Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

koza3

Jaktože to má tak průměrné hodnocení? Asi čekali Nesbovi fanoušci víc? Já ho nikdy nečetl, takže můžu jen srovnávat na poli severských detektivek a tam musím říct, že si vedl dobře. Určitě by mu neškodilo trošku zjednodušení, ale tady vnímám věrnost předloze. Bylo to napínavé, dramatické, zvrácené a až do konce zahalené, takže za mě silné tři hvězdy. ()

Phex

Kdybych neznal knihu mozna bych dal i o hvezdicku vic, ale po jejim precteni tohle pusobi jako neinovativni festival zmarenych moznosti. ()

LindaVa

Harry Hole je mým bohem, od Jo Nesba jsem četla skoro všechno a severské krimi prostě miluju. ALE s castingem v tomhle snímku je hodně špatně. Nečekala jsem moc, protože málokdy je film lepší než předloha. A jinak tomu není ani v případě takový pecky jako je Sněhulák. Postavu Harryho jsem nebrala moc vážně, v mých myšlenkách ho bude vždycky ztvárňovat spíš Liam Neeson, přesto mi nějak extrémně nepřekážel. Ale dát do role Rachel tu hnusnou nesympatickou Charlotte je neodpustitelný hřích. Kdo nečetl, nepochopí, kdo četl, pravděpodobně souhlasí. Přesto hodnotím 3 z 5, protože toužim po podobných filmech, jako je tento. ()

Labrio

Zajímalo by mě, pod vlivem jakých drog Alfredson byl, když se film vytvářel. Jasně, nejlepší bude celou zápletku od základu změnit k horšímu oproti předloze a ještě dodat mizernej střih, ať to má fakt grády.  Sněhulák se vážně nepovedl a všech, kteří nečetli knihu a viděli film je mi upřímně tak trochu líto. ()

karlos-rio

Je velmi těžké ohodnotit tenhle snímek. Případy Harry Hola to je moje srdcovka, nechápu proč se film nedržel knižní předlohy, je zde hodně nepřesností, občas jsem měl pocit, že se koukám na jiný příběh. Proč se někdo rozhodne zprznit tak úžasnou knihu? Už jen to že prostě rovnou natočí 7. díl knižní série  to bylo varování, že je prostě něco špatně. ()

FOndra

Z nepochopitelného důvodu změnili tvůrci závěr příběhu. Stavba děje zmatená. Většina postav fakt moc nefunguje. Některé osoby ve filmu se vyskytnou jen tak bez vysvětlení, bez kontextu :/ ()

Sojcicka

„Nesbø, nejvíce přeceňovaný autor dnešní doby."... Znáte předsudky? Dokážete se jim vyvarovat? Necháte se snadno ovlivnit názory druhých? Já někdy bohužel ano... Tento negativní výrok pohltil mou mysl jako virus a pokaždé, když se před ní objevilo cokoliv od tohoto norského autora, zasvítil červenou kontrolkou. Naprostý nezájem, apatie, komerce, nuda (to vše dokáže jedna nelichotivá poznámka od nejlepšího přítele). Pak ale nastal zlom. Byl chladný, upršený podzimní večer a přede mnou se z čista jasna objevil trailer na Sněhuláka. Kdyby mě někdo po jeho zhlédnutí poslal ven se psem nebo do sklepa pro brambory, asi bych se mu vysmála. Následující den už jsem v transu hltala řádky knižní předlohy a každá hodina, minuta, sekunda, kdy mi nebylo umožněno držet knihu v ruce a číst, mi přinášela utrpení. Pak přišel den D. Jenže příběh, který se začal odehrávat na plátně kina, neměl pranic společného s uchvacující atmosférou knihy, její hlavní dějovou linkou, ba dokonce ani vzdáleně nepřipomínal napínavý trailer. Nuda, chaotické, nelogické zvraty a zápletky, vynechání podstatných a zajímavých momentů, změna charakterů postav,... Velké zklamání a zlost, jak někdo může zmrvit tak dokonalou koncepci. Jedno pozitivum na tom všem ale stejně spatřuji a tím je to, že díky upoutávce mám vlastně nyní objednanou už celou sérii HH. *** pro Fassbendera a záběry norské zimní krajiny. P.S. Jsou tady dvě možnosti proč byl na Katherině žluté pláštěnce napsaný monogram K.B. 1. V Norsku jsou povoleny sňatky dětí. 2. Dospělá Katherine spatřovala infantilní oblibu v nošení dětského oděvu (konkrétně pršiplášťů). ()

HellsAngel

Absolútne nehodné kvalít Nesbøvej knižnej predlohy. Snaha o vlastný autorský vklad, ako i remeselný cit režiséra je citeľný, a niektoré zábery (najmä tá nórska príroda) sú priam prekrásne. Michael Fassbender opäť dokazuje, že herec jeho kvalít zahrá výborne hocičo - Harry Hole v jeho podaní je skvelým stelesnením knižného hrdinu. Ako je ale možné, že film stavajúci na výbornom spisovateľskom podklade, od jedného z najlepších súčasných autorov krimi, má tak priblblý scenár? Absencia výraznejšieho naratívu, prejavujúca sa logickými dierami a nedopovedanými dejovými linkami je niečo, čo sa v tomto žánri jednoducho neodpúšťa. Či už to bol autorský zámer, alebo sa to len niekde v tvorivom procese dokašľalo je irelevantné. Dalo sa to spraviť na kopu iných spôsobov a oveľa lepšie, a preto len ťažko skrývam svoje sklamanie. ()

