Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

beel

Jsem rád za toho chlapce, který už nemusí zažít žádnou noční můru a i za tu malou holku co chtěla tátu proslavit za každou cenu. Pěkný rodinný film. ()

mieshock

Nič nove som nevidel, prva polovica super, zahadna, mistery a potom uz klasika - objavujuce sa detičky... ale ničim ma to neurazilo, zimomriavky boli, takze 4/5... Ktovie kolko by som dal keby som to nepozeral sam, v noci v opustenom kancli... :) ()

Al90

brak..samá jen tma,šero,není nic pořádně vidět,jen nějaký zvuky...zklámání po celé čáře a to jsem se tak těšil...skoro jsem se nedokoukal :/ ()

Shaman::..

Příběhem nikterak originální, ale když jsem se několikrát lekl, úmyslně ztišoval zvuk a sem tam raději koukal do kouta, si pozornost tento horor asi zaslouží. ()

Shireen

Po dlouhé době konečně kvalitní horor u kterého jsem se bála. Skvělá kamera, sympatičtí herci. 4 hvězdy dávám akorát za poněkud slabší konec. ()

colocolo21

Podla mňa porovnateľná hlúposť a nuda ako Návrat do Silent Hill, žiadne nečakané dejové zvraty, slabý príbeh, ktorý zďaleka nepostačuje na celovečernú dĺžku, opakujúce sa scény, ktoré nestrašia skôr nudia, no proste slabota. ()

macoslavek

orgasmický hororový zážitek!!! už jsem si dlouho takhle nepošušňala, snad od prvního kruhu.. sinister nepřišel s ničím extra originálním, ale vytřískal ze svého potenciálu vše, co mohl. atmosféra slušná, lekačky super, navrch všeho ethan hawke.. škoda toho předvídatelného konce, ale tak nějak mi to naštěstí nezničilo celý film.. prostě nice. fuck me.. twice. ()

zigi

Už začínám bejt alergickej na to, jak se rodina přestěhuje do domu s minulostí a začnou se dít divný věci, ale když se kolem Sinisteru tolik nadělalo, tak jsem si ho pustil. No je spousta horších, ale žádnej hororovej zázrak se tu nekonal. ()

Paulie2

A sakra! Horor, jak má být! Pomalu narůstající napětí, skličující atmosféra a morbidní scény si mě opravdu dostaly. U tohoto hororu se bude opravdu bát! A pokud ne, pusťte si ho hezky sami doma kolem půlnoci se zhasnutými světly a na nějaké pořádné obrazovce! Jediné, co bych snad tomuto snímku vytknul, je, že není zas až tolik originální. Přesto ale po celou dobu trvání postrašil a konec mě celkem vyhovoval, ikdyž tomu něco na můj vkus scházelo. Kombinace napětí, stísněnosti, deprese a děsivé muziky zanechává nepříjemný pocit ještě dlouho po shlédnutí. A tak by to u hororů mělo být! ()

markashek

Jeden z nadprůměrných hororů. Dobrá zápletka, skvělá atmosféra a soundtrack, při kterém doslova přebíhá mráz po zádech. Necelé dvě hodiny tohoto filmu za shlédnutí určitě stojí. 90% ()

tejuczka

Jeden z prvních hororů, který mě za tuto dobu opravdu vyděsil. Musím říct, že jsem se na něj nešla podívat do Kina a upřímně jsem za to ráda, né proto, že by to byly zbytečně vyhozené peníze, nýbrž proto, že bych se v kině z toho asi pěkně podělala. Zajímavá zápletka, teda až na začátek filmu, který je trochu zarážející. Jaký mentálně postižený magor, by se přestěhoval se svou rodinou do domu, kde se stala tak brutální vražda. Nepochopitelné. Avšak lekavých scén je tam dost a zápletka není špatná, ale originální. Proto za 5 hvězdiček ()

