Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detroit v neďalekej budúcnosti celkom ovláda spoločnosť OCP, ktorú vedie Japonec Kanemitsu (Mako). OCP sa chystá premeniť chátrajúcu časť mesta na moderný komplex Detroit City, ktorý by patril pod jej kontrolu. Ako prvý krok však treba vyhnať a vysťahovať súčasných obyvateľov štvrtí, ktorých sa plán týka. Na to si OCP zriadi špeciálne jednotky REHAB, zložené z bývalých žoldnierov. Tie násilne a neľútostne vyháňajú tunajších obyvateľov pod priehľadnou zásterkou boja proti rebelom a kriminálnym živlom. Pri jednej akcii prídu o život aj rodičia (Jodi Longová, John Posey) desaťročnej Nikko (Remy Ryanová), ktorú zachránia rebeli bojujúci proti OCP. Dievčatko sa čoskoro ukáže užitočnou bojovníčkou, pretože s pomocou svojho prenosného počítača dokáže napríklad preprogramovať a zneškodniť policajné roboty ED 209. Policajti, ktorí rebelov prenasledujú, sa stretnú v boji so skupinou bojovných splatterpunkerov a na pomoc im prichádza, napriek rozkazom veliteľa policajný kyborg Robocop (Robert John Burke), stroj ovládaný mozgom bývalého policajta Murphyho. Vedenie firmy rozhodne Robocopa preradiť k Rehabom a prikáže doktorke Lazarusovej, ktorá sa oňho stará, aby do Robocopa nainštalovala mikročip potláčajúci všetko ľudské. Mladá žena to však neurobí. Robocop odíde s Lewisovou k starému kostolu, kde sa skrývajú rebeli. Vzápätí ho prepadne jednotka Rehab. Ich cynický veliteľ Paul McDaggett (John Castle) chladnokrvne ženu zastrelí, pretože odmietla bojovať proti nevinným ľuďom. Raketou ťažko poraní Robocopa, ktorý podľa inštrukcií nesmie bojovať proti uniformám. Malá Nikko privedie do úkrytu doktorku Lazarusovú. Tá Robocopa opraví. Kanemitsu sa rozhodne pripojiť k príslušníkom REHABu aj policajné jednotky. Policajti to však odmietnu. Odovzdajú odznaky a prejdú na stranu rebelov. Do Detroitu dorazí android Otomo, ktorého vyslal Kanemitsu, nespokojný s vývojom situácie. Robocop, ktorému doktorka Lazarusová vymaže z pamäte všetky inštrukcie prikazujúce poslúchať príkazy OCP, sa vyberie za pomstou... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (200)

mzss1 

všetky recenzie používateľa

Trojka má lepší příběh než dvojka, je zde více akce. Nemá to an jedničku, ale zase furt lepší jak dvojka o něco. Konečně se v tomhle filmu vrátil hudební skladatel z jedničky Basil Poledouris, jehož hudba je skvělá. V trojce je vidět větší béčkovitost než v jedničce. Ale to nevadí, film má rychlý spád a nenudí. Celkově hodnotím film na 80% = **** ()

kenkaku 

všetky recenzie používateľa

Jen protože to bylo do série a proto, abych se ujistil, že Robocop jakého znám je mrtev. To proč jsem film Robocop milovat tady celkem solidně zadupali do země. Horší to být nemohlo (oprava... mohlo... stačilo vidět jeden díl seriálu Robocop: Temná spravedlnost. Pokud tedy u Robocopa 3 trpíte, pusťte si jakýkoliv díl seriálu a hned to budete vidět s třetím pokračováním o mnohem lépe... ()

Reklama

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

Nestačím sa diviť tomu zlému hodnoteniu. Prvý a druhý diel boli svojím spôsobom veľké zlátaniny, brutálne a často bezmyšlienkovité, lenže tento mal dej, boj ľudí a korporácií, veľa nezabudnuteľných momentov, napríklad naprogramovávanie RoboCopa, pirátske vysielanie na upovedomenie ľudí, vysťahovávanie ľudí bez ich súhlasu, pomoc polície, ktorá sa pridala na stranu ľudí, možno až na tú bandu grázlov to bolo fajn. Priznávam, človek by už od filmu z 90. rokov čakal niečo normálnejšie, ale mne sa to páčilo viac ako predchodcovia, síce si to brutalitu ponechalo, ale aspoň to bolo na dobrej ceste k niečomu hlbšiemu. ()

