Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Handle

Marigold to napsal dobře - práce s postavami a příběh prostě na bodu mrazu. Neříkám, že to nemá filmařské kvality, ale celé je to absolutně bez atmosféry a když pomalu zívám i u největší bitky, je něco špatně. Samozřejmě mě však nadšené recenze nepřekvapují, je mi jasné, že většině lidem bude toto ke štěstí bohatě stačit... ()

Lacike

Cakal som strhujuci revenge film v ktorom si to natvrdo rozdaju dve silne osobnosti. Z casti som sa toho dockal a s tym som spokojny. Z casti to je aj film o preziti v divocine. S tymito pasážami som tiez spokojny ale uz z nich nie som nadseny ako vsetci naokolo. Asi preto lebo pravidelne sledujem dobrodruzstva Beara Gryllsa v jeho dokumentoch na Discovery a preto okrem famoznej sceny s medvedom mi Revenant neponukol v tomto smere nic nove, co som este nevidel (Caprio sa schoval do kona? Bear sa schoval do ťavy, Caprio zral surove mäso? Bear zral ovela väcsie svinstvo a dokonca este zive, co by som ja do huby nedal, a tak mozem pokracovat do nekonečna). No a nakoniec tu mame poslednu vyraznu linou, ktora tvori tak tretinu filmu. A to su Capriove predstavy a nekonecne natahovane zabery na krajinky. Je to tu asi, aby Inarritu splnil kvóty na art a ziskal nejake tie ocenenia lebo uz je to Oscarovy reziser a tak si nemôze dovolit natocit priamociary film o pomste. Uvidime, ci sa mu to podari ale v mojich ociach neuspel a zbytocne mi pokazil castymi chvilami nudy inak dost kvalitny film. 6/10 ()

ScarPoul

Drsné a sugestívne. Revenant ukazuje neštylizovanú a neidealizovanú predstavu americkej divočiny a všetkého čo vás tam môže zabiť. Iňarritu opustil burlesknosť a miestami samoúčelne štylizovanie alá Birdman a vracia sa k svojim drsným koreňom, hoci aj tu sa dá vytknúť chladnosť a v zásade plytkosť charakterov. Film rozdelený na tri časti - (nebezpečenstvo a zrada, putovanie a liečenie, a pomsta) je plný silných scén - útok indiánov, medveďa, unášanie prúdom, alebo zohriatie sa vo vnútri konskej zdochliny - a každá z týchto scén predstavuje bezpochyby režisérsku a kameramanskú vycíbrenosť a cit pre detail. Bohužiaľ filmu dominuje viac formálnych zložiek než tých príbehových. Survival film je to v pohode, ale DiCaprio ma viac presvedčil ako Vlk z Wall Street. Hardy ho miestami značne prevyšuje. V zásade je to film svieži a iný ako ostatné. Nebojí sa krvi ani násilia. A to nesmiem opomenúť výborného lokačného - pretože prostredie je dychberúce. Mám pocit, že Lubezki si ide znova po oskara hoci druhá časť filmu už nie je taká úchvatná v rámci dlhých záberov ako tá prvá. A potešia silné samurajské motívy Rjúičiho Sakamotoa. Nebyť priamočiarosti bol by to plný počet. Takto mi stále neamerická tvobra Iňarrituho príde ľudskejšia a v rámci silného ľudského príbehu aj uveriteľnejšia. Scéna z Indiánom a zachytávanie vločiek snehu na jazyk má v sebe až existenčnú hravosť. ()

RelaxMan

Film " Revenant " je mistrovské dílo a to nejen kvůli výborné režii, hereckým výkonům Leonarda DiCapria´, Toma Hardyho a medvěda., ale i skvělé práci kameramana Emmanuela Lubezkiho. Tak dobrou kameru jsem snad ještě neviděl. Musím vynachválit i práci kaskadérů, maskérů, kostymérů a rekvizitářů. Revanant není film úplně pro každého, ale po filmařské stránce je natočen na jedničku. ()