Kimble

Nejen základní fabule, ale i jednotlivé motivy jsou pouze recyklované odjinud. Ať už se jedná o žánrové standardy či prosté vykrádání jiných filmů. Máme zde strašidelný dům, okultní jevy zabalené v mytologii dávných božstev, posedlé děti, místního policejního důstojníka atd. Ovšem i ve změti klasických postupů a motivů lze objevit střípky určitého ozvláštnění. Tím nejvýraznějším je zde hudební složka Christophera Younga. Ta pomocí ruchů, naléhavých skřeků a rychlých drastických přechodů spíše než s místem děje souzní s tím, co se odehrává v hlavě hlavního protagonisty. Netradiční přístup divákovi zprostředkovává strach a postupný propad šílenství postavy, přestože obraz spíše jen umně doplňuje. Derrickson si je vědom skutečnosti, že žánr duchařského hororu má výhodu v tom, že pro něj není ústřední příběh a jeho myšlenka. Nároky zde jsou kladeny spíše na provedení. Sinister věrný této tradici nenabízí závratně šokující pointu, je pouhou báchorkou, výrazně mu však svědčí zahalení do kriminálního příběhu s prvky rodinného dramatu. Obojí je povedenou nadstavbou a zároveň půdorysem pro deprimující atmosféru a strach z nadpřirozena. Filmu rovněž svědčí pojetí zobrazení vražd, kdy ty nejdrastičtější úmrtí viděné skrz filmovou promítačku nechává režisér na fantazii diváka a obrací pozornost na Ellisonovo zděšení. Pravděpodobně má na tom svůj podíl snaha o snížení ratingu, ovšem tento únik před exploatací snímku rozhodně neškodí. Trumfem v rukávu je ale samotné nadpřirozeno. Oproti nedávno uvedené Kletbě z temnot je zlo skutečně děsivé a především se jeho zhmotněná podoba objevuje pouze v náznacích, což prohlubuje sžíravý pocit tísně a dodává auru všudypřítomné nejistoty, před níž se nelze schovat. Ethan Hawke téměř nesleze z plátna a na poměry žánru exceluje. Juliet Rylance sice nedostává příliš prostoru, přesto se i v tom málu nenechává zahanbit a poměrně zdatně sekunduje. Především manželská hádka představuje herecký koncert a jeden z vrcholů filmu. Ostatní postavy plynule proplouvají příběhem a nepůsobí dojmem křečovitých figurín rozesetých před kamerou. To je u podobně laděných snímků pochvala sama o sobě. ()

bad_azz

Soudě podle zdejších komentářů jsem očekával trhák. Bohužel - marně. Celý děj je postaven na promítačce a pár filmech s vraždami, které běží stále dokola. Ach bože, koncept ohranější než Karel Gott a Český slavík. Změna přijde až konci, kdy se objeví snímky s extended cut. Mezitím se Ethan párkrát napije whiskey, jednou sletí z půdy a na konci chytne jednu sekerou. Jo a párkrát vás nezapomene "postrašit" bubák. Jen jsem se utvrdil v tom, že horory jsou z 99% ztrátou času. ()

RavenSpector odpad!

Tohle je dobrý horor? Je to v první řadě blbé, plné totálních nelogičností a naprosto nepovedené. Tam kde by měl být šokující moment, vyšumí záběr do ztracena a leknutí se nekoná. Postavy ve filmu jednají naprosto nereálně a nesmyslně. Mytologie příběhu je uboze povrchní a primitivní a veskrze umělá. Nevěřil jsem ani na moment, že by se něco takového mohlo stát. Pokud by děj skončil okamžikem odjezdu z toho domu, nebylo by to ještě tak špatné. Jenže to všechno pokračovalo naprosto slaboduchým a lehce předvítatelným způsobem. Naprosto nevyužitý potenciál příběhu a debilita protagonistů mě místy až urážela. Celkové hodnocení naprosto nechápu. Je tolik dobrých filmů, ale tenhle je prostě jen stupidní a nezábavný. A ta hudba ve filmu! Bože, ta hudba! Protivná a naprosto neladící s atmosférou. Pro mě naprostý odpad ()

Habansz

Kde je ten strach? To haló co film doprovázelo? Já si nemohu pomoci, ale takhle jsem se u hororu už dlouho nenudil, bohužel. Po velice slibném začátku (který je kromě scén, kdy se Ellison dívá na nahrávky vražd snad nejatmosféričtější z celého filmu) a první polovině, kdy nevíte kdo ani co, postupně zjišťujete, že snímek už vlastně nemá co nabídnout. Atmosféra 0. Prostě další spisovatel, co se stěhuje ze zapadákova do zapadákova a je mu jedno co na to jeho rodina, protože TOHLE je jeho práce. Odpustil bych i toto žánrové klišé, kdyby (a to je na celém filmu to úplně nejvíc znepokojující), hlavní postava tak hrozně nesnášela vypínače světel. To samo o sobě je horor. Proč bych měl vlastně rozsvítit, když tu 3x denně zahlídnu něco nevysvětlitelného, nebo na kameře spatřím, jak mě ruce duchů tahají k zemi? Vždyt bohatě stačí mlčky chodit po tmě po celém domě a doufat, že až se s někým, nebo nečím střetnu, tak to nějak dopadne. Nemohl jsem na to celý film přestat myslet a aby jo, když se tahle situace opakovala 60x za minutu. Čekal jsem alespoň nějaký dech beroucí závěr, něco, co mě posadí na zadek. Namísto toho jsme dostali závěr, který byl nejspíš nějakým školním projektem, protože horší konec si ani představit neumím. Dávám 2* za již výše zmíněný začátek a za videozáznamy. Podle mě byly ty chvály až moc přehnané. ()

Bohdy67

Asi dvakrat jsem se i lekl, coz se mi casto nestava...Jinak celkem zdlouhave a predvidatelne...Ale obecne tenhle typ hororu moc nemusim,takze z meho pohledu nadprumer a 65% ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)

Scott Derrickson zpátky u hororu

Scott Derrickson zpátky u hororu

02.11.2020

Režisér Scott Derrickson před pár měsíci opustil pokračování Doctora Strange kvůli kreativním neshodám, a nyní se zdá, že se místo toho vrátí ke svému milovanému žánru – plnokrevnému hororu.… (viac)

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (viac)

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)