spokojenej i tentokrát. Rodriguez se s tím nesere, lidi tam chcípaj jak na běžícím páse, krvavejch chlejstanců je tam taky dost a Danny Trejo je tradičně prkennej až to působí směšně. ()

HArna

Je to strašná hovadina, ale ona si na to i hraje. Navíc hlavní záporák není nikdo jiný než Mel Gibson. Takže v konečném hodnocení dávám neuvěřitelné dvě hvězdy, ale už si to nikdy nesmím pustit. ()

B4TM4N

O řád zábavnější gulášokočkopejskopastiš než jednička, což ovšem jaksi pořád není výhra, že. Místo unyle vážně béčkového béčka tu máme prostou (staro)mládeneckou fantazii - nic víc, nic míň. Cituje se o 106, ale marná sláva: pocitu, že se señor Roberto potenčně více méně vystřílel - či, chcete-li, vycákal - zhruba někde u Desperada, se prostě nezbavíte. Obzvláště, pokud potřebujete k rozvibrování první signální trošku preciznější rány humor/panzerfaustkladivem, než jakými se tu ohání Trejo a spol. ()

LittleMonste

Rodriguez je pro mě nepochopitelný... Proč točí tak strašné filmy..je to jeho styl, ale prostě proč ??? Planeta Teror bylo něco skvělého, zábavného, ale tahle blbost(vlastně všechny ostatní filmy, které jsem viděl od RR) ... NE! A nezachrání to ani dobré obsazení. Dvě * jen z milosti. (30%) ()

Ripley

Pokud od tohoto filmu nečekáte nic víc než typickou krvavou Rodriguez parodii nemůžete být zklamáni.Je to šílené a zároveň geniální.Něco mezi prvním Machete,Od soumraku do úsvitu,Spy Kids a Planetou teror.Od všeho je tam něco.Jen k porovnání s prvním dílem,tady už jde vyloženě o parodii.Jednička byla "normálnější".Největší hvězda filmu-Mel Gibson. ()

Adramelech

Oproti prvnímu dílu, který byl celkem koukatelný, představuje tento film hrozný sešup. Efekt nastavované kaše se zde projevil zvláště výrazně a blbost se tu snoubí s nudou. ()

Harapes

Nejhorší na filmu je,že se herci tváří zatraceně vážně a nikdo z nich nebere v potaz,že jde jen o prdlou akčňárnu.Prostě utopie,velká škoda. ()

iampatrik

60% Čekal jsem stejnou stylovou béčkovou jízdu jako prvně, ale buď se Rodriguez tentokrát pouze za stylové béčko schovává a předkládá faktické béčko nebo tlačil tak moc na pilu (machetu) až to přehnal. To je pro mě největším nepřekousnutelným mínusem filmu. I přesto to má stále Rodriguezovu tvář, stále jednoduché, brutální, hloupé , šílené a místy vtipné. Pokud na tohle člověk nepřistoupí, těžko se dodívá do konce natož kladně ohodnotí film. Kromě přespřílišné béčkovosti, dáli se to tak napsat, je zde ještě jedna vada na "kráse" a to délka filmu. A abych film jen nehanil, je to ve výsledku jemně nadprůměrná originální podívaná a určitě ve filmu uvidíte i takové scény, které jinde neuvidíte a které si určitě zapamatujete (např. machete útočítí za pomocí vrtule helikoptéry) nebo se alespoň pobavíte (vesměs všechny akční scény nebo např. flirtovací sms). ()

Teabag

Podle mého béčko se vším všudy. Kdo to skousne, pobaví se. Kdo ne, ten si možná hrůzou uhlodá prsty na nohou... Herecké obsazení potěší, scénář udiví, rozesměje anebo unudí. To záleží na momentálním rozpoložení. Machete Kills diváka zavede ještě hlouběji do dekadentního světa akčních filmů 70.-80. let, což není divácky zrovna dvakrát přívětivé... ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (viac)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

O tomto projektu už jsme před nějakým časem psali. Chvíli to vypadalo, že upadl v zapomnění, ale Robert Rodriguez se ho nevzdal. A teď tvrdí, že hned po Machete Kills a Sin City 2 konečně natočí… (viac)

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (viac)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (viac)