Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Sylvaaaaaaa odpad!

takový hodnocení? Proboha tarantinovi se ani nepřiblížil filmově. Digitální medvěd, vše digitální přes počítat, udělané, čistá filmařina je v Hrozných Osm. Tohle je jen patok co se chce přiblížit. NUDAAAA. ()

onevoice

Di Caprio a Hardy súboj ako sa patrí. Tento film ašpiruje na film roka. Innaritu stvoril veľdielo. Tak zjazveného Lea ste ešte v žiadnom inom filme nevideli. Všetko tak realisticky natočené až som pozeral s otvorenými ústami. Dej sa odohráva v nádhernej prírodnej scenérii. Scénu s medveďom som si pretáčal niekoľkokrát a nechápacky krútil hlavou je toto možné. Leo by si konečne zaslúžil oscara. Kamera takisto. ()

Brain32

Úvod a první hodinka skvělé - tam nemám výtku.. Prakticky vše až po setkání s méďou (mimochodem nejlepší souboj s medvědem co jsem kdy na plátně viděl a to minimálně o 2 třídy - PECKA, by mě zajímalo jak to točily), potom tempo trošku sešlo a i když sem se za celých 156 minut ani chvíli nenudil tak to už nebylo tak nadupané jako prvních 60 minut. Měl sem od tohoto filmu strašné očekávání což je zkrátka vždy problém viz. naposledy interstellar - očekávání naplněno na 80%. Co se týká oscara, nevím no, jestli výkon Lea byl na sošku, na druhou stranu tolik té konkurence letos nebylo. Uvidíme. PS: Oskar za kameru je zde jasný, to bylo něco neskutečného tenhle film by jsi zasloužil IMAX projekci ()

EagleSK

V uvode ma zaujala fakt perfektna kamera, ktora dodala akcnym scenam ten spravny dychberuci feeling. Dalej rozvijanie postav spolu s tou brblavou lesnou anglictinou Hardyho :-) Medvedica bola asi vrcholom celeho filmu a dalej sa uz film vliekol akosi na rovnakej urovni. Nic na tom, celkove hodnotenie ostava na piatich hviezdach. ()

veronique22

Neuveritelne strhujici, neuveritelna kamera. Skoda, nektery sceny jsem Leonardovi neverila ani za mak - jak byl napul mrtvej od utoku medveda a i presto nemel ani dirku na kabatu, a pak se zvedl se a sel, atp. Obcas jsem si pripadala jak v pornofilmu, kdy si herec musel nutne z vlasu visicich rovomerne po obou stranach obliceje dat za usi zrovna nutne ten pramen, kterej branil pohledu divaka do obliceje herce. Na muj vkus se dost malo bali vody a norili se do ni castokrat zbytecne a prece nikdo neumrzl. Ale spousta scen zas byla skvela, grizzly, bizoni a vlci atd. Chtela bych vedet, jak to tocili, pekne postaru, zadny triky. I pres tu neobvykle dlouhou stopaz jsem se nenudila ani vterinku. Ale co, plnej pocet a mrknu brzo zase. ()

rockseek

Hodně dlouho jsem si u závěrečných titulků nepřipadal, jak po lobotomii. Až opět dnes. Díky, Alejandro. Jedním slovem? Neskutečné. ()

karelhura

Alejandro González Iñárritu, Leonardo DiCaprio a Tom Hardy isou filmoví Bozi. Málem jsem se u toho pos... Ještě ted to rozdýchávám. ()

Mat3s3

Filmařsky naprosto precizně zpracované. Žádná scéna se neodflákla, v tomto směru bez debat znamenité dílo. Co však ale hlavnímu hrdinovi naordinovali rozchodit, to už bylo přes čáru. Ano, člověk toho vydrží hodně, ale čeho je moc, toho je příliš. Hugh Glass je fakt tvrďák s evidentně velmi tuhým kořínkem. Chvílemi jsem v něm úplně viděl Vladimira Vladimiroviče. I když ten by toho méďu asi skolil holýma rukama. ()

souleman

Uau. Vzpomněl jsem si jak sme ještě měsíc diskutovaly o tom jak Rambo skočil ze skály na smrk a pak si sám zašil ránu. No doba pokročila. Di Kapr by z ramba udělal salát to je jisté. Film je surový a těžko uvěřit že by to jeden člověk přežil ale kdoví co se všechno dělo v těch dobách. Zápas s medvědem je to nejlepší co jsem za tenhle rok ve filmu viděl.Jak to udělali nevím ale ode mně to je minimálně za ****** ()

radiel

Tak moc jsem byl zvědavý, jaký film bude. Di Capria jsem si oblíbil až teprve před 5 lety jinak jsem ho nemusel. Po konečných titulkách jsem začal tleskat. U takových filmů si přeji stopáž klidně i delší. Byl jsem pohlcen dějem, hudbou přírodou a hlavně výkony herců. Někdy herec ani mluvit nemusí aby divák pochopil jeho emoce. 100% 5/5 TOP5 ()

Tauloo

Drsné a syrové, přesně jak jsem po traileru očekával. Nebýt některých vsuvek v podobě snů a vzpomínek, které se mi tam moc nehodily, přihodil bych i na pátou hvězdičku. ()

Zerathus

Řemeslně famózní, ale příběhově bohužel zdlouhavý a nezáživný. DiCaprio mručí, skučí, chrchlá krev a řve. Hardy zapomněl že už nehraje Banea a mrmlá o sto šest. Zbytek postav jsou tuctový panáci (to chápu protože o tento film určitě není). Místy se dostáváme do poněkud domýšlivých vod. Celkově vzato to je ale zajímavý zážitek který stojí za shlédnutí alespoň kvůli kinematografii. ()

Rorschach_SK

"Ja už sa smrti nebojím. Ja už som zomrel." Už od prvých minút som niekde v podvedomí tušil, že toto je jeden z filmových vrcholov tohto roka. Úchvatná kamera zachytávajúca scénu v dlhých neprerušovaných záberoch a s podmanivou, až snovou, hudbou - miestami poskytujúca až mystický zážitok. Surová a naturalistická forma, ktorá miestami vyráža dych - scéna u medveďom je v tomto asi predčasným vrcholom snímku a klobúk dolu, pred spôsobom, ako to zvládli. Po prvej hodinke tempo poklesne, ale paradoxne mi to nijako nevadilo. Glassovo putovanie v tejto časti filmu, by som prirovnal k jeho vlastnému očistcu, ktorým si musel prejsť, k jeho opätovnému znovuzrodeniu. DiCaprio si týmto snímku snáď už konečne toho Oscara vydupal, ale v Revenantovi by som vyzdvihol min. aj Hardyho, ktorému sa tento rok skutočne darilo. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)