Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

sharka.68

Caprio a Meresjev...no,nějak jsem si to představovala jinak...takž epříroda a prostředí dostaly jednu hvězdu,zviřátka druhou a třetí je za indiány... ()

IZFNP

Dať filmu menej ako 5 hviezd by bolo rúhaním a nemá to vôbec nič s tým, či sa mi film páčil, alebo nie. Išlo totiž o jeden z najkvalitnejších a najsústredenejších snímkov roku 2015, ktorý si všetky tie nominácie na cenu Akadémie zaslúžil. A napriek tomu, že bol pre mňa úmorne dlhý, mnohé z nominácií by mal i premeniť. Inarritu za nekompromisnú réžiu,(napriek tomu, že som niekde v tých troch hodinách osobne mala pocit, že filmu dochádza dych), Sakamoto a Nicolai za podmanivú, dunivú hudbu, Leo za svoj výkon (posledné nominácie som tomu neverila, tejto však verím), dokonca i ten Hardy má vysoké šance. Jasná výhra je to však pre kameru a výpravu. Lubezki sa tu ukazuje ako jeden z najschopnejších kameramanov súčasnosti a spolu so strihom dokáže vyčarovať veci, ktoré vás usadia do kresla. Podmienky, ktoré museli členovia štábu znášať, obety, ktoré museli činiť, sú na filme vidieť a po kinematografickej stránke ide o jeden z najlepších filmov, aké som kedy videla. Tá úvodná mela! Chápem, že film nie je pre masy (ako napríklad Marťan), no je silný v posolstve i podaní, a to ho robí jedným z najlepších filmov roku 2015, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť v kine. Revenant je realistický, násilný, špinavý, mrazivý, nemilosrdý a drsný, a vy na to buď pristúpite, alebo nie. Rozhodnutie je na vás. ()

kokofek

Co je zcela jasné u tohoto snímku je,že si to herci a štáb užili.Představovala jsem si jak Leonarda po každém záběru rozmrazují v malé přenosné sauně.Doba, krajina a lidé jsou drsní,ale jakoby chtěl režisér,aby by ještě drsnější než drsní. Tak jakoby pro mě trochu násilně a tím nepřesvědčivě.Velmi rušivý moment,kdy si Leonardo při vyhládlém pojídání syrové ryby odhrne vlasy za ucho.V podstatě nemá co hrát.Stále stejně drsný a chlapácky naštvaný.Pro mě letošní oscarový výkon v hlavní mužské roli předvedl Eddie Redmayne v Dánské dívce. ()

Beni1

Geniální kamera s úžasným podtextem mrazivé a nekompromisní přírody. Tom Hardy skvělý výkon a Di Caprio vytáhnul ze sebe maximum, které by mu mělo vynést Oscara. ()

lukas11the

Hudba skvělá. Kamera suprová. Herecké výkony brilantní. Grafické efekty na kvalitní úrovni. Příběh. Kostými, líčení. Bylo to opravdu dobré. ()

_Jimmy_

Neuveriteľný film, z réžie Gonzáleza Iñárritu, ktorý chytí od začiatku. To čo sa dialo vo filme tak to bolo jedné veľké WAU. Tie kostýmy, zima a skvelé výkony DiCapria a Toma Hardyho. Scenéria zimy a exteriéru tie na kamere vyzerali krásne. Bol to fakt uzasny film, ktorý sa len tak na plátne, každý rok neobjaví. Snad sa uz DiCapriovi ten oscar dopraje :) ()