Genero

Pro Leoparda muselo být nesmírně skličující, když pozoroval zpoza záclonky v okně svého 42 +1 v Palm Springs, jak si kdejaký ochotnický šulinek nosí domů nůše Oscarů za své role rozervaných transek a teplých náměstků. Jednoho rána, když jen tak šukal po domě, řekl si Leo: Nasrat! Takto zarputilý herec je schopen pro ten pocit, kdy ho filmová akademie s uznalým Dobrý, pyčo poplácá po zádech, udělat prakticky cokoliv. Ovšem nechat se kvůli tomu vyprcat medvědem, to by nenapadlo snad ani Lawrence Oliviera. Je na polemiku, jestli si Leopardo zasloužil ocenit zrovna za Revenanta, třeba kdysi jako ta basketbalující smažka se mi líbil mnohem víc, ale jeho zálesák Hugo Sklo poulí oči, sípá a cení zuby úctyhodně. V dobách, kdy se muži neholili a ženy už vůbec ne, byl opravdu pozoruhodný výkon se bez svetru Lacoste a tenisek od Umbra plazit hlubokou závějí deset tisíc kilometrů. Tady může Alexej Petrovič Meresjev jen tiše přitakávat. Nakonec se musím přiznat, že jsem u filmu oka nezamhouřil a přesto, že to trvá skoro tři hodiny a kromě Lea, sněhu, mechu a rýmy neuvidíte prakticky nic jiného, celá ta mrazivá anabáze uteče stejně rychle jako krev z tepny Toma Hardyho. ()

ALIENka_

Tak po tomhle filmu musím říct, že Leo si toho Oscara fakt zasloužil. Úžasnej výkon, stejně jako tom Hardy. Jasně má svoje chyby, který by mě jinde asi pěkně srali (týpek přežije fakt všechno, konec je jasnej hned na začátku apod.), ale v tomhle filmu to tak pěkně podali, že si tady fakt nemůžu na nic stěžovat. 3 hodiny absolutní orgáč, každá scéna je tady masterpiece a i když je to v podstatě celý walking simulator a občas galucinogenní sny simulator s trochou toho boje a Indiánů, saakra jak jsem si užila každej záběr (ano, i ten kde si zaleze do koně jako do 5ti hvězdičkovýho hotelu a ztráví v něm noc). Hodnocení: 10 Indiánů z deseti Francouzů ()

6thSun

Zážitek jako prase. Teda spíš jako medvěd. Iñárritu natočil, hodně překvapivě, totálně divácký film, ve kterým se něco zajímavýho děje snad každou vteřinu. Nejrychlejších a nejlíbivějších 150 minut roku 2015! ()

PROROK14

Zábery ako v tomto filme neuvidíte v žiadnom dokumentárnom dokumente. Medveď, útok vlkov na bizóny, lavína,,, ani neviem ako to nazvať, bolo to prosto natočené parádne. Celkovo, kamera v tomto filme bola parádna. Útok indiánov na začiatku bol strhujúci. Lenže objavili sa aj pomalšie scény, nudnejšie a tak to na plný počet nie je. Dnes je už ťažké natočiť niečo, čomu by som dal 5* a s takou stopážou je to o to ťažšie. ()

maseer2

vizuálem i výpravou úchvatná zaležitost, které se daří drsnou divočinu amerického západu vyobrazit opravdu drsně a divoce.. herecké výkony DiCapria i Hardyho jsou výborné a Leovi bych toho zlatého plešouna samozřejmě konečně přál, ale težko říct, na kolik bude Akademie schopna takové ryze fyzické herectví ocenit.. největším mínusem Revenantu jsou z mého pohledu pak jednoznačně až moc velká očekávání a rovněž také pár hlušších míst, kdy jsem si říkal, že stopáži by slušelo pár minut dolů.. i tak ale jisté 4* ()