cinemafil

Severské krimi = brutální vražda každých 20 min., policajt v depresi, jeho rodina kolabuje. Všechno tady je. Knihu jsem nečetl. Scénář je dobře napsaný, až na ten závěr. To je provařený a předvídatelný. Umím si představit 20 nápaditějších zakončení. Fassbender jako Hole je poněkud šablonovitý typ. Od začátku do konce - stejný gesta, mimika tváře. Plusem je Beltramiho hudba. 3* ()

existimator

Musím říct, že to, co se mi na tomto filmu líbilo, byl děj. Lehce hororové prostředí severské Skandinávie skvěle podává příběh brutálního vraha s alternativními metodami. Jen to zpracování se mi nelíbilo. Nebylo to nic moc zahrané a začátek i konec stál za nic. Po nudném stratu Vás z usínání probere první vražda, pak Vás napínavý střed přiměje k pozornosti a nakonec budete zklamáni z neskutečně očekávatelného konce. Také si myslím, že by se dala ve filmu více využít již zmiňovaná severská atmosféra. Podle mého hodnocení ale asi chápete, že ten příběh za to stojí. ()

BarVo

Netrvám na doslovnom prevedení knihy, ale keď už sa menia, či vypúšťajú nejaké vedľajšie postavy a línie, bolo by fajn, keby to dávalo aj potom zmysel (deratizátor v byte, Arve Støp, Vetlesen atp.) . Nebudem sa pohoršovať nad castingom, je to vec režiséra, každý to vidí inak. Ale že Nesbo dokáže vytvoriť na prvých 10 stranách knihy viac napätia ako tento film za celé dve hodiny, to je na pováženie. A ten záver... to chcelo fakt veľkú dávku fantázie toto vymyslieť. ()

Gregor_Samsa

Velké očekávání, velké zklamání. Trailer slibující mrazivý thriller s vánicemi, sněhem, severskou atmosférou a interesantně zestárlým Michaelem Fassbenderem je bohužel asi to nejlepší, co se povedlo vyprodukovat. Prostě ten film jako celek moc nechytne, nevtáhne, nepřiková do sedaček, nevytvoří atmosféru, při které se tají dech... neslané nemastné prostě. Trošku zklamání. [60%; 2017-10-17 CinemaCity Galaxie Háje] ()

werxix

Četl jsem knižní předlohu a proto jsem i s velkým očekáváním hltal každou informaci a každý trailer o nadcházejícím filmovém zpracování Sněhuláka od Jo Nesba. Nuž bohužel, nebylo to extra podle mých představ. Atmosféra na diváka dobře působí a celkem rychle vtáhne do děje, ale maximálně tak do půlky filmu. Poté mi to připadá takové chaotické a rozbředlé. Hlavně negativně hodnotím finále, které je místy až směšné. Z filmu mám pocit, jakoby režisér, herci a celý tým neměl dost času nebo inspirace na dotáhnutí projektu do konce. Některé osobní linky chybí, nebo jsou jen načrtnuty. Nejvíc mě chybí Katrin, která je zde zrovna zastoupena velmi sympatickou Rebbecou Ferguson, ale podle mého názoru má ve filmu málo prostoru. Asi uděláte nejlíp, když si besceler sami přečtete. Pak můžete sami rozhodnout jak moc je film nedodělaný, jak moc autoři promrhali potenciálu, který tato látka nabízela. Doufám ve zpracování dalších dílů Harryho Holea, ale přimlouvám se za lepší zpracování. (Viděno v kině). ()

Katjushkator

Trvalo mi týden než jsem se odhodlala napsat komentář. No kde začít. Fassbender je skvělý jako vždy. Bohužel nebýt jeho, nevěděla bych, jestli se koukám na dlouho očekávaný trhák nebo na béčkovou německou kriminálku. Ve filmu je až na výběr herců a krásně zasněžené krajiny vše špatně. Ještě že jsem četla knihu. Snímek naprosto postrádá hlavní myšlenku, která je v knižní předloze naprosto skvělá. Nevím proč se tvůrci rozhodli celý příběh překopat a tím to celé zničit. NE, opravdu nemůžete být lepší než Nesbo. Za mě velké zklamání a je mi to líto. ()

xxxxxxxxx

Hloupý a nudný film s nezajímavými hrdiny, příliš zlehčeným dějem a předvídatelným antagonistou. Hlavní postavy jsou představeny povrchně a o hereckým výkonu zde nikdo neslyšel. Od úrovně hry Fassbendera se mi chtělo brečet a jediný, co se mi líbilo byl vizuál Takže jsme dostali jednorázový film, na který se jednou podíváte a zapomenete.4/10 ()

doriana.g

Ježiš to bylo blbéééé!!! A to jsem to nečetla... Navíc mě sral i Fass, už je ho poslední dobou nějak moc. Sníh a panoramata dobrý, Kilmer by si měl pronajmout byt s Mickey Rourkem a potěšila mě na začátku Sara Noren. ()

Hopeman

No je to tak strašně průměrný že už to průměrnější bejt nemůže..... škoda. Jo a k odhalení vraha nejspíš dojdete někde v polovině filmu, takže se druhou část filmu prakticky nudíte a čekáte na konečné vysvětlení i když to zas tak vševysvětlující není... ()

rigby

Knížku jsem četl, když začal padat první sníh. Mělo to ten správný náboj. A myslím, že se jedná o nejlepší dílo tohoto autora, protože jsem přečetl všechny. Na film jsem se díval, když začal sníh tát. A nebylo to ono. Kniha má úchvatnou atmosféru, která čtenáře pohltí a nepustí ho až do konce. Ve filmu jsem nic takového nenašel. Docela slabý odvar a nedivím se, že knihou nedotčený divák ho vůbec nepochopí. Hodně věcí bylo vypuštěno, hodně zjednodušeno. Za mě tedy zklamání, i když to mohlo dopadnout ještě hůř. 3+ ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)