Veskoslav

Skvělý herecký výkon LD, ale ten zbytek? Očekával jsem bohužel od filmu více, ale děj je mírně řečeno dost "osekaný". Film má dva důvody být viděn. Prvním je herecký výkon LD a druhý je nádherná příroda. ()

cromagnon

Myslím, že je to nejlepší film, který jsem zatím viděl. Myslím, ze všech filmů. Jsem úchyl na dlouhý kamerový jízdy, a tady mi byly dopřány mírou vrchovatou. Filmové řemeslo at the best. Všechno totální. Výprava, zvuk, efekty, hudba...všechno dokonalý...za jedním jediným účelem, předat co nejpoctivěji, co nejuvěřitelněji příběh. Všichni zúčastnění si při natáčení sáhli na dno. A je to vidět. Leo nejvíc. Nechápu kecy o tom, že je vidět, jak moc toho Oscara chce. Kurva a jak to teda měl zahrát? Líp už to není možný. Nebo, že se film v prostřední části vleče. Jako kdy, kde? Od nájezdu Indiánů je to nářez až do konce, nemá to hluchý místo, všechno zapadá do mozaiky. A to fakt nejsem zrovna artovej inteleguán. A Tom byl fakt Hardy. Jediný možný hodnocení je 5/5. Kdo dá jinak, je buzerant. ()

Scarsyan

No takze takto,pribeh fajny,celkom napinavy,nespominam si ani na jeden nejaky hluchy moment,ale nejak ocakavaneho Oscara pre Leonarda by som neocakaval. A scenarista asi tiez nemal vela prace,malo textu,ale zase v divocine sa vela nekeca a ked hej,tak to ma hlavu aj patu,co bolo splnene,ale aj tak na viac ako 3* to nevidim. ()

blondboss

Najlepšou vizitkou nejakého filmu je, keď na ňom nenájdete jedinú chybičku, maximálne jednu. Tento film ju síce má v podobe až priveľmi jednoduchej dejovej linky, avšak všetko ostatné, dámy a páni, je oslavou modernej kinematografie so všetkým, čo k tomu patrí. Absolútne unikátny prístup réžie, kamera a strih ako z ríše snov a prírodná scenéria, ktorá každého musí chytiť za srdce. Revenant bude bez pochyby film, ktorý nielenže dostane Oscara, ale bude to zároveň prvý film, po ktorom dostane Oscara aj hlavný predstaviteľ. A musím uznať, že právom, lebo to, čo predviedol Leo v hlavnej úlohe, pri tom proste musel každý filmový fanúšik krochkať blahom. To isté platí u Hardyho. A samotný film bol tak drasticko realistický, že miestami som nechápal. Scéna súboja s medveďom hádam najživelnejšou, akú som kedy vo filme videl. Neviem, ako toto spravili, ale naozaj klobúk dole. Leo, zapáľ si cigaru, vysmej sa všetkým hollywoodskym hejterom do ksichtu a bež si po Oscara :) 90 % ()

kolacky

Tentokrát musím souhlasit s kolegou Marigoldem. Nádherná příroda, velikášské záběry na krajinu, dechberoucí hudba (a la Iňárrituův Santaolalla), ale nejvíc mě zaujal uvěřitelný a rovný kapitán Domhnalla Gleesona. Protože jakmile Leo vyleze z mrznoucí vody a neudělá se na něm, potažmo na jeho kožešinách, ledová krusta, ke všemu je kožich přes noc jako nový, tak to jdou veškeré body horempádem dolů! To jenom na ukázku, další si doplňte sami. ()

