Projekt X sleduje tři zdánlivě nenápadné studenty 4. ročníku, kteří se snaží zviditelnit před svým odchodem z vysoké školy. Jejich myšlenka byla zcela nevinná – uspořádat večírek, na který nikdy nikdo nezapomene. Ale na to, co je čekalo, nebyl připraven nikdo. Zprávy se šíří rychle, sny jsou v troskách, pověst poskvrněna a na konci všeho se zrodí legendy. (oficiálny text distribútora)

fixaman

Tak přemýšlím, čím to může být, že některé lidi tenhle film (dle komentářů) tak iritoval... Napadá mě snad jediné vysvětlení - že jako teenageři nikdy pořádně nepařili... Mně to připomíná mých 17, kdy i holky zvládaly 14 piv za večer, prokládalo se to jointy a na parties občas nějakými drogami... No a potom se hrála flaška a po zbytek noci nezáleželo na pohlaví (byli jsme dost hippie parta)... No a když se pokazilo počasí při party v lese, skončili jsme u kamarádky a tam totálně pařili po celém domě, takže ráno se v účetnictví jejích rodičů našel použitý prezervativ, v jejich posteli PET s pivem, za puškami (prodávají sportovní zbraně) zátky od piva (s puškami se v noci hrálo na vojáčky :-D), po zdech byly špagety s kečupem (noční bitva), fleky od vína (museli jsme malovat Primalexem), ve všech kobercích rozdrcené chipsy a křupky, nazvracená žluč v záchodech, WC i sprše, předložka před rohovou vanou ušpiněná od pohrabáče, kterým jsme se v noci snažili otevřít si pivo, když jsme se tam ve třech váleli... A v neděli pak šílené uklízení :-D A to byla jen jedna party z mnoha... Snad právě proto jsem se u Project X tak perfektně bavil, protože mi přišel ze života a teenageři se tam bavili tak, jak je to normální... Prostě alkohol, drogy, sex, hudba... FYI Dnes nás většina studuje VŠ, případně už ji má za sebou, zakládáme rodiny, řešíme kariéry (IT, právo, ekonomie, filozofie...), takže moralisti se ať třeba puknou s kecy o FB generaci... To, že někdo dokáže pořádně pařit, neznamená, že z něho nic nebude nebo že je to na věky nějaký idiot... Prostě jen závidíte lidem mládí ;-) ()

HonzyR

Banda tupých američanů se rozhodne uspořádat akci v domě rodičů, která se později trochu vymkne kontrole. Nooo. Trailer mě docela nabudil, ale nakonec je to vlastně strašná kravina, která nedokáže oslovit ničím jiným než vysokorozpočtovou akcí, které se zúčastní přes tisíc lidí. Na druhou stranu, každý věděl do čeho ve filmu jde, proto si nemůže stěžovat na scénář. Ty dvě hvězdy snad jen za vcelku originální (rozuměj do teď neviděný) nápad a posledních 20 minut... __40%__ ()

johnymdoe

Neuvěřitelný film. To tak na začátek..protože škatulky typu "skvělý" nebo "úžasný" by byly jen jednostranně pojaté "dobré". on byl ale hlavně jiný, překvapující, zajímavý...vlastně skoro sociologická sonda. Vyzdvihnout a pochválit chci scénáristu a režiséra že vůbec něco takového stvořili...ta odvaha jít do filmu s tak kontroverzním tématem a ve finále to mělo dokonce hlavu a patu. K hercům jen krátce že na svůj věk zahráno dobře a k hudbě? Tomu konečně zase jednou říkám nadupaný play-list ! Těžko mluvit dále...tohle stojí za to shlédnutí, i kdyby jste si jen na konci měli říct něco o prdeli, ale chladným to asi nenechá nikoho. Já chci podobnou narozeninovou párty stůj co stůj taky...i kdyby mělo shořet půl města a pokusím se pro to udělat vše co je v mých silách! :)) Závěr si vypůjčím od uživatele J*A*S*M : "Dobrovolně si pustit film o pařících středoškolácích a pak tu brečet, že film není chytrý / intelektuálně stimulující ... no, na to musí být člověk snad ještě větší vůl než libovolná postava z toho filmu :-)" ()

Košoun

Film o jedné velké (cool) studentské párty. Nic víc, nic míň. Příjemné odreagování na všední večer, překvapili Thomas Mann a Oliver Cooper. Spousta prsou, sprostrých slov, alkoholu drog a jako bonus létající pes a plamenomet. Project X je v podstatě o ničem, ale tak příjemně natočený, nehrající si na žádné velké filmařské umění s posláním, že si 3* zaslouží. A i když patřím ke stejné generaci, nerad přiznávám, že je film (ač zveličeně) odrazem právě současné generace a jejích hodnot... ()

Han-cock

Nejde o ten pocit, ide o tú atmosféru... v celku parádny mejdan ako sa patrí. Keď to treba roztočiť tak na plné pecky, takú party by som chcel zaziť. Neuveritelné čo všetko sa dá spraviť keď ide o zábavu. Každopádne odporúčam si pozreť pred nejakou veľkou akciou. ()

jarvis

spoiler: cca do chvile, kdy dorazi posahanec s plamenometem a cele to ziska nadech godzilly nebo valky svetu, mi to prislo hodne vtipne. ale pak uz to uzemnili uplne - to kdyz tatinek hrdiny projevi synovi uznani a holcina, kterou kluk podved, odpusti mavnutim ruky. cela ta predesla coolovost je razem pryc. velka skoda. ()