Shakers 

všetky recenzie používateľa

Dvojka bola ešte celkom fajn, no z nostalgie som jej dal aj tu štvrtú. Robocop 3 nie je zlý, povedal, by som, že iba o niečo slabší ako dvojka, takže zas takéto nízke hodnotenie si podla mňa vôbec nezaslúži. Stále to ma celkom dobré akčné a aj štýlové scény (samopal miesto ruky, Jetpack, zoskok autom s parkoviska), príbeh pokračuje tam kde skončila dvojka a opäť nechýba ani hrdinská Basilová hudba. Akurát tu chýba nejaký záporak s kým si to Robocop rozdal, pretože ten japonský nindža bol hodne slabý odvar. Prvá polka mi prišla ešte celkom fajn, ale v tej druhej to už moc nemalo čo ponúknuť. Obľúbený soundtrack: Robo Flies/ Rehabs Chase Marie. 55% - 3* ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Treti Robocop je pre mna srdcovkou, kedze som ho ako maly videl v kine. Robocop dokonca zacal lietat a to bolo tak cool. Kedze je tento diel do velkej miery cieleny na detskeho divaka, tak sa nedivim, ze fanusikom uchylnych a ultrabrutalnych prvych dvoch dielov nevonia. Mne vynimocne umierneny rating nevadi a dokonca ma trojka bavi viac ako nezazivna dvojka. Vdaka tej umiernenosti aspon tento diel nepôsobi tak absurdne ale ako relativne normalny akcny film. A akcie tu je dostatok a aj po rokoch ma jej prevedenie bavi. Kopa vybuchov a prestreliek, nejaka ta nahanacka a k tomu velkolepe finale. Konecne Robocop dostal aj nejakeho adekvatneho supera. Namiesto obrneneho kuraťa z predoslych dielov, ktoremu robia problemy aj blbe schody, tu je schopny samuraj cyborg. A hned niekolkokrat. Slabsie je na tom hlavny zaporak, ktory nepôsobi prilis drsne. Asi preto lebo mi cely cas pripominal Steve Martina. Pamätam sa, ze ako maleho ma mrzela smrt postavy Nancy Allen. Teraz som si ju celkom uzil, kedze jej postava bola v celej serii zbytocna. Trochu otravne pôsobi detska vsetkehoschopna hackerka. Toho sa mohli vyvarovat. Zmena predstavitela Robocopa ani nie je prilis viditelna. V maske a behom akcnych scen to je jedno a osobnu liniu tu uz nema skoro ziadnu. A ako bonus som si po rokoch vsimol aj Shane Blacka ako jedneho z policajtov. Ten chlap ma prsty snad v kazdej serii z prelomu 80/90 rokov. Plusom je aj soundtrack, kedze tu skvela ustredna tema hra castejsie ako v minulych dieloch. Takze ja som s tymto dielom celkom spokojny, ale ako celok ma seria o Robocopovi zdaleka nenadchla tak ako volakedy. 6/10. ()

Galéria (26)

Zaujímavosti (18)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 10,7 milionu amerických dolarů. (NIRO)
  • Otomo (Bruce Locke), kybernetický samuraj, je pocta titulní postavě z komiksu "Ronin" Franka Millera o samuraji, jehož duše je znovu přivedena k životu pomocí futuristické technologie. Bertha Washington (CCH Pounder) odkazuje na Marthu Washington, nezávislou bojovnici z Millerova komiksu „Give Me Liberty“. (HellFire)
  • Natáčelo se od 4. února do 17. května 1991 v Atlantě. Většina budov viděných ve filmu byla odsouzena k demolici, aby uvolnily místo pro stavby určené k Letním olympijských hrám v roce 1996. (HellFire)

Reklama

Reklama