praethoria

skúsim byť stručný. pre mňa 2 roviny: režisér a hlavný herec. Režisér: Alejandro González Iñárritu je špička. Jeho filmy :Amores perros - Láska je kurva, alebo Babel, alebo 21 gramov sú u mňa vysoko hodnotené posledné dva majú po 5* ! ) herec: Leonardo DiCaprio jeho filmy netreba predstavovať , u mňa má drvivú väčšinu filmov za 4* až 5*. režisér je známy svojimi drsnými filmami, v ktorých sa na nič nehrá, ukazuje a opisuje surovosť života presne takú aká je, žiadne šťastné náhodičky ako v typických us produkciách. herec: jeho zručnosti a herecké umenie, film za filmom rastie, jeho výkony sú na mega-super-nenormálnej úrovni, vo filmoch kde sa stretol so staršími kolegami hercami nikdy neťahal za kratší koniec, jeho postavy boli vždy vyzreté, proste, to že nemal oskara je pre všetkých zanietených filmových fanúšikov jedna z veľkých záhad. k filmu... : je to strašná sračka. film odohrávajúci sa na jednej lúke, jednom lese, v ktorom neustále niekto krvácal, neustále tam bolo vidno črevá, kosti, neustále niekto niečo niekomu odhryzol, odsekol, prepichol,odstrelil, nechcem byť zlý, ale toto dokáže zahrať priemerný herec. film v ktorom 75% času chlapík naháňa iného chlapa a potom za 5 minút ho nájde ma proste rozosmial. poslednej tretine som sa musel už smiať na tom, čo som videl. stále zamrznutý a krvácajúci leonardo. Film má niekoľko nelogických chýb, ktoré posúvajú dej ( neprepadnutie leonarda v provizornej saune, kdežto jeho parťáka obesili, jump s koňom ako z matrixu, aj ten splav rieky bol už kúsok potiahnutý za vlasy). Nikdy by ma nebolo napadlo že spojenie takéhoto herca a režiséra dopadne pre mňa podpriemerným filmom. hudba: čistý podpriemer -vôbec nič extra. ešte spomeniem Toma Hardy-ho. áno hral tam a bol zarastený - inak aspoň pekne sa snažil zaťahovať po texasky čo mu skutočne išlo, nebolo mu rozumieť nič :) . čo sa mi páčilo, bolo niekoľko scén - prostredie, príroda - to bolo zachytené skutočne pekne. a to je málo... film má obrovskú mediálnu podporu za účelom zisku, leonardo ide po oskarovi. podľa mňa si zaslúži oskara oveľa viac za iné filmy než za toto ZÁVER: neodporúčam ísť na toto do kina. ()

silak_xup

Survival story jaký jsem ještě neviděl. Scéna, kde DiCapria napadne medvěd fakt mrazivá! Příběh silnej, kamera ještě silnější, opravdu za mě bez chyb a hlavně jestli se dá věřit tomu, že se to natáčelo fakt real venku v tak šíleně nízkých teplotách, tak fakt není o čem a je to 100% film. Btw, moje holka si všimla jedné pozoruhodné věci, DiCaprio se ve spoustu filmech plazí a je v tom fakt dobrej :) ()

Phex

Jó říkal to Jim Bridger, já měl jsem v noci sen a to o tom jak jsem opět greenhornem. ------ Drsný, naturalisticky natočený film inspirovan skutečným příběhem o neskutečně tvrdých amerických pionýrech - trapperech v žoldu us armády. Po jeho zhlédnutí si rozmyslíte, jestli budete někomu vykládat že je vám zima, když na sobě máte péřovku a je jen osm pod nulou. ()

stafino

Ten leo si prial oscara a bezpochyby ho za toto veľdielo získa! Návod ako prežiť v divočine so zúrivými indiánmi čo idú po vašom krku. Super scéna s medveďom a veľmi sa mi páčilo ako zužitkoval telo toho koňa :D Navyše podľa mňa bude mať oscara aj Tom hardy, keďže to zahral geniálne. 90% ()