Gwaihir

Po všech stránkách vynikající film s neskutečně hutnou atmosférou, jíž nedokáže narušit ani občasná přítomnost lehce rozvleklejších pasáží a jež od prvních chvil vtáhne do drsné severoamerické divočiny s jejími řekami, pláněmi i horami a do nelítostné reality počátku 19. století, krátce po „druhé válce za nezávislost“. Na každém kroku tady jde o život, akce je střízlivě surová, plynule nasnímaná, s malou porcí střihu, což umocňuje její působivost. Klidnější scény oplývají úchvatnými záběry na nejrůznější typy krajiny a navozují náladu skutečného boje o přežití, která je výtečně podpořena skvělou hudbou. Opomenout samozřejmě nelze ani znamenité herectví, a to nejen hlavních protagonistů. 95 % ()

Tommassi3

"Pomsta je v rukou božích.." A já doufám, že tentokrát bude v jeho rukou i Oscar za nejlepší mužský výkon v hlavní roli, protože Leo je jednoduše božský.. Že s léty dozrál v nejlepšího současného herce Hollywoodu, dokazuje nejen fakt, že před dvaceti lety přesně ho ještě mrazivá voda zabila, dnes už ho naopak ještě víc hnaného touhou po pomstě nažhavila.. Fantastický fyzický herecký výkon na hranici možností jako z učebnice !! Revenant coby takový nestarosvětský survival western rozhodně neplatí za bezchybný snímek, zejména totiž scénář s podpisem horormakera Marka Smithe mu kazí gloriolu dokonalosti, kterou definitivně zašlapuje do bláta tentokrát až příliš doslovný Iňáritu, co se tolik chce odlišit od narace klasického hollywoodského bijáku, až se mu to nakonec stejně nezdaří - Rozhodně bych nečekal, že právě Iňáritu zpětně dokáže velikost a jedinečnost Terrence Malicka.. - zato však znovu ukázal, že Lubezki, jehož kamera mě už několikrát bezvýhradně posadila na zadek, s DiCapriem vládnou současnému filmu.. Budu držet palce.. Navíc co se týká emočního i fyzického napojování diváka na podobné utrpení a bolest, které silně připomíná Bergův zvlášť nedoceněný biják Na život a na smrt, vyjma těchto dvou snímků podobný vysloveně áčkový projekt nepamatuji.. ()

BoPo

Veľmi dobre natočená, veľmi dobre zahraná a veľmi dlhá epizóda Man vs. Wild. Za vizuálnu stránku bez premýšľania 5*. Príbeh max 2*. Prvá tretina skvelo vtiahne, druhou tretinou sa človek musí doslova preplaziť (dosť sa to tiahne a človek začína podvedome myslieť na zostávajúci počet minút) a v záverečnej tretine film znova nabral spád. Chápem vysoké % hodnotenie, chápem nadšené reakcie, chápem prínos filmu, ale ja si tento film už určite nikdy znova nepustím. Ďakujem za vizuálny zážitok, ale DiCaprio natočil fakt veľa lepších filmov. ()

Dale

Iñárritu opäť nesklamal a ďalej dokazuje, že patrí medzi najlepších režisérov (a nielen súčasnosti). Opäť nás uchvacuje dlhými zábermi pohyblivej kamery s minimálnym strihom a snímaním z netradičných uhlov, vďaka čomu robí z diváka akoby priameho účastníka diania. Lubezki o pár týždňov zaslúžene zaknihuje oscarový hattrick. A verím, že sa zlatej sošky dočká už aj Leo, síce toho veľa nenahovorí, no jeho herectvo tu opäť vyráža dych. Nejaká tá výtka by mohla smerovať k scenáru, keď pri Leovej postave nielenže stáli všetci svätí, ale aj pár zázrakov navyše, no s prižmúreným okom sa to dá prehliadnuť, lebo dej je napínavý od prvej minúty až po záverečné titulky a celkovo film bol úžasný zážitok. ()

Hismael

A to si pro tu pušku na konci fakt nemohl dojít? No nic. Nejlepší na celém filmu je rozhodně kamera. Ta především na začátku předvádí vizuální orgasmus. Ale ne jen kamera. Ve spojení s nehostinou krajinou, hereckým nasazením a nelítostným dějem, jde o skvělou podívanou, která ovšem postupem času trochu ztrácí tempo. DiCaprio by si toho Oscara už fakt zasloužil. ()

