Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

joker.george

Teď jen můžu litovat, že Stallone a Schwarzenegger nespojili síly, když oba byli na svém kariérním vrcholu. Sice na to pořád mají, ale přece jen by neuškodilo, kdyby měli na skladě více společných pecek. A samotný film pochopitelně těží z jejich přítomnosti, spolupráce a rivality. Je to umožněno dostatečně poutavým scénářem, díky kterému má snímek i solidní tempo. Akční vyvrcholení se ohlédne pár dekád dozadu, oproti zbytku filmu je ale nešikovné, nedokáže strhnout a ukazuje, že nebýt dvou legend, tak by se jednalo o téměř průměrný snímek. 3,5* ()

wohna

Tohle je přesně to, co filmový fanoušek chce! Dvě hvězdy ve skvělém akčním filmu! Nejdřív Expendables, teď Escape Plan. Jen tak dál. PS: Dost zajímavej džob, co Ray Breslin vykonává, to se musí nechat. ()

bourec

K druhý projekci jsem přistoupil víc kriticky.To že sem se rozplýval po prvním promítání až nehorázně nad obsazením dvou nesmiřitelnejch rivalů ,a že sem na to čekal hodně dlouho,tak ted´ můžu klidně říct,že to žádná jízda není.hlavně první půlka je trochu úsměvná,oba ,ale hlavně Arnold jsou docela unavený,a v těch rádobyakčních scénách jim to už nijak nejde.50%. ()

laik_60

klasická akčná hitovka , plná surových chlapov vo väznici... nemožné východisko .. a spravodlivý koniec .... To všetko si divák užije pri sledovaní slávnych hrdinov co majú svoj zenit viac ako 20 rokov za sebou. Ale nevadí svoj štandard si sylvo s arnoldom odohrali a celkom pekne im sekundoval Caviezel .... nechýbal ani klasický záver s dobrým koncom dokonca ani streľba na poloodtrhnutom rebríku visiacom z helikoptéry, či známy obraz strieľajuceho arnolda s guľometom v rukách, troška prehnané vyznela obetujúceho sa araba strieľajúceho z kvérov Matrixovym spôsobom na obe strany či streľba dobitého a dostrieľaného araba na dve strany .. ale v zápale boja ide prehliadnuť. Ved ide najmä o zábavu, kde zlo a podlosť nesmie vyhrať za žiadnu cenu. A ja som sa bavil ()

C0r0ner

Ano, jednou za čas je takovýhle debilní výplach vyloženě potřeba. Navíc je fajn, že si tvůrci tohle řekli už od začátku a o nic jiného se ani nesnažili. Akce to byla pěkná, nadávalo se taky hezky, řežba obstojná, scénář samozřejmě o hovně, ale to se dalo čekat. Ve výsledku tedy velká spokojenost v rámci žánru. 80% ()

carly

old-schoolová akcia strihnutá Prison Breakom. starým pánom to ešte stále ide a páčilo sa mi, že to nebolo celé iba o tom, že kto má väčší obvod bicepsu, ale zapojila sa aj šedá kôra mozgová. zvlášť oceňujem postavu a výkon Jamesa Caviezela, šli z neho zimomriavky. príbeh pekne šlapal, nič netrvalo moc dlho, ani príliš krátko a aj keď mohlo byť od začiatku jasné, kto vlastne Arnold je, či ste to tušili alebo nie celkovému zážitku vôbec neublížilo. bolo fajn počuť Arnieho hovoriť po nemecky. a so Slyom im to fakt pristane. ()

Andre3000

Mě to prostě bavilo a to je hlavní...tito miniexpendables prostě zafungovali. Samozřejmě dá se najít spoustu nedokonalosti, ale o to tu přeci nejde. ()

Pedrousek

Určitě fajn film, který stojí za to vidět. Není to žádný velký umělecký dílo, ale tak to je od začátku jasný a na nic si to nehraje. Samozřejmě je to nereálná blbost, ale po náročném dni je to fajn oddych. ()

campix

O Slyovi a Arniem je v poslední době celkem dost slyšet a ani jeden z jejich nových filmů nebyl žádným propadákem, takže pánové na stará kolena stále neztrácejí šmrnc. A Plán útěku to jen a jen potvrzuje. Příjemná žánrovka na zpestření víkendového odpoledne. Z příběhu asi do vzduchu skákat nebudeme, ale ten prvotní nápad se mi opravdu zamlouval a Mikael Hafstrom je zkušený režisér, takže danou látku dokázal zpracovat celkem na úrovni. Klasická žánrová podívaná. ()

zette

Scenar je deravejsi nez rybarska sit, coz je ale pro tento zanr obvykle. Stallone na podzim sve herecke ci reziserske kariery nespi na vavrinech a musim konstatovat, ze me porad bavi! Arnold je pro hodne lidi urcite velkym magnetem, mne se ale nikdy moc nelibil. Vyborny je James Caviezel v roli reditele veznice. Film si od zacatku buduje dobrou atmosferu a napeti, bohuzel, posledni dejstvi uz je hodne na hrane a hosi uz jsou davno za hranici uveritelnosti. Ale nemohu tvrdit, ze bych se nebavil. ()

Šimpy

Nebylo to špatný, slušný nadprůměr, i když místy přímočaré a scénář nekomplikovaný. Přesto bylo fajn znovu vidět Slye, Arnieho i Sama Neilla, ačkoliv jeho postava je trochu Deus ex Machina. Aspoň, že závěrečná pointa stála za to a když se nad tím zamyslím zpětně, film dává vlastně poctu akčňákům začátku 90. let a nic proti tomu. ()

pakobylka

Kdo si hraje, nezlobí. Tak je nechte být - je fajn, že se spolu sešli, že je silové chlapské hry pořád baví ... a že mě i vás mají pořád na háku. Jenom pointa trochu kazí jejich exhibici. Je taková ... prazvláštní - pokud z úcty k nim nechci použít přívlastek "slaboduchá". Ale TADY a TEĎ jde v první řadě o samotnou HRU ... nic dalšího pro tentokrát není důležité. ()

necisty

Velmi originální námět, kvalitní zpracování a herecky nijak zpackané role těch dvou dokazují, že ještě nepatří do starého železa a že se jim dokonce občas podaří natočit něco inteligentnějšího než Expendables a tak mi ani nevadilo, že je tam málo pořádných "kanónů". ()

Wormboy

Chutna jednohubka s geriatrickym duom Arnie/Sly, ktori vsak na moje potesenie vobec neposobili unavenym dojmom. Skoda stopaze, ktora mohla byt o tych cca 10 minut kratsia, inak som v podstate spokojny. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)