wallax

...že to nebol Leov film...cez nekonečné a dokonale krásne pláne neskutočne drsnej americkej divočiny, plných snehu, vody, dažďa, mrazu, zobrazených famóznymi a dlhými zábermi geniálneho majstra kamery Emmanuela Lubezkiho (Gravity, Birdman...), cez stovky mŕtvych bobrov bez kožuchov, bolestivé hnisajúce a mrznúce trhliny na tele i duši po kontakte s divokou prírodou, cez sledovanie vraždy vlastnej krvi a skúsenosť - z lovca lovenou zverou, cez opustenie a zradu v neznáme mrazivého pekla, kde je úplne jedno či cestu skríži zviera, človek alebo prírodný živel, lebo výsledok je aj tak rovnaký, cez skurvene nechutné zverstvá francúzskej (nie len tej) armády, cez zožierajúci pocit bezmocnosti, ale dokonale naplnenie prázdnoty pomstou, cez každé škrtnutie kameňa - mrazom skrehnutými rukami - na zapálenie jediného a najvzácnejšieho zdroja tepla, no zároveň i najväčšieho zradcu v divočine - ohňa, cez zistenie - ak nechcete aby sa Vám dostal mráz pod kožu, musíte sa Vy dostať pod kožu koňovi (kto pozerá Beara Gryllsa, ten vie), cez hľadanie seba samého a nájdenie novej rodiny/priateľa, cez hľadanie svojho nepriateľa až po zistenie, že pomsta nie je cieľ...cez všetko toto a ešte omnoho viac som sa prekúsal s geniálnym Leonardom...aby som na konci prišiel k myšlienke: Že Leo hral vlastne v týchto minútach druhé husle...druhé aj keď brilantné husle geniálnemu Hardymu, že tento fakt síce nijak neubral Leovmu skvelému výkonu, no čo neubral jemu pridal práve Tomovi a ten tu aj cez menšie časové zastúpenie na plátne plne prebral prím a viedol počas celých 156 minút a že jeho stvárnenie parchanta bolo dokonale precízne, že tento krát sa Leo dal do party so zlým protivníkom, či skôr ťažkým protivníkom a výborným hercom, (nechápte ma zle, Leo bol fakt skvelý, ale od neho už divák nemôže predsa očakávať niečo iné...hviezda ktorá ale prudko stúpa je práve tá Hardyho), že obaja podali užasné výkony (za rok 2015 je to ale 2:1 pre Hardyho, stále dokazuje, že má viac talentu ako sa skrýva pod maskou Bane-a, či pod koženým oblečkom Mad Maxa), že ak by mal niekto dostať Oscara, a nie je to jednoduchá voľba asi by som bol za Hardyho, že Leo mal mať plešatých už plnú skryňu!!!, že mňa ale vlastne nezaujíma kto má koľko Oscarov, že ma zaujímajú filmy - DiCapria a Hardyho!, že Revenant je film pri ktorom budete zimu cítiť aj v teple domova a je to film kde dych hercov doslova udrie do obrazovky, že mohol byť o niečo kratší, že si pri nakrúcaní herci asi skutočne odžili svoje (zdá sa) a že, každý jeden by si ocenenie zaslúžil, že z tohto filmu by mal omrzliny aj spomínaný Bear Grylls, ktorého by som ale veľmi rád videl v Man vs. Wild s dvojkou DiCaprio a Hardy v pätách..., že mám veľmi rád survival žáner a že to nebol film Leonadra DiCapria....že to bol film Toma Hardyho! ()

aDDix

Dlouhy, pomalu se sunouci a hodne naturalisticky snimek. Leonardova postava dotazena do detailu (vcetne mastnych vlasu, sedych zubu a spinavych nehtu...). Tom Hardy zaporak se vsim vsudy vcetne jizanskeho prizvuku. Natoceno tak, ze jsem z platna citil chlad, vitr a otupeni studenou vodou, kdyz hlavni hrdina plave v rozvodnene rece. Zamlzena kamera pri detailnich zaberech obliceju atmosferu jen dokresluje. Hudba/zvuk 100%. ()

Lucbric

Neskutečný filmový zážitek. Dostal mě jak výkon herců, tak výborná kamera, chladné prostředí, síla, kterou hlavní hrdina oplýval a talent Leonarda di Capria, který mě v tomhle filmu opět utvrdil v tom, jakým profesionálním hercem se od počátků jeho herecké filmografie vypracoval. Oskara si za hlavní roli v tomto filmu určitě zaslouží. Ve filmu je také několik strhujících scén, u kterých jsem si uvědomovala i tlukot vlastního srdce. Skvělá, ač smutná, byla mimo jiné také scéna s koněm, se kterým Hugh skočil do propasti. Legendy divokého západu mě vždycky fascinovaly, nejčastěji jsem o nich četla v knížkách, časopisech nebo na internetu. Příběh Hugha Glasse jsem ještě nikdy neviděla zfilmovaný. O to větší radost jsem měla, když jsem viděla takový geniální film gigantických rozměrů! :) ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)