Matli

Tak tomu říkám pařba, tu bych chtěl taky navštívit:-) A teď k filmu - Na jednu stranu v podstatě o ničem a na druhou stranu nejde dát nic jinýho než 5*. Sice nemusím filmy točený ''domácí kamerou (kvalitní)'', ale tady mi to nevadilo, ono by to snad ani jinak nešlo. Film od začátku nabírá otáčky, pařba se neuvěřitelně rozjíždí až do maxima, kdy se dějou šílený věci a vše je navíc podle skutečný události. Jediný film, který musím hodnotit z jiného úhlu než všechny ostatní. ()

molcan2

Ak chcete vedieť, aké je to byť súčasťou epickej párty alebo ako sa také epické párty usporiadavajú, pozrite si tento film... ()

fisus

Tohle bude pro teenagery určitě hodně poučné.Udělejte velkej mejdan,všechno zdemolujte,klidně i celou vaší ulici,zničte život vašim rodičům,kteří vás stejně ještě pochválí a pro všechny budete žijící legendy. ()

optimus0s

65% sice hodně slabé 4* ale pořád 4*, za tu nejvíc nejlepší pařbu světa, kterou bych chtěl někdy zažít (ale ne ve svém domě nebo sousedství :D ). Ze začátku hodně nudné (přípravy party, svolávání lidí) ale pak se to rozjede a je to přesně jako pravá pařba, zpočátku skvělé skvělé, pak se to převrhne v nejlepší pařbu a pak..průser :D ()

Ukubumbahoo

Komedie roku se tentokrát nejspíš konat nebude. Trošičku jsem doufal, že se bude jednat o komedii typu Hangover, ale je to podle mě dost odlišný druh zábavy. Tím nechci říct, že by nebyly scény u kterých bych se nesmál, ale asi nejsem cílová skupina nebo jedinec, pro kterého je film určen. Párty je to pořádná! ale díky tomu jak je film natočený, jsem měl po celou dobu nutkání spíše dumat nad tím, je-li podobná situace možná, jak to chtějí řešit a samosebou co bych asi dělal já v kůži účastníka/hostitele. Je to zajímvé, ale komedie vyhledávám jiné. ()

Doomedx

OH MAN :D Tak to bylo brutální. EPICKA PARBA JAKO PRASE. Sice zacatek trosku pomalejsi a nudnejsi, ale zbytek stal sakra za to. Hlavne za létajícího psa, luxusni slecny, fotruv vyraz na konci: "kolik tady jako bylo lidi ?", mercedes v bázénu a T-Rocka s plamenometem jsem musel proste dat 5* ()

Radek.SCH

Být mi patnáct a nevidět předtím kopu podobných prciček a pseudoprciček, tak asi nadrženě nadskakuju ke stropu, takhle jenom další slušný počin plný zvracení, chlastání a chtěně-cool hlášek. ()

Wolvie

Zbytečnost,která nedokázala potenciál svého námětu využít ani z pětiny.A že to má být generační výpověď?Robíte si ze mě srandu?I Hele.vole,kde mám káru mělo větší výpovědní hodnotu o teenagerech než tohle. ()

WillyMarks

Zdá se, že se jedná ze začátku o obyčejnou párty, ale jako diváci víme, že to bude veeelký. Je to klasická předvídatelná párty stejně jako je předvídatelný celý snímek, nicméně film překvapil až v závěru aneb "most epic party ever". Je to přehnané, ujeté, nelogické a americký filmový průmysl nám ukazuje spoustu krásných modelek s odhaleným poprsím, a samozřejmě je nutno si říct, že takovej kompars scháněli po celých spojených státech, protože žádnou ošklivku tam neuvidíme - pro chlapa dobré koukání, ale teď k filmu. Dokumentární styl je čímdál víc zajímavější a mě se moc líbil. Kamera byla skvělá a pohledy na ultrapárty z určitých úhlů byli přehledné a člověk nebyl pak zmatenej. Hudba byla také výtečná. Humor občas stál na bodě mrazu a příběh také občas zakolísal na nepodstatných momentech a scénách....však přiznejme si, tohle je ideální snímek na shlédnutí ve více lidech a u pár piv. 68% ()

mala_kea

5* dají pubertáci, kteří se tajně na projekt X podívali, aby viděli spoustu krásných slečen s obnaženým poprsím. 1* a odpad dají homosexuálové nebo intelektuálové, kteří si na takovouto pařbu připadají staří. Dvě hvězdičky dají lidé, kterým to přišlo okej a jen tak z povinnosti tam přidali tu hvězdu navíc. Tři hvězdičky dají lidé, kterým project nedává nic jiného, jen ohrává staré klišé s bandou tupých puberťáků, kteří si chtěji vrznout. Ten film zkrátka o ničem jiném není, ale motiv handcam převtělený do pařby ve Vegas mě uchvátil. A přesně tam se řadí lidé, kteří dávají 4*. S úsměvem na rtu proběhli celý film, občas se zasmáli hlasitěji a samozřejmě okoukali všechna ta poprsí. Zkrátka naked-crazy-handcam-pařba ve Vegas, která stojí za shlédnutí.Ovšem, abych nebyl takový optimista, přesně jak by řekla 3.skupinka lidí, nic nového, včetně vtípků, tam nenajdete. Za největší filmovou párty a za pidimužíka v troubě 4*. ()

Elbarto08

Ale mě to bavilo, jako kdybych tam s nima celou dobu byl. Tady nejde o žádnou originalitu nebo výjimečnost nebo další blbinu, kterou vy, úžasní hodnotitelé a kritici, vyčítáte, tady šlo o prostě pobavení diváka ()

Toka

Co si budem povídat, takový film tady ještě dá se říci nebyl. Soundtrack společně s fps handy camerou udělaly své, stejně tak jako všechna ta prsa. Když zvrácenou teenagerskou komedii, tak pořádnou! ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)