Johny_fork

Některé scény jsem sledoval s regulérně otevřenými ústy. Vizuálně neskutečné, už úvodním ultradlouhým záběrem si mě Revenant získal. Syrový film, brutální a nemilosrdný, stejně jako divočina, ve které se odehrává. Leonardo DiCaprio hraje na hraně lidských možností, za tohle musí dostat Oskara. Tom Hardy mu sekunduje rovněž skvěle, tu roli totálně hnusnýho záporáka si evidentně užívá. ()

Ouwen

SPOILERY: Petrasuvicka to vystihla s chirurgickou přesností! Film, ve kterém se absolutně nic neděje. Nedokoukáno - nejenže Deadpool byl ukázková sračka, ale ani Revenant nenabízí mnoho. Dva momentálně nejpopulárnější filmy vůbec. První jen pro to, že to je v módě a tahle nekonečná nuda jen z faktu, že DickKapr bojoval o Oscara. Kterého měl však dostat Tom Hardy. Jsem milovník přírody a byla zde hezky vykreslena, ale o tom film být neměl. Já čekal nekompromisní survival a né zdlouhavé, prázdné záběry někam na stromy. Navíc ty flashbacky a představy hlavního aktéra mělo být jako co? Leoš nakecá asi deset vět, strhaně čučí do kamery a sošku má doma! Awesome! Hardy tu má hlášky jako na běžícím páse, předvádí skvělej, odlehčenej výkon a má z toho akorát prdel. Poslední dialog mne od něj už položil "to jsi celou cestu se plazil jen aby ses pomstil?" Přitom pokud bych měl brnkat na logické myšlení, Hardy se logicky zachoval, když se rozhodl nechat Leoše v divočině. O tom, že scénář je retardace jako hovado, to je věc druhá; Vlastně jsem měl celou dobu pocit, že scénáristi jdou proti Hardymu a za každou cenu se ho snaží pošpinit. Proto jsem fandil nakonec jemu. Nejvíc mne rozsekal při tom, když Lea tahal do jámy a zahrabával ho hlínou.. "důstojný pohřeb, synu!" - Vizuál je sice špička a režie půvabná, ale pokud je film postavený jen na tomhle, tak mne to nestrhne. Hudba solidní, akce brutální i když scéna s medvědem má asi 5 minut. Atmosféra nulová! Už i při čtení povídky o skutečné události jsem měl husí kůži, tady je to vesměs přizpůsobený tomu oscaru (takže musíme mít za každou cenu záporáka, nudnou hlavní postavu), to že tvůrci na to šli syrovějším způsobem je věc jiná. Jenže opět to bylo jen, aby to zapadlo do škatulky "art". Prostě jsem málem chcípl nudou a přál si konec. Místní hodnocení přehnané, směšné, ale na to jsem si už skoro zvykl. ()

PanCitron

Některé záběry naprosto vyrážely dech, ale musím se přiznat, že někde v půlce už to začalo být poněkud zdlouhavé. Závěrečný souboj byl ale neskutečná lahůdka na kterou se rozhodně vytrvat vyplatilo. Celkově jsem z toho měl pocit, že jsem viděl jeden z těch "oscarových filmů", na který si někdo reálně vzpomene o příští rok. ()

JohnCZ

Pocitově spíše velmi silné 4*, ale ten film je po technické a audiovizuální stránce tak bravurní, že nemůžu jinak. Od luxusní kamery, přes strhující herecké výkony (Tom Hardy se Leovi minimálně vyrovná), po krásnou avšak nelítostnou přírodu, výborné CGI a hlavně množství one-shot záběrů a drsných scén, kterým jsem až nevěřil, protože tak realistické násilí jsem ve filmu viděl jen málo krát (jestli vůbec). Strhující dobrodružný velkofilm, trochu artový, trochu akční, ale především velmi poutavý až do konce, což se u 156minutové stopáže, navíc u filmu založeném na táhlých pocitově laděných záběrech, dá říct jen málokdy. Po všech těch blockbusterech, co plodí hollywood jak na běžícím pásu, je Revenant velmi osvěžující změnou. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)